CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Muntz

Lagu2 yg hampir mustahil utk dibawak

Originally posted by idolfan at  01:00 AM:

siti nurhaliza is not the only good singer in the world..bet u know it..

:: siti nurhaliza is the very best among the best...

Originally posted by idolfan at  12:59 AM:

ni bukan marah tau..but lagu ct bukan mustahil nak bawak..lagu lagu dia biasa je..tak lagi tahap mustahil nak bawak..ade org nyanyi sedap dan ade yg kureng..ni lagu2 yg hampir mustahil nak nyanyi ...

:: siti boleh nyanyi lagu mariah carey dengan begitu baik sekali dan boleh nyanyi lagu celine dion lebih baik lagi... wow!!! jadi, siti boleh buat lebih daripada apa yg ada dalam album siti sekarang... dari segi live performance, siti is still no.1...

Originally posted by adik_nazgul at 23-4-2005 12:44 PM:

:: siti boleh nyanyi lagu mariah carey dengan begitu baik sekali dan boleh nyanyi lagu celine dion lebih baik lagi... wow!!! jadi, siti boleh buat lebih daripada apa yg ada dalam album siti sek ...

lagu mariah carey like what?...my all?...that is not so hard...not even in the list pun antara lagu tersusah kat dunia ni..but i admit she can sing i surrender by celine dion dgn baik..i would like to hear her singing all by myself menggunakan celine dion punya key..hows that??:cak::cak:

Originally posted by adik_nazgul at 23-4-2005 12:42 PM:

:: siti nurhaliza is the very best among the best...

kenyataan yg mengunakan teknik hiperbola..hahahaha

Originally posted by adik_nazgul at 22/4/2005 11:06 PM:
:: siti nurhaliza.... sapa boleh lawan siti ?? huhuhu...

lagu siti ramai boleh bawak... kalau buat pertandingan nyanyian ker aper, kalau ader lagu siti, mesti ramai leh bawak... yg local aku rasa hampir semua lagu senang dibawak.

Originally posted by adik_nazgul at 23/4/2005 12:44 PM:

:: siti boleh nyanyi lagu mariah carey dengan begitu baik sekali dan boleh nyanyi lagu celine dion lebih baik lagi... wow!!! jadi, siti boleh buat lebih daripada apa yg ada dalam album siti sek ...

penah ker bawak lagu mariah carey lain selain dari my all? dreamlover, can't take that away, emotion... sbb lagu my all tu masih ramai org boleh bawak.

boleh ker whistling? boleh ker buat suara halus tapi tinggi macam beyonce? boleh ker bawak lagu key rendah giler macam toni braxton? boleh ker bawak lagu range vocal dahsat besar macam lagu tina turner?

even bawak lagu aku cinta padamu pun direndahkan key, lagu sendiri pulak tue. aper lagi lagu celine dion.

Follow Us
Originally posted by Muntz at 23-4-2005 05:45 PM:

penah ker bawak lagu mariah carey lain selain dari my all? dreamlover, can't take that away, emotion... sbb lagu my all tu masih ramai org boleh bawak.

boleh ker whistling? boleh ker buat s ...

:setuju::setuju:
....lepas ni kuarla hujah-hujah..hahaha...kita nantikan jawapan dari dia..lol

ermm..sapa kata ramai org boleh bawa lagu2 Siti...cuba sikit nyanyi lagu Nirmala dan Cindai? boleh ke? bukan semua lagu yg susah mesti ada note yg tinggi..sesetengah lagu mcm lagu tradisional mesti nyanyi kena dengan lenggoknya..rasanya Mariah Carey dan Whitney pun tak boleh nyanyi lagu tue..
and to be honest, lagu2 si Mariah Carey Siti tidak boleh nyanyi setinggi dan serendah Mariah Carey...and overall semua penyanyi ada kelebihan dan kekurangannya jugak..diorang hebat sebab diorang nyanyi  lagu yg sesuai untuk diorang saja...untuk jer..

Originally posted by Rivendella at 23-4-2005 08:12 PM:
ermm..sapa kata ramai org boleh bawa lagu2 Siti...cuba sikit nyanyi lagu Nirmala dan Cindai? boleh ke? bukan semua lagu yg susah mesti ada note yg tinggi..sesetengah lagu mcm lagu tradisional mesti ...

modal lain takde ke??..asyik asyik kata orng takleh nyanyi lagu traditional ct..asyik asyik modal even mariah and whitney pun takleh nyanyi...DUHHHHHHHH!!!!!!!!!.....abih ct boleh ke nyanyi lagu rap ngan baik?
and now.boleh tak jgan nak cuba kaitkan nama ct lagi kat cni...tak payah nak tegakkan benang yg basah....takde satu pun lagu ct yang HAMPIR MUSTAHIL untuk dibawak..full stop!..baca tajuk thread ni betul2..

Originally posted by Rivendella at 23/4/2005 08:12 PM:
ermm..sapa kata ramai org boleh bawa lagu2 Siti...cuba sikit nyanyi lagu Nirmala dan Cindai? boleh ke? bukan semua lagu yg susah mesti ada note yg tinggi..sesetengah lagu mcm lagu tradisional mesti ...

mmg lenggok tu susah nak nak nyanyi.. tapi kalau mariah carey pun diajar nyanyi lagu berlenggok camtu, aku rasa boleh gak. sbb mariah carey nie suara dia fleksibel. tak silap aku kawan aku dulu penah bawak lagu nirmala & cindai time karaoke... mmg dia boleh hit the note dan lenggok dia pun cam lenggok siti buat gak..

pelikla..asal siti jer misti akan jadik hangat..
ader yg anti..ader yg pro...
kalu tak salah ini thread lagu yg hampir mustahil dibawa kan...
bukan siti boleh bawak lagu tu ker..lagu nie ker...

ermm..okeylah kamulah yg betul..okeylah kat sini saya nak bagi senarai yg bagi saya lagu2 yg hampir mustahil dibawa -

1) Make It Happen - Mariah Carey - part yg last tue meletup habis..rasanya mmg susah kot..tapi tak taulah kalau korang dan kawan2 koranglah..

2) Smooth Criminal - Michael Jackson - tak tau bagi korang susah ke tidak..lagu nie kejap tinggi kejap rendah..tue pasal..

lagu smooth criminal tu yg susahnyer part auww.. auww.. jer rasanya. adam af2 ari tu leh bawak gak. cuma mengah sikit sbb kena menari skali..

Originally posted by adiela811 at 24/4/2005 01:55 PM:
pelikla..asal siti jer misti akan jadik hangat..
ader yg anti..ader yg pro...
kalu tak salah ini thread lagu yg hampir mustahil dibawa kan...
bukan siti boleh bawak lagu tu ker..lagu nie ker...

aku taklah memihak sapa2.. tapi bagi aku, aku lebih suka menyampaikan pandangan ikhlas aku, bukannya pandangan yg membabi-buta sbb fanatik dgn artis2 tertentu. kalau korang tanya forum members yang dah lama kat sini, diorang takkan rasa aku nie minat mariah carey sbb aku tak penah buat statement yg aku minat mariah carey. tapi aku tetap mengakui mariah carey mpyi bakat vokal yg mustahil utk ditiru oleh sapa2...

lagu gemilang jaclyn tu susah gak nak bawak, kalo ikut style jac, susahla..

MY ALL, SOMEDAY & FLY LIKE A BIRD from Mariah Carey...

rasanya kalau lain artis nyanyi gerenti sesak nafas dan tak 'secantik' Mariah nyanyi...sebenornya lagu2 Mariah agak susah org lain nak nyanyi se 'superb' Mariah...kalau nyanyi pun kena tukar key...

lagu2 lain : ITS ALL COMING BACK TO ME NOW & TO LOVE U MORE dr CELINE DION...

aku ader dengar artis nama apentah.. dia bawak lagu can't take that away.. mmg cantik dan merdu, tapi direndahkan key dia... aku kalau lagu tu direndah key, mmg dah tak cantik dah... walaupun suara secantik maner skalipun.

korang ader dengar tak kelly clarkson bawak lagu breakaway live? dia kasi angkat lagi key tuh... lagu tu dah cukup tinggi, dia naik lagi... giler haper...

Originally posted by Muntz at  07:58 PM:
aku ader dengar artis nama apentah.. dia bawak lagu can't take that away.. mmg cantik dan merdu, tapi direndahkan key dia... aku kalau lagu tu direndah key, mmg dah tak cantik dah... walaupun suara ...

yerker..saper artis tuh..
takde contoh dier nyanyi ker...diela mmg suka sgt kt lagu tu

Originally posted by Muntz at  07:35 PM:

aku taklah memihak sapa2.. tapi bagi aku, aku lebih suka menyampaikan pandangan ikhlas aku, bukannya pandangan yg membabi-buta sbb fanatik dgn artis2 tertentu. kalau korang tanya forum members  ...

:setuju::setuju: ngan ko Muntz...

diela bkn aper..mana2 thread yg diela pegi jer..asal ader kait ngan nama siti
misti meletup nyer..padahal thread tu tajuk dier lain...bkn pasal siti..
kengkadang sampai ber page2 depa dok lawan psl siti..
tu yg pelik skit...ramai yg tak suka..tapi yag suka lagi ramai..:stp::stp:

Originally posted by Muntz at 25-4-2005 19:58:
aku ader dengar artis nama apentah.. dia bawak lagu can't take that away.. mmg cantik dan merdu, tapi direndahkan key dia... aku kalau lagu tu direndah key, mmg dah tak cantik dah... walaupun suara ...

LIZA HANIM pernah bawak lagu NEVER TOO FAR masa jd hos HMI...ok la jgk...cuma tak cukup kuat & lantang!!!