CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gabanzack

Baki 1 sen tak dipulangkan kpd pembeli

benda ni pun penah terjadi pada semua orang, boleh dikatakan semua orang merasa HAK mereka dicabuli...

sometimes, the cashier tak pulangkan baki 1 sen tu, kadang-kadang, dier orang bagi lebih kalau duit 1 sen takder, dier orang bagi terus 5 sen kalau amaun dier dekat2 4 sen atau 3 sen...

tapi kita berhak menuntut walaupun satu sen, jgn jadikan ini amalan oleh peniaga untuk tidak memulangkan jumlah yg secukupnya kepada pengguna...

Originally posted by hasribus at 6-2-2005 02:36 AM:
psikologi...

kalu cashier tak pulangkan 1 sen/5 sen, dia buat dek, kebykkan org pun buat dek sebab segan ataupun betul betul tak kisah...

kalu kita short 5 sen, cashier akan tunggu dan insist kita bagi 5 sen tu, baru nak punch register. Alasan mereka, why must I pay for your 5 sen? Tapi kalu ada yang cakap..."takpelah kalau 5 sen takde..." kita mesti rasa terhutang budi giler dan rasa cashier/company tu bagus....

morale of the story...mintak hak anda hingga ke sen yang terakhir

:bgrin::bgrin::bgrin::bgrin::bgrin::bgrin::bgrin::bgrin:
patutla kalau aku isi minyak terlebih 1 sen mesti ade pulang balik balance 99 sen....

Originally posted by medangmru at 10-3-2005 08:31 AM:

hmmmm.......:hmm: tu sbbnya Giant ni makin  lama makin kaya....byk bukak cawangan di merata tempat!!!:ah:

Hmmm........Pasaraya made in Malaysia le katakan...:gado:

takkan kerna 1 sen, giant boleh buka banyak cawangan.......

Originally posted by Makcik_WOK at 13-3-2005 09:53 PM:

takkan kerna 1 sen, giant boleh buka banyak cawangan.......

ko ni makcik wok, slalu sgt pro ke arah yang bertentangan... Die bukanlah memaksudkan daripada 1sen kumpul bnyk2 tu Giant jadi kaya dan buka cawangan lain, tapi Giant ni mmg conquer sbb die besar dan berpengaruh(dan aku ada sebut pasal kedai runcit yang dah hampir tutup atau tutup sbb Giant buka kat tempat berkenaan)... mmg secara tak langsung akan menjejaskan sikit peniaga di sekitarnye... Pastu die tak pulangkan duit2 1 sen, lagilah nampak cekik darah... Pastu slalu tak cakap kat customer "maaf duit 1 sen xde"..... Tu yang jadi makin kaya-raya...

Anyway mmgla duit 1 sen nampak sikit, kalau kumpul2 pelanggan nye yg sgt ramai tu dan setiap org at least 1sen die amik(leh jadi maksimum 4sen die amik).... Huh total tu mmg untung extra tu....(wpun da tolak 'short' apa2 ke)

gabanzack This user has been deleted
Untuk pengetahuan semua isu "Tak pulangkan Baki 1 sen"  ni dah masuk kat paper Kosmo! semalam. Tiga muka surat dok ulas pasal gejala tak sihat ni. Kalau sempat nanti aku scan dan post kat sini utk tatapan kita bersama.

Tak pastilah sama ada perbincangan kita di sini menjadi salah satu rujukan laporan akhbar tersebut tapi nada dan hujah2nya banyak yg serupa dgn kita di sini. Apa pun berkaitan atau tak berkaitan dgn topik ini tidaklah penting. Yang lebih penting suara hati masyarakat pengguna berhubung isu duit sen ini dapat disuarakan dalam media massa. Yang lebih penting hak pengguna diperjuangkan....tak kiralah oleh siapa pun.

Memang melegakan apabila mengetahui rupa2nya ketidakpuashatian kita ini turut dikongsi oleh ramai pengguna lain dan juga persatuan2 pengguna.

So selepas ini bolehlah kita pertahankan hak mendapat baki yg tepat tak kira dimana pun kita berada. Kalau cashier buat2 sengal tak nak pulangkan, bolehlah kita kutuk kata "tak baca paper kah? Nak nama kedai kamu masuk dlm paper jugak kah? Saya boleh buat laporan polis kerana kamu cuba mencuri duit saya!!"

"Hidup masyarakat pengguna berilmu"

Originally posted by gabanzack at 14-3-2005 01:57 PM:
Untuk pengetahuan semua isu "Tak pulangkan Baki 1 sen"  ni dah masuk kat paper Kosmo! semalam. Tiga muka surat dok ulas pasal gejala tak sihat ni. Kalau sempat nanti aku scan dan post kat ...

eee tak sabonya aku nak baca gaban....

Follow Us
hanglipo This user has been deleted
ala masuk paper kosmo je. .. paper lain yang famous2 skit tak de ke . . lum lagi la gak nye ye ... kalau paper besa sket, lagi byk orang baca kan ... itu hak kite tu ...

aku dah pantau topik ni dan sekiranya semua pengguna prihatin seperti tuan pembuka thread ni, insyaallah, pengguna di Malaysia akan menjadi pengguna yang lebih baik.

Originally posted by laislabonita at 13-3-2005 09:33 PM:

ko ni makcik wok, slalu sgt pro ke arah yang bertentangan... Die bukanlah memaksudkan daripada 1sen kumpul bnyk2 tu Giant jadi kaya dan buka cawangan lain, tapi Giant ni mmg conquer sbb die b ...

:dia::dia:........:tq::tq:.......:clap::clap:

Originally posted by gabanzack at 14-3-2005 12:57 PM:
Untuk pengetahuan semua isu "Tak pulangkan Baki 1 sen"  ni dah masuk kat paper Kosmo! semalam. Tiga muka surat dok ulas pasal gejala tak sihat ni. Kalau sempat nanti aku scan dan post kat ...

Hmmmm.......thread ni sedikit sebyk menyumbang kearah tersiarnya luahan dan ketidakpuashatian pengguna......

Pastinya...ramai gak jurnalist yg jadi member cari.....:clap::clap::clap:

Ait pasal 1 sen ni dah stop ker?

Apa citer?  Meya suka betul ler dengan topik ni sebab marah sangat bila tak dapat balik duit 1 sen tu sebab Meya suka kumpul untuk makan2 kat fastfood ke apa2lah yang boleh diguna untuk 1 sen ni termasuklah bil2.

Meya siap bawak 1 sen kat dalam satu puch dalam handbag ..berat2lah nasib janji Meya boleh guna duit tu.

Sayang oh 1 sen tu..kalau sekeping ajek memangler tak nampak kalau kumpul banyak2 baru ler nampak betapa berharganya.

Lagipun sekarang ni banyak na rega barang sikit2 kat belakang tu adalah .99 sen ler....69 sen ler dan etc.  So simpanlah duit 1 sen untuk berbelanja.

Rasanya kalau dah takde 1 sen dalam mesin cashier tu eloklah diorang genapkan ajek $1.99 tu jadi $2.00 bukan apa kadang2 tu Meya rasa purposely diorang letak rega tu untuk kaut 1 sen tu.  Yelah dah ramai yang malu nak minta 1 sen ada tu dah jatuh buat tak reti ajek.  And then geram bila sibuk minta duit sen tu dari kita tapi bila nak beri balance buat selamba badak ajek tak beri balik 1 sen kita.nf:

Dah kaya sangat dah gamaknya!!!

Tapikan kat JJ siap ada bekas letak 1 sen kalau ada customer tak cukup 1 sen ke 2 sen ke apa ler.  Ingat nanti pegi JJ nak tukar duit satu sen tu kat diorang sebab kalau tak silap ada terbaca dulu diorang mencari duit 1 sen.  Kalau tak silap lah :hmm:

Originally posted by medangmru at 4-2-2005 08:02 AM

Bayangkan setiap Outlet KFC, MCD dan fast food yg lain dapat collect baki 1 sen drpd customer :

Katakan setiap outlet dapat kutip sekurang2nya 100 sen drpd 100 customer.

Each Outlet      ...

:setuju::setuju::setuju:kalu nak meniaga tu,,pastikan la cukup tukaran wang,,walaupun 1 sen.....kat pejabat pos bagus.......duit 1 sen yg customer tak amik...dia letak je kat atas meja kaunter,,sapa2 pon leh amik kalu tak cukup sen,,,takpon nanti masuk mana2 tabung kebajikan,....tu lagi bagus sebab kurang2 org yg tak amik 1 sen tu pon dapat pahala

saya pernah terkena...kat maidin klang...harga barang semua 25.85...85 sen saya bagi 5 kpg duit syiling 1 sen....cashier tu siap cakap ' kak kita tak pakai la duit 1 sen kat sini...'...aku yg memang tengah hangin masa tu (sebab que pjg sgt..)...cakap.."ello...cuba awak cakap menteri mana yg kata duit satu sen tak boleh guna????....awak pakai ker tak kat sini tu bukan urusan saya.."..cashier tu amik duit saya pastu tekan keypad machine kuat kuat......saya pun apalagi terbakar la..."baru jadi cashier dah pandai kata duit satu sen tak boleh guna...belum jadi menteri kewangan lagi...!!!     saya rasa mesti dia bengan...

bagus toyol..biar dia sedar diri sikit..elok ko hantar formal complaint pada Mydin skali, CC kepada Persatuan Pengguna dan Kementerian dalam negeri dan hal ehwal pengguna

maybe org laen cukup berkira ngan 1 sen, yela tu hak diorg, tp bg aku plak, kalu ade 1,2 sen belen tuh aku x amek, bia je dlm tray cnth kalu beli kat mcD/kfc etc...maybe korg buleh gune 1 sen tu utk baya bil etc, tp mcm aku 1 sen tu mmg xkn aku gune, bil sume aku baya online, abes bile nyer aku nk gune 1 sen tuh...:geram:...mcm beli kat hypermarket utk barang2 yg aku pegi sebulan skali duer tuh pon aku baya gune CC...so aku x nmpk bile aku akan gune 1 sen tuh..

gabanzack This user has been deleted
adakah masalah pemulangan duit 1 sen ni  masih berlaku kpd anda?

aku dapati nowadays dah kurang berleluasa, atleast pada experience aku la. Bahkan last week pi McD, cashier tu terus returnkan 10 sen instead of 8 sen kat aku

bagus le tu....kat duit lam bank x cek gak ke?

aku pun hangin kalo dia tak pulangkan duit even 1 sen..
kalo gi giant kan ada jual eskrem yg rega 0.99..ada satu hari tu aku beli 3 biji so 2.97..terus cashier tu cakap 3.00..abih burn 3 sen aku!
pastu ada lain hari aku dtg cashier lain plak..aku siap tanye
kalo saya beli 3..nanti ada kasi tak balance yg 3 sen tu?
pastu budak tu cakap biasanya kitorang akan pulangkan..so aku pun apalagi..komplen la kat budak tu yg cashier sebelum ni telan duit aku
pastu budak tu cakap..ooo budak yg tu mmg cenggitu

last week gi giant sec 13..kalo x silap pemandangan aku ni
diorang ada tampal notis kat every cashiers..daripada bnm
yg mengatakan mintak kita guna dan menghargai duit 1 sen..
betul ke wei? aku baca at glance je..tak sempat baca abih coz dah sampai turn aku bayo..

Reply #76 gabanzack's post

ye la dia amik 2 sen
yg dia dpt berpuluh2 sen apa nak eran................

kalau dia tak pulang aku yang mintak..sebab akuni pengumpul duit 1 sen