CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd-Vaughn

MERGED : All About Kuching

Close [Copy link]
tak perlukan passport..tapi kalo ade lebih baik....
bawak ic cukup coz kite nak ke negara sendiri....
u kene isi borang bile sampai ke airport..tu jea..

ma kacih ats penerangan

tumpang tanya, orang kata tebedu tuh dah takde apa-apa dah

betul ke ?

hi all:solute:

aku nak pi kuching 20aug nih....mungkin duduk harbour view ...nak pi hilton dah penuh la plak......sape2 ade gambo2  hotel atau pemandangan bandar kuching mintak tolong siarkan dlm thread nih yek?.......dlm website hotel2 semua tak cukup la gambo2 yg diberi....

segala pertolongan dihargai..:tq:

Originally posted by luvsuk at 2-8-2005 22:40:

aku nak pi kuching 20aug nih....mungkin duduk harbour view ...nak pi hilton dah penuh la plak......sape2 ade gambo2  hotel atau pemandangan bandar kuching mintak tolong siarkan dl ...

weh luvsuk..ko mesti terkezut kalo aku kata aku asal kuching...heheh
tapi aku takde kat sane la time ko pi kuching..aku tgh kejer...
since ko member aku...nanti aku recommend ko mane nak pegi..ape2 ko call la aku...
kat bawah aku post pic2 kat kuching..

hem..nice pic..teringat masa pi sana last year...

Follow Us
hhehehehe

tak sangka plak aku ko yg reply payrol ....nanti aku call ko

:tq: for the photos:tq:

aku baru je dapat bad news, harbour view pon dah fully booked

pada forumers lain ade ape2 cadangan tak mana2 hotel sekitar bandar kuching(senang nak jln ke waterfornt) budget dlm rm150 semalam,,ataupon yg ade package 3days 2 nights ....

Originally posted by CatLady at 16-12-2004 18:17:
aloo Syd..aku nie tinggal miri..but then Kuching macam umah no 2..

kalau nak pi Kuching..rasa rasa nak budget tempat tinggal murah..boleh gi ke laila Inn...dia mmg kat center kuching tu..mu ...

hmmmm info yg berguna nih....:hmm:  

cat lady ade tak map location LAila Inn nih...kalau ade gambo lagi bagus...hhehehe kalau ade ctc nbr lagi bagus hehehe jgn marah yee...

bukannya ape ...nak pi kuching nih....hilton ngan harbour view dah fully booked la...rasanya nak check it out laila inn

Boleh uda tumpang sama.Uda nak gi Kuching next week.Hotel mana yang senang nak cari makan? Plan nak stay di holiday inn or merdeka palace.Dulu biasa stay di holiday inn dan crowne plaza.Quite susah tempat makan but mungkin la ni holidya inn dah senang tempat makan.

Harbour view tu ok ke?

Tumpang tanya.Kalau stay di Holiday Inn senang tak nak cari tampat makan? Uda nak gi sana next week, pergi sorang-sorang.Safe tak kat kuching kalau jalan sorang-sorang? Dulu dah 2 kali stay di Holiday Inn dan 1 kali di Crowne plaza,susah juga nak ke tempat makan but dulu pergi 2 orang.Ada my last trip dulu kena kejar dengan one man masa jalan kat waterfront, masa tu jalan ramai-ramai pun kena ikut. Seram.takut kena jual aje..

Habour view tu berapa bintang?

Thanks.

ops! Terkeluar 2 kali.Maaf

[ Last edited by uda on 5-8-2005 at 11:57 AM ]

Originally posted by uda at 5-8-2005 11:55:
Tumpang tanya.Kalau stay di Holiday Inn senang tak nak cari tampat makan? Uda nak gi sana next week, pergi sorang-sorang.Safe tak kat kuching kalau jalan sorang-sorang? Dulu dah 2 kali stay di Holi ...

Holiday inn kuching kira senang nak cari tmpt makan...coz kalo u dok sane..makan kat Top Spot(kena jalan kaki skit)..
kat situ bnyk kedai yg best..esp seafood!!
area holiday inn/hilton/harbour view ok la..senang nak access ke mana2..ke main bazaar pun dkat...
yg kes u kena ikut tuh..hm..tak sure la..sbb tak suka sgt kuar2 nih...tp mmg kalo kat waterfront tuh agak horror skit kot..esp kalo sorang..enjoy ur trip.

ni link harbour view
www.harbourview.com.my/

Originally posted by luvsuk at 2-8-2005 10:40 PM:

aku nak pi kuching 20aug nih....mungkin duduk harbour view ...nak pi hilton dah penuh la plak......sape2 ade gambo2  hotel atau pemandangan bandar kuching mintak tolong siarkan dl ...

Ngeh ngeh ngeh...aku gi Kuching 19 Aug..sehari seblom ko..

Package aku sefamily (MAS, 2 dewasa, 2 children, 1 Infant) = RM2300

Aku dok kat Holiday Inn..harap harap hotel tu besh aa..

Top Spot? Ramai member melayu aku recommend makan kat situ..sekali ada sorang ni pulak cakap kat situ seafood majoritinya cina..cuma masak tak letak pork atau wine..

Betul ke?

Pak Mertua aku lak kata makan senang jek kat Kuching..

Aiyarkk..mana satu aku nak dengar nihhhh...:gila:

hehehehe last minute harbour view call aku kata ade kosonglah bilik...murah plak tu rm108 jeee tapi single bed le....single pon single le bukannye aku pi sana nak tido 1 hari...nak pi rumah orang kawin sebenornye...sambil tu cuci mata sket kat bandar kuching...

err nak tanye le....kalau dah sampai airport kuching tu...nak pi harbour view kalau naik teksi berapa duit ye? heheheh almaklumlah aku ni pi budget ketat sikit ..lagi pon takut kena pow dek teksi sana plak....

eh syndora kita jumpe disanalah ye? hehehhehe

kalau makan kat top spot cari gerai no. 8.  affordable.  makan seafood for 2 persons RM56

cuba rasa...

Cuba rasa mee kolok.... dan tampoi belimbing.... dan .... lain-lan lagi... kuching banyak makanan yang pelik-pelik... saya pun dah lupa namanya....

hmmm aku dah pon balik dari kuching....overall kuching bandar yg bersih lah!.....aku pi rumah orang kawin so tak dapat melawat byk tempat....top spot pon tak sempat pegi...aku pi waterfront makan kat khatulistiwa..tak sedap...

gerai2 kat tepi waterfront tu bole lee..mahal gak...hotel harbourview memang ok cuma takde swimming pool je...
ni ae gambo2 tuk korang...enjoy

sg rejang ke ni?

aku lupa plak nama tempat ni...dari sini bole nampakHarbour View hotel diseberang

ni Harbour VIew dari depan HOtel HIlton

bilik di HView

luap lagi nama bgn ni

ni plak Dewan Bandaraya Kucching Utara dan Gunung Sapi( kalau tak silap aku le) hehehe

Rate

1

Originally posted by luvsuk at 18-8-2005 07:20 PM
hehehehe last minute harbour view call aku kata ade kosonglah bilik...murah plak tu rm108 jeee tapi single bed le....single pon single le bukannye aku pi sana nak tido 1 hari...nak pi rumah orang k ...

Luvsuk...aku dah balik KL leee...

Tapi kan, ramaiiiiii sangat yg advise kat aku (org bawa van tourist la, member aku kat sini la, bellboy hotel la, teksi yg aku naik pi satok pun sama!) ..derang advise kalo jalan jalan kat waterfroont tu hati hati la..situ bebudak muda yg banyak berlonggok tu, ngan kalo yg tiba tiba nak salam atau nak borak ngan korang tu kena hati hatilah..derang tu terer pukau memukau..

Even penduduk kuching sendiri tak berani nak jalan2 sangat kat situ..sebab ramai dah kena..taui tau duit dalam poket lesap..tak pun korang dah berdiri kat atm mechine pegang kad atm tapi duit dalam akaun dah habis..apatah klagi bawak anak dan keluarga bersiar siar kat situ..lagipun pemandangan kat situ kureng sikitlah..banyak benor aksi aksi 18sx kat situ..tak seswai utk tatapan bebudak belum baligh..

Tapi masa aku ke sana hari tu kira sempat juga aku gi kat Waterfront tu..dan aku pegi sebab masa aku survey dari hotel, banyakkkkk polis tengah meronda so rasa safe sikit..

Cultural village pada aku yg 1st time pegi memang best aa..lagi satu Serikin, tempat kedua selepas Tebedu, and yess...tebedu dah susah nak masuk..banyak sangat kes so sekarang kalau org semenanjung datang nak memborong tikar derang akan pergi ke Serikin..aku borong 2 tikar kelasak besar, harga satu tikar tawatr punya tawar dapat RM100..mmg puas hatiiii...

Tapi makan tak dinafikan memang susah aa sikit..kena lak masa aku pergi tu Top Spot punya kedai banyak yg tutup, kedai Cina banyak yg bukak ..jadi kalau siang ngadap McD je lah..malam baru keluar ngan member aku gi makan kat kedai kat Batu 7, nama kedai tu Restoran Serapi..err..something like that la bunyi dia..dia punya style masak seafood sedap!

Dan malam first aku sampai member aku bawak kat satu gerai melayu Islam nih, tak tau la nama tempat tu tapi dia jual Mi Gulung Tsunami..perrggghhh..sedap!!! Tapi apsal derang masak banyak letak pak Aji eh??

Bukan aku cerewet pasal makan ni..memang le derang kat sana ramai melayu tapi kena ingat, iban, melanau, org ulu tu semuanya kira bangsa melayu tapi bukan beragama islam..bila aku nengok derang jual nasi periuk kera tu terliut aku nengok sebab nampak sedap betul, tapi bila kenangkan yg tukang jual tu  siap  tepuk tepuk pet anjing dia, kensel terus aku nak beli..

Pepehal pun, kuching rockksss!!!!

Lenkali aku nak dok kat Holiday Inn Kuching Damai Beach Resort/Lagoon Resort. Manyak cantik wooo..nyesal aku tak book situ dulu..

Lupa nak tambah..

Aku dok kat Holiday Inn..okey sesangat le hotel tu kalau pergi ngan anak anak..

Standard room je ada 2 queen size bed.

Syndora,
Bila you gi kuching? Uda pun baru balik dari kuching.Gi dari 14/8 - 17/8.Stay kat Holiday Inn juga.Since uda sorang-sorang, so makan malam pun kat situ but at that time punyalah ramai orang.Banyak jabatan-jabatan buat meeting kat situ.

Alhamdulillah masa uda jalan-jalan kat waterfront tu tak kena apa-apa.First night sampai dah jalan-jalan kat waterfront tu- jalan sampai ke hujung (pasar).Jumpa ramai family berjalan kat situ dan tak nampak pulalah aksi 18x pula.Habis shopping kompleks kat situ uda masuk - dah boring sorang-sorang so jalan ajelah.Esuknya petang pula, uda jalan dari Holiday Inn sampai ke India Street.Saje jalan-jalan, tak beli apa.Barang kat sini quite expensive compared to KK.Cuma beli sikit sorvenir kat kedai depan waterfront tu.

Bila balik hanya bawa balik ikan terubuk masin.