CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bbakar

TEMPAT MAKAN BEST DI KEDAH

Close [Copy link]
Originally posted by alahai at 14-12-2005 06:50 AM
gulai batang pisang hanya beberapa tempat sajakan yang buat kat kedah ni???
macam kat tempat aku tak pernah la jumpa pun, tapi dok pi makan kenuri rumah adik beradik dan kawan2 belah pokok sena sa ...

hang kena try dulu..payah la nak cerita nikmatnyaaa..
ni dah telan ayaq lioq dah ni..:mll:

Originally posted by kiki at 13-12-2005 07:13 PM
Ish..ish..ish...aku nie sejuk2 macam nie dok teringat pulak sayoq lemak daun "gheti"...

sebut pasal sayoq lemak nih teringat aku sayoq lemak daun asin2 kot..yg ada bunga2 putih kat pucuk dia tu.aku suka sayoq tu..dulu2 arwah mak aku suka buat.kalo balik skolah jaa..mesti tanya arini mak masak sayoq asin2 dak? letak ubi keledek ckit ngan udang. la ni...jarang nak dpt makan dah. daun gheti tu besa mkn sekali ja..sedap la jugak

hmmmmmmm :mll::mll::mll:

Originally posted by Nikotina at 14-12-2005 12:43 PM

sebut pasal sayoq lemak nih teringat aku sayoq lemak daun asin2 kot..yg ada bunga2 putih kat pucuk dia tu.aku suka sayoq tu..dulu2 arwah mak aku suka buat.kalo balik skolah jaa..mesti tanya a ...

adoooiii,
terseksa batin kuuu..

Originally posted by kiki at 14-12-2005 08:48 AM

Tu le..dekat Alor Setar...kat kampung makabah aku, still tak pakai catering.....gotong royong....But, lepa dah buat buffet....makanan pun nasik minyak , ayam masak merah dan sewaktu dengannya ...

aku pi kenduri umah parent ofismate aku aritu,kawin adik dia. kat blah2 jitra. depa masak nasik ayaq,gulai tulang yg cayaq2 tu pastu daging cicah ayaq asam. perrghhhhhhh sampai 2 hari aku dok teringat lagi...adehhh sejuk2 ni lapaq sungguh laa

Originally posted by cokchibor at 14-12-2005 12:46 PM

adoooiii,
terseksa batin kuuu..

hehehehehe....aku tak dan2 nak ttgu lunch nihh hahahahaha.

hg besa dgr jeruk maman dakk...? hg bes amakan? aku dulu perakkk..pastu aku try sekali..mak aii sedap gakkk.kena la dgn selera akuu :mll:

Originally posted by cokchibor at 14-12-2005 08:43 AM
sayork daun geti, pucuk bebuaih, peria pantai tu macam mana???
tak penah pulak aku makan..

semua jenis2 ulam dan sayur yang BBakar sebut tu aku kenai, kecuali pucuk bebuaih saja..ingat2 lupa camna rupa...maklumlah mak/ ayah aku dok kampung. ayah aku ada dusun, jadi banyak ulam2 tu boleh jumpa...

Follow Us
Originally posted by kiki at 14-12-2005 08:44 AM

Takdak....kat sana ada no...hang tengah mengandung boleh le makan, lepas bersalin tak leh makan dah..buat dengan ubi..mesti terangkat nie....Daun tu mana mari?

Pasai apa sambai tomeh petai h ...

aku tak tau daun tu mai dari mana....dulu buah moktan fresh aku tanya depa habaq mai dari Hawaii...

walaupun aku tgh. ngandung tapi aku sakit urat jugak la ni...tu aku tak berani nak makan sejuk2 tu...dah la sejukkk gedi la ni...

Originally posted by alahai at 14-12-2005 12:54 PM

semua jenis2 ulam dan sayur yang BBakar sebut tu aku kenai, kecuali pucuk bebuaih saja..ingat2 lupa camna rupa...maklumlah mak/ ayah aku dok kampung. ayah aku ada dusun, jadi banyak ulam2 tu  ...

bebuaih tu penah dgr gak tp tatau camana..pucuk cemumaq penah dgq? kat kg tok aku byk..hehehehe

Originally posted by Nikotina at 14-12-2005 12:43 PM

sebut pasal sayoq lemak nih teringat aku sayoq lemak daun asin2 kot..yg ada bunga2 putih kat pucuk dia tu.aku suka sayoq tu..dulu2 arwah mak aku suka buat.kalo balik skolah jaa..mesti tanya a ...

asin2...sini ada jugak...ishh nak kena beli la camni, hang buat aku teliur saja...
la ni senang ka nak dapat sayur ni sana ?

lagi satu jeruk maman tu ...aku dulu bau pun nak muntah pastu sekali aku try..laaaaaa sedap yang amattt...:mll:

hampeh aihh hampa ni...buat aku meleleh la pulak...lol

[ Last edited by alahai at 14-12-2005 01:01 PM ]

Originally posted by alahai at 14-12-2005 01:00 PM

asin2...sini ada jugak...ishh nak kena beli la camni, hang buat aku teliur saja...

lagi satu jeruk maman tu ...aku dulu bau pun nak muntah pastu ...

kat market ada gak kdg2..kat kg bapak sedara aku ada dia tanam. mahai sayoq tu la nih.seikat serinngit. sayoq tu kan nampak ja byk..kalo dah masak,dia kecut kan,tggai sikitttt jaa pun. so kena la beli lebih

Originally posted by alahai at 14-12-2005 01:00 PM

lagi satu jeruk maman tu ...aku dulu bau pun nak muntah pastu ...

camana depa buat jeruk maman ni haaa..? aku kalo pi belah2 kg depa suka jamu jeruk maman nih.aku telan je laa..depa potong cabai melaka ngan cabai idup,bawang merah kcik2 boh masuk lam tu.makk aiii..anak dara lalu blakang pun tak nampak dahhhh :lol

Originally posted by Nikotina at 14-12-2005 01:08 PM

camana depa buat jeruk maman ni haaa..? aku kalo pi belah2 kg depa suka jamu jeruk maman nih.aku telan je laa..depa potong cabai melaka ngan cabai idup,bawang merah kcik2 boh masuk lam tu.mak ...

jeruk maman ni , aku dengar saja la mak menakan aku  habaq...
depa giling nasi sejuk bagi lumat...cuba hang perati betoi2 bawah ayaq jeruk maman ni...nampak putih2 kan...pastu aku tak tau dah apa lagi depa boh...

a'ah..aku perasan depa boh nasik dlm tu.tp daun maman tu bleh buat gulai gak kan...? pait sagt la,aku tak lalu plak.
ada sekali tu aku ikut ayah aku pi umah adik angkat dia kat kuala nerang..depa jamu gulai maman dgn udang.dah tadak lauk lain aku makan gak laa...uihhh depa puji aku,baguih la anak teruna hg hamzah oii..makan jugak lauk2 kampung ni.setngah org pekan ka org muda ni depa tak makan benda2 camni.hahahaha...aku senyum ja laa pdahal nak telan pun payah. pait sgt gulai tuuuuuuuuuuuu

Originally posted by bbakar at 14-12-2005 03:01 AM
hari tu balik raya buleh kata haghi-haghi makan nasik lemak tiga kupang.  beli di marked mergong.  sampai balik sini my anak yang nak masuk 4 tahun tu asyik mintak nak makan 'nasi lemak pedas'. hid ...

peria pantai buah dia camana haaa.? yg kecik2 kemetot tu kaa :stp::hmm:

Originally posted by alahai at 14-12-2005 01:12 PM

jeruk maman ni , aku dengar saja la mak menakan aku  habaq...
depa giling nasi sejuk bagi lumat...

mak ayu slalu gak buat jeruk maman. ayu perati gak dia buat. dia blender nasik sejuk. boh ayaq skit. pastu nasik yang dia blender tu, dia tapih. amik ayaq dia ja. pastu daun maman tu dia rendam dalam ayaq nasik sejuk yg diblender tadi. simpan sehari semalam. jeruk maman rasa dia tak pait la. rasa masam2. macam rasa jeruk tu. gulai maman ayu tak penah makan lagi. tapi daun maman yg tak dijerukkan tu memang pait.

Originally posted by Nikotina at 14-12-2005 01:24 PM

peria pantai ada buah ka? yang ayu tau orang buat ulam pucuk peria pantai tu. dulu tok ayu ada tanam pokok tu kat tepi sungai depan umah. tapi tak prasan plak peria pantai tu ada buah.

slalunya ayu yang jadi mangsa kena potong daun2 maman tu. lenguh... byk plak tu. ayah ayu slalu beli. kadang2 orang bagi. pucuk berbuaih tu sedap tau. daun dia macam ada bulu2 skit.rebuih dulu. pastu makan cicah ngan ayaq asam. boh lauk tawaq skit. sedep weiii..... meleleh ayaq liuq.

tokwan aku ngan tok aku ja suka jeqok maman nih..
aku tak besa qasa pun la..
sedap ka????:hmm::hmm::hmm::hmm:

niko, mas, TUN n d rest,
baqu2 ni aku p makan kat MCPG kat shahab, aku qasa la kan.. dia nya taste dah ada improvement. in fact menda2 cacamerba dia pun banyak sampai penoh pinggan. very nice n tender la dia nya ayam, ikan, kambin etc.. tak mcm dulu hangit peit. pas tu, aku bgtau kawan aku tu, org kata kat jln pegawai lagi sedap. so, next few days tu kami p try kat jln pegawai. aku buat pebandingan la kan.. aku rasa:hmm: la nih MCPG kat shahab lagik best.
:hatdown::hatdown::hatdown:

Originally posted by Nikotina at 14-12-2005 01:24 PM

peria pantai bukan buah la ...dia ni sejenis ulam..sungguh mujarab untuk awett muda...hehehhe...sedap tau cicah dgn. sambaii belacan buat ulam...lemak2 sikit rasa dia...lagi satu try buat ulam pucuk buah mera hat muda kaler ijau tu...lemak2 masam...first time aku try masa balik kampung ari tu...