CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pantun-man

[Lain-Lain] I Know What You Did Last "Raya"

Originally posted by macosx at 26-10-2004 00:05:
prof tue.. amik phd kat mana ek? kalau tak pun.. phd dlm apa ek? penat2 dpt phd, takkan tanak buat pilem2 yg taraf lepasan phd?

karang dia buat citer havy yang setaraf PHd. kot ak larat nak tgk lakkk cam citer berat jogho ker dll lah.. coz buat apa dia buat filem yang orang lain tak nak tgk baik dia buat filem yang leh dapat duit cam sembilu 4,5... 8 ker tak pun maria merana ker.. kan untung leh dapat mercedes lagi...:pompom:

Aku pelik la...camna org yag bertauliah dpt title proffessor ni..buat cerita yg low quality siap ciplak-menciplak lg ni....:hmm:

Masa belajar bawak TOYOL kot......:nana:

Originally posted by jinakji at 25-10-2004 04:53 PM:
tapi yg aku prasan satu jer ..
filem prof maidin ni dgn brg kat pasaraya mydin sama jer...
walau ramai yg cakap tak bermutu, ramai lagi org yg pergi..
apakah maideen maknanya tak bermutu tapi ...

:no: jangan la cakap cam tu .. aku suka jgk beli brg kat mydin .. ada jgk brg2 kat situ yg ok
ff:

Originally posted by cikpid at 26-10-2004 06:20 AM:

karang dia buat citer havy yang setaraf PHd. kot ak larat nak tgk lakkk cam citer berat jogho ker dll lah.. coz buat apa dia buat filem yang orang lain tak nak tgk baik dia buat filem yang leh  ...

betoii cakap nko tuu .. susah jgk nak buat filem ni .. buat film heavy x de org nak tgk .. film komersial semua org nak tgk ..
sapa yg salah ..pengarah&producer yg buat film cam tu ke OR penonton yg berpusu2 gi tgk citer2 tu .. macam demand & supply punya concept la ni

aku setuju tu haiku.. kat m'sia ni gitu la trend dia.. sapa sgt la nak tengok cite heavy cam puteri gunung ledang tu.. baik la diaorg layan cite2 merapu camtu, tengok je tak payah pening2 kepala nak pikir2.. tu pasal la org cam prof razak ni terlibat ngan cite2 yg tak setaraf ngan phD dia.. janji duit masuk beb.. lagi pulak producer dia cina, memang la tau nak untung je.. sama jugak dgn konsep pilem Usop Selam.. toksah cakap la dgn diaorg ni pasal nak meningkatkan taraf pilem m'sia.. buat perabih boreh je..

apa2pun aku memang tak tengok filem melayu, not worth my RM nak tengok kat wayang.. setakat tengok vcd ciplak ngan adik2 aku kat kg boleh la.. tu pun buat sakit kepala aku je menengok kebodohan cite tu semua.. pendek kata boleh diabaikan jelah filem2 melayu ni..

I Know What You Did Last Raya - Raya Pertama ni

filem yg keseterusnya dari prof razak mohaideen...malam tadi aku baru tgk the making kat tv..pelakon hebat2 tapi tataulaa adakah citer sehebat barisan pelakonnya...dah byk filem razak yg mengecewakan...memang box office tapi ceritanya, kualitinya teruk...
filem yg menggabungkan komedi + seram...watak utama citer nih seekor kambing...pelakon lain, erra, waheeda, zamarul, lan pet pet, azli...

Follow Us

Mengisahkan lima orang sahabat yang dalam perjalanan pulang ke kampung sempena menyambut Hari Raya Aidil Fitri, terlibat dalam kemalangan dan mengakibatkan sesuatu atau seseorang terbunuh.
Fazzly (Azlee), Razlan (Lan Pet Pet), Mira (Erra Fazira), Shahida (Waheeda) dan Yassir (Zamarul Hisham) adalah sahabat baik sejak kecil. Sekarang mereka masing-masing telah dewasa dan berjaya sebagai professional yang tinggal di kota besar.

Malam sebelum hari raya, lima sekawan tersebut memandu kereta untuk pulang ke kampung halaman mereka. Di dalam perjalanan tersebut mereka telah melalui jalan pintas apabila terlihat suatu objek berwarna putih di tengah laluan mereka. Kereta yang dipandu dengan lajunya itu telah dengan tidak sengaja melanggar objek tersebut. Apakah objek yang telah mereka langgar itu?

Setelah memberhentikan kenderaan mereka mendapati telah melanggar seorang lelaki beserta seekor kambing. Setelah mengalihkan kambing dan lelaki tersebut agar tidak dilihat oleh orang lain, mereka pun meneruskan perjalanan.

Hari raya disambut meriah keesokannya tetapi mereka berlima mula dihantui oleh kejadian-kejadian pelik. Mereka mula panik dan risau jika ada orang lain yang melihat kejadian sebelum malam raya tempoh hari.

Walaupun mereka cuba melupakan kejadian-kejadian pelik di kampung dan pulang ke bandar tetapi mereka turut dihantui oleh kejadian-kejadian pelik seorang demi seorang dan ini benar-benar menakutkan mereka.

Siapa sebenarnya yang mengetahui kejadian kemalangan tersebut selain mereka?

Siapa yang cuba membalas dendam ke atas mereka?

Siapakah yang mengetahui apa yang mereka lakukan semasa hari raya lepas?

Ketahuilah jawapannya di pawagam berdekatan bulan November ini!

kambing pun dh pandai berlakon skrg ni ek?lol

J
watak utama kambing ke?

Originally posted by J at 30-10-2004 06:08 PM:
watak utama kambing ke?

kalau dah pengarah pon kambing.kambing gaklah teraju utamanya....termasuk kekambing pelakonnya

ekekekekke..lol
peacefrog...ayat power tuh....sound baik punya...:lol

aku pun baru nak tanyer...watak utama kambing kerr..??:kant:
hu hu hu...lol

tapi film film dia nih mmg manjang jer box office...:hmm:
bebudak skolah mmg suker nengok....dioorang kan suker nengok citer klakar klakar ni.....lol:gila::kant:

dia pun amik kesempatan laa....guna artis artis yg glamour ngan tengah naik berlakon film dia....:ketuk:tuh yg laku tuh...

bukan dia baru dpt mercedes ke dr david teo....
:bodek:

[ Last edited by MadaMadaDane on 31-10-2004 at 03:07 PM ]

Kenapa Malaysia kene ade lawak bodoh macam nih?...

apasal orang yang plan nak tengok raya ni tak komen apa pun

atau pun diaorang ni memang tak ada kat forum ni?

ataupun memang tak nak jawab?

yg aku tak larat tuh synopsisnya...Mengisahkan lima orang sahabat yang dalam perjalanan pulang ke kampung sempena menyambut Hari Raya Aidil Fitri, terlibat dalam kemalangan dan mengakibatkan "sesuatu atau seseorang" terbunuh. cakap je laa seekor kambing..susah sgt ker?

adus, mengapakan erra & waheeda sanggup berlakon citer hampes camnih.. dah laa tiru citer i know what you did last summer. tak malu ker diorang nih???????????

waheeda tuh dah takde pilihan aku rase..sebab dia di bawah naungan mig, adik beradik metrowealth gak...aku sedih betuii tgk lakonan dia dlm jutawan fakir, takde kualiti langsung...sumanya angkara prof. razak tuhlaaa...
kenapa erra mesti ada gak dlm filem nih? kalo takde tak leh ker?

tu laa pasal

Trailer

aku dah tgk trailernya kat cni..

http://media.ampradio.net/media/oap/04/ikwydlr/IKWYDLR_high.wmv

apalah jakun betul dah tua pun melompat2 nak sambut raya. pastu malam raya baru nak balik. amboi2 sesedap je nak makan. pastu part seram tu mcm tak seram je muka diaorg :puke:

silap2 kambing tu yg dpt award nanti.

[ Last edited by cluben on 3-11-2004 at 10:52 AM ]

Crita siam dia tu dah main ke blom?? Cholestrol Theerak ker haper ntah.....

Originally posted by macosx at 26-10-2004 12:05 AM:
prof tue.. amik phd kat mana ek? kalau tak pun.. phd dlm apa ek? penat2 dpt phd, takkan tanak buat pilem2 yg taraf lepasan phd?

dia ad PhD ke? tak de Dr pun kat nama dia.