CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4251|Reply: 22

Kamu tanya aku jawab (betul ke?)

Post time 29-9-2021 12:01 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Assalammualaikum w.b.t.

Bebenang kali ini agak umum berkaitan permasaalahan yg wujud dalam masyarakat jahiliah moden. Insya'allah, satu per satu setiap rakaman soal jawab yg berlegar2 di dalam masyarakat, yg menghilangkan makna TAQWA kepada Allah dalam mengajar masyarakat jahiliah moden dizaman ini, dijawab menurut kefahaman saya agar kita kembali kepada Alquran dan Sunnah.

Harus diingatkan, bukan semua yang menyampaikan ajaran sebenar agama itu tak pernah buat dosa. Sedangkan dosa yg paling jelek adalah menyekutukan Allah s.w.t.

Disini saya nyatakan kefahaman saya berhubung isu diatas (adab dalam bersyariat). Menurut faham saya :
1) setan2 hanya mengganggu manusia2 yg lalai mengingati perintah2 Allah dan Rasul-Nya
2) adab masuk ke dalam hutan itu ada 2, yakni memaklumkan (meminta kebenaran bertulis) kepada mereka2 yg dilantik oleh pemerintah urusan diri untuk masuk ke hutan Dan memaklumkan barang2 yg dikeluarkan dari hutan berkenaan sekalipun seketul batu cuma.
3) sekiranya, mana2 wakil yg ditauliah oleh pemerintah untuk urusan hutan meminta sesuatu dari apa yg diambil oleh mereka dari hutan berkenaan, makanya WAJIB untuk diberikan, selagi mana ianya perkara2 yg ma'aruf menurut hukum syara' yg ditetapkan.
4) mengambil sesuatu tanpa kebenaran itu merupakan dosa yg sebenar2nya. Begitu juga, mengambil sesuatu milik mereka yg berkuasa atas apa yg ditakdirkan oleh Allah itu sebenarnya dosa.
5) tiada istilah memerlukan kebenaran dari JIN utk urusan dimensi manusia. Itu dinamakan sebagai kejahilan mutlak. Jin2 punya dimensi alamnya sendiri. Jangan jadi bodoh dan dibodohkan oleh urusan yg diri tidak ketahui.

Sekian, ilmu kefahaman dari saya untuk maklumat semua untuk menjelaskan realiti masyarakat jahiliah moden dizaman ini.

Insya'allah, jika ada suatu bentuk kejahilan dalam soal jawab merujuk urusan agama, saya akan kemukakan lagi dilain waktu. Tak perlu koyol untuk provoke saya disini, kerana apa yg saya tahu, pastilah kamu semua baru tahu. Semuanya milik Allah s.w.t dan bukan untuk disombongkan.

Edited by SenangMaju at 29-9-2021 12:42 AM

Lambat lagilah nak rentas Negeri ni... Ada sesiapa nak follow saya, untuk urusan mengenal Allah yg menciptakan selepas ini? Tak perlu bagi duit, ikut aje ye untuk lihat sendiri makna sebenar kekuasaan Allah. Insya'allah, saya akan merentas Negeri selepas ini untuk urusan yg menyangkut perkara2 ghaib yg wajib diimani oleh mana2 mukmin. Boleh pm, kalau nak ikut. Jangan pm kalau takut selain Allah.

Kalau yang ustaz2 Tak famous, ustaz2 yg famous, ulama2 yg Tak famous, ulama2 yg famous, kadi2, mufti2 dan sesiapa juga, kalau nak ikut sekali pun dialu2kan. Tapi kereta saya tempat duduk hanya untuk 4 orang sahaja. Yang lain2 tu, pandai2lah ya. Tunggu seluruh Perak tak ada pkpd dan boleh merentas negeri. Rugi kalau Tak ikut. Nak tambah keimanan, BUKAN letaknya pada ilmu semata, akan tetapi keyakinan kepada Allah s.w.t yg tidak berbelah-bahgi.

Wassalam

maaf tuan...sy confius nie...tuan sebenarnya perawat ke camne? nk ajak kemana yer?...cari entiti ke gitu...maaf sy blur skit...sy x pandai...maaf sekali lagi

Edited by SenangMaju at 29-9-2021 04:11 PM
musangbodoh replied at 29-9-2021 12:22 PM
maaf tuan...sy confius nie...tuan sebenarnya perawat ke camne? nk ajak kemana yer?...cari entiti ke  ...

Maaf, saya bukan perawat. Dan saya tak berminat untuk merawat kerana majoriti yg pernah dirawat sebelum ini, lisannya berkata percaya kepada Allah, hakikatnya dihati sebaliknya.

Follow Us
Edited by SenangMaju at 29-9-2021 04:26 PM
maaf tuan...sy confius nie...tuan sebenarnya perawat ke camne? nk ajak kemana yer?...cari entiti ke  ...

Saya tanya satu soalan boleh? Berapa harga ilmu yang akan kamu bayarkan kepada saya jika saya mampu menghilangkan penyakit sawan buat selama2nya? Sedangkan para perawat, begitu juga Iblis dan jin2 masih BELUM mengetahuinya? Bukankah, ilmu dari Allah yg saya tahu hanyalah setitis cuma....

Renung2kanlah

Berapa pula Harga yg akan kamu bayarkan untuk ilmu yg saya miliki sekiranya saya MAMPU untuk kembalikan orang2 yg hilang (dalam dimensi ruang masa ciptaan-Nya) lebih dari 1 tahun yg mana tiada sebarang petunjuk dari-Nya menyentuh urusan itu? Adakah sekadar nilai harga sebuah pulau pinang?

SenangMaju replied at 29-9-2021 04:05 PM
Maaf, saya bukan perawat. Dan saya tak berminat untuk merawat kerana majoriti yg pernah dirawat  ...

mana tuan tau..boleh baca fikiran org ke?

SenangMaju replied at 29-9-2021 04:19 PM
Saya tanya satu soalan boleh? Berapa harga ilmu yang akan kamu bayarkan kepada saya jika saya ma ...

tuan nk charge berapa??ilmu tuan tggi mana? kalau tuan rasa masa dpt ilmu tu susah...dan amat bernilai...simpan shj...x perlu bangga kot..sy ada berpengalamn follow beberapa perawat/bomoh...guna pendamping etc....mereka ada sifat riak dlm diri...sng cite perasan bagus...hbuk pun tada...mereka x ikhlas tolong org...

Edited by SenangMaju at 30-9-2021 08:46 AM
musangbodoh replied at 29-9-2021 09:53 PM
mana tuan tau..boleh baca fikiran org ke?

Membaca fikiran orang? Sedangkan ilham itu milik Allah, kenapa perlu membaca fikiran orang? Sekiranya Allah s.w.t mahu menjelaskan ilham seseorang yg datang dari-Nya kepada sesiapa yg dikehendaki-Nya, adakah kamu merasakan Allah s.w.t itu tidak Adil atau sebenarnya diri sendiri yg sebenarnya tidak Adil?

musangbodoh replied at 29-9-2021 10:02 PM
tuan nk charge berapa??ilmu tuan tggi mana? kalau tuan rasa masa dpt ilmu tu susah...dan amat bern ...

tuan nk charge berapa?? (Ilmu-Nya itu bagi kamu harganya berapa?)ilmu tuan tggi mana? (Ilmu-Nya itulah yg tertinggi) kalau tuan rasa masa dpt ilmu tu susah (sejak bila saya berkata susah mendapat ilmu-Nya itu? Celah lagi saya MENJEMPUT sebagai bukti, kekuasaan Allah?)...dan amat bernilai...simpan shj... x perlu bangga kot..(Hak milik Allah untuk menyimpan atau menunjukkan ilmu-Nya yang tidak terhitung nilainya)sy ada berpengalamn follow beberapa perawat/bomoh...(itu pengalaman kamu, yang menunjukkan diri kamu tidak bergantung sepenuhnya kepada Allah dgn nyata)guna pendamping etc....(sebenar2 pendamping itu Allah) mereka ada sifat riak dlm diri...(Mana kamu tahu urusan itu?)sng cite perasan bagus...hbuk pun tada...mereka x ikhlas tolong org...(kerana yg sebenar ikhlas itu sepatutnya mereka yg redha dgn ujian-Nya, bukan pula selain dari itu dalam bersyariat)

Saya pernah offer untuk bantu, TANPA MINTA SESEN PUN WANG, mereka yg diuji-Nys hanya perlu ambil saya dan kembalikan saya semula sesudah SELESAI URUSAN-NYA, tapi manusia yg namanya Islam itu, memilih berusaha sendiri atas ilmu yg Tak ada sesiapa pun yg tahu melainkan hanya saya sorang yg tahu, adakah yg sombong itu saya, atau orang2 yg bodoh berserta kebodohannya itu?

Jika sudah tahu, ilmu-Nya itu free, kenapa dizaman ini, duduk dalam negara sendiri, nak belajar agama perlu bayar begitu dan begini? Bagilah free kalau mahu ilmu-Nya secara free.

Susah sgt nak paham siapa yg sombong?

Soalan : bolehkah kita berkata seorang guru yg mengajar Anak muridnya itu sebagai guru yg riak?

Seseorang yg punya ilmu, sedangkan yg lainnya tidak punya ilmu berkenaan, lalu kita menyatakan orang itu riak? Ini konsep masyarakat jahiliah moden, dan kerana inilah, bebenang ini diwujudkan untuk menjelaskan, kepada sesiapa yg menyatakan mana2 orang yg punya ilmu yg dirinya itu tidak punyai, lalu org yg punya ilmu itu mengajar ilmu berkenaan, lalu dikatakan orang itu riak? Ini menjelaskan kejahilan nyata org berkenaan. Jika diri sendiri hanya bergantung kepada Allah, buktikanlah dengan ilmu yg dimiliki.

Seandainya, mana2 perawat Islam berkata "setiap kesembuhan itu atas izin Allah", adakah patut orang2 jahiliah moden, mengatakan mereka itu "riak"?

Setiap manusia, ada batas2 yg diizinkan-Nya atau tidak diizinkan-Nya. Setiap kebaikkan yg dilakukan, lalu ditunjukkan, adakah kesemuanya itu riak?

Gunakan akal yg waras ketika berbicara. DIALAH yg mengilhamkan kejahatan dan ketaqwaan. Beruntunglah orang yg hatinys bersih, lalu dibersihkan lagi menerusi amalannya. Merugilah orang yg hatinya bersih, lalu dikotori dgn amalannya itu.

Sifat Iblis itu, "aku lebih baik darinya", hingga mengabaikan akan perintah2 Allah.

Bagaimana pula dgn diri kita?

Edited by SenangMaju at 30-9-2021 10:46 AM

Saya tanya soalan bodoh ini boleh?

Seorang lelaki berserta ahli keluarganya kehilangan salah seorang anggota keluarganya di dalam kawasan berhampiran hutan. Semua usaha sudah dilaksanakan atau belum? Meraka merasakan SUDAH! Dan masih berusaha sendiri tanpa ilmu dengan cara orang yg tak mau kembali merujuk petunjuk-Nya? Apa guna masuk hutan, pergi cari cara orang bodoh, tapi merasa diri Tak bodoh? Takkah itu double bodoh?

Apakah patut kebodohan dgn menggunakan media massa untuk mohon doa dari orang ramai, agar percuma2 orang ramai tolong doakan? Ni ajaran tok guru yg mana tu? Ustaz bahlol Mana yg ajar syariat baru itu ya? Ada kelayakkan untuk dijadikan Sunnah ke? Ustaz2 (termasuk semua) bawa Sunnah baru?

Antara Sunnah dari baginda Rasullullah s.a.w adalah "mendapatkan doa dari Hamba Allah yg tidak dikenali penduduk di dunia, tetapi dikenali penduduk dilangit seperti sifat Uwais Al-Qarni", lalu bertemu langsung. Apakah kamu fikir, para Hamba Allah itu kebuluran duit kamu itu wahai orang2 yg bodoh? Apa kamu fikir, saat kamu mati, kamu akan bawak rumah banglo kamu, syarikat2 kamu, kereta2 kamu, kesemuanya masuk dalam lubang kubur, lalu menebusnya ketika bertemu malaikat Mungkar dan nakir? Jgn jadi bodoh terlalu byk tentang hal ini BOLEH?

Jika Alquran dan Sunnah pun kamu tak peduli, apa kamu fikir, Allah s.w.t peduli sgt dgn kamu? Apa kamu rasa, Allah s.w.t terima semua amalan soleh kamu selama ini? Besar sgtkah kamu ketika berada di dunia ini hah? Sombongnya.... Memperkecilkan ciptaan-Nya

tuan rasa tuan riak x?

Edited by SenangMaju at 30-9-2021 03:06 PM
musangbodoh replied at 30-9-2021 11:45 AM
tuan rasa tuan riak x?

Memperkenalkan Allah itu riak bagi kamu? Allah hendak memperkenalkan kekuatan-Nya menerusi saya dikatakan riak bagi kamu? Kamu itu siapa jika sekadar ditahap usaha semata? Sedangkan yg mengizinkan usaha kamu itu tentu dari Allah!

musangbodoh replied at 30-9-2021 11:45 AM
tuan rasa tuan riak x?

Hidup di dunia ini, bila ditunjukkan kekuasaan Allah s.w.t dgn nyata menerusi perkara yg mencarik adat, itu dikatanya riak? Bila disampaikan untuk pembelajaran, malah berkali2 jualah kisah2 kekuasaan Allah menerusi perkara2 yg berlaku melalui seseorang, jua dinyatakan riak?

Apakah kamu tahu, itu jenis kebodohan menerusi perkara penghinaan ke atas Allah? Seandainya seseorang itu riak, masakan perkara yg mencarik adat itu berkali2 berlaku  bukan? Apakah guru2 kamu Dan kamu bodoh lagi melampaui batas?

Barang siapa, yg melampaui batas, menghukum apa yg datang dari Allah menerusi para hamba-Nya lalu dikatakan "riak", Haram bagi dirinya untuk menetap disyurga milik-Nya. Apakah para guru kamu Tak mengajar adab ini? Adab org yg Tak berilmu bila berhadapan orang yg diizinkan-Nya untuk menunjukkan ilmu kekuatan-Nya agar manusia memilih untuk bertambah Iman kepada-Nya? Majoritinya GAGAL untuk beriman yg sebenar2nya.

12Next
Return to list New