CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Terbantut Selera Beli Nasi Berlauk Gulai Ayam, Tapi Dapat Lauk Asam Keping

Off topic sat. Iols nak tanya sejak pkp 3 ni mmg harga makanan mencanak naik ke? Ke hanya kat tempat iols je. Aritu iols beli nasi putih, ikan kembong goreng sekor, kuah gulai sikit & 3 keping timun harga RM14. Iols mmg tak pernah beli ikan kembung  pasar sebab ikan pasar taknak siang ikan kecik2 ni. Ikan kembung mmg mahal ke? Di lain hari pula i pergi area khemah2 jual2 tepi jalan. Tgk ada org jual jagung rebus. Terkejut iols dia jual jagung rebus 1 RM5.

wow , bless her the wife ! baik dan sabar.

kalau i , i pi je kat kedai tu habaq yg lauk ayam yg dibayar tak ade, mohon letak .

komunikasi aje ni, viral kan buat ape?

tak selesaikan masalah, dia i.e penjual  tu mungkin terlupa.

Zaman sekolah dulu pernah dapat nasi beriyani daging siap pack.. Daging takda yg dapat lengkuas sebijik..

Pengalaman aku pasal makanan ni...

anak nak makan donut yg tabur gula tu...aku gi la beli kat gerai nasi lemak dekat rumah.... sekali aku ngap donut tu, auto tersembur keluar...masin, rupanya bukan gula tapi garam... tgelak besar aku.... nasib bukan anak yg try dulu... aku husnuzon je, tak marah pun sbb rasanya mustahil kot macik tu sngaja buh garam, lingkuplaa bisnes dia.....

esok gi gerai tu pun, aku x cakap pape pun sebab rasanya mesti dah ada org yg bagitau kot, move on jelaa....tp pengajaran yg aku dapat, kalu dah bukan rezeki kita tu, hampir masuk tekak pun boleh terkeluar jgk...

exclusive_vvip replied at 22-9-2021 07:59 PM
Yer btol…

Rasa i pernah makan kedai tu zaman2 sblm covid. Dia jual makanan2 johor, nasi briyani, kacang pool sume kan. Cuma i pegi tu waktu lunch, so masih suam lagi la makanannya.

Patut even kuah dah sikit & nak tutup kedai pun, kena la pikirkan cara camna nak panaskan kuah tu, kesian customer makan makanan sejuk.

_blackbird replied at 22-9-2021 08:15 PM
Off topic sat. Iols nak tanya sejak pkp 3 ni mmg harga makanan mencanak naik ke? Ke hanya kat tempat ...

mahal sangat dah tu rm14 utk nasi,ikan dan timun. kt tmpt saya lauk mcm tu dlm rm8-9.50. tengok pada kedai. ikan kembong skrg rm20++ sekilo. jagung saya tak pasti. dah lama tak beli.

Follow Us
Fortiori02 replied at 22-9-2021 08:43 PM
Rasa i pernah makan kedai tu zaman2 sblm covid. Dia jual makanan2 johor, nasi briyani, kacang pool ...

yer..kedai hujung skali sebelah pak abu tu..hihi..I rasa dia cuma letak kuah2 tu dlm bekas thermal je kot..tapi itu takpe la kan, cuma kena la cari cara utk panaskan..lagipun dia meniaga, bukannya dia bagi free je kat kita..spoilt mood, makanan dah sedap tapi sejuk..haha..lagi sebulan dua I nak try pegi time2 mcm i pegi aritu..nak tengok tokey dia tu ambil tindakan susulan tak pada aduan i tu..hihi

Org sekarang rajin complaint kat media sosial. Dapat viral je la. Cuba complain kat pekedai tu untung2 dpt makan free tak pun dpt duit balik

kerisnaga replied at 22-9-2021 09:17 PM
mahal sangat dah tu rm14 utk nasi,ikan dan timun. kt tmpt saya lauk mcm tu dlm rm8-9.50. tengok pa ...

Sebelum pkp 3 dulu kedai iols beli ikan kembung + nasi baru dlm RM10. Kalau ambil siakap RM15-18. Sejak pkp 3 iols dah jarang beli kat situ dah pastu one day i dtg beli kembong + nasi dah RM14. Kalau siakap + nasi dah jadi RM25. Kedai makan area iols ni semua rata2 naik harga RM2-5

Nasi lemak ikang ayer pun ada yg complain x sedap okehh

c===8 replied at 22-9-2021 04:32 PM
Jenis org yg suka amik gambo apa2 yg dia mkn ni mmg jenis batak viral terutama bila beli lain dpt la ...

mak weols pon tak bagi amek gamba makanan pastu upload kat socmed..nanti orang tengok teringin kita yang dosa

TeropongThaico replied at 22-9-2021 10:08 PM
Org sekarang rajin complaint kat media sosial. Dapat viral je la. Cuba complain kat pekedai tu untun ...

tak jugak uols..dulu kuar makan ngan member kat setapak..makan nasi campur je tapi dalam lauk ada lalat..member bawak g kat tokey, tokey kata member yang letak lalat kitorang bangun bayar2 tak pegi dah situ..semoga kedai acik tu melingkup

X sengaja la kot
Bungkus lauk pagi2
Masa isi kuah menguap
Pastu dah lupa nak buh ayam
Kalau pegi kedai tu semula mungkin owner akan minta maaf
Kalau jenis x mengaku, baru viral

MeghanK replied at 22-9-2021 11:49 PM
tak jugak uols..dulu kuar makan ngan member kat setapak..makan nasi campur je tapi dalam lauk ada  ...

Waw nekad gila tokey kedai tu. Tak risau hilang pelanggan ke??? Yg ai dok kenal memang rata2 lajuuu je minta maaf & ganti yg lain atau duit sbb tak nak customer lain perasan. Takut apa la tanggapan deols kalau terperasan benda2 macam tu

TeropongThaico replied at 23-9-2021 12:07 AM
Waw nekad gila tokey kedai tu. Tak risau hilang pelanggan ke??? Yg ai dok kenal memang rata2 lajuu ...

masa weols makan tu tak ramai sangat sebab keluar awal..biasa kedai dia memang ramai sebab geng gomen suka pegi..hilang 3,4 orang customer tak bagi kesan kat dia kot..sebab tu nekad begitu

Asam keping tak nampak mcm ayam pon. Rasanya dia nak keluarkan asam keping tapi lepas dah kumpul tersimbah atas nasi, terlupa. Kalau sengaja mmg tak berkat lah.

MeghanK replied at 23-9-2021 12:10 AM
masa weols makan tu tak ramai sangat sebab keluar awal..biasa kedai dia memang ramai sebab geng go ...

Patut la... Tapi memang sesetengah pekedai yg tak hirau pelanggan sbb pada deols nnt pelanggan tu akan dtg balik sbb makanan dia sedap kononnya
Ktarang kat kampung ni pelanggan tu pelanggan tu je Tu yg dijaga lebih sikit kot

exclusive_vvip replied at 22-9-2021 03:54 PM
baru ni beli laksa johor kat foodcourt putrajaya p9 (kedai mee rebus yg logo merah hitam putih tu),  ...

Mcm x logik je alasan dia..kat 7e elok je ada microwave..senang org beli magie..aku rs alasan je tu..nanti ko tgk la kot2 dia letak microwave

Teringat iol makan asam keping. Ingat daging
Ni masa kecik dulu la
Hehehe

Yang meniaga tu buat kerja biar ikhlas. Tak leh diterima tertukar ayam dengan berkeping2 asam keping.