CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rospinki

Volume 2 - Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni ..Sedang fikir apa? Sedih? H

Wkend skrg kerja ngabih kan makanan dlm umah nie. Beli telur 10 biji 2 wks ago. Today masih ada lagi 5. Beli jambu 2 biji, jenuh nak abiskan. Beli ikan 2 ketul, 2 wks baru abis. Seketul seminggu, yerlah masak pun wkend jer. Biscuits, ais cream, frozen food berbln nak abiskan...

Fikir nak kurangkan komen atau kata2 kat sini..
Dosa adu domba, umpat, berkata sia2 dah kira malapetaka
Kita anggap dosa perkara kecil sebenarnya dosanya amat besar
Hidup di akhirat tak sama dgn dunia ni.
Semoga Allah Taala beri petunjuk & istiqamah bawa perubahan ni.

Ada positive covid pulak kat tempat adik. Dia pun semlm ckp pening kepala tapi today dah okay. Alhamdulillah

Tgh fikir mcm mna nk control shopping.. baju n seluar da bagi kat saudara mara pun still banyak.. harap2 dgn uninstall segala mak nenek kat apps dapat la berjimat

Edited by midori888 at 14-11-2022 10:50 PM

Wowww tetiap bulan dpt offer kerja high level position..haibat nyer dia ... Kalu tak dpt monthly income 6 figures, takyah pergi. Tak berbaloi dgn penat otak fikir nak solve masalah...at this age kita nak kerja relax2 jer. Anyway, dia bkn dgr ckp kita pun...sukati dia lah...walau ada risau takut dia susah nak retire nanti...

laaa rupanya kt tred satu lagi patutla tak nmpk..igtkan kena delete.harini aman2 kt ofis mak tiri belah tok penakan tak mai ofc. hahaha kalu tak aduiyaiii jenuh dengar dia cerita mcm2. almaklumla org hef2
layan aje smbil krikk krikk..asistant aku ckp biarlah dia nk show off klau tak kita tak tau. paling tak menahan dia ckp org kata dia retis tuu..haritut kata laki dia org besar kt MITI. errr..kenapa keje lagi by this age auntie?
since dia tu kira bos dept aku ok jah sebab dia tak bole kacau keje aku. lantak la dia nk buat apa..hang buat keja hang aku buat keja aku.

Follow Us
harap mamat penang ni syempoi naaa...ceq pi penang jumpak hang makan nasik kandar nalekek. ok?

ni aku nk luah betul2...pagi ni siap serbi aku mandi basuh rambut bagai. lengkap puasa sekerat ari lepas lengkap subuh zikir dan al quran.
rupanya kena sambung lagi..bole pulak main stop top tengah jalan gitu. tu belom kira rasa emo nak makan org je skrg.lagi kt CI ada sekor haiwan ekor pendek dok menyondol jah. suka la tu org layan dia. eee

Mcmane nk over come perasaan kecewa? Bila hak dinafikan..bila kau dah usaha put extra effort tp hujung2 ur hard work tu org nafikan hak kau for a recognition? Tahu rezeki bergantung pd Allah but still kita ada perasaan kan..just nak overcome je perasaan kecewa tu dari rasa down dan demotivated

retire nanti beli rumah kecik dah lah, berdua jer pun...eh taknak dia, nak rumah besar jugak...nanti cucu ramai....ntah ada ke tidak cucu ntah...ikutkan jerlah dia yg bayar nanti...

Selama bertahun tahun ini membina kesabaran dan kekuatan bukan untuk menjalani satu perjalanan yang dibina dalam impian agar kekuatan dan kesabaran itu sebagai satu inspirasi bersama menuju kebaikan dan indahnya bayangan istana impian. Namun kekuatan itu hanyalah sebagai tali yg kukuh utk menahan dari runtuhnya pegangan pada harapan yg samar yang kian lemah dalam genggaman.

Manusia paling jahat bila kau adu domba darah daging sendiri sampai hubungan dah jadi berantakan.
Nak sambung balik silaturahim tu tak sama mcm dulu.

Risau kucing aku ni dah makan byk makan ubat tapi susah nak sembuh, pasal bulu kulit.
Dahlah dok. vet suruh beli kibbles utk sensitif, berpinau tengok harganya...2 kg dah dekat seratus.

kadang rasa rengsa juga bila org dok compare life ko..

tak paham ey kdang family sndiri pun rasa jauh?
dh la anak tunggal.. life ko hanya la mak ayah..
ade sedara baik alhamdulillah..
ade sedara bermuka2/ berpuak ko menjauh la..
umpat blakang or saja tikam blakang.. aku diam jela
itu la kenapa aku susah nak join kenduri sedara..
ko dtg pun jdi umpatan.. terpaksa fake kan muka..
yg brgambor kemain.. bila aku minx gambar utk simpan kenangan pun dibolayannnya
bertabah la hati.. aku kena kuat demi mak ayah aku..

kadang ada betul juga la kenapa laki aku x bg aku join event sedara..
bkn x mesra or bg bermesra tpi nanti ko akn diperendahkan maruah ko..
sbb ko hnya keje biasaa.. income biasa.. x mcm ank buah lain blaja tinggi.. kje elok2.. gaji besar..

moga suatu hari nanti darjat aku diangkt.. semoga rezeki melimpah2 buat diriku dan keluarga kecilku..

Edited by nuril86 at 22-11-2022 12:00 PM

bila terlampau manja.. sampai jadi kurang ajar... semoga diri tu x de masalah kemudian hari la ye.. lepas tu baru la ko sibuk nak menyendeng dengan keluarga ko..

moga PAS dpt kerusi itu..kesian cina dan anjing2 dia mengelupor tunggu kepututsan bila nk wholly berkuasa ni mesti nangis bucu katil
pagini kisah kesinambungan kes 2 hari lepas aku kena potong dgn keta2 cina dari arah kiri nk belok depan aku patut kasi jalan tu clear dulu ma baru diorg bole lalu ni tidak bederet2 keta muka keras tak mintak lalu terus terjah depan aku..ok aku terkaku disitu.
pagi ni jadi lagi simpang depan jalan besar umah aku sama mcm hritu dia tiba masuk melintang depan aku nk masuk kanan..keta tgh lalu ni. woooo..aku buat muka keras langgar dia tapi sipi2 nk kena dia keras juga nk lalu aku keras jugak tak bagi aku jegih2..kau langgar kau sakit keta aku bukan tin milo. so itulah aku jeling dan langgar dia dgn bergaya. padan muka.
nmpk tak? setakat kenal bangsa tu gitu2 korang toksahla bersangka baik sgt..aku keje 15 tahun dgn diorg faham sgt peel diorg. dan aku berenti bkan kena berenti tau sebab aku nk keje dgn kempeni skrg rezeki aku disni..alhamdulillah Melayu pun lebih bagus dan aku bawak cara kerja mcm dikempeni cina dulu. datang awal keje efisen dan less politics. dan kempeni Melayu ni baru sedar cara keje yg sepatutnya sebab selamani staff diorg yg dulu semua peel sama malas dan lambat dtg keje bayk drama dan politik pastukan aku datang awwal diorg pelikla sebab patutnya dulu ofic start 10am blik 6.30 sudahnya keje tak siap tup2 dh petang..apa tah diorg kalut.

Looking forward for dinner with my bff esok.