CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rospinki

Volume 2 - Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni ..Sedang fikir apa? Sedih? H

Xnmpk babi sekor tkde plak dia nak menyondol luahan org lain. Lantakla sapa nk luah psal keluarga ke makpak ke laki ke bini ke. Babi tkyah sebok yihhh..babi jaga je diri. Kalau babi nak luah psal sapapon org tak kesah sebab ko tu babi mala babi jgn sebok nak judge luahan org lain. Ok babi?

kdg2 aku pikir aku tulis kat wassap tu org tak nampak ke? tak delivered? sbb sll aku menyampuk dlm tu takde sapa reply apa aku ckp. Bila aku senyap tak berckp, ada plak kata aku ni meroyan kena sawan..
tak reti aku kawan dgn org2 mcm ni

Tadi masa kt jpn terjumpa mak sedare belah uwan budak2 ni..lama betul xjumpa. Kebetulan dia pon pegi update cap jari nk claim perkeso. dipendekkan cerita dia suh aku pi umah dia kat pulau carey nun..rupanya dh pndah sana. Jauh tak jauh la..umah kpg tepi laut adeke laut situ? Jap nak google. Bestnya jumpa balik sdra yg baya2 mak kita. Rasa rindu pada yg tiada terubat jua

malas nak jadi nasi tambah sebab ada lauk petai bau busuk

kdg2 kagum dgn org yg bole ingat kisah2 lama...exbf lah...ex wife, ex laki....hal2 zaman dulu2...hal2 mcm nie, ingatan ku samar2 jer...tak berapa nak ingat...

I bosanlaaa
So much to do yet nothing get done

Follow Us
Lepas subuh td tergerak hati nk baca tafsiran juz setakat ni yakni juz ash shura. Sprti ada sesuatu pesanan yg perlu aku pastikan.
Salah satunya
1. Alam langit nyaris-nyaris pecah dari sebelah atasnya (kerana ngeri dan takutnya kepada kemurkaan Allah terhadap penduduk bumi yang lupakan kebesaran Allah sehingga menyeleweng dari jalan yang benar); dan malaikat bertasbih dengan memuji Tuhannya serta memohon ampun bagi makhluk-makhluk yang ada di bumi. Ingatlah! Sesungguhnya Allah, Dia lah Yang Maha Pengampun, lagi Maha Mengasihani.
2.  30. Dan apa jua yang menimpa kamu dari sesuatu kesusahan (atau bala bencana), maka ia adalah disebabkan apa yang kamu lakukan (dari perbuatan-perbuatan yang salah dan berdosa); dan (dalam pada itu) Allah memaafkan sebahagian besar dari dosa-dosa kamu.

3. 32. Dan di antara tanda-tanda kekuasaanNya ialah kapal-kapal (yang besar tinggi) seperti gunung, belayar laju merempuh lautan.

4. 33. Jika Ia kehendaki, Ia menghentikan tiupan angin, maka tinggalah kapal-kapal itu terapung-apung di muka lautan. Sesungguhnya yang demikian mengandungi tanda-tanda (yang besar pengajarannya) bagi tiap-tiap seorang (mukmin) yang sentiasa bersikap sabar, lagi sentiasa bersyukur.

5. 40. Dan (jika kamu hendak membalas maka) balasan sesuatu kejahatan ialah kejahatan yang bersamaan dengannya; dalam pada itu sesiapa yang memaafkan (kejahatan orang) dan berbuat baik (kepadanya), maka pahalanya tetap dijamin oleh Allah (dengan diberi balasan yang sebaik-baiknya). Sesungguhnya Allah tidak suka kepada orang-orang yang berlaku zalim

6. 53. Iaitu jalan Allah yang memiliki dan menguasai segala yang ada di langit dan yang ada di bumi. Ingatlah! Kepada Allah jualah kembali segala urusan.

Antara ayat dlm juz ash shura.
Jazakallah khair

Bagus jugak dia sibuk kerja skrg...takde masa nak ingat psl that gal lagi. I hope now dia bole focus on his career yg baru nak bermula nie...kerja dgn cuti tak menentu, kalu ada gf mesti menyusahkan.

I am happy he is single now....umur 30 nanti kalu nak kawen, kawen lah...now focus kerja dulu....

hari ni agak penat, sebelah pg busy betul. skrg tgh sakit kepala tp nasib baik kerja td dah byk i settlekan so takdela serabut sgt. kat ofis ni malas la nak borak2 sgt sbb mostly kuat betul berckp hal org. i ni bkn la baik mana pun tp tak suka la masuk hal org. diorg ni mengata pun teruk sgt bahasa tu.... maki2 semua ada

Rasa kosong je. Dok scrol2 fon pon nothing interesting on social media.

aku sudah penat..
mereka hanya mau setiap titisan darahku utk mereka
mereka hanya setia kerana darahku memberi hidup pada mereka
aku tak perlu kuat aku tak perlu berbahagia
kerana aku sediada dilahirkan begini
ditetapkan rezeki dan ujian ku sudah begini
namun mereka tidak mengerti keberadaan begini bukan alasan
mereka merasa senang dan menilaikan aku baik-baik saja

hmmm..

ada budak baru masuk department aku
mmg rasa x syok sgt dgn budak ni
bos aku suruh aku bg keje aku sikit kat dia
pastu...aritu blh plak dia report kat bos ada part yg aku tak check tahun 2019
eh kemon lahhh..tahun 2019 tu aku check part lain..part yg tu aku x check dah
kot ye pun tnya la aku dulu knpa aku tak check
ni terus g ckp kat bos
pastu aku dpt tau yg dia g ckp kat HR dia tak blh g site jauh sbb laki dia kat oversea
padahal elok je dia cite kat aku yg ari2 laki dia balik lambat sebab keje bank
pastu masa dia masuk kat department aku tu, aku tnya pasal family dia
mula2 dia kata mak dia dok klang
pastu ari lain, aku tnya dia rajin masak ari2..dia plak kata mak dia masak..
pastu aku tnya, mak u dekat dgn u ke? dia ckp dekat je rumah my mom..aikkkk aritu ko ckp mak ko dok klang..ckp belit2 amoi ni
ni ari2 dia dok tengok monitor pc aku..nk tgk aku buat apa
aku perasan bila kawan aku dtg meja aku tnya pasal keje, lps tu dia pun sama tgk benda yg aku buat tu..
serabut oiiii mcm ni

pastu, dia buat keje menaip kat keyboard mcm nk pecah keyboard tu..
bosan lah..dah keje 9 tahun kat opis ni
tup2 dapat bdk department mcm ni gaya
stress makkkk

Rasa ngantuk ????

i kemurungan lah .. sakit kepala sebab nangis tadi . Nak memasak pun rasa malas2 .. sedih

i sedih sebab lama tak dapat nasi kandar yang best cam kat utara sana

Sana sini banjir , serabut i fikir

apa nak jadi nie...asyik shopping online....beli ntah apa2...stop kejap bulan Aug, Sep...bulan Oct start balik, Nov nie blum setengah bulan dah mcm2 shopping....Oct haritu smp 2k shopping online, ada jer benda nak beli....nie baru lepas shopping online, abis 200....

next month nak gi travel pulak lagi....sure nak shopping lagi...sib baik skrg dah tak minat nak beli handbag lagi dah...skrg sibuk google apa souvenirs org beli kalu ke sana...

akhirnyer tau apa nak buat dgn garlic byk2 kat umah nie....buat garlic bread...sib baik senang jer...