CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: adila39

INFO KESIHATAN - SUPLEMEN MINYAK IKAN / OMEGA3

ipes2 replied at 5-6-2022 03:05 AM
DHA dan EPA in Omega-3 Oil; penting la untuk kesihatan manusia / mammalia.Saya nak membebel jap:

...

Tq ye reply. Actually sy baca kat forum ni juga thread mana tah, dia kata masa beli fish oil tu make sure beli yg tinggi kandungan kepekatan omega sbb ada setengah brand kandungan nya rendah je.

So sy pun chat dgn satu farmasi ni kat shopee. Dia cadangkan spt di bwh:

-Anda boleh cuba Powerlife Essential Omega 3 yang mengandungi 700mg Omega-3 setiap kapsul (DHA 200mg and EPA 500mg), lebih tinggi kepekatan omega-3. Ia adalah tulen dan bebas daripada pencemaran logam berat.

Kemudian sy tanya pasal blackmore sbb murah sikit, reply seperti di bawah:

-Hi dear, 1000mg dalam blackmores fish oil terdiri daripada bahan yang aktif dan tidak aktif. Yang aktif dalam Blackmores fish oil hanya 300mg ya

So apa pendapat doc? Berbaloi ke sy beli yg mahal tu sbb yg murah katanya kurang pekat

DHA dan EPA in Omega-3 Oil; penting la untuk kesihatan manusia / mammalia.Saya nak membebel jap:

...

Wah murah nye 4.99 untuk high dose. Masa sy tanya farmasi dia ada beri cadangan beberapa jenis fish oil, sy pilih powerlife tu. Tapi kalau doc tahu brand apa yg lebih murah & bagus boleh la share dgn saya. Jimat la duit saya

:

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

Naatasha replied at 5-6-2022 01:44 AM
Hi ni u makan berapa biji sehari?

hi u, sory lambat.

Ikut prescription omega yg i makan tu 2 biji sehari sebelum makan. So utk i masalah jugak. sbb urutan dia morning satu and petang satu, kadang i terskip and so far i akan makan before makan morning dan ptg.

lama nak habis i rasa nak dua tahun hahaha....

...

i see, but slowly di sini rakyat dah mula faham suppliments meant for as suppliment makanan tambahan untuk kesihatan dan bukan untuk sembukan mana mana penyakit. Cuma masih ada lagi typical group yang sebegini.

Life is simple, some prefer to make it complicated dgn fahaman yg berpusing pusing kot.  Kat sini vitamins consider mahal. Mybe sbb currency and mostly imported. Ada juga local brand and manufacturer disini. Yang tu moderate lah harganya. As for me pun i go for content gm setiap bahan tu je, i dont go for brand, kadang boleh jd benda yang bebankan untuk beli suppliment jika go for brand so i selalu sarankan beli vitamin yg sesuai dgn keperluan badan kita.

There is cases though i x pasti jika betul, ada pesakit ni makan ubat ubatan like jamu too much also vitamins and end up dia kekurangan darah merah.

Kenapa tu ya doc @ipes2

Rate

1

Naatasha replied at 5-6-2022 03:32 AM
Wah murah nye 4.99 untuk high dose. Masa sy tanya farmasi dia ada beri cadangan beberapa jenis fis ...

ya, nmpk sangat mahal kos nya
saya tengok dalam shopee dan lazada tu, tak lah mahal sangat yang brands lain
malah, Seven Seas pon nampaknya lebih murah dari Powelife tu
if nak dikira, Seven Seas ni top brand lah
(sy tidak tahu apa beza brand2 ini; bagi saya ianya sama sahaja contents nya)

adila39 replied at 7-6-2022 10:11 AM
i see, but slowly di sini rakyat dah mula faham suppliments meant for as suppliment makanan tambah ...

good input adila
ya, menjadi bebanan, sedangkan makanan seimbang aja dah cukup untuk pastikan kita dapat semua yang kita perlu
ya, sangat pelik pemikirna dan minda di malaysia di mana supplements di ambil untuk sembuh kan penyakit
aparraa .. namanya pun supplements
tiada yang mampu sembuh kan apa2 penyakit

jamu tu kita tidak tahu apa contents dia
jadi, apa2 side effects pon boleh berlaku
di Western Countries, tidak boleh jual jamu nih
di Malaysia, tibai je ha ha.. if ada penguasa nak ambil tindakan, bagi lah rasuah, maka bolehlah jual

Follow Us
ipes2 replied at 8-6-2022 05:27 AM
good input adila
ya, menjadi bebanan, sedangkan makanan seimbang aja dah cukup untuk pastikan kita ...

a fren of mine ada anemia and supposed amekla folic acid and continue suppliment yg sesuai...somehow dia suka nak ke homoepathi ...i x berapa familiar dgn homoepathi ni, but ive seen my aunt and so on regularly prescribe ...still i x rasa ia berkesan secara total