CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: biskut7

Soalan Lazim pasal TMNET dan Streamyx

celeron

socket 370 untuk celeron 850 ke bawah yang guna 100 /66 bus yang celeron tualatin yang sampai 2 gigahezt guna socket 478
Tak semestinya amd  sajo ada nvida tapi intel pun ada

1. Pakai hub utk. network >10 komputer bole gak, tapi banyak la kemungkinannya network tu jadi slow. Switch dengan router bagus sikit dalam handle traffic dalam network tu, kurang sikit packet collision.
Access points tu adalah switch atau router juga, cuma ia untuk wireless connection. 10-port maksud nya boleh pasang 10 komputer, 24-port boleh sambung 24, 100MB erti u boleh pasang network yang ada bandwidth 100MB (cukup rasanya walaupun banyak komputer).

Link: http://compnetworking.about.com/library/tips/blfaq011.htm

2. Volume licensing maksudnya beli license WIndows XP secara pukal (ntah betul ke perkataan ni aku sendiri tak tau. Tak payah beli Windows XP server, memang mahal. XP Pro punya volume licensing info boleh lihat kat http://www.microsoft.com/malaysi ... usiness/default.htm
Ada contact info di sana yang boleh guna untuk hubungi Microsoft
Extra info: http://www.microsoft.com/smallbusiness/buy/winxp/detail.mspx

3. Hmm, boleh upah gak student kat sana part-time jaga CC

4. Secara teorinya, memang speed komputer tak ada kena mengena dengan kelajuan mencapai dokumen/data di Internet. Kalau dah guna broadband, Celeron 1.7Ghz sama je dengan Celeron 566. Install WinXP kat Celeron 566 memang bole, tapi RAM sewajarnya mesti at least 128MB paling kurang, 256 bagus sikit, >512MB best.

5. Macam yang lain cakap, Celeron 566 tu S370 punya CPU. Jadi tak boleh la pakai Tualatin punya CPU S478 kecuali upgrade m/b.

6. Kalau setakat Counterstrike dan yang setarafnya saja, boleh pakai Frosa Geforce MX400 64MB yang harganya RM120.00. Doom III memang tak boleh angkat le.

7.Aku guna www.compu-zone.com, mostly because itula aku punya port kalau nak cari part komputer ni. www.lowyat.net pun okeh serta thundermatch.com

Originally posted by Eokboy at 12-8-2004 12:19 AM:
Aku ada dealer list utk router ngan switch.

list aje ke? pass kat aku ler, meh aku bikin cyber cafe terus....

suma adaaaaaaaaaa..... :lol

Eiji22 This user has been deleted

bis bis biskut7

biskut7 nak tau tak...

ko nak bukak cc ke?
akoo leh tolong...
berapa peruntukan ko?
aku ada paperwork yg dah aku update setiap tahun...
aku tak dapat modal lagi, skrg aku ada modal tapi aku nak bukak kedai lain,
klau ko takde modal aku leh syorkan pada satu tempat,
bukan along bukan bank,
tanpa penjamin, cagaran, minimum 70k, max 200k, ada lagi satu min 200k max 2juta. kalau nak bukak business ape pun boleh, TAPI hanya dlm bidang peruncitan shj, bukan kedai runcit, tapi apa apa yg melibatkan perniagaan jual beli barang spt: 1) ada kedai, 2) jual barang, 3) org keluar masuk beli brg.
untuk bumiputera shj. ko hanya perlu buat kertas kerja dan bentangkan... kalau lulus, dia tak bagi duit terus kat ko, tapi dia bagi kat dealer yg ko nak beli brg,
kedai dia sewakan, bembrg dia belikan, 3 bulan masa bernafas then baru dia mintak ko byr.... detail, contact akoooo......

ada soalan post reply or
012-2500487
03-42518640
kalu nak boleh jumpa aku bawak kengkwn biar kita org melayu byk berniaga dari org cina..!!!

ok?
ok, bubye...

12
Return to list New