CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4504|Reply: 28

"Kalau Anak Semudah Anak Kucing, Esok Saya Beli," -Isteri Sufie Rashid

Isteri Sufie Rashid, Nurulain Md Yusof mendedahkan dia pernah menerima mesej dari netizen yang mempersoalkan tentang anak.

Kata Nurulaian dia tak tersinggung pun tapi pertanyaan seperti itu adalah tidak beradab.

Foto: IG

"Okay baik! Kalau anak itu semudah saya beli anak kucing saya. Esok saya beli baby eh sis. Aku tak mengandung kau yang bitter.

"Tak macam bertanya pun kan guys kan? Tak tersinggung pun tapi cara kau cakap macam senang ja nak buat anak.

Foto: Gempak

"Anak tu kan Allah yang bagi. Kita siapa sis nak mempersoalkan.

"Saya pun takda hak nak soal kenapa saya takda anak, inikan pulak awak nak tanya tanya atau cakap macam tu. Adab sis adab!" katanya menerusi IG Stories.

Sebelum ini pun ada juga yang membangkitkan hal berkenaan, namun Sufie kata ia tidak menjadi satu tekanan kepadanya. -CARI

Rate

1

Dengan komen netizen pun nak koyak.

Teruskn mencuba. Mencuba itu sedap

Baru je jgk nikah kan. Relaks je enjoy honeymoons phase. Jgn layan komen hahaha.

kalo aiols dh sumpah maki 7 keturunan dh spesis suke sebok n annoying nk mampos nie

benci sgt puak2 yg asal kawen je kena ada anak terus.. slalunye puak2 kampung yang takde keje lain asyik n ji**k je keje

Follow Us
sabar la supi oii..mber aku da ada ank sorang tapi da umo 3 tahun pun slalu susah hati sbab fmily dok perli2 bila nak ada anak lagi..cm sibat

Jawab je la sis....kalau ada anak yg tanya tu nak bagi brp RM bulan2 sampai budak tu kerja?

acik bawangnya netizen tu... kepoh gila.. ko dah kenapa weiii..

se kesian2 iolss dengan org yg single, sian lagi iolss dengan orang yg dah kawin ni.
kalau belum ada anak ditanya bila nak ada anak. kalau anak baru sorang ditanya bila nak menambah. kalau anak rapat2 lak disoal tak plan ke? kalau anak2 tu lelaki je or perempuan je pun ditanya jugak.

tabahlah uolss

kalau ignore je komen2 tu tak boleh ke?

apsal nak layan? kan dah stress sendiri.

husna_amal replied at 22-9-2020 12:48 PM
Dengan komen netizen pun nak koyak.

koyak sis bila melibatkan hal anak. org akan asik tanya prmpuan, bukan tanya lelaki.

Mmg cilakak la yg menanya tu.  Sabar la Sufi and wife.. enjoy la dulu laki bini. Move away from socmed.

Tringat ade la satu hamba Allah ni dulu sound i kat pelamin...Suh cepat buat anak dan berbakti pada bakal mak bapak mentua. Spoil mood aku nak jadi queen sehari.

Hairan manusia ni dok pertikai rezeki orang dan jodoh orang.
Kematian orang pun dah mula pertikai...
Tak happy sangat ke hidup korang sampai sibuk hal orang lain..

Tak percaya pada rezeki ke? Bosan la org asek tanya bila nak ada anak ni. Macam takde soalan lain

ninjago replied at 22-9-2020 03:09 PM
kalau ignore je komen2 tu tak boleh ke?

apsal nak layan? kan dah stress sendiri.

Sesekali kena bg jugak netizen kepochi ni.
I pun sama selalu je org reply story tu la tak kawin lagi kalau ada suami bla3..
Tp i boleh sabar lg hehehe tp sampai satu masa mungkin i hilang sabar..
Sblm i hilang sabar i remove je follower tu..

Toksah menyakitkan hati org la. Konon tanya? Wtfish. Org tu tak kacau korang pun, korang yg penyibuk acah polis ig ni dah kenapa? Syok sgt buat org sakit hati

Meols ni yg selalu org tnye bile nak kwen ni pon rse bole tahan lagi tpi meols lagi la kesian klu org tnye yg dah bertahun2 kwen x de anak..yg kne salah pulak selalu perempuan..ade kes Kwan meols kakak die da bertahun kwen x de anak..MIL die salahkan kakak die.. sedangkan yg prob tu anak lelaki die..tpi Tula selalu pape MMG perempuan yg jadi mangsa..klu meols kat tmpt kakak kwn meols tu sumpah meols rse x kuat..silap2 bole stress

Edited by per706 at 22-9-2020 10:48 PM

Lenkali balas,kalu org tu bley btau tarikh bila dia mati,mesti dia akan tahu tarikh bila wife u akn mengandung. Bodo Gila, tnya soklan pelik2 mcam ni.keliling aku dua tiga kwan jenis kawin dekt nk 10 taon bru dpt ank. Bertaon2 seblom nk dpt tu,jenuh nk kena tahan tlinga dgn mulut2 hanattt mcam ni.

Please la, simple 4 u to ask,tpi org yg ditnya tu sakit,terasa ati x tau mcamana nk ckp.tu x kira sakit2 nk buat ivf sbb mulut2 hansuang ni.sdgkan semua tu Allah da atur. Org yg x ber anak bukn org yg x mampu nk melahirkan ank, tpi org yg Allah da beri anak,tpi sedikit pon ank tu x memberi manfaat di dunia dan membantu ibu bapa di akhirat .

nk bertnya jgn mcam awak tu xde ank.takot sok2 dri sndri tu yg x berketurunan..

aku paham mcm mana perasaan tu sbb aku 8thn dh kawen belum smpai rezeki ank lg.. mula2 mmg sentap tapi lepastu alah chill je sbb smpai mati pn org akan mengata..

12Next
Return to list New