CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: fahdramli

[Pelbagai] Perbandingan Hidup

aku pulak adik aku suka membandingkan aku dengan dia. dia cakap
1. mak lagi suka kau dari aku. kau balik je mak mesti susah masak sedap2. aku cakap ye lah sebab aku balik tiga bulan sekali. kau pulak hari-hari pergi rumah mak sebab duk sebelah rumah je.

2. dia cakap lagi kau berduit,aku ni macam kelam masa depan je. nak makan restoran pun berkira-kira. aku reply lg dah kau belum habis sekolah lagi dah sibuk nak kahwin mmglah sendu hidupnya tak sempat kerja dah jaga anak. haha.

3. dia cakap lagi kau pandai aku tak pandai. aku jawab hurmm no komen.

yang dalam hati aku,yang aku tak beritahu dia ialah, aku bandingkan dia dengan aku,
dia cantik. aku kurang cantiik. dulu kitorang keluar sekali mesti laki akan ngorat dia. aku terpinggir.
ramai orang suka dia sebab dia peramah. dia rapat lg dengan adik beradik lain, dgn saudara mara which is aku tak dapat benda tu semua sebab aku tak peramah sgt
dan walaupun dia nampak mcm mak kitorang lebihkan aku, tapi bg aku mak aku lebih perlukan dia, sbb mereka tak pernah berpisah sejak adik aku lahir. rumah pun dekat2. aku ni sejak umur 13 tahun dan duk asrama sehinggalah ke universiti.

biasalah manusia akan sering kali nampak kelebihan orang berbanding kelebihan diri sendiri. kita akan nampak indahnya hidup orang sedangkan kita tak sedar hidup kita pun tak kurang indahnya.

i love you my only adik muachh

Rate

1

KIM.K replied at 6-8-2020 08:47 PM
Aku disini sekadar nak menegur geng cybertrooper baik BN or PH. Kita fahamlah reputasi tu penting ba ...

Cakap depan cermin ker sis? Merata kau spin roulette, play sanctimonious victim ye. Soh bagi bukti pi tag orang lain lak. Sedihnyer hidup, dah nak masuk tahun baru pun masih tak jumpa identiti diri

Nak ajar orang cara berkawan lak. Harap ada kawan kau yang boleh tolong ketuk kepala kau bagi betul balik. Tak nak aku dok dalam satu statistik dengan kau

Cakap lebih2 kang dia spin lagi. Boomerang tu dah cari kau balik

So this is the trailer of yours that I failed to preview that time

Ni PA. Kau boleh buat kat orang, apsal aku tak leh buat lak. Lama sangat ni orang simpan kau kat sini

Ps: @fahdramli @johan-adx boleh banhammer saya. Baik gi bagi anak2 ikan makan. Cukup umur boleh jual, nak kumpul emas ni

On topic, syukur masih dimurahkan rezeki jual ikan di zaman covid ni

#fishfarming
#gratitude

Bye felicia, cougar, stoner, swiper!

chesfa2 replied at 8-8-2020 10:58 AM
Cakap depan cermin ker sis? Merata kau spin roulette, play sanctimonious victim ye. Soh bagi bukti ...

Well well
Red bean army dogs really stalk our social media arent they. You are inviting our businesses into your owns @chesfa2

I wouldnt be so degenerated to lick asses around here nor dumped ugly and pregnant bitches

chesfa2 replied at 8-8-2020 10:58 AM
Cakap depan cermin ker sis? Merata kau spin roulette, play sanctimonious victim ye. Soh bagi bukti ...

Maaf nak tegur,,, ini bod epis, kalau tak puas hati nak citer pasal politik peti bod lain. Saya boleh ja nak banhammer kalau Saya nak, tapi rasanya tak perlu kot sampai macam tu. Saya hargai pendapat dan sentiasa berlapang dada dan tak suka gaduh 2 pasal benda yang tak mendapat untung pun pada side saya. U nak undi PN ka DAP ka PH ka, tu hak u, tapi at the end u tetap kena Keja to feed yourself kan. Fikir 2kan.

Edited by hazfy at 12-8-2020 10:54 PM

Benda normal yang sentiasa kita akan rasa mcm tu terutama melibatkan karier,life dan relationship,Dan I admit pernah melalui perasaan begini but in the end bila kita semakin matang dan bersyukur ia akan mudah kita tepis bila ia Cuba hadir mengangu perasaan kita.sebab

Hidup bukan tentang mendapatkan apa yang kamu inginkan tetapi tentang menghargai apa yang kamu miliki dan sabar menanti apa yg akan menghampiri.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

Selama hayat ni belum pernah terasa nak membanding-bandingkan kehidupan diri dengan sesiapa. Sebab cukup yakin dengan kurniaan Dia.malah i fikir sentiasa berada dalam kedudukan yg tersendiri. tak perlu perbandingan

Cuma org sekeliling yg dikenali saja selalu tak berpuas hati dengan pencapaian hidup i. Jadi terpaksalah menjauhkan diri

Follow Us
hidup ni simple je ada benda kita dapat tapi org lain  tak dapat dan ada benda org lain dpt tapi kita tak dpt . Allah tak bagi semua org utk dapat semua benda.  itu hakikatnya kita sbg hamba dan Allah itu sbg penciota. Itu adalah asas paling penting utk kita hargai diri kita dan apa yg  Allah beri. Bila tak dapat material  kekayaan dan kemewahan tapi masih diberi kesihatan itu adalah anugerah yg masih tidak ternilai berbanding org yg diberi material  tapi sudah diberi sakit yg serius dan kronik namun tidak dapat berbuat apa2 utk menyembuhkan penyakit tersebut.. Syukurlah dgn bhg masing-masing yg telah Allah tentukan

rasa untuk membandingkan tu ada
tipu lah kalau kata tak pernah terdetik kat hati persoalkan kenapa aku masih begini
kenapa aku tidak begitu
tapi bila lihat apa yg berlaku sekeliling, contoh people yang struggle takde kenderaan, guna kenderaan yg uzur dan sebagainya terbit rasa syukur mempunyai kenderaan yg selesa

contoh terpikir bila duit nak berkepuk3 mcm orang lain, sedangkan makan pakai nya cukup
bila renung keadaan orang lain yg hilang pekerjaan, yg banyak tanggungan, yg makan apa ada nya, terbit rasa syukur dalam diri

kseimpulannya bersyukur lah dgn apa yang kamu miliki sekarang

Mestilah prnh .... Tpi sy buat donno je , kalo lyn mmg skit ati....   Bsyukur ats seme nkmt yg diberi.... Hati pon tenang...

Pernah mungkin sebab selalu membanding banding Kan penyebab Rasa rendah diri tapi bila difikirkan balik ini sebab tak bersyukur apa Yang Ada ,sedangkan masa Kecik Kecik sudah diajar usaha,doa Dan tawakal

Skrg ni dah baik baik dah bersyukur apa Yang Ada mungkin sebab Kita tak dapat apa Yang Kita nak

Allah maha mengetahui apa Yang baik untuk kita.