CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ninis_

hi sudah2 la tu

Normabaru replied at 29-6-2020 08:24 PM
Fuhh.. Habis sume org dlm ni yg xon her side dia tibai.. Defensive btl

Mmg kat rumah perangai  ...

Saya tak pikir side ke ape ke, ambik ja nasihat org bagi sebab lain org lain pengalaman. em ketegaq eh? Semua org nak semua aku buat, so takkan perasaan aku pun kne pikir org lain? muahahah

ayah dah x suke, payahlah nk proceed ... mcm ade menda yg ayah x cite abes

Gomea replied at 29-6-2020 07:14 PM
Kerja ape si boy tu? Iols ada kenal sorang duda takdak anak ni nama boy jugak. Duduk di utara jugak.

jeng3, haa. tengok2 sama. tapi nama dia bukan boy hihi

Ninis_ replied at 29-6-2020 08:26 PM
bukan takmo dengor. nasihat tapi nak lekehkan org lain apooo. ada ja dapat restu mak ayah tapi c ...

Bagus la ko pos ni at least ko dgr bnyk pendapat..ade org tanggung sorg2 last2 buat silap..mmg ade yg dpt restu tp bercerai gak..tp better mcm tu dr xdpt restu pastu bercerai ye dak

Ninis_ replied at 29-6-2020 08:17 PM
hihi tempat dia kebanyakan family2 diorang orang thailand. Kenalan diorang org thailand yang pinda ...

Nko toksah dengo depa sini yg pompuan reply tuu..mostly depa kesal nikah suami memasing..kesiannn...tu yg layan mende lain

Depa sebeno harap klo ko kawin ko pun regret so join club hapless cam depa..tau!!

Kenai lama nk wat pa..suka nikah je laa..peram lelama nnti busuk aaa..

Mende camni.ko.tokleh.nk perfect..macik bawang kertu sini sme ingat ghuper depa cam princess ..kuat khayal tgk drama ..tu nk perfection..tokleh ada mishaps..mesti epiiiii smpai monopos..gilaa..unreal gitu

Ko suh boboi p jumpe abah n be himself..dok umah azan jadi imam ngaji..ikut abah pi mna pun..haa bio tua tak sedaq diri tu tengok sendiri..jadi akhlak jantan soleh ..for real bkn hipo cam PU sme tu tau!

Klo dia kata nanti nanti laaa...haa ko pasang soang jantan lain..rival dia tau!! Artis kaa majestret kaa loyar kaa..ase jgn budak porem cari ahahaha

NurAlia14 replied at 29-6-2020 08:21 PM
Ramai yg pnh ddk di tmpt tt..nk sgt kawen dgn pilihan ht yg mak bapak xrestu..hujung2 menangis buc ...

Dari tadi point dia... Nak bukti kan penilaian parents dia salah......
So, kalau dah ada decision sendiri, yang pi post lagi tanya pendapat orang lain, dah knp...

Follow Us
Ninis_ replied at 29-6-2020 08:28 PM
takdelah, dekat rumah semua dituruti. Baik buruk semua saya ikut, parents nak tu semua saya ikut.  ...

Eh xpyhla gigih nk justify dik.. Akak xtny pon.. Perangai gini dh berlambak tgk.. Dlm ni kitorg bkn org baru tumbuh bulu.. Xperlu nk reply smpi 2kali tau..cuma kalau akak anak dara, akak xpandang barang2 second hand ni.. Mcm kereta, ade sebab dia jadi recond..harga pun dah jatuh. Haha

Cheers=)

Edited by jazaa100 at 29-6-2020 08:49 PM
Ninis_ replied at 29-6-2020 08:12 PM
hehe bacalah cik norm tu tulis apa. Nak nasihat, nasihatlah. tak perlu nak tulis benda yang tak el ...

Aku dah baca apa yg cik Norm tulis....ok je...nasihat ikhlas dari dia....

Sbb tu aku kata, kau ni nak org tulis apa yg kau nk dgr ..kau nk org jd hipokrit...tak elok pun kata elok sbb nk bg kau happy...ni porum utk org bg pendapat memasing...bkn nk ikut kehendak kau....klu kau nk org ikut pendapat kau, pi bukak blog atau tik tok......

Dia duda...lg senang mintak simpati...pepehal kata family ex yg salah....ex yg salah...family ex yg suka berbomoh...yg tak elok semua family ex ...yg wangi wangi semua ke dia

NurAlia14 replied at 29-6-2020 08:40 PM
Bagus la ko pos ni at least ko dgr bnyk pendapat..ade org tanggung sorg2 last2 buat silap..mmg ade ...

ya sebab saya sendiri awal2 dulu pun sorang2 serupa org takda iman. Saya post bukan minta dikecam , nak nasihat, nasihat ja lah elok2. ya kak better dpt restu pastu cerai, tapi sudahnya nyesal sama jugak. tq kak atas nasihat

jazaa100 replied at 29-6-2020 07:44 PM
Pak Aji tak de anak...

Ayah ni lebih tau Pak Aji oii...org klu dah angau memang akn ckp, ayah k ...

Penat pikir telend tu mende.. Ingt talent.. Rupenye thailand. Haha.. Sabor je la

jazaa100 replied at 29-6-2020 08:44 PM
Aku dah baca apa yg cik Norm tulis....ok je...nasihat ikhlas dari dia....

Sbb tu aku kata, ka ...

haha ya lah. Ya ya ciknorm betul. nasihat mcm dia bagi tu lah yang diperlukan untuk org yang buntu mcm saya.. baiklah parents2 sekalian.

Normabaru replied at 29-6-2020 08:44 PM
Eh xpyhla gigih nk justify dik.. Akak xtny pon.. Perangai gini dh berlambak tgk.. Dlm ni kitorg bk ...

ya lah kak. takyahla berckp psl harga jatuh tak jatuh. Tak perlu hina org mcmtu hihi bukannya backup si polan tu. eh tadinya ada tanda soal. ehh

Sbb dia duda. Muda2 dah jadi duda. Lelaki lain baya2 dia..kawin pun masih berkira2 tak ready..tapi dia umur gitu 28thn dah duda. I pun tertanya gak..maybe cerai sbb darah muda ke. Yg awak pulak..baru abis belajar..i assume umur dalam 24-25 thn kot.

Lelaki..lebih tau ttg lelaki. Ayah awak rasa dia lum matang nak berpasangan walaupun dari segi luaran baik. Awak lagi lah nampak sgt tak matang. Bila dinasihat..boleh je nk balas..tapi jangan emosional. Camne lah nak lepaskan anak dia kawin. Ayah awak nak awak kerja dulu..belajar kenal hidup..cari pengalaman.

Bukan awak yg kena buktikan laki tu ok pada ayah awak...tapi laki tu lah diri sendiri patut buktikan pada ayah awak yang dia ikhlas nak kawan ngn awak. Kalau ayah awak tak suka ni memula mmg perkara biasa..tapi sabar lah..tenang2..amik hati. Suruh pakwe awak tu improve focus kerja ke..buat harta ker..sambil tu amik lah hati family awak. Awak ngan dia kawan je cam biasa...tak yah couple2. releks2 dah ler. X yah pening2. Awak pun sama juga..focus pada diri awak..improve diri sendiri..cari kerja bagus2 dulu. Ada duit nanti..berbakti pada mak ayah. Bila semua dah ok..pandai jaga diri..ayah pun lega..ngan sapa awak nk berkawan pun dia tak kisah.  

timah03 replied at 29-6-2020 08:43 PM
So, kalau dah ada decisio ...

Die budak lg mmg mcm tu la..xpnh lalui lg hdp berumah tangga..

Exactly!!!
I think ayah dia pon tau anak dia ni ting tong otak xempok lg.. Senang sgt cair.. Tulis ayat pon kejap tgh study.. Kejap lg dh hbs. Kejap xkeje.. Kejap lg nk tunggu 2-3thn..dh tu apa persoalan kat sini yg dok sebok tny pdpt..p la tunggu dan lihat lg 2-3thn..koser aaa. Hahah

Normabaru replied at 29-6-2020 08:44 PM
Eh xpyhla gigih nk justify dik.. Akak xtny pon.. Perangai gini dh berlambak tgk.. Dlm ni kitorg bk ...

Dia nasib baik tak kena kitai kat sini....

Tapi kita tgok lepas ni....salah gaya tak kuar dah....sejukbeku terus

Normabaru replied at 29-6-2020 08:46 PM
Penat pikir telend tu mende.. Ingt talent.. Rupenye thailand. Haha.. Sabor je la

Pak aji mmg gtu la perangai siap pukul rata kte sume pompuan dlm ni menyesal sbb slh pilih laki hohoho

saja. entah2 saya reka cerita .. nak tengok jugak org dlm ni mcm mana

jazaa100 replied at 29-6-2020 08:55 PM
Dia nasib baik tak kena kitai kat sini....

Tapi kita tgok lepas ni....salah gaya tak kuar dah ...

Dia tak boleh terima pandangan.. Tp meminta.. Nak kena suit to her needs.. Eh koser laa..

Kita tny persoalan.. Sbb nmpk mcm mamat duda tu je dlm hidup dia..ape,mmg xlaku sgt ke cmne? Alih2 dia ckp kita pandang fizikal and pilih bulu.. Adoi.. Nmpk sgt mmg xready nk dgr pendapat org..

Kaka jazaa and the rest ok je baca komen i.. Xde offended pon.. Dia plak terasa.. Did i tembak point bulls eye? Hihii.

Banyak gak org triggered dalam ni. nak lepas  marah dekat husband ke tu dalam ni bahahhaha . kesiaaan, dah kawin astu nyesal