CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: elirasputia

Tidak mahu anak setelah berkahwin?

Normal je noks...

Normal jek
Meols kawen 2 tahun baru ngandung.. Masa tu sedih jgk lar.. Kenapa lambat sgt, org lain kawen terus bunting pelamin
Now dh ada anak,, meols sgt bersyukur for those 2years without kids.. Meols bole buat mcm2 benda dgn pasangan masa tuh.. Benda2 yg xbole nk buat dah sbb dah ada anak.. Bnyak benda kita kena berkorban bila dah ada anak ni

Normal.  We plan for a year,  lps a year bru start trying,  the following month terus lekat.  I dh knal spouse i 6 years prior to the marriage,  tp lps kawen mcm bnyk bnde lg i xtau,  so we decided to took a year off utk bercinta just the two of us,  pastu cuti sne sini.  

Rate

1

Ada ja..iols tau one couple ni...workaholics. dah tua baru teringin anak tapi sebab faktor usia mmg tua, adoption je la yang boleh...alhamdulillah dua anak angkat tapi so much love for them..cuma nampak macam atok nenek and cucu cucu la

Normal pd iol..
Besar tu tanggungjawab nak besarkan manusia untuk jadi manusia

Zaman sekarang benda pelik2 dah jd normal.. One of my friend mmg xnak anak.. Mmg dah deal suami isteri xnak anak.. Katanya menyusahkan dan perlu keluar modal yg byk.. Dia cuma nak enjoy life n holidays n kumpul duit.. Esok dah tua register rumah org tua n happily die

Rate

1

Follow Us
Aku memahami apa yg tt rs... sbb aku pun mengalami spt tt... sehinggakan aku dah lrt nsk jwb bila org tanya ttg anak ni.. tp aku serahkan semua pd Allah... sbb hati manusia ni milik Allah...

Tah r ea..cm aku ni bunting pelamin n skang anak aku da nk msuk 3 tahun..laki aku bulan lpas bru brsuara nk tmbah anak aku rasa berbelah bagi..bukan pe anak sorang pun aku da cm tarzan rimba bara sbb anak aku da start berolah org srwak ckp..tpi aku nk mengandung lgi sbb masa b4 40 ni la aku msih ada daya nk tmbah anak plus aku nk btulkan blik hormon aku coz doktor ckp rmbut aku boleh tumbuh balik xgugur klu aku peknen balik

Normal ..aku dulu 5 tahun tak ada anak
Sekarang berderet

atiqah_bea replied at 8-2-2020 10:48 AM
Depend pada orang..normal je bagi iols lepas kawen tak nak anak.

Hri tu dalam iium confession ad ...

Aiols percaya bila org yg mula2 kata xmau anak ni, bila dah terrrrrrdapat anak, hidup dorg total change 180°. N lebih happy. The magical of parenthood huhu

Klu kat cni x normal kot..jarang dengar/jumpa..anak kan selalu dianggp pembawa rezeki..sape xnak rezeki oii
kat luar negara lain citer..anak di anggap penghalang rezeki plop

Rate

1

Normal rsnya. Kt barat byk cmni. Kt malaysia cina byk yg ak tau cmni. Malay urban pun dh byk kenalan ak yg kawin xmau ank. Yg pnting psgn tu sama2 setuju la br rumahtangga harmoni.

Normal je sis mcm ni, iols pun nak mcm ni tp takde jumpa or knl lg laki yg sama pemikiran mcm ni. So far yg iols knl bkn setakat suruh beranak byk, malahan suruh dok rumah jaga anak saje pulokkk. Aiyooo matilanak.

chicozinn replied at 8-2-2020 02:29 PM
Tah r ea..cm aku ni bunting pelamin n skang anak aku da nk msuk 3 tahun..laki aku bulan lpas bru brs ...

kalau hang tak bersedia lagi nak tambah anak...the least is to allow laki hang tambah sorang anak lagi....with another isteri....

bukankah senang kerja hang...senang kerja laki hang????

Tapi kebanyakan pasangan yg ttc & nak sangat anak,biasanya penyayang & suka kanak2. Kesian iols tengok ada kawan2 yg xde zuriat lagi tapi penyayang sangat kat budak2. Nampak sedih takde anak bila berjumpa dgn kawan2 yg mak2 ni. Ada yg juga yg tanya tips nak mengandung kat iols. Iols dulu merancang sebab kitorang laki bini pjj. Itu pun jenuh nak mengadap acik bawang yg sibuk tanya bila nak ada anak. Padahalnya kami planning & enjoy aje masa belum ada anak tu.

kalau xnk pun utk sementara je,
lambat laun akan ada keinginan jgk,
kalau xde keinginan anak mcm xlengkap la perkahwinan tu baik bercinta je sampai tua

Edited by Hana at 10-2-2020 04:49 PM

ini pendapat i tau. pendapat semata2 ikut suka2 hati i nak type.

1. Normal dlm masyarakat cina. Tak normal dlm masyarakat melayu. Oleh kerana you duduk kat Malaysia, penuh makcik2 bawang dan kita pun orang melayu, haruslah kena ada anak wp sorang. hahahahaha. unless ko dah mencuba tapi takde rezeki itu lain.

2. Suami boleh meninggalkan kita 1 day. sama ada dirampas, meninggal atau dimadukan. Lelaki lain. Dia takde biological clock. Dia boleh bila2 masa nak kawen utk ada anak. Kita lain. Ada biological clock. Rasa2 umur 40an dah tak sesuai sgt mengandung kecuali orang2 yang betul2 banyak tenaga.
kalau aku, takde tenaga dah. Pukul 10pm aku rasa nak rehat aje. tgk drama tv3/astro yang mana best.

3. Apa2 pun semua bergantung pada bahu gembala ko jugak. ada anak ke, takde anak ke jangan buat keputusan yang salah sudahla. orang perempuan, bak aku cakap, ada biological clock.
mmg ada orang beranak usia yang lambat tapi banyak risiko la.

Tapi, jangan jawab TANAK ANAK tau kat orang2 tua. orang2 tua suka jawapan skema dalam buku teks bahasa melayu umpama nak masuk exam SPM.

oklah. akhir kata, goodluck...

sejak akhir2 ni, kata2 orang yang ramai anak nanti senang tu, aku rasa "doubt"/ragu2 pulak. sebab semlm aku baru dengar citer, yg mak sedara husben aku kena kuar dari rumah sbb bank nak lelong. anak dia 4 orang gak. bukannya takde anak langsung. dan, takde pun duduk rumah salah sorang anak2 dia. kena sewa rumah lain.aku rasa, bila tua2, mmg ikut nasib. Ada anak, tidak menjamin apa2 dimasa hadapan/tua.
semoga2 bila kita dah tua2, dipermudahkan urusan kita.

Rate

1

epal21 replied at 9-2-2020 02:22 PM
Tapi kebanyakan pasangan yg ttc & nak sangat anak,biasanya penyayang & suka kanak2. Kesian iols teng ...

rasa2 cam betul
penyayang & penyabar.

Hana replied at 10-2-2020 08:41 AM
rasa2 cam betul
penyayang & penyabar.

Kesian kan. Tapi yg tak nak anak pun bukan maksudnya diorang tu kejam kat kanak2 cuna mungkin atas personal reasons ie financial,kerjaya, masa,kesihatan tak nak ada anak2.

Hana replied at 10-2-2020 04:37 PM
ini pendapat i tau. pendapat semata2 ikut suka2 hati i nak type.

1. Normal dlm masyarakat cina.  ...

hang kalau sampai ketika kena halau dari rumah sendiri yg after many donkeys years of marriage baru nak mampu beli.

takkan jadi masalah buat hang sebab hang memang dah dilatih berbelas tahun hidup menumpang dgn org berasak rasak under one roof????kan????

boleh manak sambung lagik????