CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4752|Reply: 22

Pengiring VVIP Sebabkan Jalan Sesak, Kemalangan - Warganet Bengang

Malang itu tak berbau, begitu juga dengan kemalangan yang berlaku di jalan raya.

namun, bila melibatkan kemalangan yang berlaku disebabkan kumpulan pengiring kenamaan (VVIP), warganet mempunyai kisah tersendiri dan pastinya geram dengan situasi itu.

Seorang pengguna Twitter, Tevanraj berkata dia tidak bersetuju dengan 'kemudahan' yang digunakan oleh pihak VVIP ini kerana ia boleh mengakibatkan kemalangan terhadap pengguna lain.

Kredit foto: Twitter

“Mana-mana VVIP yang menggunakan khidmat polis pengiring semasa waktu trafik puncak termasuk menteri dan perdana menteri adalah bodoh.

“Mereka patut hentikan kemudahan ini. Lagi satu kemalangan kerana ini,” katanya menerusi satu hantaran di Twitter.

Bukan itu sahaja, ramai yang terpaksa bersesak dan terperangkap dalam kesesakan lalu lintas akibat perkara tersebut.

Perkongsian tersebut mendapat perhatian warganet lain dan mereka turut bersetuju dengan pendapatnya.

Menurut seorang warganet, dia juga hampir mengalami kemalangan ketika berdepan dengan polis pengiring.

“Beberapa polis pengiring tiba-tiba muncul dari kiri dan sekat tiga laluan kerana ada VVIP. Semua kereta dekat depan kena brek kecemasan sebab tiba-tiba sangat.

“Nasib baik kereta yang hampir langgar saya sempat elak ke tepi,” katanya.

Apa pula pendapat anda? - CARI

Rate

1

takpayah nak iring2 sangat lahai. stress aku tetiba datang lepas tu hon2..

I ok je kalau ambulans, bomba, polis atau penjara
Sebab kalau depa lambat..sure ada natijahnya..
Tapi vvip? Erm...entah le..

Ambulans bomba patut dpt layanan vvip

Meluat jgk kenkadang..mcm dorg je nk copek!abis esei nk berak nga jammed xdo sapo nak eskot..hamjadah sungguhlaaa

knp nak iring2 naik je la elikopter

Follow Us
masa zaman blaja dlu ak pernah xcident sbb nk bg laluan kt drg nih.. xpasal2 keta ak langgar belakang keta volvo...
tp alhamdulillah owner tu faham n dia bg duit tanggung half kerosakan keta aku. keta dia ok je kukuh.. hahaha

shernazz replied at 8-1-2020 01:11 PM
I ok je kalau ambulans, bomba, polis atau penjara
Sebab kalau depa lambat..sure ada natijahnya..
T ...

betul tu.. tp penah gak ak tgk beria keta polis bg siren masa jln jam.. ble smpai kat area xjam siren tutup.. xtaula agaknya dh ada keta polis lain cover tmpat drg kena gi kot...

so apa kata menteri?

haha... kete aku pernah diorg tepok bontot dia... dah aku gelabah x tau nak gi mana... nak ke kiri mmg x blh masuk... so nak ke mana lagi???
lupa nak ckp aku time tu kat lane tgh

bobo_beck replied at 8-1-2020 02:40 PM
betul tu.. tp penah gak ak tgk beria keta polis bg siren masa jln jam.. ble smpai kat area xjam si ...

Hahahaha
Maybe la koy
Tetibe ada info...dh ada org take over
Hahahaha

vip pon rakyat yg undi, so hadap lar jam spt mana rakyat hadap. klu nak mesyuarat sekali pon, as said before by someone, kuar lar awal2 khennn.

Meluat, suka-suka ketuk kereta orang.  Tiba-tiba tahan suruh berhenti. Jalan raya tu dah standard saiznya, nak suruh kita mengelak kemana lagi.... Bukannya melibatkan urusan hidup mati lagi nak marah-marah kita.

baru kene smlm..geram betul. waktu nk balik keje kot mmg bykla kereta. menyampah betul

giyomi replied at 8-1-2020 06:18 PM
vip pon rakyat yg undi, so hadap lar jam spt mana rakyat hadap. klu nak mesyuarat sekali pon, as sai ...

kann
dah la kuo ngam2 timing alih2 nak sampai cepat
org lain mmg suka la duduk kat jalan raya tu beratur lama2 tgk ko memecut laju

jln tun razak, selalu ada..
lg satu yg tak ada polis pengiring ni, keta mewah, cermin gelap, tiba2 ada siren biru tu..kalau ikut aku mmg tanak bg jalan, ntah penyagak mana ntah..

AbukRokok replied at 8-1-2020 01:43 PM
knp nak iring2 naik je la elikopter

kereta terbang pun boleh

derang penah tolak side mirror aku. derang igt aku xnak ketepi kot, padahal  xde ruang nak masuk. aku dah bagi signal nak ketepi tapi xde ruang. kete pun dah sehabis rapat dengan kete lane kiri. dah xde ruang, kete lane kiri pun tak boleh membantu. datang babi eskot tu tolak side mirror aku sambil angkat jari.
sampai sekarang aku doakan dua2 tu mampos kat bawah lori. kalo derang xmampos pun, semoga anak bini derang yg mampos. sekian kebencian.

side mirror kete ai penah kene tendang ngan riders vvip ni sbb ai x tau nak kalih ke kiri atau kanan sbb semua pack tgh jem..gile btol...kemain ber rider2 bagai mcm nak cpt tp p parlimen malas jugak

Pernah ada satu pengiring tiba tiba muncul dari belakang bas lorong arah bertentangan nak harap aku beri laluan dengan menukar lorong ke sebelah kiri. Sorry la. Kalo aku tak sempat check lorong perlahan kat kiri clear atau tidak aku tetap tak akan berganjak. Pengiring or not

12Next
Return to list New