CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: natrahn

Wira Filem Aksi Terbaik Penutup Tahun 2019? Konfem Ke Wajib Tonton?

boojaat replied at 29-11-2019 09:51 AM
Lama dh xda tred keknis n mak dia kan...

kannnnn xde sesape ke nk bukak benang

Ejen Ali kot filem aksi terbaik. Sorry layan movie kekrul

sbb herol, paskal n wira aku tak hingin nak tgk

Edited by Kangkung1M at 29-11-2019 08:39 AM
silampumeja replied at 28-11-2019 08:17 PM
MasyaAllah...dgn video ni sekali i mengantuk tidur

Haha tomei la you ni, baru tgk review dah ngantok, tu blom tonton muvie-nya lagi...

Tapi fekrol kena hati-hati. Sebab nampak dia terbawa-bawa dgn watak sebagai abg Fify sampai ke luar set. Walaupon fekrol anggap Fify mcm adik, tapi anggapan tak menghalalkan cara, kan? Kan?
"Saya anggap dia macam adik sendiri, buli pun macam adik sendiri. Semuanya nak bagi dia selesa," katanya
Sumber: http://www.gempak.com/artikel/29420/dia-boleh-jadi-pelakon-fighter-wanita-yang-hebat-lakonan-mantap-dalam-wira-hairul-azreen-puji-fify-azmi

Haritu dlm meletop, boleh plak fekrol pi tarik rambut Fify (minit 7:22)

Kalau i jadi Fify, i tumbuk muka fekrol ni, kuangja main tarik2 rambut plak...

Lps tu minit 8:47, Lopa tanya Fify "berlakon dgn hairul macamana?" Fify jwb, "aaa ok".

Then fekrol gertak "apa ok?" seolah tak puas hati dengar jawapan Fify. Muka Fify berubah, dan dia kata "taknak la, takut la" sambil beranjak duk jauh sket. Agaknya dlm hati Fify "tadi tarik rambut, ni jap lagi mau himbo ni pi smackdown aku plak"...

Radin jadi penyelamat keadaan. "Sini Fi, meh sini Fi, please," Radin panggil Fify duduk sebelah dia.

Ingat abis situ je cerita buli membuli ni. Ouch rupanya ada kes buli lain lagi....kali ni fekrol henyak Fify pakai lutut plak

Entah apa perasaan Ayang kat Setia Sky tu tgk kelaku Baby Ucuk-nya ni kan. Agaknya sambil kunyah peria goreng,

sambil sebelah tangan lagi duk scroll phone cari hadith yg sesuai utk di-wasap kat Baby Ucuk

Sekian ramalan cuaca utk mlm ini...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Kangkung1M replied at 29-11-2019 11:47 AM
Haha tomei la you ni, baru tgk review dah ngantok, tu blom tonton muvie-nya lagi...

Tapi fekrol ...

Iyee serius i ngantuk tgk review tu...hahahaha...lama nak mati laki tu membebel. Ngekla....review simple2 boleh tak....hahahhaa....

Fify tu boleh tahan cantik....galak la agaknya si hairul tu kalini heroin dia cantik sket dari selalu mana dpt heroin sangat... polis evo mati kena tembak....tu pun org tak berapa sedar wataknya.... paskal lagilah, langsung takde pasangann....itu yang kalini bergandingan ngan fifi dia naik seh jap...walaupun heroin kalini pgang watak adiknya dlm filem... Serius melampau duk bergurau mcmtu time live ...dungula herol ni

Edited by Kangkung1M at 29-11-2019 01:40 PM
silampumeja replied at 29-11-2019 08:01 AM
Iyee serius i ngantuk tgk review tu...hahahaha...lama nak mati laki tu membebel. Ngekla....review  ...

Tapi kesian gak kat reviewer yg bagi review jujur tu...kat ruangan komen, teruk dia kena carut.

Ha'ah Fify mmg cantik, personalitinya pon nampak menarik n adventurous. Dan sexy...huhu sape la yg tak tertarik, kan.

Sebab tu pada minit ke 6:00 bila Radin tanya fekrol lepas ni nak jd hero, nak genre filem camno, fekrol jwb nak filem 'ROMANTIK KOMEDI'...haha habis feknis, habis...dia nak beromantik la plok.

Padahal thn lps fekrol pernah up satu posting di igs, katanya dah tak reti nak romantik dgn pelakon lain & rasa kekok.

Tulis fekrol lagi, "mungkin saya sudah tua, tapi yg lain masih berpesta. Biarkan saja mereka, mereka masih muda". Apo??

Nak tambah satu lg info. Fify tu sebenarnya pelakon gantian, heroin asal ialah Farali Khan (adik Miller Khan n Sabrina Ali).

So mane pi Farali ni?

Dia injured. Seminggu sblm penggambaran dia cedera kat buku lali masa training. Tatau la masa cedera tu sape yg jadik jurulatihnya, sebab kalau tgk kat insta, yg pompuan2 ni bwh kendalian fekrol.

Btw kesian jgk kat Farali ni, produksi terus singkir walaupon dia berusaha keras utk pulih drpd kecederaan.
“Malangnya seminggu sebelum penggambaran, saya alami kecederaan pada bahagian ankle (buku lali) sewaktu latihan tendang kerana silap landing,” ceritanya dengan nada sedih.

Kata Farali, biarpun alami kecederaan tetapi dia tetap berusaha untuk pulih kerana mahu terlibat dalam pembikinan filem berkisar tentang perjuang MMA itu.

“Walaupn cedera saya tak mahu mengaku kalah. Pengarah beri saya masa seminggu untuk pulih. Saya tetap pergi ke gimnasium untuk kekalkan bentuk badan. Saya buktikan kepada pengarah yang saya boleh berjalan dan tendang, cuma tidak boleh berlari saja.

“Malangnya usaha saya itu tidak dipandang kerana pihak produksi tak mahu ambil risiko kalau saya berlakon. Mereka takut kalau saya ada masalah nanti dan penggambaran perlu ditangguhkan pula,” katanya.

Impiannya untuk berlakon dalam filem tersebut tidak kesampaian dan terpaksa akur dengan keputusan produksi apabila tiga hari sebelum penggambaran namanya diganti dengan pelakon wanita lain.

“Memang sedih sebab semua dah buat dari diet sampai latihan, tiba-tiba tak diambil berlakon. Pihak produksi tidak boleh tunggu dan terpaksa ambil orang lain untuk ganti saya.

“Dahlah saya kurus dan potong rambut sebab nak berlakon filem tu, tiba-tiba jadi begini. Kita hanya boleh merancang tapi Tuhan yang tentukan,” katanya.
Sumber: http://bebasnews.my/2019/03/24/video-impian-farali-khan-tak-kesampaian/

Dan jika dilihat pada penampilan n attitude, Farali ni lebih badass drpd Fify. Kalau dia berlakon, takde can la fekrol nak buli macam dia buat kat Fify tu...

Sumber: https://www.hmetro.com.my/rap/2019/03/436905/farali-khan-digugur-daripada-filem-aksi

Apapon, i tau ramai dah tak sabar nak tonton filem romantik fekrol kan

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Follow Us
Kalau mamat ni yg berlakon, mmg xde rasa nak tengok pun. Kayu!

Kangkung1M replied at 29-11-2019 07:47 PM

Tapi fekrol ...

Alahai overnya. Nasib baik Fify tu comel. Dah lah dekat IV Meletop , Fify Azmi dengan Adrian nampak macam tak berapa selesa dengan Hairul.
Tapi iols rasa Hairul ni  favourite actor Adrian.

Btw, mana sahabat karib Hairul yang dulu eh (Elfira, Zoey, Dafi). Dulu kan selalu post pic or vid sama2 sekarang macam sunyi sepi je persahabatan dorang

Kangkung1M replied at 30-11-2019 01:30 AM
Tapi kesian gak kat reviewer yg bagi review jujur tu...kat ruangan komen, teruk dia kena carut. [/ ...

Kalau Farali ni jadi watak adik dalam filem Wira. Iols rasa Hairul tak berapa match sangat dengan dia. Sebab raut wajah Farali ni macam lagi badass dan lagi sesuai kalau Amar Alfian yang pegang watak abang dia

coops21 replied at 29-11-2019 05:36 PM
Kalau mamat ni yg berlakon, mmg xde rasa nak tengok pun. Kayu!

Syengalll laaa bagi muka taik last skali..hahahahaha

aku xprnah lyan movie hairul & zul ariffin. mmg movie ni aku lyan sbb byk review ckap scene fighting yg kate lg byk dr s****** tu. tp mmg rse nyesal. scene fightingg je la yg ok. skrip& jln crita brterabur. kwn hassan yg jd polis tu ak rse nk hempuk2x. dialog hassan n ayah die mse brtekak luar rmh pn ak xfhm. hairul mmg kayu jati. scene mkn mknan anjing, xelok bdk2x tgk. n overall, aku byk tgk forum mase dlm wyg. hahahahaha

Bergosip replied at 30-11-2019 01:59 AM
Alahai overnya. Nasib baik Fify tu comel. Dah lah dekat IV Meletop , Fify Azmi dengan Adrian nampa ...

Tgh tgk BTS cite ni kat astro mmg pengarah tu suka hairul dia puji bagus dan mcm2 lagi.

Best.......x bosan

nasbab86 replied at 30-11-2019 05:52 AM
aku xprnah lyan movie hairul & zul ariffin. mmg movie ni aku lyan sbb byk review ckap scene fighting ...

aku hairul ok lagi..zul memang tak ...

The film is very good, it gives me a lot of emotion, thanks for the movie

Nope.
1st...Ejen Ali
2nd..Boboiboi The Movie

MisXoXo replied at 26-11-2019 12:20 PM
Sorry..xkan tgk sbb hairul.if org lain mngkin ok.turn off tgk hairul ja.mmg xda aura jd hero dn x np ...

sama la...sbb ada kekrul la aku tak tengok gak...husband aku pun x minat dia ni...

Konfem best tengok.
Uols tahu iols x suka kekrul kan? Tutup je muka kekrul dan bayangkan faizal hussein ke remy ke. Iols bagi 4 out of 5.

Brp kutipan film ni setakat ni? Dh box office ke?

Kangkung1M replied at 30-11-2019 01:30 AM
Tapi kesian gak kat reviewer yg bagi review jujur tu...kat ruangan komen, teruk dia kena carut. [/ ...

Wow.. hot juga farali ni... Bdn n muka cun... Harap dia dpt payment la utk training cerita ni.. jgn jer training n injured sia2 jer