CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kawaiichicken

Cuma luahan hati dan perlukan nasihat....

Close [Copy link]
PristineOne replied at 26-11-2019 12:25 PM
Laaa Kak Noor.... ciri ciri tu bukan saya...Saya cuma bagi panduan jah...

Kalao saya nak kawen ...

Nak cari pahala lebih carilah ibu tunggal anak lebih 2....dan jangan lah cari yang cantik2. ..tu lebih ke nafsu pokcik ja nak yang cantik bukan tujuan utama membantu dan cari pahala...hehe. ...sabo jela. ...

Pokcik kan kategori lelaki kaya....dah tengok gambar pokcik depan rumah pakai baju seragam. ..haaaa bukan kategori besa2 pokcik ni...jadi boleh tambah lagi cari bini ibu tunggal yang betul2 sushah. ..bukan cantik2 ikut nafsu. ..hehehehe

noor2 replied at 26-11-2019 12:40 PM
Nak cari pahala lebih carilah ibu tunggal anak lebih 2....dan jangan lah cari yang cantik2. ..tu l ...

Kak Noor lam grup ke? Alamak

Tu sumer senda gurauan Kak Noor.... buat lawak kasik kengkawan ilang stress .

Memang rengsa bila terbaca pangkat anak anak nih tak pandai letak kasih sayang pada orang sepatutnya..
Budak laki ugut nak bunuh mak ngan adik beradik dia...dia boleh rindu.
Budak laki carut dan maki dia...dia boleh chenta
Budak laki doa dia mampos tepi jalan...dia dok kenang memori daun pisang manis dia ngan budak laki tu.

Dah tu camner?

Kehidupan tak sempurna Kak Noor...termasuk la kehidupan saya... Jenis budak lelaki yg terasa dunia bergerak keliling dia...jenis yg hempas pintu bila kehendak dia tak diikut...Jenis budak lelaki yg dah sekolah tinggi tapi tak nak kerja....Jenis budak lelaki yg tak segan silu kasi tao bapak ngan abang dia yg dia nak bergelprenkan pompuan kelass ( seksi maksud disini)...tanpa menyedari rokok dia pun Bapak beli... barang dapor rumah sewa dia pun bapak belikan... Tak lain tak bukan adalah anak lelaki no.2 saya sendiri umor 26tahun...

Stress mantan isteri saya dgn yg sorang ni...

Pada anak anak yg terasa diri ada kelas dan seksi....jauhkan lah diri dari anak Pokchik ini.

PristineOne replied at 26-11-2019 01:07 PM
Kak Noor lam grup ke? Alamak

Tu sumer senda gurauan Kak Noor.... buat lawak kasik kengk ...

Hehehe. ..

Budak2 ni kena panduan dari kita orang dewasa pokcik. .....yang elok kita support. .yang tak.elok kita bagi nasihat dan panduan....

Umur 26 masih muda lagi. ...mungkin dari didikan family yang buat dia jadi manja gitu. ..semua nak bersuap....apa pun buatlah yang terbaik untuk masa depan anak2 kita. ..jangan kita tunjuk kelakuan kita yang x baik juga....kerana kita adalah cerminan anak2 kita....tapi saya rasa pokcik seorang ayah yang baik dalam mendidik anak2 pokcik. ....

noor2 replied at 26-11-2019 12:40 PM
Nak cari pahala lebih carilah ibu tunggal anak lebih 2....dan jangan lah cari yang cantik2. ..tu l ...

kaya pemakan hasil bini...

kahkahkahkah..

Boleh tanya tak?
TT nak hidup macam ni sampai bila?
Bukan apa, kesian dekat diri kau tu je. Macam mana kau boleh biar orang lain perlakukan diri kau sebegitu rupa? Ada harga diri? Maruah?
Kalau ada, kuatkan diri. Ye, aku tahu tak senang.

Tapii...
Entahlah, pilihan di tangan kau. Pilihlah yang mana terbaik untuk diri kau. Kau cerita kat forum pun kami boleh bagi nasihat dan kata kata semangat je. Aku taip dalam bahasa melayu. Jika tak faham sila google translate.

Veneer replied at 27-11-2019 01:58 AM
Boleh tanya tak?
TT nak hidup macam ni sampai bila?
Bukan apa, kesian dekat diri kau tu je. Macam ...

Hai..hahaha..tak tahu nak hidup camnih sampaii bila...tapii sejak baca forum..luah kat forum..ada yang good comment..negative comment...lagi lama saya dah lagii okayy...lebih baik luah kat orang lain...Yup..saya nih jenis lembab..lurus bendul...nak luah..kadang2 luah kat kucing jelah..kadang2 motor..kadang2 kereta..
harinih dah 27hb...Dia still ngan marah dia lagi...tapi saya buat tak tahu jee...sebab habiskan masa baca forum dalam nih...
Well..entahlah..join group motor...ada lelaki handsome..ada kaya..ada baik..tak tahu kenapa nampak muka diaa jee..maybe sebab dia kawan secondary school...so dah kenal lamaa....
yaa takpee..saya fahamm jee Bahasa melayu..dont need google translate..

Follow Us
Yaa..terimaa kasihh atass nasihatt semuaa forumers...
walaupun ada yang negative ada yang positive...
terima kasih banyak2
nahh mungaaa

kawaiichicken replied at 27-11-2019 03:20 AM
Hai..hahaha..tak tahu nak hidup camnih sampaii bila...tapii sejak baca forum..luah kat forum..ada  ...

Kesimpulannya. ..tetap nak dia. ...kan tt...sebab tengok muka orang lain pun tetap nampak muka dia. ..hehe. .

noor2 replied at 27-11-2019 08:10 AM
Kesimpulannya. ..tetap nak dia. ...kan tt...sebab tengok muka orang lain pun tetap nampak muka dia ...

Tak tahu lah sis noor2...lagipun saya muda lagi 22..tahun depan 23..awal lagii..Taknak ikut jejak mak sendiri kahwin awal Mungkin saya nampak muka dia je sebab saya tak tengok dunia luar lebih lagi...pergi jalan2 pun 1 negeri je...tak pernah lagi gi negeri/negara lain tanpa family..haishh bilalah dapat freedom sendiri...

kalau takde jodoh dengan dia pun takpe..kalau ada..doakan lah dia berubah ke..Insya Allah...

kawaiichicken replied at 27-11-2019 08:25 AM
Tak tahu lah sis noor2...lagipun saya muda lagi 22..tahun depan 23..awal lagii..Taknak ikut jejak  ...

Ya Allah janganlah dik. ...ayat keseluruhan adik ni acik tahu ko memang nak dia. ..hati ko mmg kat dia tu sebab ko berusaha nk buktikan semua tuduhan dia tu kat dia. ..

Eh...satu lagi acik nak minta sangat2. .jangan ko kelar lagi tangan ko...ko stress sebab dia jauhkan diri dengan ko marah ko. .ko pula merosakkan diri ko sendiri. ..

Maaflah ...samada mak ko buta biarkan anak atau ko x rapat dgn orang tua sebab perangai ko tu acik noor x pasti. ..ko stress sebab tiada tempat terbaik untuk mengadu ...

ni acik doakan ko fikir dalam2 tentang hubungan ko dengan pakwe ko ni dik. ..nak nasihat pun x guna sebab hati ko kuat ke dia. ...fikirlah kebaikan dan keburukan hubungan dgn pakwe ko tu...mana lebih banyak. ..bandingkan dan apa kebaikan yg ko dapat dgn dia. ...

noor2 replied at 27-11-2019 08:38 AM
Ya Allah janganlah dik. ...ayat keseluruhan adik ni acik tahu ko memang nak dia. ..hati ko mmg kat ...

yessssssssssss..finally acikkkk fahamm..
yess..sayaa stress saya pendam..kalau saya ada tempat mengadu pun diorang nak dengar ke?..yang akan dengar pun lelaki tu...sebab tu saya amik keputusan luah je kat forum nih..
kelar tangan atau cedera diri tu dah biasa..sebab saya nak perfect dengan diri..mungkin family saya dah didik saya kena perfect dari kecik??..Sulung kan..hmm..
Ouh tidak..saya memang rapat ngan family saya..tapi kadang2 saya rasa saya nak bebas sebab stress dengan family saya nih...kalau bebas pun hanya bagi ride/tour pergi tempat dekat2 dengan orang yang family saya kenal..saya banyak makan hati dengan diorang..tambah pulak dari broken family..

kawaiichicken replied at 27-11-2019 08:50 AM
yessssssssssss..finally acikkkk fahamm..
yess..sayaa stress saya pendam..kalau saya ada tempat me ...

Ya....sebab acik seorang ibu.....kalau adik anak sulung...mesti mak adik umur 40an. ....

Keluarga broken bukan satu masalah. ..tapi hubungan ibu dengan anak tu sangat penting...bapa tu kurang sikitlah tapi pada acik hubungan ibu dengan anak sangatttt penting. ..

Anak yang bermasalah bila mak dia x peduli kan anak. ..setakat bagi makan pakai. .semua tu boleh anak dapat. ..tapi hubungan rapat ibu dengan anak tu sangat penting...ibu kena sentiasa berkawan dengan anak...sentiasa jadi pendengar masalah anak. ..sentiasa tahu apa masalah anak. .tu yang penting. ..

Tak pelah dik...luahkan masalah kat forum ni...yang baik ko terima..yang rasa posting buat ko terluka ko kaji balik point yang nak disampai oleh posting2 tu.....

Acik doakan yang terbaik buat ko dik.....

noor2 replied at 27-11-2019 08:57 AM
Ya....sebab acik seorang ibu.....kalau adik anak sulung...mesti mak adik umur 40an. ....

Keluar ...

AWWWW THANKK YOUU ACIKKsaya okay je ngan bapa saya..cuma saya tak boleh tengok muka dia langsung sebab dia penyebab utama..10 tahun hidup tanpa dia okay jee...
apa2 pun..TERIMAA KASIHH MEMAHAMI...
yaa memang ada yang negative ada yang positive..tapi baca jelah..
yaa..terima kasih lagi sekali

kawaiichicken replied at 27-11-2019 09:03 AM
AWWWW THANKK YOUU ACIKK{:1 ...

Sama2 cik chicken. ..

Putus je. Ignore dia.  Bukan dia suami awak sampai tahap nak gantung tak bertali camtu.  And kalau dia ada macam ugut buat police report untuk keselamatan.  Rasanya doa yang tidak baik tidak akan dimakbul oleh Allah.  Baik TT dekatkan diri dengan Allah dari layan manusia macam ni.  Cari Allah kita akan jumpa kasih sayang Allah dan manusia

hmmm? oh my god, ni  bakal suami.

gosh

RUNNNNNNNNNNNNNNNNNNN Lola RUNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

agressive  and impulsivenya takut laaaaaaa....

jgn be in the state of Stockholm Syndrome