CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bluecathaze

Hijab terbuka

my mum pon hijab terbuka.. kdg2 kat luar bila kita jln together, alih dia bole kata "tu sana ada kawan"
dekat ngn uma kita ada 2 pohon besar, slalu kene marah ngn mum bab dia kata tu tempat tinggal dorang, jgn main sana. nnt klau blek malam, memang tk tgk la pokok tu, jln tepi ja..

sometimes tu, i ada perasan my mum tido pegang al-quran. Bile di tanye, nnt dia akan kata pat tingkap ade yg nak ajak berkawan..

mostly my mum kata dia nmpk kelibat atau bayang2... atau pernampakkan yg sekejap, lepas tu hilang walaupun perasaan tu masih ade.

Teringat dulu kes kat high school meols,

skolah meols ni mcm menang sekolah tercantik kot jadi pengetua jd semangat nak lawa kan skolah sampai every saturday kene dtg gotong royong. Kalau dah every saturday kau ngemas tinggal ape je la, so ade kawan meols ni die pergi dekat bilik janakuasa TNB tu, so after that die demam, on off hospitalisation, jumpa ustaz semua. That time dlm kelas tetibe die jerit lah, nangis la, bayangkan kau tgh sedap dengar cikgu explain tetibe dengar meja gegar tgok die dah menggigil. Aku plak pengawas kebajikan so kene bawak die g bilik sakit, then aku tny kenapa *** nangis ni. Die cakap ade hantu kat blackboard, next kejadian die p bgtau cikgu dalam kelas ade lg 2 student baru.

Tapi that time mcm havoc jgk skolah tu kene histeria sampai penuh bilik sakit, ade yg masuk hospital sbb masuk toilet ok keluar toilet badan jadi bongkok. Ade yg meninggal (aku x sure sbb kes ni ke atau senior tu mmg dh sakit).

Kes hijab terbuka kt org biasa ni slalunya bermula bila org tu kena kacau/didampingi dgn makhluk alam lain. Bila dh berubat dan sembuh tak mustahil hijabnya boleh terbuka. Like my kawan pompuan ni slalu daki gunung masa zaman skolah end up ada benda spesis jantan berkenan & ikut dia sampai zaman dia start keja. Detected ada benda mendamping ni bila dia ikut her fren buat rawatan kat darulsyifa. Menangis benda tu X nak kluar sbb dh syg sgt kt my fren Kan dh bertahun  melekat kt my fren ni- cumanya benda tu bisu X leh cakap so hanya air mata dan angguk geleng jer yg kitorang nampak masa proses nak buang tu. Now she ada ability boleh dengar & sometimes nampak samar2/kelibat benda2 tu.

DumBell replied at 9-4-2019 12:50 PM
salam sahabat..
kisahnya kita pendekkan..
beliau nak sangat dibuka hijab mata batinnya.. wallah ...

apa jadi dgn org ni skrg? masih dgn 'dunia baru' dia tu ke? dia boleh kawal atau tidak?

myakayina replied at 17-4-2019 02:41 PM
apa jadi dgn org ni skrg? masih dgn 'dunia baru' dia tu ke? dia boleh kawal atau tidak?

salam kak kina..
skrg wallahualam.. ada sikit2 kut sbb masa putuskn hijab dia.. dah ok.. cuma skrg dia mcm taksub pada ilmu hikmah(ilmu hakikat) dan ilmu takwil mimpi pulak.. adoii..

DumBell replied at 18-4-2019 02:35 PM
salam kak kina..
skrg wallahualam.. ada sikit2 kut sbb masa putuskn hijab dia.. dah ok.. cuma skr ...

w'salam.. hrp beliau tak dianggap gila la..pernah kenal dgn sorg mcm ni..dia citer mcm2 psl alam ghaib ..akak ni just dengar jela..kdg ada yg betul jgk apa dia bgtau tu ..kdg ada yg mcm sesuatu jgk.. wallahualam..

Follow Us
zulka replied at 3-4-2019 09:02 AM
lor..ingatkan tt yg hijab terbuka, cerita dari pengalaman org lain rupanya...hmmm

Baru nak citer jugak pasal anak Hakak yang terbuka hijab.. tapi sebab dah ada yang tegur citer bukan hijab sendiri tak jadi lah.

Last time gigih Hakak baca 'MATA TAK BERHIJAB 1, 2 dan 3' ni sebab nak tau macam mana dan apa benda agaknya yang anak Hakak tu selalu nampak!

Ada orang kata mata tak berhijab tu rezeki!
.. tapi rezeki ke kalau hati tak akan tenteram dan kehidupan akan terganggu kerana mata sentiasa boleh melihat rupa paras makhluk yang biasanya menakutkan?!

Edited by kaishi at 14-9-2019 10:48 AM

bila org sebut pasal hijab terbuka ni, aku nak share kisah2 aku... tp aku tgh pregnant...agak takut sikit nak bercerita..... hahaha...  anak aku dah 4tahun lebih pon mula menunjukkan ciri2 dia nampak benda2 tu..... tp aku da ajar, klu nampak buat x tau...... jangan ikot dia. takat ni xde lg dia meracau melalak ke, so aku assume dia sama je mcm aku,

pernah dl, anak aku tgh hisap susu, so aku baring sebelah, aku ckp meh peluk aku ( ms ni lepas asar ) golek2 depan tv mcm biasa, tetibe anak aku ckp "nak peluk umi ke nak peluk nenek.... eh peluk nenek laaa ... eh umi la.... " masa tu aku berdua je dengan anak aku kat rumah..... ( dia panggil mak aku nenek ) tp mak aku xde kat rumah pon ms tu....... terus aku ckp, dah x payah peluk nenek, peluk umi je, esok kita g rumah nenek kita, suruh dia balik...... then anak aku mcm biasa je dah ......

tgh makan, pintu depan terbukak, lepas maghrib, tetibe anak aku ckp "umi, ada kawan kat luar tu meh sini meh, dok sini makan, di a lapar tu umi" aku x terkata apa dah time ni...... hahaha.... but mcm biasa, nothing happened.

selama.benda.ni jd sampai skrg pon, anak aku tak pernah nangis, histeria atau meracau, dia ok je, tp klu takut memg dia ckp dia takut, xnak pergi sana, ade hantu.... so aku tau ade benda menyeramkan kat sana.... dan biasanya aku pon nampak.......

aku pernah share sikit2 kisah2 aku dl kat MPS, dr zaman belajar, aku stop bila dah kawin dan pregnant, start balik tp cerita dah x se best dl..... now pregnant, sometimes bila aku bc kisah2 yg real, aku akan rs penuh haaaaa belakang aku, bilik aircond boleh jd panas.... but luckyli aku x kene kacau pon, dan harap smpai bila2 aku x kene kacau.......... ada stgh org kata saka, boleh jd juga, kadg2 aku jpe org, 1st time aku dah bc A sampai Z perangai dia, tp dlm aku membaca org, akh sendiri pon kene berkali2, hahahaha, tp ada juga yg aku betul2 jauhkan diri.......

Sampai umur 7- 8 tahun aku nampak. Tapi tak ada yang menarik atau seram pun. Sebab usia macam tu tak begitu bijak nak bezakan yang betul dengan tidak. Seram tu takde sangat tapi hairan tengok rupa dan kelaku pelik daripada orang biasa. Masa tu bila sakit/demam lagi jelas aku nampak. Taim ni adik beradik aku memang tak nak dekat sebab seriau dengar aku bersembang

Bila aku baca citer org.. Yg detail.. Aku sebenarnya pelik.. Sbb apa yg aku nampak biasanya muka kosong.. Or maybe sbb aku selalu x pakai spek mata..

Eh!  Untung la rabun. Kalau kelibat melintas pun tak nampak.

7th replied at 15-9-2019 11:08 PM
Eh!  Untung la rabun. Kalau kelibat melintas pun tak nampak.

Melintas.. Nampak hujung mata.. Pernah nampak direct sbb makhluk tak berfaedah tunggu... Kali pertama sbb sy sound tuan kedai yg dia jadikan pelaris biadap sgt.. Mlm tu benda tu sampai dok atas meja kopi tgg sy keluar dari bilik.. Hahaha.. Sy keluar terkejut juga.. Lps tu lantak la.. Dah betul tuan dia biadap.

Kali kedua mlm pertama sy dtg rumah tok yg sy mengasuh ni... Nenek tua dok atas sofa tgg sy keluar juga.. Hahahaha.. Nak bagi amaran la kot jgn buka rahsia dia menumpang kat rumah ni.

sarah82 replied at 16-9-2019 10:00 AM
Melintas.. Nampak hujung mata.. Pernah nampak direct sbb makhluk tak berfaedah tunggu... Kali pert ...

perna nampak tak jin2 ni boleh angkat benda. maksudnya bolehkah memberikan kesan kepada jirim.

jin2 ni boleh bagi kesan sakit kepada manusia pada level fikirankah, energykah atau fizikal? apa yang terjadi kalau perawat menghalau jin..

aku pelik betul dengan makhluk tak nampak ni..

dahlah tinggal dimensi lain, lepas tu hanya mereka yang boleh nampak tapi kita tak nampak, macam tak aci betul sifat2 dimensi ni kan..  

ninja9 replied at 16-9-2019 10:48 AM
perna nampak tak jin2 ni boleh angkat benda. maksudnya bolehkah memberikan kesan kepada jirim.

...

Yg tu aku x pernah nampak..biasa statik saja la benda tu bila aku nampak.. Tak pun melintas dgn kelajuan cahaya..

Jadi aku x tau boleh bg kecederaan atau tidak pada manusia.

Muka paling menakutkan pernah aku tgk adalah dlm bilik air wad hospital tu pun aku nampak separuh saja.. Sbb aku malas nak tgg lama aku keluar.. Sengih tgk aku sambil tunjuk taring dia.

kaishi replied at 14-9-2019 10:40 AM
bila org sebut pasal hijab terbuka ni, aku nak share kisah2 aku... tp aku tgh pregnant...agak takut  ...

Betul! Lebih kurang je dengan anak Hakak..
Benda tu tak kacau pun.. dia just nak berkawan kot!

Cuba bayangkan time balik kampung dengan anak.. bila abahnya call and dia boleh tanya, "Abah, kawan yang selalu duduk kat kipas tu ada tak?!"
Rasa2 berani ke korang nak pandang kat kipas tu..

One more thing.. dulu Hakak and Mr Husband memang kali bowling. Masing2 ada set bola dan kasut bowling sendiri dek kerana tiap minggu nak membowling.

.. tapi bila setiap kali pergi membowling and si kecik tu selalu cakap, "Banyaknya hantu kat sini!".. agak2 korang ada hati lagi ke nak membowling?!

BlueRose99 replied at 12-9-2019 03:58 PM
Baru nak citer jugak pasal anak Hakak yang terbuka hijab.. tapi sebab dah ada yang tegur citer buk ...

Ala... cerita la...

Lelaputra replied at 14-4-2019 11:20 PM
Kes hijab terbuka kt org biasa ni slalunya bermula bila org tu kena kacau/didampingi dgn makhluk ala ...

Alamak...ni sama.mcm.aku ni...takut..