CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: rhoyo

[Lain-Lain] SKY CAPTAIN n THE WORLD of TOMORROW - Jude Law, Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie

Originally posted by cocklea at 2004-6-27 01:26 AM:
filem nih canggun betul yer, sebab diorang shoot the movie 100% infront blue screen.

really? WOW!! mesti payah sket la nak berlakon in front blue screen manjang.... berapa lama masa di ambik nak buat filem ni....? aku pun minat gak kat Gwyneth..... mesti tonton ni.....

Sky Captain - Jude Law

Polly Perkins - Gwyneth Paltrow

Franky Cook - Angelina Jolie

Mysterious Woman - Bai Ling

Dex - Giovanni Ribisi

pelakon watak

tengok sajalh gambar tu......dia memang campurkan betul2 elemen noir...elemen retro dengan futuristik kan.....movie ni dapat review yg bagus2 jugak dari pengkritik filem US.....dapat no1 lagi kat carta box opis weekend baru2 nie....

tengoklaa Gwyneth Palrow tu...rambut dia...mekup dia....baju n topi dia nampak macam plakon2 hollywood zaman klasik itam-putih......Jude Law pulak sekali lagi nampak berbeza...aku heran kenapa dia ni selalu nampak lain dalam filem lain-lain.......

[ Last edited by GAIA on 23-9-2004 at 01:31 PM ]

Ok Gaia ...

Aku baru aje tengok cerita ni ....

Memang cerita ni klasik .... Siap ada graphic isyarat macam stail filem hollywood dulu dulu ....

Bagi sesiapa yang minat Cerita pasal Hero yang bawa kapal terbang yang boleh keluar banyak gadgets dan memusnahkan robot robot .... boleh lah tengok cerita ni .... :bgrin: ....

Hmm .... bagi saya cerita ni ... aku bagi b .... :bodek:

[ Last edited by rhoyo on 3-10-2004 at 01:25 AM ]

Kutipan di US amat ciput sekali? Kenapa?

Originally posted by DanaScully at 3-10-2004 11:28 AM:
Kutipan di US amat ciput sekali? Kenapa?

Hmm.. mungkin masa tayangan sewaktu ngan filem2 lain yg lebih real..

Citer nih kisah zaman WW2.. tapi peralatan canggihnya terlalu over sangat...
walaupun spt robot nampak cam kartun atau robot LEGO yg anak korang buat.. tapi fungsi dia terlalu canggih..

British dgn kapal induk yg terampung kat udara... Angelina Jolie (Frankie) watak pegawai British.. watak dia tak lama.. kejap jer..

Kapal terbang cam kapal terbang citer Ba Ba Black Sheep dulu tapi canggih siut.. siap boleh dive dalam laut.. jadi cam kapal selam lak...
Dah terlalu kartun ler citer adaptasi dari komik nih.. heheheh..:lol

Kat US.. citer yg terlalu cam kartun kureng sikit peminatnya... tak cam X-men atau Spiderman yg ada unsur realistik di mana teknologi dan sains di tunjukkan camner diowang nih dapat power diowang..

Anyway.. aku kasi kat filem nih 3 bintang dari 5.. sebab ia menghiburkan aku... mungkin tinggi pada sesetengah orang.. tapi pada aku.. 3 tu kira ok ler..

Follow Us
Menarik gak cite ni.... ada cam stail komik2 sket la. tak kesah la...
janjiiiiiiiii ade Angelina Jolie dlm ni tapi kejap sgt la plak scene dia.. tak pueh lagi aku nak menikmatinye dahhh abis ... cisssssss

Originally posted by nevberg at 28-6-2004 05:25 PM:
ada dua sebab jer kalau aku nak tgk....angelina jolie ngan jude law...hehehhee

blue screen atau Green Screen dipanggil kamarkey

Originally posted by azmi_hisham at 4-10-2004 08:47 AM:

Hmm.. mungkin masa tayangan sewaktu ngan filem2 lain yg lebih real..

Citer nih kisah zaman WW2.. tapi peralatan canggihnya terlalu over sangat...
walaupun spt robot nampak cam kartun atau ...

angelina jolie bukan sebagai pegawai british tapi macam ditaktor (Penakluk)... macam dalam citer gi joe cobra commander...

DVD 5 dah keluar

aku cadang nak tgk esok....sapa nak ikut aku....hehehhehe....

tengok gak aku semalam....hahahhaha...memang cam kartun....tapi kelakar.....kira ok la sekadar nak hilangkan bosan dan habiskan duit.......lol

baru jek tengok hari rabu aritu.
mmg best la.
pada aku, visualnya unik, sbb kombinasi antara cgi n pelakon real.
jln cite biasa je.

for me jln cite nye buhsan tapi sll gak gelak ms tgk cite ni sbb ader kebanyakan robot

aku da tengok dan aku suka...suker giler buka pesal jalan ceritanya tapi sebab unsur2 retro dia....kalo korang pernah tengok filem2 Sc Fiction Hollywood era 50an pasti akan nampak banyak bende yg sama dlm movie nie macam bentuk gelombang radio yg bulat-bulat macam gelombang atas permukaan air kalo korang baling batu.....sebijik cam filem 50an......semuanya disengajakan...kiranya cam tribute utk filem2 Sc Fiction generasi lama la......

dan satu lagi pastilah sebab adany si Gwyneth Paltrow.....selepas Shakespeare in Love....aku suka juga tengok dia dlm filem nie, baju dia pakai tu aku suka, style rambut dia aku suka.....ganding pulak ngan Jude Law...dua-dua pun aku suka...pelakon pembantu Angelina Jolie ngan Giovanni Ribisi pun aku suka...Jolie tuh asalnya bukanlah minat sangat...tapi dlm filem nie aku suka betol watak dia....cool giler......

dan.....sama macam kebanyakan org aku suka dengan peralatan2 canggih tak masuk akal tu....time kapalterbang sky captain boleh masuk dlm laut aku gelak kuat2....kelakar sangat.....

lawak2 dlm filem nie pun boleh tahan....paling suka time terperangkap dalam bilik dynamite tuh....bila sky captain tanya something kat Polly....dah berangan si Pollytuh...tengok2 tanya mende lain....dan elok2 dynamit nak meletop kat pintu ada org bukak pintu tuh.....

Twist dlm citer nie boleh tahan juga....dan dia x buat stereotype sangat macam babak akhir tunjuk hero fight dengan boss jahat ker......dia tunjuk boss jahat tu dah mati lama.......

pendek kata memang best.....

Originally posted by HangPC2 at 9-10-2004 05:00:

angelina jolie bukan sebagai pegawai british tapi macam ditaktor (Penakluk)... macam dalam citer gi joe cobra commander...

dari apa yg aku tengok nampak dia cam Pegawai British.....dengan pengkalan udara atas awan.......memang siott.....

Originally posted by GAIA at 23-10-2004 01:27 PM:
aku da tengok dan aku suka...suker giler buka pesal jalan ceritanya tapi sebab unsur2 retro dia....kalo korang pernah tengok filem2 Sc Fiction Hollywood era 50an pasti akan nampak banyak bende yg s ...

amboi puji abis kat Gwyenth ek ....
smua lawa ........
:lol :lol

aha btol....Gwyneth Paltrow kalo pakai apa pun smuanya cantik....dan dlm filem paing best tengok facial expression dia...happy, marah, serius, confused semuanya best....sampai teringat-ingat....

Originally posted by GAIA at 2004-10-23 01:27 PM:
aku da tengok dan aku suka...suker giler buka pesal jalan ceritanya tapi sebab unsur2 retro dia....kalo korang pernah tengok filem2 Sc Fiction Hollywood era 50an pasti akan nampak banyak bende yg s ...

:setuju: 100% tambah part Gwyneth tu... heh heh.. she is superb....
style cam Lois Lane dalam citer superman kartun...
mmg ada sket persamaan ngan citer superman cuma Sky Captain tak de superpower..... cool story though...

12
Return to list New