CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KILL_NANCY

[Pelbagai] IDEA "Bodoh" Yg Anda Buat Waktu Sekolah/kolej/ Uni/hostel dll dulu

masa sekolah, tak sure form berapa, keluar kelas tambahan tanpa pengetahuan cikgu. konon selamat lah, tapi kantoi jugak. cikgu jumpa kitorang belakang tiang sekolah hahahah

Rate

1

Pernah curi list nama kat notice board faculty. Sebabnya nak tau nama penuh, ic and no matriks mamat i yg gilakan. Nanti boleh check result dia online. Lepas je curi (dahla payahhhh), dia datang dgn group dia nak check masuk group mana. Sume tercengang muka surat tu hilang. Jantungku berdebar macam nak pecah!

Rate

1

Masa darjah 6 saya tulis kisah kena marah dengan mak dan hantar ke newspaper dalam satu ruangan....lupa nama ruangan tu. Ruangan tu memang siarkan kisah kehidupan. Panjang lebar saya karang dan berharap cerita tu dapat keluar paper, tapi frust tak keluar pun.

Ketika tu, saya pelik kenapa la cerita saya tu tak keluar paper. Pada saya, saya karang cerita tu sehabis baik. Bila semakin dewasa, baru saya tahu..yg cerita tu tak ada value untuk disiarkan..setakat kena marah dgn mak pun nak cerita kat paper...apa daaaaa..

Rate

1

Call crush tp x terkelu nk ckp apa...kumpul syiling sbb nk call kt public phone bukan nk call parents. Lps tu bila dh angkat, hhhmm hhmmm x tau nk ckp apa..buat abis duit je..Apa la aku buat dlu weiiii, buat malu btl la...

Rate

1

Best pulak baca pengalaman nakal masing2.. iols dulu girls skol pastu sekolah iols memang jenis wajib pi solat jemaah kt surau setiap waktu..iols pulak mmg sejenis skema x penah langgar rule..nak dijadikan cite kwn iols ajak ponteng solat subuh jemaah, hari jumaat mmg solat lama skit sebab ada sujud sejadah...terdetik lah sekali nak langgar rule buat pertama kali, so iols pun ikut lah ponteng..sekali time tu jugak cikgu n warden buat spotcheck maka kantoi lah iols dgn kwn2 iols..setengah hari kitorang kena jalan itik pusing bangunan dorm..bila ingt balik kelakar la pulak..kih3

Rate

1

peristiwa nih bukan iolls yg buat bende bodoh, sekolah yg tak bertanggungjawab tak letak sign mana satu tandas pompuan mana satu tandas lelaki. terus iolls and the gang tersalah masuk tandas lelaki. malu gila waktu tuh dahlah budak baru

Rate

1

Follow Us
1) panjat pokok mangga..
2) masuk bilik tv pakai tingkap..sbb nak tgk slamdunk..
3) rambut terbakar..sbb luruskan rambut pakai iron..

Rate

1

4) kuar asrama tanpa kebenaran nak g beli makanan kat pasar..sekali kantoi ngan ketua warden..sbb dia bukak gerai kat pasar tu

Rate

1

lepak dalam toilet masa subjek English. rasa bodoh pulak sekarang bila fikir2 semula, apahal la lepak dalam toilet

Rate

1

stress sebab ilmu x masuk dalam kepala masa study untuk test Economy,  terus balik Kuantan dari Dungun naik bas. Nasib baiklah lecturer baik. Dia bagi jugak jawab test selepas beberapa hari.

Rate

1

Ponteng lecture dgn kawan, batch coursemate kitorang ada dalam 20 org je perempuan seciput pulak tu tapi pergi bingai suruh kawan sign attendance confirm2 lecturer tau. Lecturer tu pulak suka panggil nama tanya soalan. Sia-sia kena ungkit sampai habis sem  bodohnya tak ditapis tapis

Rate

1

byk gak idea bodoh yg kaka buat ms zamans ekolah dan U
terigt ms sekolah rendah kami prank cg kami time April Fool, cg kelas mmg mrh tp cg lelaki tersipu2 malu plk dan akhirnya prank kami berjaya menyatukan dua hati cg2 kami
ms sekolah menengah dulu pernah kaka tulis surat kat abg senior yg dok dikelas dan tempat duduk yg sama, dia sekolah pg kaka sekolah ptg
so kami sesama berutus surat,  
tup2 satu hr dia nekad nk jumpa kaka face to face which kaka x ready lg
aishh br form 2 kot jd kaka mmg berat hati
hari kejadian ms tu time rehat, kaka dok dlm kelas sambil buat homework yg dibg awal waktu
tup2 senior tu msk kelas dan berdiri depan kaka
serious rs nak pitam pengsan dan memcm rs ms tu yg x terjangkau dek akal
dia senyum kaka hanya mampu tunduk aje
dia bg kaka coklat dan kaka just say thanks
tp sbb ada cousin dok sekelas dia gie report kat mak kaka maka mlm tu kaka pun mendptlah tazkirah panjang dr mak kaka

Rate

1

1.rebonding rambut pakai iron

2.makan maggi ramai2,masak dalam baldi..baldi tu la basuh baju,baldi tu la utk mandi..cmno aih blh berselera makan

3.turun pukul 11/12 mlm g public phone kt dataran call crush..call tp bercakap pn x..call utk dgr suara ja..hahah

4.mtk ais byk2 kt makcik cafe sbb nk buat bekal air sejuk..end up ais cair,banjir bilik..haha

5.towel xsempat nk hang properly,balik2 sekolah towel dh kena lempar dr tingkat 3..penuh lumpur towel..meols give up nk basuh,terus lempar tong sampah.kenangan btol..

Rate

1

stress study pastu pasang lagu kuat2 & menari kt luar bilik ramai2..ntah2 pape la..dahla menari x ikut rentak lak tu..last skali warden mai ronda & kena sound setepek..tp yg penting time tu hepi sgt2

Rate

1

Ade assignment kat U, kitorang satu group decide nak buat ala-ala petition pegang kad manila and bunting pusing satu mall utk promote something. Langsung lahh semua2 kene hangkut masuk bilik security guard sebab mengganggu ketenteraman org awam nak shopping kat situ

Edited by Sydasyda at 18-7-2019 04:30 PM

G cari bomoh siam sbb nk bomoh kn cikgu gatal... I nakal masa sekolah, ada sorg cikgu dlm 35++ suka berskndel dgn bdk2 sekolah i(i girl school) dia perasan hot ,padahal nan hado .naik toyota corolla lama kot coler biru tua, dah bekawin ada 4 org ank.. Dia punya birah becinta dgn murid 3 4 org dlm 1 masa. Bawak g mkn kfc la, tgk wayang la, masa tu tahun 2001 i form4.. Mmg dh lama cikgu tu buat keja ni tp pandai mkn pandai simpan  kedahny.. Yg boleh kantoi dgn i N the geng Sorg kwn Class imembirah dgn cikgu tu,n bila cikgu tu dah boring(i xtau apa uh dorg dh buat selain aktiviti yg i sebut d atas, i pikir baik je masa tu) Cikgu tu babai kn kwn i mcm tu je, cikgu tu pandai dia membirah dgn bdk baik yg senayap,yg xmenonjol sgt d kalangan murid

Dh kwn i tu cerita, kita org buat plan calar kn keta, dgn bocor kn taya,(masa tu budak lg, yg tu je plan lg hebat yg boleh pikir) plan berjalan dgn lancarny.. Kecoh kejap sekolah i sbb cikgu tu mengamok cari sapa yg buat, semua buat bodoh je. Kereta cikgu tu parking kat belakang kawasan bengkil mna ada cctv sgt zaman tu kalau ada pon kt opis pengetua je..
Long story short, ada budak bg tau i n the geng punya kerja sbb masa kejadian tu budak tu dari belakang, n kita org otw nk kebelakang.. Cikgu tu pangil mengadap harus la xngaku tp hampir2 kantoi jugak sbb i baran nk pukul cikgu tu dgn kerusi plastik, so sbb kita org xngaku cikgu tu bg kata putus esk depan semua org. I and the geng kna angkat sumpah junjung Al quran.. Takut gak la kna sambar petir masa tgh junjung esk, cuak xtau nk kata apa la.. Bincang punya bincang kwn i sorg bg idea g jumpa bomoh, dia ada kenal bomoh siam tempat tu jauh gak 2jam pejalanan Lbh kurg.. Then kita org g la lepas balik sekolah

Keluar dari kolej kediaman malam2 nk p lepak mamak. Tp bgtau pengawal nk pergi ambik kawan kt airport. Padahal kawan dlm bonet kereta sembunyi sampai lepas pagar

tepungkan member masa hr jadi

Edited by -Suri- at 27-7-2019 02:25 AM

Ikut membe join MLM. Dok ikut beliau sana sini, buang masa betoi time tu tp nasib baik tak terbukak hati nak register

Kira keserasian nama aku dgn crush. Nama penuh beliau, nama pendek, nama samaran. Semua tak serasi langsung. Hahaha. Kertas yg buat kira2 tu aku tak buang, sekali adik aku jumpa. Taktau nak sorok kat mana muka time  Malu oii

Time sekolah dulu selalu call rumah crush aku. Everytime dia jwb call, aku diam pastu letak. Saja nak dgr suara dia. Bila teringat balik rasa bodonyaaa

Dapat duit raya banyak, mostly aku habiskan buat beli aiskrim ngan jajan. Pastu sakit gigi, padan muka aku

Tipu cakap kat mak aku yg aku sakit perut siap nangis2 lagi padahal nak dok kat rumah tgk kartun.

merayu sakit perut pagi2 tu padahal malas gi sekolah..