CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5064|Reply: 27

Aku perampas yang tak bersalah

Edited by feroh at 25-7-2018 06:26 AM

Haha aku sebenarnya nak cerita tentang drama yg selalu dalam hubungan mesti ade orang ketiga.

Dan watak aku adalah orang ketiga tu. Terasa macam eh jahatnya awak ni. Chill la, dengar cite aq dulu k

Cerita pertama, aku ada 3 orang sahabat lelaki. Dalam empat orang ni aku sorang jelah perempuan. Nak dijadikan cerita, ade sorang je yg dah ade makwe dan yang itu jugaklah aku sangkut. Pelik betul perangai. Tapi aku diam je tau dan kawan macam biasa walau niat dalam hati macam nak jadi perampas. Sekali ade satu malam tu dia call dan buat pengakuan yang dia sebenarnya syg aku. Ah sudah. Lagilah pluang dah terbuka luas. Tapi aku cuba ingatkan dia jugak jangan mainkan perasaan gf.

Dipendekkan cerita, diorang putus dgn alasan bff aku cakap dah tawar hati. Tahu ape berlaku? Aku yang kena aim dengan ex gf dia. huhuhu.
Macam2 aku kena perli. Btw memang salah aku ke ? Bila dah lama2 dia asyik aim aku, aku apalagi buat hal la terus jadikan bff aku ni as my bf.
Baru panasaran dia tak tentu arah.

Tapi, ex dia tak habis2 kacau. Last2 aq suruh dia getback balik.( dengan paksaan ) And kitorang masih jadi bff sampai skrg. Dia dgn ex plk asyik gaduh tapi aq dh mls nk amek tau.

Cerita kedua, kat tempat kerja. Aku baru je kerja kat situ as part time job.  Normal la kan klu kat tempat kerja tu ade yg usik mengusik. Tapi aq jenis pantang diusik bole bawak gaduh ok. Ade sorang supervisor mmg suka cari gaduh ngan aku sampai satu tempat kerja tu dah lali tgk kitorang. Sampailah satu hari ni time befday aku. Dia sangat33 lain dari biasa. Tegur aku baik2 sampaila dh nk habis waktu kerja. Dia bole wish pibeday  kuat2 kt aq. Satu bangunan dengar woi. Dan dia bagi coklat ferroroche ( sori xreti eja ) satu bekas besar tu. Dan aku berlagak biasa walau dalam hati dup dap.

And the next day, kecohla jugak satu bgnn tu sampai bos pun tau oii. Dan tahu ape jadi? bila ade staff yg rapat dgn aku ckp 'weh kau tak tau ke awek dia kerja bahagian atas' aku punya seram tu mcm nampak harimau lalu. Sejak aritu, aku cuba jauhkan diri dari dia (walau dh terbit rasa syg) and decide cari kerja lain. Aku dah taknak jadi orang ketiga lagi haha

I think karma hit me at that time.

so the moral values is, jgn sesekali jadi perampas. Coz karma will hit u back. like me.

walaupun macam bukan aq yg salah.

hm

sis...awk bkn perampas mcm yg sy baca in both situation kt ats tu...
sbb awk bkn maen selit2 pun, awk senyap je..
for me,as long as bkn kita yg start mgedik & behave like normal friends tu bkn perampas..
sbb bff awk tu yg start dl..not u..
awk pn xde tnjuk hint pape, plus xde niat lgsg nak runtuhkan relation org laen..just proceed as normal friends kn..

tu bkn karma sbb u bkn merampas hak org pn...sikit pn awk xde cuit2 manja bagai kn..
ujian dunia je utk mematangkan kite.. be positive okay..

kenapa u nak downgrade diri sendiri as perampas..
clearly hubungan dorang sekadar gf bf kot..
bukan laki bini..
kalau laki bini dah bernikah tu lain la..
pada i, selagi hubungan hanya gf bf, kita masih boleh memilih untuk teruskan atau tak sesuatu hubungan..
apa masalahnya kalau seseorang yang belum bernikah tu berubah hati pada orang lain?
wajib ke gf bf tu berkahwin? tak kan?
kalau dalam berkawan tiba tak serasi, then move on la..

Satu soalan, kenapa suka taip “aq” instead of aku?

hurm... kalau kan, kita tau laki tu dah bepunya... tapi laki tu suka kat kita sangat, ayat2 sampai cair...
pastu kita bg peluang kat laki tu... kita kapel dengan dia... dan dalam mase yg same, dia masih kapel dgn awek dia. kira perampas ke kita?

YASSS perampas apply only for married couple je. Hem boleh tak camtu? TT tak salah apa pun dalam kes ni

Follow Us
Aq aq aq. Burung gagak kerja server ke.

Semua orang boleh jadi perampas. ..cuma nak dengan tak nak saja. ..masa akak single dulu. ..tunggu dari mulut kita saja untuk cakap terima atau tidak ....tapi prinsip hidup akak sesekali dan sampai mati takkan jadi perampas dan meruntuhkan hubungan orang lain nak2 yang dah berumah tangga. ...jantan tu bercerai selepas nak kita atau putuskan hubungan dengan girlfriend dia sekali pun prinsip akak takkan terima lelaki yang macam tu...sebab nakkan kita sanggup buang yang sediaada. ..no way. ...

Pilihlah lelaki yang bukan jenis buang yang sedia ada sebab nak yang baru.....

Jika orang tu dah kawin..jadi bini no.2 pun kalau boleh elakkanlah. ...kita jadi pengganggu rumah tangga orang sedia ada. ...

mimi_mimpi replied at 25-7-2018 05:23 PM
hurm... kalau kan, kita tau laki tu dah bepunya... tapi laki tu suka kat kita sangat, ayat2 sampai c ...

lain org mungkin lain pendapatnye..bg sy la kan...xkire la br gf ke da tunang or married, as long as da ade yg punya then dikira merampas..
itu hanya pd pendapat sy je taw..bg org lain selagi xde ikatan sah ok je kan..
up to u nak describe camne, kite kenal diri sendiri kan..

noor2 replied at 26-7-2018 08:30 AM
Semua orang boleh jadi perampas. ..cuma nak dengan tak nak saja. ..masa akak single dulu. ..tunggu d ...

yes..betul kak... benda ni start dr diri sendiri jgk as a first choice..sbb kite sendiri yg buat pilihan nak melayan atau tidak..

kalo kite xlayan, xkan jd term "da takdir" bila sampai hancurkan rumahtangga org..

mcm sy skrg, da 30 tp still single..even org tu hanya bcouple tp sy xkn kacau..
sbb "what goes around,comes aroud"..sy xnak benda tu jd balik kt sy, so stay single lg better..
semua org risau zmn skrg ssh nak cari lelaki bagai..tmbh2 umur yg mcm sy ni, tu yg sampai byk kes mcaras bagai laki org..
tp sy tawu Allah ade perancangan yg lg baik, jodoh tetap ade cuma lambat @ cepat je..
semua ada hikmah tsendiri disebalik benda yg blaku..bsangka baik aje..

aja109 replied at 26-7-2018 09:15 AM
yes..betul kak... benda ni start dr diri sendiri jgk as a first choice..sbb kite sendiri yg buat p ...

Peluk siyum dari akak untuk awak sebab sentiasa berangka baik pada ketentuan Allah. ....insya Allah pasal jodoh. .if ada jodoh ...jodoh tu akan sampai. ...jangan putus asa untuk berusaha dan terima seseorang yang sukakan awak satu hari nanti....

aja109 replied at 25-7-2018 11:19 AM
sis...awk bkn perampas mcm yg sy baca in both situation kt ats tu...
sbb awk bkn maen selit2 pun, a ...

Kan. I know that haha. Tapi tulah mentaliti orang ramai yg kalau ade orang ketiga je mesti org tu akan dilabel sebagai perampas. kenapa bukan salah lelaki tu sebab dia yg mulakan dulu. Dan kita yg sebagai perampas nilah yg selamatkan hubungan diorg balik. Terpaksa korbankan hati sendiri ? Hahaha damn

prettyuglybabe replied at 25-7-2018 12:01 PM
kenapa u nak downgrade diri sendiri as perampas..
clearly hubungan dorang sekadar gf bf kot..
buka ...

Bukan aku tapi kekasih sejati dia tu yg label aku as perampas. Dan die punya ugutan boleh kalah laki bini yang dah kawen. Aku hanya mampu kesian dekat bff aq sebab dia cakap couple balik hanya atas dasar kesian. Dan aku pun kesian dgn dia, klu tgk relationship diorg, aku pun tak tahan tau. Hari2 gaduh pasal benda kecik. Kalau aku dh cabut larii hahaa

Innrukia replied at 25-7-2018 02:13 PM
Satu soalan, kenapa suka taip “aq” instead of aku?

Sebab dah penat dengan diri sendiri hm

Adik memang perampas. Perempuan ni buat biasa dengan orang dia suka berbanding dengan kawan semata2 berbeza. Cakap "Hello" pon boleh lebih mesra dan ayu. Dan adik memang ada hati kat mamat tu. Apa2 pun sekiranya tidak ingin dilabel perampas.. jagalah batas pergaulan.

mimi_mimpi replied at 25-7-2018 05:23 PM
hurm... kalau kan, kita tau laki tu dah bepunya... tapi laki tu suka kat kita sangat, ayat2 sampai c ...

Org ayat kite, kite kena tuduh perampas. Always like that.always!

My fren kena tuduh perampas. Bini org tu ss conversation laki dia dgn kawan iols.
Dlm ss tu nmpk laki org tu duk 'u u u u' , 'i rindu u' segala bagai.
tp tetap la kawan iols kena serang n dituduh perampas. masalah betui.
Senang citer kwn iols deactive fb, block wasap n telegram. Haishhh.

wanita tetap akan menjanda tak kira perampas ka, bini no 1 ka,
apa wanita mau kan, mau wang rumah anak konek menjadi hamba dan tukang2

feroh replied at 26-7-2018 03:54 PM
Kan. I know that haha. Tapi tulah mentaliti orang ramai yg kalau ade orang ketiga je mesti org tu  ...

paham sgt..sbb skrg ni kn byk sgt kes caras mencaras xkire istri org,tunang org mahupun yg bujang smpai semua pompuan dilabelkan camtu..lg2 kalo yg andartu junior mcm sy ni wpun my appearance xnmpk tua ..ahaha..
org xtawu kisah sebenar mmg akn trus cop perampas..
as long as kita xbuat slh,chill aje ...

12Next
Return to list New