CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

"Anwar Ibrahim, Rosmah Sama Sahaja Lebih Sudu Dari Kuah"

Moga Allah panjangkan umur Tun Mahathir

ayu213 replied at 21-6-2018 06:34 PM
Tepat sekali ni. Dari 1998 maksudnya dah 20 tahun Anwar cuba untuk jatuhkan UMNO. Lama tu 20 tahun ...

Blh refer data invoke kajian pasca pru14.. Sebenarnya bdasarkan data2 pru14 yg lepas PH blh menang tanpa ppbm pun. 12 kerusi ppbm klu letak amanah atau pkr tetap blh menang.

Sayamama replied at 20-6-2018 11:06 AM
jauh sangat bezanya....

DSAI bekas Menteri Pelajaran, bekas Menteri Kewangan, bekas TPM....

apa jawatan dsai dalam pkr??

presiden wan azizah..
timb presiden azmin..

celah mana dsai jawatan tertinggi..

jawatan dia Ketum (ketua umum)..hahaha

saripdolmat replied at 21-6-2018 09:50 PM
Blh refer data invoke kajian pasca pru14.. Sebenarnya bdasarkan data2 pru14 yg lepas PH blh menang ...

are u sure letak amanah or pkr di langkawi, jerlun, muar dan lain-lain kerusi pribumi tu boleh menang??

ResellerMaxis replied at 21-6-2018 10:53 PM
are u sure letak amanah or pkr di langkawi, jerlun, muar dan lain-lain kerusi pribumi tu boleh men ...

Sentimen anti najib dah cukup utk buat PH menang besar. X perlu pun faktor Tun.

saripdolmat replied at 21-6-2018 09:50 PM
Blh refer data invoke kajian pasca pru14.. Sebenarnya bdasarkan data2 pru14 yg lepas PH blh menang ...

Delusional sgat. Yawning iols dibuat ya

Follow Us
saripdolmat replied at 21-6-2018 11:18 PM
Sentimen anti najib dah cukup utk buat PH menang besar. X perlu pun faktor Tun.

Ada porumer dlu kata, sbb ada Tun M PH takkan menang besar. Ala2 mark my word gittuh.

... moga dia tak jadi PM ke-8 .. kak  zah pun sunyi sepi tanpa berita .... biar lah Azmin Ali yg jadi PM ke-8.

Innrukia replied at 21-6-2018 04:45 PM
Observe komen br gelak... bkn hentam buta jer dik

Takpe.  Saya faham. Masing2 ada pandangan kan.  

OrenTheReturn replied at 21-6-2018 04:49 PM
Helloo lobaii pprt...hrp puak ko catch up cepat skit dgn era msia baru ni. Ini totally a new gomen ...

Gebang memang senang bro.  Tak payah bayar. Pakai hembus saja.  kau ingat telus sejauh mana pentadbiran baru ni?  Kau ingat sebab apa minggu pertama dulu press boleh interview Zeti directly  dn ia disiarkan.  Dn kenapa sekarang tidak?   

Aku sokong sekatan spt ini. Sebab ia memang perlu. Bagi mengekalkan kestabilan. Berpijak lah di bumi nyata ye.  Jgn terpedaya sgt dgn doktrin yang di awanan itu.

zorrro_03 replied at 21-6-2018 11:56 PM
Gebang memang senang bro.  Tak payah bayar. Pakai hembus saja.  kau ingat telus sejauh mana pentad ...

Manalah aku tahu nape zety taknak ckp dgn reporter yg aku tqhu dia taknak jwb soalan politik.

Skrg ni ko yg kena bukak minda, berbijaklqh dibumi yg nyata dan beranilah hadapi realiti. Ko kena biasa2 kan dgn konsep transperancy, ini bukan zmn semuanya sulit mulit lagi semuanya nak rahsia bagai....tgk apa jadi dikerjakan najib n kakmah, ko nak le anak cucu cicit ko nanti hidop dlm sebuah negara yg ekonomi teruk, pentadbiran ala dictator, takde kebebasan  tertekannn giteww

pengecatbintang replied at 20-6-2018 11:12 AM
lagi satu pandangan aku...

Tun M n kabinet yg ada skrang dipersetujui untuk diiktiraf dgn janji A ...

Are u sure Cina tak membawang? Bersepah diorg membawang dlm bahasa diorg. Kita saja yg tak nampak sbb dok tengok Melayu punya saja.

Razanya x perlu mburuk2kan dsai hanya kerana nak kekalkn tun sbg pm. Masing2 dah ada pjanjian. Semua parti komponen dah paham tempoh tun cuma 2 thn atau kurang

saripdolmat replied at 22-6-2018 07:44 AM
Razanya x perlu mburuk2kan dsai hanya kerana nak kekalkn tun sbg pm. Masing2 dah ada pjanjian. Semua ...

xdak sapa yg burukkan DSAI. tapi sikap dia sendiri bt org tak suka. aku mula2 tu seronok je dngn bang non sehinggalah tgk ucapan pertama dia lepas klr penjara. terus kecewa. bangnon masih sama macam dulu up diri sendri bt2 puji org padahal mintak puji. bercakap penuh retorik tapi habuk pon xdak.

lazim replied at 22-6-2018 08:00 AM
xdak sapa yg burukkan DSAI. tapi sikap dia sendiri bt org tak suka. aku mula2 tu seronok je dngn b ...

Takkan kerana sbb tu nak nafikan hak dia jadi pm ke 8 spt yg komponen ph dah janji sebelum pru

OrenTheReturn replied at 22-6-2018 04:32 AM
Manalah aku tahu nape zety taknak ckp dgn reporter yg aku tqhu dia taknak jwb soalan politik.

S ...

Aku memang dh terbuka sejak lama aku rasa. Dan orang yang berurusan dengan aku akan tahu tahap keterbukaan aku. Dan aku beberapa kali diuji dengan duit.  Utk makluman bro, aku terlibat dengan jabatan yang sensitif dan memerlukan keputusan tender. Pernah aku dituduh main duit dn aku cabar mereka ni supaya buat laporan SPRM rasmi dan aku hadir ke SPRM utk bersihkan desas desus tersebut.  

So pada aku tidak timbul sangat isu ketelusan pada diri aku. Dan aku yakin sebahagian besar masyarakat adalah jujur. Cuma segelintir yang corrupt. Dan perlu diingat, punca corrupt ini datang dari rakyat juga.

saripdolmat replied at 22-6-2018 08:06 AM
Takkan kerana sbb tu nak nafikan hak dia jadi pm ke 8 spt yg komponen ph dah janji sebelum pru

Janji mmg janji. tp kalau ada calon lebih baik aku ttp harap calon lebih baik tu yg naik. Bang non akan mengembalikan budaya umno yg mana mesti patuh pada president. Bang non ni budak2 suruhan dia dewakan dia. drg sanggup bt apa saja utk bang non termasuk lah strategik2 taik yg rafizi bt. aku yakin kalau bang non naik segala2 taik yg dia bt budak2 dia akan kambus. depa ni tahap apa bang non ckp xblh lawan. bang non ckp tu dh ala2 wahyu. menurut je yg bawah2. kalau dia jadi pm8 aku pasrah tp kalau xnaik aku sujud syukur

saripdolmat replied at 22-6-2018 08:06 AM

Hak lantik siapa jadi PM bukan hak Tun M tapi hak rakyat....rakyat yang berhak tentukan siapa pemimpin mereka. Jawatan PM atas lantikan bukan warisan....Negara Malaysia yang berdaulat bukan harta Tun M atau harta Nuar nak suka suki diwariskan.

P/S: Lagi pun semua tahu Tun buat janji tu sebab terpaksa bukan secara sukarela sebab PKR letak syarat kalau nak bergabung dgn diorang....kamon lah korang takkan tak boleh baca...!!!

Edited by Fieza-mira at 22-6-2018 09:55 AM
OrenTheReturn replied at 21-6-2018 05:36 AM
Ooo dah bersetuju  dr awal pasal mb negeri2 semua.....taktahu pun juicy gossip ni thanks lol tp wa ...

Oh! ada surat rahsia pulak yer! Agak2 dia buat keputusan sendiri ker atau consult dgn laki dia? Dah tentu2nya laki dia si dajjal tua tu punya idea

Dah bapaknya jahat, tentulah anak bini ikut jadi jahat!!

hahaha xsampai pru 15 konfirm ada krisis besar