CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CardiGans85

[Tempatan] Kempen : #stopperogoldalamrumah. Are you ready?

I support this cause 100%. Susah nak educate lelaki yg dah dewasa benda basic common sense yg any forms of sexual assault to women is not okay. Staring inappropriately at women, cat calling them, telling jokes with sexual innuendos, sending obscene text messages etc. are not okay.

Semua ni tak kan berlaku kalau lelaki tu telah dididik dari kecil untuk MENGHORMATI kaum wanita, NOT looking at them as sexual object atau alas kaki. Lelaki yg tahu erti hormat tak kan menganggap wanita seperti objek, tapi seperti close female family members (mother, sister, daughter etc.) whom they respect.

How to make them respect women? By putting them at equal level with women. No one is above another okay?. Teach your sons tanggungjawab as well by letting them do house chores around the house. Jangan manjakan anak lelaki atau pakai konsep "merajakan kaum lelaki." Bila saya cakap begini mesti ada puak yg sentap dan guna alasan dangkal "habis tu tak kan kerja lelaki perempuan pula nak buat?" Hello, dont you know what shared responsibility is? If women can work like men, shouldnt men be able to do simple house chores too? Jangan jadikan kaum wanita sebagai hamba atau tempat alas kaki anda.

And yes teach your sons and daughters that their body shall not be touched by ANYONE unnecessarily especially the private part. Teach them it is wrong to touch, or let anyone touch their private part sesuka hati. Ya zaman sekarang kanak kanak lelaki pun tidak selamat.

Parents be alert dengan perubahan anak anak. Jangan ambil ringan aduan anak anak bila melibatkan anggota tubuh mereka. Sentiasa pantau who they are with. Teachers as well perlu prihatin. Itu sahaja my 2 cents.

chazey replied at 22-2-2018 12:05 AM
#SAYASOKONG100%!

Semoga dengan adanya kempen ini, masyarakat makin tinggi kesedaran pabila rogol  ...

Mcm mangsa yg confess publicly kat mhi tu. Sometimes bila kena time still budak2 bwh 12 diorg ni x reti apa. Bila dah besar skit baru faham. Sbb tu family especially mak2 nak xnak kena ajar bab2 penjagaan diri & sexuality kat anak2. Org melayu selalunya bab2 ni mcm taboo konon x elok cite kat budak2. Bukan ajar mcm mn nak menoron ajar apa boleh apa x boleh. Cth part2 yg jgn bg org sentuh and so on. Nasib la family aku agak open skit bab2 ni. Dari kecil mak aku dah siap2 bgtau even aku lelaki. Kakak2 aku apa lg start period mak aku dah bising2 suh jaga diri itu ini.
Benda2 ni ada jadi kat cousin aku. Bukan family yg buat tp anak kwn pakcik aku. Cousin aku kena liwat masa tu umur dia 5 thn. Pakcik aku belasah budak tu cukup2. Nak bawa g balai parents dia melutut minta maaf. Tp still trauma gak cousin aku tu. Dia jadi over protective kat anak2 dia.

I sokong kempen kesedaran macam ni. Supaya semua lebih peka hal hal macam ni.

sokong sgt...kempen2 mcm ni wajib ada sentiasa..

aku tak dapat nak hadam macam mana bapak kandung tergamak nak rogol darah daging sendiri...

samada bapak tu memang mental ataupun pendendam dgn bekas isteri sampai anak rupa mak pun dikerjakan

chazey replied at 22-2-2018 12:05 AM
#SAYASOKONG100%!

Semoga dengan adanya kempen ini, masyarakat makin tinggi kesedaran pabila rogol  ...

Mmg perkara ni jd dilema mangsa lg2 klu kategori OKU. Dlm pemikiran mereka mungkin rasa perbuatan tu OK, normal utk d lakukan konon tanda kasih syg. Walhal, benda tu perbuatan terkutuk dan berdosa.
Self esteem rendah.

Ada certain, ketagih tp dorg igt benda ni normal even dorg ni bkn kategori OKU (ni sy dgr sendiri ms buat iv kt rumah perlindungan wanita utk my fyp).

About my friend, nsb la sy ni suka curik mbaca majalah wanita. Jd, sy tahu benda tu x betul n terus report pd ustazah yg sy close.Ustazah terus call parents. Alhamdulillah, terbela nasib. But, that rapist dah keluar dr jail, sy sendiri x nk tgk muka rapist tu.  Apetah lg kwn sy.

Follow Us
boboiyot replied at 21-2-2018 10:53 PM
Pagi tadi dlm MHI ada segment kes penderaan especially penderaan sexual. Mangsa sendiri & husband di ...

Cerita penderaan seksual? X tgk la smlm. Brief sikit.

sinalegna replied at 22-2-2018 12:02 AM
Taboo la.. minda2 bawang belum boleh brain topic sebegini

Nak cegah cemana kalo all the signs di- ...

Hrpn dgn kempen ni semoga terbuka minda bawang tu. Yg kena tu drh daging kita, igt best ke kena rogol? Nk bg moral support lg, pro-long process.

Edited by CardiGans85 at 22-2-2018 09:51 AM
dani-rox replied at 22-2-2018 12:15 AM
yup... ambik tahu hal ehwal anak2, jgn buat derk jah dgn perubahan sikap, satu lg jadi parents yg  ...

Exactly.

Sentuh psl grooming ni, last year satu act dah gazet psl child grooming dan ini hasil dr kempen R.Age. Bg pendapat sy, this section khas utk bdk2 wecet/med soc under 18 yg suka look around n senang2 je jumpa stranger.

multinicky replied at 21-2-2018 11:36 PM
such a very good program to stop and educate people about this madness.. meols fully support yach! # ...

Hrp2 tcapai matlamat bg kanak2 ni fhm.

go go ! teruskan kempen yg bagus cm ni

Saya ingin menyampaikan pendapat peribadi spt berikut iaitu dlm menjaga pertumbuhan dan didikan anak2 di rumah, ibubapa tak boleh lari drp menerapkan hukum agama, hukum adat dan hukum moral, perlu seiring dan ada sbg 'supplement' bagi perkembangan akhlak anak2.

Zaman dulu, emak2 dan nenek2  tidak akan biarkan their toddlers bogel berlari2 dlm rumah tanpa berpakaian. Esp selepas mandi, anak2 kecil akan cepat2 dipakaikan seluar atau barut dan kalau masih berbogel juga, kata2 "malu, malu" atau "ee... tak malunya!"  menjadi satu ejekan kpd si anak kecil yg belum mengerti apa2. Itulah pengenalan pendidikan moral kpd si anak.

Bila anak perempuan meningkat remaja dan baligh pula, maka hukum Islam khususnya mula diterapkan  iaitu ibubapa hendaklah pisahkan tidur anak2 perempuan drp anak2 lelakinya yg bersebaya. Cara berpakaian juga perlu dijaga, jgn terlondeh di sana dan terselak di sini kerana mata-mata setan sentiasa memerhati. Sekali lagi kena ada rasa malu dlm diri.

Di saat perkembangan fizikal si anak, ibubapa harus lebih peka dan waspada setiap pergerakan anak2 gadisnya malah harus ada sikap cemburu si ibu terhadap mereka lelaki sekalipun  di kalangan keluarga sendiri.  Esp nowadays, never take things for granted dan menafikan dgn ayat  "ah masakan!" or "takkan lah"  dan menidakkan  kemungkinan terjadi penodaan oleh keluarga sendiri or istilah zaman ni perbuatan sumbang mahram.

Mungkin juga sudah tiba masanya pendidikan seks diajar kpd anak2 untuk memahami  fungsi2 tubuh badan dan tindak balas  perkembangan organ dalaman bila salah diperlakukan. Didikan agama penting kerana ada dosa besar melakukan zina atau pemerkosaan.  Morally juga  satu keaiban yg tak dpt dimaafkan bila haruan makan anak.  Khusus kpd lelaki di rumah, perlu ada kesedaran bahawa mereka sekalian adalah mahram dan imam bagi keluarga perempuannya n sekali lagi mereka juga  wajib mewaspadai iman mereka sentiasa.  

Memayungi..... jadilah payung yg kukuh melindungi bukan payung bocor yg pada akhirnya mebasah lencunkan  ahli keluarga sendiri.  Na'uzubillahi min zalik.

Kempen yang baik macam ni harus diberi sokongan  #stopperogoldalamrumah

Saya sokong 100% #stopperogoldalamrumah.
Harap2 mak2 sekalian, kalo anak pompuan mengadu, siasat la dulu. Jangan la teros buat tuduhan melulu kata anak buat cerita or perbesarkan benda yg kcik. Mak2 ni kadang2 sayang anak laki lebih.
Saya percaya, anak tersebut bukan sengaja nak mengadu kalau dia tak rasa terancam

Dengan cousin pon kena jaga2 juga sebab aku salah sorang mangsa cousin durjana. Nasib aku baik sebab belum sampai level rogol & family aku berpindah jauh dari bangsat. Aku xsalahkan parents, dorang mmg ajar benda2 basic pasal pergaulan tapi masa tu aku agak muda untuk faham. Sampai sekarang aku agak trauma & x suka kalau anak aku rapat dengan cousin berlainan jantina.

yang aku xleh belah cousin bangsat sleazy tu gigih membantu masa majlis kawen aku sambil tersenyum riang. aku x pasti la dia dah bertaubat ke hapa memandangkan dia dah meninggal

bukan soal pakaian. bukan soal pergaulan. soal lelaki yg buat tuh memang syaitan...tu sajer...

Apa yg perlu diajar pada anak sekarang. bila ada sentuhan yg kurang sesuai, secepat mungkin beritahu pada ibu. n ibu kena take it very serious.

dari kecik i inform anak anak jangan bg sesiapa pegang certain area badan. sesapa pun. kaluada secepat mungkin berithau mama

Yeahhhh....me ready

Last year tak silap kat 7E ade buh booklet kecik pasal awareness ni,bahasa dalam booklet tu pun mudah bebudak nak paham

korang ni.. dalam isle dah diajar tentang akil baligh.. haid.. pergaulan dll... cukupla tu...