CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 2586|Reply: 21

EXGF/EXBF vs BFF

Close [Copy link]
Hi forumer sekalian
boleh ker exgf/exbf jadi bff, akan timbul rasa cinta mekar di hati pulak tak suatu masa nanti atau hanya sekadar bff yang boleh jadi kawan setia susah senang tanpa ada perasaan cinta bagai
Sajer nak baca pendapat korang semua dalam slot cinta dan emosi

trimasssssssss

Bole je jd bff kalau kamu masih single trang tang tang.  Tp kalau dah ade kekasih atau kamu dah kawin,  rentikan leeeeee

sebu1 replied at 7-8-2017 11:43 PM
Bole je jd bff kalau kamu masih single trang tang tang.  Tp kalau dah ade kekasih atau kamu dah kawi ...

Trimass, aku pun syak mcm tuh jgk, bukan aku la, ader la sorang tuh, nak wasap aku tapi asek citer perihal bff aka ex dia, ingat aku hadap sgt ker cerita mcm nih, alih2 malam nih katanya kecewa dgn aku la, bila aku tanya ko nak dah taknak dgn aku ker, diammm jer, maknanya nak ler

aku dah block semua contact pasal dia, saket hati aku dia buat aku mcm nih

boleh tapi ada syarat : sejauh mana kita dah sememnnya let go and ikhlas letting him / her go dan clean ' slate'

ini tanda ikhlas kita nak tengok  yg disayangi bahagia...

boleh sejauh mana kita really really grounded  akan janji Allah - yg sentiasa berikan yg terbaik pada hamba-Nya

tak boleh kalau - u terkilan dengan hubungan itu , ada isu tak resolved. ada bedan si dia tak bebetul minta and acknolwedge violation done to you emotion and etc ,  tapi boleh aje kalau pihak yg terluka tu maafkan ....

BOLEH sangat kalau kita pasakkan  apa yg dikatakan oleh ustaz IKIM tu

jgn tengok siapa siapa pada level manusia tapi sedarilah yg ALah izinkan ini berlaku , so bila kita akur ini tertakdir atas izin-Nya  maka kita akan automatic stop meronta dengan takdir...dan kita bebas dari rontaan itu...lepas bebas...

Rasanya boleh kalau dua2 dh terima hakikat yg masing2 xda jodoh..n kalau cnct pun utk update keadaan semasa..tp masing2 kena jaga hati la..xbsalah kwn kalau kte atau dia still ingt kebaikan n kenal diri kita..
Tp kekerapan cntct tu pndai2 la..kalau sorg dh bpunya ke kawen jgn la gatal2 nk cari pasal..

BiskutOat replied at 8-8-2017 12:04 AM
Trimass, aku pun syak mcm tuh jgk, bukan aku la, ader la sorang tuh, nak wasap aku tapi asek citer ...

Kamu sakit hati sb kamu ade hati dgn dia.  Daripade kamu block dia baik kamu terus terang yg kamu x suke dia bercontct dgn bf/gf lame dan jgn bercerite langsung pasal org2 tu mase bersame kamu.  Tegasle bgtau kalau betul nak bersame kamu hny pasal kamu berdue je. Pasal ex2 nk bercerite dia bole balik ke mrk kalau dia lebih berminat pasal ex.

Follow Us
Choiiii mane hilangnye emot tidur ni. X jumpe pule

mana ada kawan baik antara lelaki dan perempuan

orang kata kalau lps berpisah dan betul2 dah boleh jd kawan baik ,maknanya masa bercinta sbelum ni tak terlalu cinta atau sebelah pihak je yg betul2 cinta..

Lelaki dan perempuan TIADA ISTILAH berkawan BAIK. Klu ye mesti salah sorang akan TERSUKA...

aku dgn bff aku dah kenal selama 18 tahun.. sepanjang kami berkawan dia ada gf aku ada bf. bila aku kahwin kami terpaksa lost contact sebab husband aku tak suka dia (jeles sebenarnya sebab bff aku ni memang encem)..  dah 2 tahun bercerai baru dia tahu yg aku single & dia cari aku balik.

mrizumi replied at 8-8-2017 06:48 AM
Rasanya boleh kalau dua2 dh terima hakikat yg masing2 xda jodoh..n kalau cnct pun utk update keadaan ...

dia bukan nak jaga hati aku pun wasap aku citer pasal org lain

sebu1 replied at 8-8-2017 07:22 AM
Kamu sakit hati sb kamu ade hati dgn dia.  Daripade kamu block dia baik kamu terus terang yg kamu  ...

trimas, hakak sebu memahami macekk

dah bagitau tak suka buat lagi

takper la dia pun dah cakap tak nak kawan lagi dan tak tahan dgn aku, aku pun pikir nak pulang sesuatu yg pernah dia bagi kat aku dulu, sebab dulu dia pernah cakap kalau dah over kena pulangkan, bz hari nih tak sempat pergi pos opis lagi

onexox97 replied at 8-8-2017 08:04 AM
mana ada kawan baik antara lelaki dan perempuan

mbhcsf replied at 8-8-2017 12:08 AM
boleh tapi ada syarat : sejauh mana kita dah sememnnya let go and ikhlas letting him / her go dan cl ...

thanks sis

missunguviolet replied at 8-8-2017 08:53 AM
orang kata kalau lps berpisah dan betul2 dah boleh jd kawan baik ,maknanya masa bercinta sbelum ni t ...

entahhh lah dekk

kittycomey89 replied at 8-8-2017 09:05 AM
Lelaki dan perempuan TIADA ISTILAH berkawan BAIK. Klu ye mesti salah sorang akan TERSUKA...

yer betul kitty comel

sara_thrash replied at 8-8-2017 10:08 AM
aku dgn bff aku dah kenal selama 18 tahun.. sepanjang kami berkawan dia ada gf aku ada bf. bila aku  ...

khennnn, takper la kisah sis tak sama ngan macekk

@himun_hino tutup thread nih

macek nak move on

BiskutOat replied at 8-8-2017 10:09 PM
trimas, hakak sebu memahami macekk

dah bagitau tak suka buat lagi

Mane ade kekasih atau suami isteri suke kalau pasangan dia asyik bercerite kisah org lain . Dah berduaan bersame pasangan patut cerite ttg kite2 jele dan ttg perancangan kite2 je. Tetambah org lelaki mmg X suke pasangan dia bawe cerite org lain. Ni laki akak sebu sendiri bgtau.

See, nampak sangat kekasih kamu X pentingkan perasaan kamu.  Apa pun dia dah putuskan.  Moge dek biskut oat jumpe org lain yg lebih menghormati dek biskut.

12Next
Return to list New