CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-LTS

Kajian : Penduduk HK Paling Rajin Berjalan, Indonesia Di Tangga Terakhir

spiderman80 replied at 14-7-2017 04:12 PM
Pernah pergi ke HK dulu, memang susah nak jumpa orang gemuk.

HK cuaca diorg lebih byk sejuk n kalo musim pns pun pns yg dingin kot so byk berjalan sbb nk bg bdn panas

Kementerian kesihatan pun galakkan berjalan 10000 langkah sehari utk sihat..lebh kurang 5+ km la gitu

org malaysia mmg malas berjalan jd tak mengejutkan lah mostly gemok mcm babi dan banyak penyakit.

tak suka penat, tak suka berpeluh. mai umoq 40 pakat mampus berjamaah kena sakit jantung.

I pun dulu 3 bulan dok HK. Kalau setakat jln kaki 1km mmng xde hal. HK Negara nya kecil, antara satu bangunan dgn yg lain mmng rapat2. Ada styn MRT yg mcakupi setiap daerah d HK. Juga ada laluan bawah tanah yg berhawa dingin boleh melindungi panas dan hujan. Lif/eskelator/jejantas mmng mudah dijumpai di lokasi tumpuan ramai. Mmng ada perasaan seronok bila bjalan nk pergi ke sesuatu tmpt.  Satu lagi org kat situ suka bawa beg luggage sambil jln2 dgn selamber je.
Bila blk Msia, i mengaku mmng malas sgt nak bjalan walau tmpt tu nmpk dekat mungkin faktor cuaca panas dan keselamatan memainkan peranan.

ashcroft86 replied at 14-7-2017 04:02 PM
Malaysia ketiga last, die cakap kat atas tu. Memang x terkejut pon, dasar pemalas. Kalau boleh nak p ...

betul... aku pernah jalan dari bukit kiara sampai dataran,  pastu klcc sampai cheras

memang tak dibina utk pejalan kaki...
jalan tepi tepi tu memang kena hon.. nak lintas jalan... pun kena hon

agaknya jalanraya utk kereta aje...

Dah agak dah .. parking betul 2 depan kedai .. dahlah halang kereta yang parking betul nak keluar ..
dieorang lebih rela makan produk kurus dari exercise ..

Follow Us
Ai rajin jalan . dlm supermarket

akak jalan naik lrt pun dah mengah kalau boleh nak escalator masjid jamek daripada atas sampai depan pintu lrt

No wonder lah ummah makin kepam sejak dua menjak ni. Pemalas jalan kaki rupanya.

Pedestrian walk jadi tempat parking moto tempat letak kerusi meja. Ada pokok kena tebang. Jaring besi kena kebas matpit. Nak jalan pun tak lancar.

Aku semenjak keje makan tidur ni jadi malas nak banyak melangkah sesungguhnya :zz

WajibulGhunah replied at 14-7-2017 05:15 PM
X valid sngt
Dia buat research guna app apa tu katanya
Semua org ada ke app tu?

Panas tu alasan je. Ko percaya tak dekat rmh aku ni ada sekolah tak smp 400m pun gigih bawa keta psl malas nak jln kaki. Sanggup berhimpit2 buat jln jd jem demi malas nak jln. Pastu ada kedai blh jln kaki dlm 7 minit saja psl ada short cut jln dlm kawasan perumahan. Tp tak mau jln, gigih juga nak bawa keta tempuh jam, pusing2 cari parking. Pfff!! aku elok je jalan kaki dari Lebuh Ampang smp KLCC. Aku dah smp KLCC, org yg duduk dlm keta tak smp2 lg. Aku dah bersenang lenang dlm KLCC punya aircond, org bawa keta baru terkial kial nak cari parking. By the time aku dah selesai urusan, org yg bawa keta tu baru nak start urusan. See?? Byk masa terbuang psl gigih nak sesakkan jln. Klu kita pakat ramai2 naik bus,train dan jalan kaki sikit, kuranglah sesak jalan tu

sekngucing replied at 14-7-2017 09:18 PM
betul... aku pernah jalan dari bukit kiara sampai dataran,  pastu klcc sampai cheras

memang tak ...

agaknya gomen kita pun dah org kita mmg spesis pemalas jln kaki. Tu mgkn derang fikir buang duit saja bikin ruang pejalan kaki

Peterpan17 replied at 14-7-2017 11:40 PM
agaknya gomen kita pun dah org kita mmg spesis pemalas jln kaki. Tu mgkn derang fikir buang duit s ...

tgok aje design bangunan,  ada bangunan dan tangga aje... lepas tu... jalan raya utk kereta... jd pejalan kaki terpaksa jalan atas jalan raya utk ke kereta... atau ke bangunan lain

Indonesia walau paling kurang melangkah, adakah rakyatnya obese.   Kurus2 dan kecil je.

Negara2 sejuk logik sangat langkahan jauh meninggalkan negara tropika, sebab dah jalan berkilometer pun tak berpeluh dan tak penat.  Sepanjang bulan Ramadhan hari tu, aku berjalan antara 4 hingga 6 km setiap pagi  sebab risau makan banyak antara buka dan sahur.  Sejuk maa.

Kalau kat negara panas, berdiri bawah pondok bas pun dah keluar peluh.

Orang malaysia memang malas pun nak jalan lepastu gemuk kepam..lepastu pulak sarapan mkn nasi lemak atau roti canai...kan dah berlemak lepastu malas nak berjalan...dah gemuk tapi nak kurus bukannya nak exercise tapi guna produk local entah dtg dari mana...

aku kalau tak mahu berjalan pun, aku tetap kena berjalan. itu saja cara mudah untuk aku sampai ke pejabat. Jalan ke stesen bas, dari stesen bas ke lrt. Dari lrt menapak pula 20 minit jalan berbukit ke pejabat.

Itulah tips aku kekal ramping sedangkan kawan-kawan sebaya aku semua dah montel:lo

Panas tu sekadar alasan untuk ummah2 pemalas saja.
kalau keluar rumah jam 7 pagi bukannya panas sangat.

Peterpan17 replied at 14-7-2017 11:37 PM
Panas tu alasan je. Ko percaya tak dekat rmh aku ni ada sekolah tak smp 400m pun gigih bawa keta p ...

Dua alasan popular ummah malaysia untuk tak mahu berjalan atau guna pengangkutan awam:
1.panas
2.tak mahu share koc dengan pendatang asing

aku sudah bertahun-tahun guna pengangkutan awam, tak ada masalah pun panas atau kena berhimpit dengan bangla.

ummah malaysia memang tak sedar diri kutuk bangla busuk bau bangkai, sedangkan diri sendiri tak mandi pagi...habis kerja bau sama bangkai dengan bangla

sekadar berjalan kaki 10-20 minit ke destinasi bukannya payah sangat. payung kan ada....

Kesimpulannya:
Tak guna hari2 berjalan kaki kalau x jejak masjid atau surau utk solat berjemaah.

aurorae replied at 15-7-2017 12:58 AM
Indonesia walau paling kurang melangkah, adakah rakyatnya obese.   Kurus2 dan kecil je.

Negara2 s ...

adoi!! ko tgklah cara pemakanan & kerja derang. Most of them org susah & mkn pun basic. Kerja banting tulang. Lg satu derang rajin mkn jamu utk kecantikan & kesihatan. Org Msia ada yg kerja jd buruh bangunan & sanggup buat kerja mcm derang? mgkn ada tp minority