CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 3480|Reply: 20

Kereta buat pusingan U langgar kereta jalan utama, isteri meninggal, Kes tak mam

Edited by amukgemuk at 10-7-2017 02:52 PM

*MANA KEADILAN DALAM MALAYSIA NI.*

Mohd Juwaidi added 5 new photos — with Ruhila Rahman and 17 others.Yesterday at 11:43am ·

Malaysia dah makin teruk..baru2 ni saudara aku kemalangan berdekatan petronas majidee..polis langgar saudara aku..laki bini..bini tengah mengandung..pendarahan kat otak masih koma di hospital sultanah aminah..terpaksa buat pembedahan lahirkan anak..saudara aku masih terdampar kat hospital sultan ismail tulang bahu retak dan rusuk serta paru2 problem..polis tu dapat lepas atas alasan dia tak salah..dalam report dia cakap saudara aku salah..saudara aku pulak yang disalahkan..saudara aku dijalan utama ( jalan terus)polis tu dijalan pusingan u..dia boleh cakap saudara aku yg di jalan utama tu sepatutnya kena b'henti untuk bagi dia yg di pusingan u tu jalan..apa ke gila undang2 sekarang..sepatutnya yg di pusingan u nak masuk jalan utama yg kena berhenti bila tak ada kenderaan dr jalan utama baru leh buat pusingan tu..dari kes ni la aku dah mula meluat dengan undang2 malaysia..hilang rasa hormat aku pada polis kalau polis yang langgar saudara aku tu terlepas camtu je..yang salah dia menangkan..yang tak salah di jatuhkan hukuman..saudara aku tak leh nak lawan kes dah sekarang kerana polis tu hantar peguam haram mana entah cakap kat saudara aku yang kes dia tu dia yang salah dan polis tu tak salah..aku cuma minta satu je la..aku harap sangat tuhan akan lakhnat se lakhnat2 nya orang yang b'sikap seperti syaitan ni..aku bukan cerita kosong kat sini..korang yang tak percaya leh lah ziarah saudara saya di hospital sultan ismail (wad 6A katil 16) untuk ketahui lebih lanjut..hasil dari pembedahan kelahiran anaknya tempoh hari pun dia masih tak dapat jumpa anaknya kerana dia tak boleh nak bergerak dan isterinya di hospital yang berbeza dalam keadaan koma..aku harap doa dari kalian semua agar saudara aku ni satu keluarganya dapat kembali pulih seperti sedia kala serta isteri dan anaknya dapat melepasi zon kritakal..

kalau ada yang kecam aku tentang statement ni kecam la..aku update ni utk keadilan atas saudara aku yg menjadi mangsa dan dianiaya..
Semoga si pelaku dapat balasan dari tuhan..dunia kau lepas..akhirat belum tentu..
Harap siapa yang mengetahui kes ni boleh la tampil bagi kerjasama utk mengukuhkan lagi bukti yg ada agar dapat kami lawan kes ni..
#viralkanbiarsemuatahudimanakeadilansebenar
#kuasaviralmampumengubahsegalanya

* Update: Isterinya sudah meninggal

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

kes macam ni, kena dengar dua-dua belah pihak....
semoga pihak satu lagi dapat memberi penjelasan----

Kalau tak, sampai bila pun orang takut nak jalan terus bila ada kereta di U turn.
Perlu rombakan silibus kelas memandu.

nampak tak pentingnya ada dashcam

klu polis tu cina
kita jangan kasi lepasssssssss

klu polis melayu..diam diam la..kawtim kawtimla..husnuzon

Kau boleh dapatkan khidmat peguam, xkn kau nak diamkan diri je. Tggu abang sedara.kau ok sikit, pastu dptkan khidmat peguam. Adabyk peguam yg boleh bantu.

Belah mangsa dah buat report juga belom?

Follow Us
kuasa viral vs kuasa peguam.. bila dah viral perhatian media mendapat.. bila dapat perhatian media dapat siasatan pihak atasan dapat..

moga pihak berkenaan dpt keadilan.. undang2 untuk menegakkan keadilan

pearl.silver replied at 10-7-2017 03:52 PM
Belah mangsa dah buat report juga belom?

kalau mangsa dah buat report pun x boleh dpt kot cerita sebenar...sbb IO akan jumpa mangsa sebenar jugak rasenye...sdgkn mangsa masih terbaring..

kalau kereta kt jalan terus tu (fast lane) tgh laju xkan tetiba nak berenti bagi laluan ke kereta polis tu...baru lepas u-turn mesti terhegeh2 kereta polis tu terus masuk ke fast lane.  kalau kes mcm ni mmg lahanat polis2 tersebut.

tapi kadang2 sakit hati jugak perangai xnak mengalah/ xde timbang rasa drpd driver2 kt fast lane tu, dkt kwsn org u-turn mohon paham lah n slow down bagi laluan utk org yg lps u-turn nk masuk ke lorong terus. ini x, kita bagi signal nak ke kiri masing2 makin rancak pulak tekan minyak.

Wife mangsa dah meninggal dunia..
Semoga kemenangan berpihak pada kebenaran..

kentel replied at 10-7-2017 04:34 PM
kalau mangsa dah buat report pun x boleh dpt kot cerita sebenar...sbb IO akan jumpa mangsa sebenar ...

Ada kwn cite kalu eksiden xleh bangkit tp sedar, nnt polis dtg jumpa mangsa ambik keterangan kn

Harap2 dpt siasatan sewajarnya la.

pearl.silver replied at 10-7-2017 06:05 PM
Ada kwn cite kalu eksiden xleh bangkit tp sedar, nnt polis dtg jumpa mangsa ambik keterangan kn

...

cm akak hilang ingatan dik, yang datang tak pakai baju polis trafik, nurse tu siap cukur bulu amazon. lepas tu sedar2 ada pakcik dtg. fikir pakcik tu rabun atau mmg akak hilang ingatan teruk. sekali ulat insurans. dia bg kad bisnes dia

CiliPadiSedap replied at 11-7-2017 12:36 AM
cm akak hilang ingatan dik, yang datang tak pakai baju polis trafik, nurse tu siap cukur bulu amaz ...

Apa kaitan dtg xpki bj polis ngn cukur bulu tu  

iols dpt rasakan uols di pihak yg benar.. nyempat polis tu 'selamat' mentang2 ko polis?

pearl.silver replied at 11-7-2017 09:07 AM
Apa kaitan dtg xpki bj polis ngn cukur bulu tu

akciden dkt bahu yang kena cukur bulu lain. tu xfaham

kalau polis tu kereta nyala lampu kita memang kena bagi laluan kan?
tak kira la boleh u-turn ke tak boleh ke kan?
kadang orang awam ni pun boleh tahan bingai..
dah nampak ne no ne no nak buat degil jugak tak bagi laluan..
so apa pun, tunggu keterangan dua-dua pihak dulu baru nak hencap..

takziah.....................

Aku teringt adik aku excident thn lps..jln 2 hala sblh jln adik aku jem dr triang nk ke seremban ..tetiba ada sebuah keta dr arah seremban langgar keta adik aku n libatkn 3 buah keta lain...uncle tu kuar keta n mntk maaf kat adik aku ckp bini dia gantuk...bila polis sampi dia ckp adik aku bwk laju...pastu bila polis cek adik aku salah sebb ada kaca cermin keta bertabur kat sebelah jln sana...so adik aku yg salah..adik aku kena byr 2 buah keta utk baiki kerosakn..dn skg adik aku kena tanggung insurans 1k tiap thn padahal keta dia da abis byr pun...

Serabut88 replied at 11-7-2017 10:52 AM
Aku teringt adik aku excident thn lps..jln 2 hala sblh jln adik aku jem dr triang nk ke seremban ..t ...

Klu bkn salah kita tp dituduh salah
Kita boleh fight balik x

pearl.silver replied at 11-7-2017 11:08 AM
Klu bkn salah kita tp dituduh salah
Kita boleh fight balik x

Boleh je kan..kalau nk..tp adik aku xnkla perbesarkn bnda ni..tp smpt jgkla aku perli polis tu..aku ckp lau taw kaca tu jd penyebab cepat2 kitorg bersihkn kaca tu ..alihkn kaca tu kat sebelah kitaorg..haha

12Next
Return to list New