CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-LTS

Naik LRT Lebih Mahal Daripada Memandu Kereta, Setuju Tak?

Edited by d_anne04 at 3-10-2016 12:56 PM

akak x blh nk komen byk2 sbb amat jarang guna kemudahan lrt ni..
tetapi minggu lepas berkesempatan guna lrt ni sbb menginap di hotel yang berdekatan dengan stesen lrt..

ya ampunn...sesak yg amat bila waktu pagi dan petang...siap tolak2 lg..terutama di beberapa stesen interchange spt di kl sentral dan masjid jamek...

penah jugak guna kemudahan mrt di singapore, subway di seoul dan bangkok skytrain tetapi xde la sesak mcm ni..walaupun waktu tu peak hour...

fare rate brt bagi akak agak mahal jgk dr usj 7 ke sunway pun dah rm4...bas letrik kot..

Cam hampeh je dengar walopun tak naik. Kat jepun dulu duluuu lama gak..tambang ketapi 1000yen je kot.. Lupa.. Kebuh kurang lah.. Untuk dari tempat aku ke tokyo.. Dlm 100km.. 2.5jam. Kalau ikut duit dia macam rm10 je.. Kat tokyo plak lupa berapa rega.. Rm2 3 je (duit dia la) dalam kawasan great tokyo tu.. Jauh dari puchong subang jaya ok..

hanakikan replied at 3-10-2016 08:00 AM
Murah utk brader ni sorang je. SEBAB PARKING FREE

Belambak lagi kompeni bagi parking free.. Ko kene bayo ke..

i think jimat kalau org yg naik LRT ni tak own kereta yang memerlukan bayaran ansuran bulanan kereta...

myoujin replied at 3-10-2016 02:18 PM
Belambak lagi kompeni bagi parking free.. Ko kene bayo ke..

Belambak company bg parking free & belambak jugak yg kena bayar sendiri.
X semua org bertuah & x semua org malang. Peace.

aku ade kete tp prefer nek lrt sbb umh n opis mmg dkt sgt ngan lrt. amik pas 30days tu dpt la disc dlm 30-40%. amik plak tren b4 7am, dpt lg disc 50%. roughly aku just spent rm100-120 month for lrt. jimat n berbaloi2

Follow Us
Aiira replied at 2-10-2016 09:26 PM
Penat sebenarnya naik lrt pergi kerja...
keluar subuh2 (tak nampak matahari) pastu balik kerja ma ...

kan.. transport awam mcm dh tak berapa relevan since diorang naikkan tambang.. mohob tingkatkan service lah baru sesuai dgn harganya..

pr3ttytw33ty replied at 3-10-2016 06:26 PM
aku ade kete tp prefer nek lrt sbb umh n opis mmg dkt sgt ngan lrt. amik pas 30days tu dpt la disc d ...

Untunglah you coz rumah dekat dengan stesen LRT.

So dah boleh berjimat dekat situ.

Untuk orang yang jauh dari kemudahan public transport.... kena jugak spend untuk parking kereta bagai walaupun lepas tu naik LRT.

ada betulnya...

bagi aku yang baru pindah opis ni...
naik lrt berbaloi2...sbbnya...
lrt dr putra heigths ke kerinchi..amik bulanan..pergi balik baru rm5.60..parking rm4..so darab 20hari rm192..mnyak dlm rm 50-100 je...dr umah ke lrt...
and kalau naik keta lak...minyak je sehari rm20..tu da rm400..parking aku brbayar rm15 sehari total rm800 wehhh...mmg idokkk ler nak nek keta....

amyza replied at 30-9-2016 06:07 PM
Dah tambang lrt mahal sepatut nye parking kat lrt tu free lah. Kerajaan kan nak galakkkan naik penga ...

tak bole mcm tu.. nanti manusia2 lain abuse that facility. mcm jugak yg dkt mydin usj. dulu parking free.. skg dh ada BRT, mydin tpaksa kenakan parking fee.

Setuju.... naik kete aircond... boleh dgr lagu dlm kete, boleh elak bau busuk badan, tak perlu tunggu lama kat station tu yg panas... dari segi kos dan masa naik kete lebih bagus... sbb i perlu guna ktm yg lame gile kena tunggu... tambang pun mahal....

memang pon... even iols sdiri pn sggup drive dr gombak ke opis kt area binjai nieh dr naik lrt dgn parking n lrt nya dh mahai....

Setuju, memang mahal!
Prefer naik kereta je walaupun jem sikit hadap je lah, daripada menanti train yang tak kunjung tiba.

baik naik mtr dr lrt...
dh la mhl, pas bulanan dpt jimat 10 hinggit je klau nk bdgkan guna tng

Aku dah kena block RapidKL kat FB sebab aku bagi hujahan yg buat mereka menangjs berdosa ... and dpt banyak like ... terus xleh komen .... komen aku kena delete hahahaha

LRT mana yang korang kata lambat? Aku rasa laluan Putra Heights jarang lambat. Setiap 3-5 minit ade je LRT bila peak hour.

Aku suka naik LRT walaupun sesak2 sebab aku suka tengok orang. Macam2 pesen orang ada. Paling kelakor pernah tengok orang tido baring terlentang atas lantai depan pintu walaupun masa tu tgh peak hour dan banyak gile penumpang. Lagi kelakor bila takde sorang berani kejut dia ahaha. Naik kete busan tak dapat tengok warna warni manusia.

Raizel replied at 5-10-2016 03:11 AM
LRT mana yang korang kata lambat? Aku rasa laluan Putra Heights jarang lambat. Setiap 3-5 minit ade  ...

aku pun pelik dengan yang mengomel lrt lambat dan banyak problem...
mereka ni naik lrt dalam mimpi ke? Atau sebenarnya naik lrt sekali aja terus dah mengomel...

apa lagi yang guna alasan terpaksa berjalan dan bersesak-sesak...
pprt sangat pemikirannya..
naik public transport di mana2 dalam dunia ni tetap jugalah sesak ketika peak hour..
tiada bezanya dengan malaysia..

manja sangat rakyat malaysia..

kalau tambang lrt tu takla mahal sangat.

tp yg tak logiknya tambang BRT tu serius mahal gila. tak padan dgn bas nya. dahla jarak 5 kilometer je, bukan pakai tren pun tp tambang mengalahkan tambang lrt.

lagi satu, kalau beli tiket lebih dari seorang patutnya bg la diskaun sikit. ini pukul rata sume kepala. lagi satu rapid KL takleh buat members kad ke? pada yg selalu beli token tak guna kad tacengo bg la rebet poin ke. at least bila birthday atau bila poin dah cecah sekian2 boleh la redeem free atau haf prais tambang

amyza replied at 30-9-2016 12:07 PM
Dah tambang lrt mahal sepatut nye parking kat lrt tu free lah. Kerajaan kan nak galakkkan naik penga ...

untong la dapat pree....kenyit mata senyum2 mengoda dapat pree