CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

Gadis Luah Perasaan, Rakan Sekerja Gaji Lebih Besar Tapi Kerja Tak Seberapa

krustykrab replied at 23-9-2016 04:19 PM
jgn kata company melayu, company cina anak beranak pun ada yg mcmtu....dtg keje, kejenye slash buah  ...

Itulah kes macam ni tak kira bangsa bila kata family business memang ada macam ni.
Pengalaman waktu cari kerja bodoh bodoh waktu belajar ada la jumpa kes gini.
Kes nya yg start up business si abang, business mmg masyuk. Kira company yg teguh dan mmg jutawan lah.
(Tak berani nak sebut company apa takut ada yg boleh agak).
Kalau family cina diorang biasanya akan involve dari bapak sampai adik beradik jika business tu berjaya.
So adik boss ni mmg jenis amik kesempatan.. Mmg ambil peluang untuk ambil duit dr mesin cashier.. Even ada gaji bulanan.
Bila bini bos dapat tau selalu la perang mulut even depan staff2. Tapi stakat tu je la nanti jadi gaduh jadi gaduh.. Rolling gitu je la
So klu kita ni pekerja, pikir macam ni je kalau situasi tu kita boleh terima, gaji berpadanan.. Stay. Kalau rasa x berbaloi tertekan gaji ciput blahh..

Mana ada yg adil.aku pernah keje dari pagi pukul 8 hingga pukul 6.orang yang kerja setengah hari je tak da kelulusan,tak da pengalaman sebab kenalan..gaji dia 2x ganda dari aku.tapi sebab aku minat kerja bersama anak kecil,tu tak jadi masalah.aku kerja hingga aku bosan lpastu berhenti.

nama pun adik bos..
tak pelik lah

tapi tak semua la
cam kampeni aku pun family bisness gak
HOD aku anak buah big boss
tapi dia terlebih rajin pulak
time cuti pun panggil orang keje sbb dia nak keje
pukul 2, 3 pg kawan aku (R&D) dok kat Genting ngan boss sbb wat road test

boss keje lebih teruk dari kitorang
kekadang, pas 5.30pm, balik keje dulu mandi2, makan
pastu masuk keje balik
cumanya career nak berkembang tu susah lah
aku takkan dapat jadi level manager selagi dia tak berenti keje. hu~

leylapple replied at 23-9-2016 03:00 PM
khen....

tak payah la nak dengki2 kan orang tu dpt gaji lebih walopun usaha tak sama...dah komp ...

Khen apple.....

cakap tak jeles, tapi dok meratib kat socmed....
jgn le nampakkan mentality local graduate ni hauk....kata degree holder, berfikiran lah mcm degree holder....
Dah company abg/kakak dia, ikut suka dia lah nak buat apa...kita yang pekerja ni pepandailah sedar diri...jgn nak dpt hak sama dgn dia pulak....

Hish...mcm ni punya orang pun ada....

Takde nak komen apa sangat la.. kenapa adik bos tu pakai prepaid. Renyah sgt pakai prepaid ni

jazaa100 replied at 23-9-2016 04:55 PM
Khen apple.....

cakap tak jeles, tapi dok meratib kat socmed....

itulah...

cari lagi pengalaman keja kat tempat lain....mana2 family based kompeni mmg mcm nie..

dan mana2 tempat keja nanti...akan sampai juga masa di mana ada org yang lebih bagus, lebih gaji berbanding kita... maybe pada pandangan kita mereka tak ok...tapi sebenarnya diorang byk jasa..cuma tak nampak jer

Follow Us
Ramai je yang macam tu... selalunya yang gaji lebih tapi tak tau buat keje ni sebab mase interview die outstanding... dengan kata lain dia pandai cakap.... tapi hakikat nya keje tak tau buat...

Dah knpe copy paste de iium confession? Hahahaha

I pernah kerja dengan family. Tapi i punya nasib berbeza. I dimarah tanpa batasan, disoal tanpa batasan, diselidik segala perjalanan tanpa batasan, dipanggil kerja tanpa batasan, serta sentiasa di cari tentang kerja tak kira masa.

Pernah ada kawan ni cakap 'kesian tengok you kena marah'

Gaji sama je. Haha.

Edited by mujer_in_espejo at 23-9-2016 10:05 PM

Masalahnya disini, point pengadu ni ialah sbb smua beban tugas jatuh kat bahu dia. SEGALA2NYA DIA. . Smpi nk berak n mkn pun dia x sempat. Bukan jgk sbb gaji. Weh korg x pernah rasa ka bila tugas2 kat tmpt keja korg x di bagi sama rata?? Last2 kau org jgk yg penat buat keja sndri.. bila penat, kena x makan lagi, pahtu partner ko pulak lgsg x mmbantu, goyang kaki.. weh kalau aku pun panas!!! Sbb aku pernah rasa!! : :

p/s: aku dah byk jumpa kwn2  yg msa skola straight A dr upsr smpi spm, tapi pasal kerja berat tulang, xda skill, komunikasi hancur, xpndi sosial sgt. Tp klu bab hafal buku teks mmg top pling atas.   

bertabahla dekkk..carik keja tempat lain je,janji kepala x serabut

missinpiece replied at 23-9-2016 04:13 PM
Mane2 pun ade je situasi camni. Bkn family bisnes pun kadang tu. Org camni kewujudan dia cuma tambah ...

Well said... kat mana2 pon sama..

biasalah bisnes family. faham sangat. pejam mata je. buat keje sendiri sudah.

aku seboleh2 elak keje ngn family business atau husband and wife company.

mujer_in_espejo replied at 23-9-2016 02:00 PM
Masalahnya disini, point pengadu ni ialah sbb smua beban tugas jatuh kat bahu dia. SEGALA2NYA DIA. . ...

Ada juga yang faham masalah gadis itu.

Baik bgtau kt bos suruh hire sorg lg staff utk cover keja adik dia tu..

Edited by Usa.Gi at 24-9-2016 04:02 PM

Sy dulu pun gini juga. At 1st bos nak ambil sorg pekerja utk ringan kan beban sy n senior. Diambilnya anak buah dia yg so called degree/dip. Gaji lagi tinggi ya. At 1st kemain semua nak belajar. After few month sy n senior yg buat kerja. Kerja yg sy bagi dia asyik bg excuse lupa. Depan bos semua ok sy boleh buat. Blkg suh kami settlekan. Time tu mmg geram sangat. Hahaha@ sy x bgtau. Kimk betul. Now dah brenti jaga anak. Xpayah nak stress stress dah.  :p

Camtuhler kalau deal dgn ank boss... mmg sakit hati tgk sikap pemalas diorg. Diorg untung dilahirkan dlm famili kaya raya. Xperlu banting tenaga, xperlu keluar peluh. Xperlu sakit kepala deal masalah keje. Xperlu ikhtiar nk cari rezeki demi kelangsungan hidup. Goyang kaki. Korek duit syarikat n belanje ratusan ribu pon hati xpernah puas. Xpernah rasa bersyukur. Rumah kereta percutian elaun simpanan dah tersedia siap utk anak2 dan cucu2 org kaya raya nih.

Dah nama pon company abang dia. kalau rasa tak boleh terima pergi je cari kerje lain. Tak perlu la jeles tgk special treatment yang die dapat. Kalau nak layanan sama rata sila balik rumah mintak abang atau parents ko develop company sendiri tau . diorg bukak company sendiri bersebab and untuk kebaikan sendiri and keluarga dia jgk. Kalau dah boss and fmily bos kena tanggung kerja sama banyak dengan staff, baik dia gi makan gaji . Tak perlu pikir pasal untung rugi, hutang and etc. cukup bulan tunggu gajk masuk je. Ye dok?

komen aku, kau benti. pakat ngn kawan ramai2 benti keje. adik dia ada, adik dia boleh handle keje korg semua. bia tempat len gaji sikit, jnj keje x byk. rezeki ada dimana mana