CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: monxys

Kerana seputik mangga kereta " total lost"

kotor gila rumah makcik ni....mesti dapur sepah bantal bau longkang...laki pun malas balik.

org kata kalo keluar rumah jgn lupa bawa minda sekali

OrenTheReturn replied at 5-9-2016 01:20 PM
Mak bapak budak tu tak tahu didik anak anak perangai mcm monyet, anak kecik mcm tu tak blh nak contr ...

patut la pangai lu macam monyet...salah didikan rupanya.

kurang diajar.

keturunan.

OrenTheReturn replied at 5-9-2016 01:51 PM
Syabassss....:aku sendiri belum Ada kekuatan utk buat apa yg ko buat, hanya mkn hati n membebell k ...

Sbb dah lama Tahan,anak dia selalu di biar,Kat kampung org Plk kena jaga anak dia.tengokkan anak dia,dia main hp pergi jamuan raya anak tinggal Suruh org lain pulak tengok anak dia.habis tau beranak Je anak tu seminggu 6hari duduk rumah org lain,dia amik hujung Minggu Je.tak da masa,tp Nak anak ramai tapi tak Tahu jaga,Sampai anak Ketuk barang depan dia,dia buat xtahu dah ape cerita.mmg kena lah,tapi bukan niat Nak biadap Cuma Nak dia Tahu sedar salah tu,aku bukan marah anak dia.tp marah dia yg xberfungsi sbgai mak.

Apa yg total lost nya? takkan kena putik mangga boleh total lost?

Super-M replied at 5-9-2016 02:01 PM
Sbb dah lama Tahan,anak dia selalu di biar,Kat kampung org Plk kena jaga anak dia.tengokkan anak d ...

Aku pun ada sorg dua kwn mcm ni, anak2 dorg perangai monyet kat depan dorg laki bini takde tegur pun, mcm sial. Aku rasa satu hari aku naik angin aku buat mcm ko masa tu aku dah tak pikir perasaan org dah, takde hormat dtg rmh org.

Follow Us
OrenTheReturn replied at 5-9-2016 02:08 PM
Aku pun ada sorg dua kwn mcm ni, anak2 dorg perangai monyet kat depan dorg laki bini takde tegur p ...

lu yang monyet...diajar tukar2 jantan berzina cam beruk.

keturunan.

Sendiri salah masih nak marahkan orang. Mencarutlah ko sepuas hati, makin nampak didikan dan akhlak ko. Tahniah
Aku pernah kena baling bola kecik pelepap kena dahi aku. Budak lelaki umur dalam 7 tahun. Mak pak sebok nak beli jam, anak 2 orang ditinggalkan luar kedai main baling bola. Masa tu setan la dah naik dalam urat saraf, mau jer aku nak amik glock laki aku tembak mak bapak budak tu. (Extreme la kan). Tapi kalau kena anak aku umur 4 tahun, laki aku pulak akan buat lebih dari tu.
Jagalah anak tu baik2. Kalo tak reti pergi spay kan diri atau bini ko tu.

situasinya mungkin budak tu sengaja main baling2 bile kete lalu...
sb tu org tu marah sangat....

tp cara dia sergah tu nampak gaya sombong bongkak. mcm dia didik anak dia perfect sangat.

Budak-budak kalau nakal semacam mmg adalah yg tak kena dengan mak ayah mengajar. Lepas tu guna alasan hyperactive, ADHD takpun autism. Budak-budak kalau autism pun takdelah nak merempan 24/7 kalau diajar betul-betul.

Nampak sangat makcik tersebut tak ambil peduli tang adab dengan masyarakat. Anak tu kalau pandai baling barang sesuka hati tu nampak sangat tak diajar.

Manusia semakin hilang nilai kemanusiaan

Moral dan akhlak semakin nipis

Ikutkan hati mati, ikutkan rasa binasa.

abbyhoney replied at 5-9-2016 01:30 PM
yg ni saya setuju...kalau nk marah ke nk tengking ke, tuju kat mak bapak dia je....anak tu sergah  ...

btl,, pling aku meluat slain budak suka baling2 ni, jnis budak suka melintas n kejar2 keter. kjadah sgt kejar2 keter ni. kang trgelek kaki ke haper, baru la makpaknya nk meroyan slhkn org. sllunya ank2 jiran aku la yg rajin buat cam ni. yg makpak plk dok brgosip tepi jln buat bodo je. kta plk yg nk kna hati2 takut trlnggar ank dorang. bodo pnya makpak yg xreti nk marah ank buat prangai camnih

Aku tak sokong orang tua ni dengan bongkaknye berkata-kata.
mak die hitam la sombong mcm tu.
ngan mak budak tu berani la tinggi suara & cakap lepas.
kalau depan bapak budak tu cube la cakap dengan melampaunye.
silap haribulan masuk hospital kene penumbuk.

menegur tak salah tapi bukan mengherdik & menghina orang.
nama pun budak lelaki.lasaknye nakalnye mmg la lebih.
tapi bukan tu alasannye utk die orang tua jadi kurang ajar.

baruah punye orang tua.
prfthhhhhhhhhhhhh

didikan yang diterapkan pada masa skang.....dulu ko ghase cam ne kena hempuk kalau depan mata jadi cam tu???

Nenasketum replied at 5-9-2016 02:12 PM
Sendiri salah masih nak marahkan orang. Mencarutlah ko sepuas hati, makin nampak didikan dan akhlak  ...

Haha..extreme gila Sampai mcmtu ko ni.haha..Tapi mak pak skrg mana Terima Tegur anak,dia Akan salahkan Balik Kau tak reti bertolak ansur dengan Budak.
Kat sekolah anak aku Ada sorg Budak ni kaki buli,padahal baru Tadika kot.dia pecahkan botol air anak aku baling Kat Lantai.
Lepastu tolak anak aku luka Kat kepala,anak aku xkan beritahu aku,sbb takut aku marah Budak tu.dah tu Aritu aku nampak anak aku
Duduk tepi dgn Cikgu,Cikgu cakap Budak tu tolak anak aku dr buai.budak lain pun ramai kena.Bapaknya bila mengadu sikit2 Alah biasa lah budak2 main kan kasar.budak lain main Kasar gak,tp xda ya suka cederakan org pukul org.
Pagi Tadi kete bapak dia berhenti depan kete aku,laki aku Nak pergi serang bapak dia pulak Suruh ajar anak tu tapi aku Halang lah,aku cakap lagi Sekali dia buat mmg aku sdiri heret Budak tu g Balai.sbb perangai anak dia ni sampai menyusahkan Cikgu pulak.

mcm2 hal skrg ni

takde link ke nak baca komen kat fb

pooh~key replied at 5-9-2016 01:20 PM
Setuju. Hantu bunian je yg lawat bod viral tu. Bod isu semasa jadi tak meriah sebab nilah. Ini sem ...

Aku plak dh yg salah.....

Budak umur gitu rasanya dah reti behave kalau diajar betul2. Habistu nk tunggu budak umur berapa lg baru nk ajar jd orang. Yg tuan punya kereta tu mungkin dah lama tahan, tu yg keluar semua tu.

ade banyak cara nak tegur org... bukanya dgn cara membabi buta... babi tgk pun babi takot dengan perangai pakcik tu..