CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bidacool

Teratak Borak FD... jom kepochi

Close [Copy link]
mannaakaatau replied at 12-1-2017 11:48 AM
Hang memang ler...Bab beli set Yang mahal bukan Tak mampu...Tapi jenis Tak berbaloi...mana taknya. ...

hahaha so funny..robin baling pinggan corelle kt kepala hang baru padan muka

rospinki replied at 12-1-2017 12:03 PM
hahaha so funny..robin baling pinggan corelle kt kepala hang baru padan muka

Kat mantan laki hang, hang baling pakai pinggan yg berat nak mampos Dari IKEA....Tapi ngan manak corelle Yang ringan tuh????

So biase....

Pssstttt..Anak Anak shared custody kah????

mannaakaatau replied at 12-1-2017 11:55 AM
ROBINNNNNNNNNNNNNNNNNN?..manak pi gerai SERIMOOKA test kuih kuih traditionalnya.......yummy yummy... ...

Jauhnya manak..dkt kalu nak la join. Hang selalu ajak2 ayam.

mannaakaatau replied at 12-1-2017 12:34 PM
Kat mantan laki hang, hang baling pakai pinggan yg berat nak mampos Dari IKEA....Tapi ngan manak c ...

Ikea pun tk pnh pgi..corelle je mampu tu pon psal member keje panama jual murah skit. Hang ada set correle tk pakai ka..juai kt robin murah2 la.

Tbh..anak2 bole je mana2..tp tgk gaya more to me. Lagu mana dia dlu..camtula la ni..tgal yg besar 2 tu je bole manage diorg sdiri..2 kecik kt robin.

mannaakaatau replied at 12-1-2017 11:52 AM
hang pakai apa pun, benda Yang hang pakai pasti akan nampak boring...hence pakai Yang IKEAnye udah ...

Aku tak pernah masuk IKea, malu nak ngaku tapi sesungguhnya sgt teringin nak pi Ikea....tak kiralah cekai ka apa tapi aku mmg terhibur tengok brg colourful moden simple huhuhu, kawan aku balik Krismas hari tu hadiahkan aku balang ikea yg bertudung tu comel sgt 3 serangkai....taruk bunga lawang cengkih kayu manis....cun sgt

Follow Us
aku nak Tanya pada hangpa semua yg selalu buat transfer from oversea ke Malaysia, commercial transfer from company to company.. co aku experience 4 dah kes duit tak masuk dari end November until now. Clients kat Aussie bagitau transfers semua clear in Dec tapi sampai la ni account (bank kat Malaysia) cakap tak ada. HQ bank di KL minta kita check dgn bank di Australia lagi sekali. Ofcoz depa fedap.... tadi aku baru dpt call dari bank officer, mmg duit tak masuk...

Di mana lagi aku nak check? Bank Negara ada involved dak?

cmf_blingblings replied at 12-1-2017 04:52 PM
aku nak Tanya pada hangpa semua yg selalu buat transfer from oversea ke Malaysia, commercial transfe ...

cikbling..transfer bank to bank biasanya guna swift code..bank apa cawangan mana kena verified..shud be no problem.

biasanya gitu la..tak selalu..kdg je ada oversi tranfer.

cer mintak depa email proof of transfer etc.

rospinki replied at 12-1-2017 05:19 PM
cikbling..transfer bank to bank biasanya guna swift code..bank apa cawangan mana kena verified..sh ...

ada dah pun ref number codepun ada tapi mmg tulahhhh

cmf_blingblings replied at 12-1-2017 04:52 PM
aku nak Tanya pada hangpa semua yg selalu buat transfer from oversea ke Malaysia, commercial transfe ...

macam baru tumbuh bulu ari pulak hang nee bling, perkara macam nee pun slack.....

Hang nak contact number ZETY Tak????

cmf_blingblings replied at 12-1-2017 04:48 PM
Aku tak pernah masuk IKea, malu nak ngaku tapi sesungguhnya sgt teringin nak pi Ikea....tak kirala ...

There are many things in life that you are deprived off....bukan setakat IKEA jerk kan????

rospinki replied at 12-1-2017 12:57 PM
Ikea pun tk pnh pgi..corelle je mampu tu pon psal member keje panama jual murah skit. Hang ada set ...

Kan dah sebut kalau setakat corelle tuh manak pakai buang jerk....apa yang simpannya, Tak pakai????

Udah hari nee Jom ke KELAB TASIK PUTRAJAYA .kita mengeteh sebelum manak berjemaat...Ada tea session cum meeting kat MARRIOT Putrajaya at 3pm ......

P.S...si tecik otistik dok ngan hang atau mantan hang?????

mannaakaatau replied at 13-1-2017 10:41 AM
macam baru tumbuh bulu ari pulak hang nee bling, perkara macam nee pun slack.....

Hang nak cont ...

perkara ni finance yg buat dulu, kerja aku entertain jahh, ni company kecik, dari baby sitting sampai final account aku kena buat. Pelik dak gaji kerani cabuk jahhhh...ialah sbb aku kija half day jah..

mannaakaatau replied at 13-1-2017 10:43 AM
There are many things in life that you are deprived off....bukan setakat IKEA jerk kan????

:lol ...

kdg-kdg perumpamaan Melayu ada betulnya, Nyamuk di seberang laut nampak, gajah di depan mata tak nampak.

Tak sat aku baru tengok WHI kat TV3, ingatkan shoot kat Maldive rupanya kat hujung kampung aku jah... patutlah org luar berlumba-lumba nak mai langkawi

cmf_blingblings replied at 12-1-2017 07:24 PM
ada dah pun ref number codepun ada tapi mmg tulahhhh

sis, client tu ada bg credit advice x? kat situ ada swift code, reference no, payee name etc. then forward kat bank tuk trace payment tu. selalunya kalau telegrapghic transfer ni amik masa 3 hari tuk masuk bank kita. kiranya transaction tu berjaya ke x?

ixaraalya replied at 13-1-2017 02:45 PM
sis, client tu ada bg credit advice x? kat situ ada swift code, reference no, payee name etc. then ...

semua dia dah bagi details, copy itulah yg kita bg kat bank sini tapi dia cakap tak ada dlm SWIFT code dia. So bank kat Australia minta formal confirmation from our local bank supaya dia org boleh investigate mana hilang duit semua. Dah banyak kali jd tau tapi lepas Lgk branch check dgn KL baru terkedek-kedek masuk kita punya account, matilah kalau ada 50 transaction sebulan dah ler clients semua dari oversea

cmf_blingblings replied at 13-1-2017 05:50 PM
semua dia dah bagi details, copy itulah yg kita bg kat bank sini tapi dia cakap tak ada dlm SWIFT  ...

Bank msia yg mana buat keja mcm ni..first mistake boleh tolerate lg.. why not kakabling email to banks operation team. Buat official report, cc to all.. swift code tu senang je, BMMB, CIMB etc..tu je..takkan boleh buat salah byk kali.. tp ive to admit, tt mmg byk problem lg2 bila pembayar bg maklumat x cukup..mcm sy, sy prefer user sy pay online using cc tp ada yg refuse sbb high bank charges lg2 jp morgan..

Selain dari swift code, bank kan boleh trace melalui beneficiary acc name or payment reference..aiyoo

cmf_blingblings replied at 13-1-2017 02:13 PM
kdg-kdg perumpamaan Melayu ada betulnya, Nyamuk di seberang laut nampak, gajah di depan mata tak n ...

Jauh perjalanan, luas pemandangan...jangan jadi katak dibawah tempurung......

Hang nak manak sambung lagik Tak??

cmf_blingblings replied at 13-1-2017 02:11 PM
perkara ni finance yg buat dulu, kerja aku entertain jahh, ni company kecik, dari baby sitting sam ...

Balak dah didepan mata baru nak terhegeh hegeh ambik wudhu buat solat tolak balak??
Ilmu itu kekuatan....

Fikir fikir Kan lah......

mannaakaatau replied at 13-1-2017 10:50 AM
Kan dah sebut kalau setakat corelle tuh manak pakai buang jerk....apa yang simpannya, Tak pakai??? ...

Si tecik otostik dh pi kt abah die..robin bgi dia duk sna bole teman kaklong dia..dia duorg skola sama..sorg form 4 sorg form 5 dh..both them nx to each other kelas A

Umah robin ngan umah lame hnya stone throw je manak..senang robin nl jerit dri sini..oii bgun udah siang!!!