CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-IIN

Suka Hatilah Nak Beli Tudung Ratus, Ribu Ringgit Pun! - Shamsuddin Kadir Tegur G

tak kisah la beli tudung mahal ke murah ke..yang pntg niat tu nak ttp aurat dan n proper... bkn skdar sbb fesyen... pndai2 la fikir

Lantaklah depa. Duit depa. Why bother.

Kalau beli tudung mahal setahun sekali as self-reward aku agree. Tapi kalau gaji cukup makan, beli tudung mahal lepastu komplen x cukup duit nak beli susu anak, harus aku lahar. Belajar tentang keutamaan, beli keperluan dulu

Masa nk raya hritu tengok kt fb tudung tu rege 3k keatas semua..btu swaroski bagai.

HazeLJoseph replied at 18-7-2016 11:02 PM
Hakak beli kain plain.. jahit tudung sendiri,tak payah nak sakit kepala bab2 gini

Rasanya lebih mshal klu buat sendiri....

Akk beli tudung kangaroo je rm5....

Berebut org tgu new release dUck baru. Nasib baik ku x tergolong

Follow Us
setakat ni pakai tudung rm10 pun ok.  kalau tudung mahal renyah pulak nak jaga.

gigahertz replied at 19-7-2016 10:42 AM
Pompuan kalau tak tudung. Mesti kasut kalau tak kasut mesti pinggan pangkuk. Bende bukan takde ben ...

Orang pakai tudung nk kalau nak uji iman dia cuba kita sandar kat tudung dia dah gosok....

eh..tetiba aku terasa pedass plak bc ...

beli tudung mahal setahun sekali ja,tu pon time raya

cikfina replied at 23-7-2016 08:03 AM
beli tudung mahal setahun sekali ja,tu pon time raya

Tipu. Tahun ni raya beli tudung hijau
Nanti promosi raya haji nak tudung kaler pink. Tudung bukan berlipat simpan dalam laci. Tapi sangkut pakai hanger.   Tapi yang hairan pakai tu takde. Gantung je lebih.

Orang perempuan kalau beli tudung pilih warna sahaja dah 2 jam. Kalau bawak anak ..tak.perasan anak hilang pasal dok belek tudung x habis habis.

azimodin replied at 20-7-2016 05:38 AM
Kalau beli tudung mahal setahun sekali as self-reward aku agree. Tapi kalau gaji cukup makan, beli t ...

Seorang pompuan normal tidak boleh tengok perempuan normal yang lain lebih cantik.putih.comel.ayu.kurus dari dia. Walaupun perempuan normal tu takde tegur sapa dan pertalian darah dengan dia

Kalau laki nak beli xbox ps3 sony xperia x3, pandai marah.konon membazir.pastu dia punya marah tu dari.pagi sampai lah ke malam. Smpaikan masak sayur jadi masin pasal terlebih letak garam time masak...tapi bila time pasal jualan tudung....awal pagi suboh dah panaskan engine.... Padahal nak pergi tu tengahari

hanie_z replied at 19-7-2016 12:32 AM
yang suka tudung mahal2 ni selalu sebab brand je.
padahal tudung tu kain biasa letak tag butik je k ...

Malaysia beruntung pasal rata rata perempuan islam.melayu Malaysia ada kerjaya sendiri. ikut data yang aku kumpul perempuan melayu kat Malaysia ni more more berjawatan tinggi berbanding lelaki.actualy tudung tudung cantik ni buat tukang pakai more konpiden bila berdepan dengan orang.

Sebagai contoh Bank negara punya ketua
Perempuan. Ketua SSM perempuan.
Tak salah aku microsoft malaysia punya ketua pun perempuan. Hampir semua jawatan kat Malaysia ni perempuan ada masuk cuma satu perempuan takkan dapat

Jawatan.perdana menteri.

ko beli kain, pastu ko beli swaroski punya manik & ko design sendiri.. dari ko membazir beli mahal.. yg mahal nama brand bukan kualiti

gigahertz replied at 24-7-2016 07:22 AM
Malaysia beruntung pasal rata rata perempuan islam.melayu Malaysia ada kerjaya sendiri. ikut data  ...

ahkak pink dah lama jadi  perdana menteri..

gigahertz replied at 24-7-2016 07:05 AM
Tipu. Tahun ni raya beli tudung hijau
Nanti promosi raya haji nak tudung kaler pink. Tudung bukan ...

hahahaha,memang la slalu beli,tapi yang mahal tu beli setahun skali jaa,yang lain beli yg murah2

ntahla apa bezanya beli tudung mahal ngan beli handbag mahal keta mahal. ada je option utk yg lebih murah tp kenapa nak beli yg mahal beratus kali ganda. duit masing2 kan. ada juga yg gown kawin pun puluhan ribu harga, padahal ada je yg harga rm500. Jam puluhan ribu vs jam RM100. ikut suka dialah duit dia. kita beli yg kita mampu sudah.

dulu selalu beli tudg rm60...skrg ni beli tudg rm20-rm30 dah...

Tudung,saya tak kisah sangat..buat apa beli mahal2 kalo yg murah pun da selesa n tutup aurat..

Cuma telekung,saya teringin nak ada telekung ala2 siti khadija tu..yg ada awning lembut kat kepala..mcm telekung lycra,tapi,sy tak suka lycra,saya nak kain biasa..tp,telekung sk mahal sesangat..

Tak apa dik kalau ko mampu, asal  jangan tudung, baju, beg dsbnya ko nak beli yang mahal-mahal tapi time untuk anak nak beli kasut sekolah, nak derma utk hari guru sekolah anak ko, nak bayar yuran srkolah,tuisyen dll ko bising pulakkk.

gigahertz replied at 24-7-2016 07:22 AM
Malaysia beruntung pasal rata rata perempuan islam.melayu Malaysia ada kerjaya sendiri. ikut data  ...

Jawatan PM tu mmg ppuan la ... kan Kak RM jadi pm katanya suami nya tu kata org hanya la boneka yg menurut perintah aje