CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: evilcooler

Pendedahan kisah2 misteri seorang penyelam laut dalam

parking duluh....

jgn sewa parking naik dah la..

Edited by renhayashi at 22-7-2016 04:38 PM
SambalBelimbing replied at 22-7-2016 03:33 PM
ko ade lesen eh?
aku takto la camne nak kabor prasaan cuak aku ni..
suka imejin benda pelik2. .
...

haah, aku da ade lesen.. tapi aku buat fun dive je.. tak bersedia nak buat night dive pon.
sebab aku tak suke tgk bende yang tak nampak
Kalau ko ade prasaan neves yang tinggi mmg susah gak la ko nak lepas amek lesen.
Sbb kalau cuak terlebih ko tak boleh nak balance badan mase dive tu nnt.
sesia plak buang duit

**Sorry teroff topic plk

siape_aku replied at 15-6-2016 12:11 PM
akak aku diver....baru masuk brape meter je...40 - 50 meter je...paru2 manusia tahan berapa meter sh ...

Kau cakap pasal video mermaid tu kan, aku pun teringat gak psl tu. Yg peliknya, slps kisah dorang didokumentarikan, kerajaan US tak silap suruh mereka keluarkan statement yg mermaid tu tak wujud dan cerita mereka hanyalah rekaan.

Dokumentari tu pun dah takde tayangkan kisah2 benar sbb dilarang oleh pihak atasan broadcasting. Ni terbukti pihak berwajib sana nak mengaburi mata orang awam. Sama mcm kes alien n UFO.

Btw aku cari balik video tu tp dah tak jumpa. Kalau kau jumpa, pls paste link tu kat aku. Hehe tq

Bila tt nak update ni

Hats off kt org yg kejenya berbulan2 dok  atas kapal dgn dalam laut. Walaupun lahir kt penang yg dikelilingi laut, tp mmg nervous setiap kali dkt dgn lautan.  Pasal kecik dulu hampir lemas kt batu feringghi nun.

Balik klate hari tu, nk mnyeberang sungai dari rantau pjg ke takbai yg jarak masa 10 minit pun aku dh keras dlm bot .

More stories TT

xde updet lg ke

Follow Us
evilcooler replied at 3-6-2016 06:02 PM
Salam semua,

Pada hemat saya, lautlah merupakan tempat paling angker jika dibandingkan dgn darata ...

pernah dngr ustaz ckp, jin paling ganas/bahaya adalh yg tinggal kat laut, jin islam tinggal kat langit, yg kat dlm bumi/bawah tanah biasa2 je, Wallahu A'lam Bishawab

i tkt laut sgt..mimpi je la nk g pantai..tgk dr jauh je

so xde update dh ke tt

papepipah replied at 10-12-2016 10:48 AM
pernah dngr ustaz ckp, jin paling ganas/bahaya adalh yg tinggal kat laut, jin islam tinggal kat la ...

Pernah sekali waktu dive, buddy een excited nak tengok penyu kat bawah corals, jadi dia dah ke depan.. een tak berapa excited sangat time tu jadi een agak tertinggal ke belakang sikit. Tak jauh pun.. dalam 3 meter macam tu aje.. still boleh nampak kawan een tu.. rasa seram sejuk aje.. bukan sejuk air laut tu.. tapi rasa macam seriau semacam.. rasa macam ada makhluk lain yang bukan ikan2 tengah perhati een..

Bagi een, semakin menyelam ke dasar, makin menakutkan.. nampak gelap semacam aje..

alaa tt xde sambungan ke??
please hapdet @evilcooler
tazabar nak baca ni...

iols pun suka pantai tapi tak suka laut... ms kecik2 pernah la mandi kat pantai. tapi sekadar di tepian jelah.. heuheuheu! tak berani ngko pi tengah2 sana... paling jauh air setakat pinggang je iols neh jenis water panic plus tak reti berenang..

pernah pergi pulau redang naik speed boat with my hasben n tokey my asben satu family.. udah nama speed boat, laju melambung-lambung la weols dlm boat tu kan. tokey asben aku berdiri rilek je smbil pegang steering.. hampeh tol. aku ni dah kecut kot2 buat nye tercampak jatuh dlm laut.. biru kehitaman weh tengah laut tu. dngan tak nampak daratan kiri kanan iols. hanya laut luas terbentang.. smpai kat pulau bidong, rest kejap layan coral yg cantik2.. just tgk dr atas boat je. hakhakhak! pastu sambung melambung2 menuju ke redang.

esoknya tokey asben ajak g lepak kat pantai depan redang island resort. on the way balik, dia gatai2 nak pi round satu pulau redang. iols dah cuak hampir 20 min naik boat tu still tak jumpa ujung pulau tu. maigaddd!! iols mkin cuak dh ni. dgn tertiba enjin boat mati sbb terbelit tali kat kipas enjin. ya Allahhh.. takutnye masa tu jangan cakaplah.. bini dia dah  menangis ngan iols sekali turut menangis sambil pegang tangan asben iols kuat2. ngan anak2 dia yang umur 3 hingga 5 tahun.. alhamdulillah, lepas dia leraikan tali tu... terus patah blk ke homestay. (homestay kt kg. baru pulau redang, yang ada airport tuu.. )

macam2 bermain di fikiran masa tu. bayangkan kiri laut yang bergelobang, warna biru kehitaman, waktu senja plak tu... belah kanan hanya ada bahagian pulau berbatu yang jaraknya 500m. nak terjun kalau sesuatu berlaku?? oh tidakkk... esoknya wife dia ajak kami blk ke tanah besar ngan feri. serik dah nak naik boat. masa mkn malam pn kitorang masing2 diamkan diri.. takut dah pasni nak naik speed boat. oh ya, masa blk nak naik feri tu jumpa pakcik ni (penduduk pulau redang) wife dia tanya.. makan masa berapa minit kalau nak pusing satu pulau redang? dia jawab '... dalam 2 jam lebih' seee?? agaknya masa kejadian tu berlaku mgkin baru suku pulau tu kami round. gilerrrr... mau sampai malam baru siap round kot?? huhuhu!!

Hatida replied at 4-1-2017 05:51 PM
iols pun suka pantai tapi tak suka laut... ms kecik2 pernah la mandi kat pantai. tapi sekadar di tep ...

samalahhh, saya pun sejenis takut air. suka pantai tapi tak suka laut.

boleh bayangkan betapa panic nya masa sis kat tengah laut tu. mesti mcm mcm terbayang kan dimata.
saya baca saya yang cuak kebebeh

kakilicious replied at 5-1-2017 11:11 AM
samalahhh, saya pun sejenis takut air. suka pantai tapi tak suka laut.

boleh bayan ...

tau takper wak... cuak giler baban masa duk atas boat tu.. Ya Allah, matilah kali ni... walaupn masa tu weols pakai safety jacket. if anything happens, weols nak mintak tolong kat sape? bukan ade orang lalu pn kat kawasan tu. boat nelayan pun nan hado!
tapi fikirlah pasal budak2 tu kan.. kesian tau duk nangis. sy ni plak duk pikior pasal 'hidupan' dalam laut tu.
menatang apalah yang ada kat bawah tu. duk terbayang ade ikan besor macam jaws tu, ikan yang pelik2.. yelah, tak nampak apa kan..
gelap, kelam.. tak sanggup nak tenung laut tu lelama. lebih rela pandang depan je walau hakikatnye kat depan tu hanya laut yang membiru
terbentang luas seluasnya.. memang tak arr pasni nak gi pulau naik speed boat.. tatutt!!!

annehuda replied at 9-6-2016 07:53 AM
kt reddit pun ade bod psl citer seram. nosleep namanye
tp kt situ mmg die letak disclaimer siap2 y ...

bc kt reddit mmg detail sgt pastu karangan panjang sgt iolss siap scroll bawah pjg nye cite nye bila la nk hbs ni

kadang xtau mana yg best sbb bc half way sbb pjg sgt

evilcooler replied at 14-6-2016 01:53 PM
Salam semua.. Minta maaf sebab lambat update. Ni haa ada satu lagi.

Peristiwa 6: Keepers of The D ...

meremang sgt bc part ni

rasa lg seram cite ni dr cite pontianak sume

Pengalaman aku masa scuba dive paling mistik dan mengerikan

tahun- 2006
tempat- D'lagoon pulau perhentian
Masa- lebih kurang jam 8.30 malam

Dlagoon adalah kawasan easy dive, dalam boat dive master briefing yang dlagoon nie easy dive dan enjoy ajee

lebih kurang 10 minit dive, aku ternampak satu soft coral dan seperti biasa ada clown fish, tapi kali nie aku tertarik dengan seekor clown fish nie, cantik dan memancar sinar

sedang ralit tengok clown fist nie tetiba aku perasan aku dah lama, dan sunyi yang amat, hanya bunyi keluar dari regulator aku ajee dan start lah benda yanga ku takutkan sekali

alu perasan ada benda bergerak disebalik batu besar sebelah kiri aku, dlm perasaan aku aku start flutter kick kesana, tiba tiba sahaja lepas dari batu besar tu aku terjumpa satu makhluk- muka memancar giler punya, rambut megerbang- nyaris aku x pengsan kena sakit jantung dlm air

IANYA ADALAH SILAHABAU BUDDY AKU MENYOROK BELAKANG BATU, DAHLAH RAMBUT PANJANG, LETAK TORCHLIGHT BAWAH DAGU, MANA AKU X NYARIS PENGSAN

vicheatjoe replied at 22-3-2017 01:37 AM
Pengalaman aku masa scuba dive paling mistik dan mengerikan

tahun- 2006

kalau aku la dlm laut tu jugak aku bantai kawan tu sbb bagi aku tkejut

mana tt ni..lamanya nak sambung...

aku pernah sekali terlemas dalam laut kat batu feringgi..aku xtahu la lantai laut tu jenis landai mencuram g2.. ntah mcm mane aku tertarik lebih jauh..masa tengah2 panik tun rasa mcm kat belakang aku ada satu benda besar dan hitam, lepas tu aku dah xingat dah apa jadi..tapi alhamdulillah hidup lagi sampai lah saat aku menaip ni.. sebab time tu budak2  lagi jadi aku rasa  benda yg hitam besar tu mcm ikan paus atau dolphin yg selamatkan aku

evilcooler replied at 30-6-2016 12:23 PM
Ada tapi sekrang ni penat bnyk keje. Lagipun dah masuk 10 mlm terakhir kan. So priority kat benda  ...

Tuan tanah...xde sambungan lagi ke??

Saya cuba cari thread dekat reddit..xjumpa pulak.

Tuan Tanah Kedaung.. xde sambungan lagi ke.. lama dah tunggu.. setahun dah..