CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bidacool

Thread Luahan (V-8) - |STRICT REMINDER| NO Reply or Quote

Close [Copy link]
aku tengok kakak2 aku sgt manjakan anak2 mereka. semua jadi macam retard....everything mak uruskan. Dan kakak aku proud abt it....konon their children very rapat dgn mereka. ohhh pls lah...

Biasa remdhan sebegini blog MAT GEBU amat laku untuk aku klebek dan belek.nak dapatkan idea la kononnya melihat menu tatkala perut kosong amat membantu. Semuanya nampak sedap. Tengok pucuk kayu mentah pun terliur buleh nafsu nafsi nafsu nafsi

alhamdulillah berjaya naik pangkat
rezeki ramadhan
harapnya masukla tunggakan gaji bulan 6 ni
bolehlah beli bju raya anak2

Mak mentua dok panggil balik kampung kat wassap group. Pastu dok cakap harap anak dia dapat balik. Tahun ni raya rumah dia. Puasa biar la anak dia ngan mentua pulak.

Pagi puasa pertama dah call. Ni tadi tanya dah balik kl ke. Memang la, kosser nak gi rumah dia plak. Padan muka.

Ingat kita ni tak penat travel? Sabtu dah berjalan sehari visit adik beradik aku accident teruk - after a week baru dapat nak tengok.

Bukan ade ape kepentingan pun dia panggil balik tu, saje nak berkumpul anak beranak. Dia boleh la, tak pernah ada mentua. Anak2 dia takde sorang pun kawen anak yatim, silap la dia.

Tak payah nak suruh aku berlapang dada dgn mentua, oh please. Alhamdulillah aku syukur sgt aku tak duduk skali ngan diorang. Tapi masa yang aku duduk ngan diorang tu, berapa malam je aku spend kt rumah mak ayah aku, berapa kali je balik? Sedangkan aku duduk dengan dia, patutnya every weekend aku blh blk tgk mak ayah aku. Pernah ke dia suruh anak dia bawak aku balik? Tak pernah. Raya pertama kt rumah dia siap cakap pasni tetiap pagi raya kat rumah dia. Aku ni takde makbapak ke?

Salam ramadan

Follow Us
Puasa kali ni sangat menguji ....

Aku mabuk teruk ... kalau ikutkan hati, tak larat buat 1 mende pon ... tapi gagahkan jugak sebab kerja office .... aku dah la ade investigation ..haihhhh

Kat rumah, memang flat habis ... berbuka pon banyak minum air je ... masa sahur baru makan nasi sikit itu pon just lauk ikan kering n sambal ... x lalu sungguh2 ... lepas makan muntah balik ...

Moga bertabah hingga ke hujung ...

Edited by Hana at 29-5-2017 12:06 PM

bulan puasa, aku stress sket sebab, aku le yang bertanggunjawab utk jaga makanan sahur.
setakat ini, masih ok lagi, bangun kul 4am utk masak. nasi baru.lauk goreng2 je.
tapi, kalau gulai ke kari ke kurma kena la masak kul 11pm. tak caya aku leh masak pagi2. dah le tahap amatur.
harap2 semangat masak berpanjangan hingga akhir ramadhan.
however, aku mmg dah standby maggi goreng, maggi kari dan sardin. yela. aku pun tak caya gak dgn diri aku ni. kot2 la terlewat bangun ke.

tapi, time berbuka, tak masakla. beli aje. ingat superwoman ke?

semlm sampai bazaar stadium shah alam tu kul 6pm. kitaorg dari airport. hantar adik ipar pergi umrah.
ramai siot kat bazaar.
laki aku la..gigih sgt nak pergi walhal aku cakap, takpayah.

aku rasa, tema air tahun ini, Air Teh Manis Madu eh? byk betul gerai jual air teh. pastu orang ramai pasti beratur.

Ya Allah, kuatkanlah aku utk menghadapi dugaan Mu..

adakah aku dah jd mcm mak aku, dah kena angkat bendera putih utk daging?

Aku sedang mengalami sindrom kurang selera mkn puasa2 ni. Sahur lg lah

Lps tu selera nk western ajer. Masalahnya laki x mkn sgt western ni. Pasta ke apa lah sgl mala tu. Asek kari manjang. Mana la aku nk bselera nk hadap kari spjg thn.

Satu kerja pulak nk masak 2 varieti lauk. X koser. Mcm rajin sgt nk berlama2 kt dapur puasa2 ni. Kudrat dh habis ptg2 tu biasanya

Ermmm... aku nk cr petai lah. Hahaha. Buat sambal bilis petai. Buat garing2. Lps tu buat stok. Mkn dgn nasi panas2. Lps tu telur mata kerbau isi kicap. Walla. Mesti terangkat kan

Lps tu ulam plak dgn kcg botor plus tempe goreng garing. Fuh! Terliur plak dgn menu ni
Harus lah aku menggigih mencari petai.

Petai oh petai!

Aku nk pi bod gossip. Tread fattzura. Sbb x dpt tgk Episode 5 HSC (br nk terjebak tgk drama melayu. Selama ni aku x tgk sgt drama berepisode2 ni) sbb tok laki tgh terbongkang dpn tv.

Chow chin cow!

Menu buka puasa
Hari pertama : megi goreng
Hari kedua: ayam goreng ala kfc
Hari ketiga: tak masak. Tok laki bawak mknn Dari Masjid
Sahur sume makan leftover sahaja.
Ni sementara tunggu tok laki bwk balik mknn, aku akan berbuka dgn coklat lah. Syukut alhamdulillah tak perlu berpeluh ke dapur

Landlord pujuk kitorg supaya tak pindah rumah
Katanya we are a good tenant
Dia offer free letrik kalo nk stay lagi. Aku pun stuju. Bila pikir2 balik, rumah lain mungkin lebih besar Dan selesa tapi landlord ni baik sangat Dan pandai English. Kalo ada trouble senang
Lagipun kalau tok Laki kene keje jauh ... Aku rasa secure kat sini
Bayar sewa lebih sikit Dan rumah lebih kecil tapi ada ketenteraman jiwa gitu

Berbuka tadi landlord kasik mknn, Jiran dpn kasik dessert, tok laki balik bwk mknn
Fuhhh punya heaven! Air pun takyah buat
Moga2 sampai hujung Ramadan lah aku takyah pegang sudip nih
Tadi bagitau tok laki ...alangkah bahagianya berpuasa diperantauan tempat baru ni. Tak sangka 1st class. Syukur alhamdulillah. Tok laki pun kelihatan happy sekali sambut Ramadan Di sini
Aku happy betul DPT lari dari drama2 di mesia. Until we meet again raya nti. Tak taulah kalo ada drama terbaru. Kalo ada pun... APA aku kesah:zz

Hari ni kira dah 2 hari aku demam. Demam teruk sampai terpaksa panggil doktor dtg jenguk. Puasa agak mencabar bagi tok laki aku sbb terpaksa bersabar dgn pengalaman puasa dan bersabar ngadap bini yg sakit. Demam, batuk, selsema, asthma, pening, semu sekali harung dtg. Hari pertama puasa ok lagi aku boleh masak. Hari kedua dia masak. Semalam aku mereput je dlm bilik. Dia plak kene madak sup ayam sbb aku nak makan sup. Awal pagi ni dia kene sediakan makanan sahur sbb aku masih mereput .

Apapun....semoga aku cepat sembuh. 7hb dah nak fly balik Sydney. Cuti sebulan kami dah nak habis. Semoga berhasil hendaknya. Kahkahkah

hari ni nak test buat murtabak singapore

alaaaa kejap lagi pokcik manak halau iols balik bod gossip

Aku senyum sinis je menghadap karenah & ragam dorg ni .. pelbagai gaya ada ...

yang tua ni dok grudges kat staff aku pasal finding ... ehh ntah hapa2 .. bos nya rilek je accept ...

Apa la aku nak makan berbuka nanti ... tak terlintas apa2 langsung setakat ni ...

misi bulan Ramadan, pi rumah bos check anjing-anjing, katanya tak nampak kat CCTV...mak ai..ok gak tu dpt gak makan angin kat tepi pantai sebelum waktu buka..lets go