CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bidacool

Thread Luahan (V-8) - |STRICT REMINDER| NO Reply or Quote

Close [Copy link]
Penat.
Dah lama tak tidur nyenyak.
Nak tidur.
Badly.

lagi sekali kalau kau buat macam tu aku akan direct pada HR, please respect me if you want me to respect you.

ni last warning ye..kalau dah cakap berdepan pun tak jalan jugak sori lah kalau maruah engkau akan tercalar selepas nie.

Letih arr dengar ko brag sana sini tapi sebenarnya client banyak jer komplen... semoga company tak sambung kontrak ko bulan 8 ni...

dgn penuh harapan aku pi test makanan kat hotel baru tak jauh dari office, menu dia mmg ringkas, jenis makanan yg sesuai utk cafe tapi susun atur restoran class. Aku order club sandwich which yg aku familiar. Came out ^%$&*&^)(* , tuna dalam tin yg aku beli tu pun lagi sedap. tasteless, bad and not going back.  tamat

Poyo akunih. Baru nk follow gossip lopatah sorg dh pi mendoniaaa kt netherland n sorg buat vc truelove la sgt

Haruskah iols search yutube utk dgr lagu wanita terakhir?

Follow Us
Seharian aku sibuk hari ni. Menjelang malam teman plak laki aku ada cricket tournament. Haram aku x faham tengok depa main . Balik2 hotel aku terus mandi dan nak tido tapi mata aku xnak lelap plak. Buka fb, buka insta, buka porem, last2 menempek kat sini up kisah hidup

Aku dah biasa hidup single. Sampai laki aku kata dia skrg berlawan dgn comfort zone aku utk dptkan aku yg sebenar. Kadang aku rasa mcm aku selfish sbb aku lebih suka mandi awal masuk bilik awal dan dok dlm selimut awal2 padahal aku hidup pun lagi online internet dlm selimut. Haha!

Selamat malam Jumaat utk korang. Semua senyap memasing, kemain

Aku sangat berharap kandungan ni membesar dengan sihat dan sempurna ...

Walaupun hati rasa cuak sebab baru 1.6 years lepas ceaser yg ke2 ... tapi, sejak aku tahu kewujudannya last week .. aku dah sayang dia... aku berdoa sangat2 agar anakku ini membesar dgn sihat dan sempurna ...

Semoga semuanya dipermudahkan ... My 5th pregnancy ... with 2 babies so far

Syukur Ya Allah ...

Pss: Aku x bagitau org lain lagi (selain husband) ... cuma luah kat sini je dulu

kesian kat kawan aku..umur baru 32..suami dah ada skandal...siap terlanjur ..
aku tengok dia masih ok,,,muka cantik, body masih bergetah..tapi still laki dia makan luar..

sebab tak bekal hari ni, so kena tapau lunch kat kedai atas bukit.pergi tumpang kawan yang nak balik rumah.balik jalan kaki.berpeluh jugak lah.nasib cuaca ok tak terlalu panas.

ADA kawan ni nasihat2kan supaya aku DPT anak, masak best2 utk suami
Aku diam angguk2 aje sbb malas nk lawan bercakap.dia kalo berckp nak menang sahaja
Kalo.mulut aku jahat, mau aje aku ckp u yg dah beranak pinak, masak tunggang langgang pun tok Laki berskendel, duit tok Laki berkira
Tak kuasa aku nak berkehidupan mcm tu
Kenkadang org yg beri nasihat tu takmo tengok dalam Kain sendiri kah?

Awat aku malas sangat ni .... keje banyak tapi malas nyaaaaa

Senior kat opis aku dulu2 cakap .. hari Jumaat keje 5% je ...

Aku da lebih dari 5% ni ... patut la ... hahhahha

aku masih cari kekuatan utk ckp ngn suami. permudah urusan aku. aku macam dah serik kerana. berulang kali. tanggngjawab kpd aku semua dia penuhi kecuali yg batin agak kurang. suami dh perasan knp aku berlainan 2 hr ni tp aku masih menipu. air mata ni jatuh jer bila terfikir.

Akak aku yg eksyen kaya dan berlagak suci selama 10 tahun, akhirnya mesej adik2 dia. Tapi adik aku porah sama dia.sebab dia bajet istri soleha, tak boleh bagi duit kat mak bpk sbb suami tak izinkan. Tak boleh dtg rumah mak sbb suami tak izinkan. Siap cakap kat bpk last dia visit diorang....akak redha kalau ayah pergi. Mcm nak bagi pelempang je kat anak durhaka ini!
Rupanya dia kaki penipu pembohong, pinjam duit x bayar sewa rumah pun x bayar.last2 kena halau dek landlord .....dia citer kat org landlord nak kawin and nak tggal situ.

Adoiii...darah daging ku kah?

The theory of no one can makes you happy unless you yourself.
And thats what Manak is doing to himself in this porem for years.....
Pathetic but its does make his day everyday

ada  sorang   lecturer medic  dari ipta datang sini buat master totally self funded,  bawak family dengan 3 anak lagi  semua tanggung sendiri sebab ipta kata takde duit nak sponsor.    Duduk homestay aku sementara dapat cari rumah  sewa....  Dengar cerita dia,  budget kesihatan pun potong,   ubat pun kena jimat2 dah,   ada yang  pesakit kena beli sendiri kat farmasi sebab hospital pun dah takde stok.   So dia double suffer, sebab dua2 tu dia terlibat.   

Ada 3 lagi lecturer nak datang  bentang paper kat conference,    pun self- funded juga.   Patut la sanggup duduk homestay bersesak, bukan duduk hotel.   Kira kental dan tinggi semangat juang diaorang nak  tambah ilmu  dan baiki diri, walau dah tak semewah dulu.    Sekarang ni,  nak sambung belajar ok,  nak pergi conference ok,  tapi sila pakai duit sendiri.

Ooo kalo tgk kt phone, mmg pages on every thread kt sini lebih byk.  Gitu rupanya. Anyway, anak aku yg seorg tu mmg la jd bibik lepas spm.  Ada gaji lagi.  Semlm otw balik dari register dia, suami kata... bibik kita dh masuk U dah ye.  Ok now aku jd bibik semula.  Bye.  

Terbaca the post b4 mine... nk tmbh sikit.  Budak U sekarang pun kalo jumlah gaji parents is more than rm10k, tk layak minta bantuan kewangan dh.  Kalo dpt straight A+s pun belum tentu dpt.  Standby la ye.  

bosanlah..mana2 tengok tv..tenet semua kalut nak stanby stok posa stanby raya..awtnya posa2 je lah..kalut sgt nk buat telo masin sbginya.publisiti byk sgt rimas aku (sebab tu semua pasal kos)...aku makin lama makin malas nk amik tau. aku posa posa je lah..apa yg ada aku makan..takdak beli je kt kedai depan..ada 99, econmart, kedai runcit aceh..kedai runcit mamak..kedai runcit aci..eh tk koser aku nk pilih

tapi yg best dok sini..semua dekati je sampai..kete rosak w/sop depan tu jah..gas abis jalan kaki dlm 5 sampi depan pintu..nk beli apa smua ada..nk part time kursus buat kek/bakeri pun ada.itu nnti ada masa aku attend formal course..pandai baking tapi tk pernah pegi kursus apa2..best duk sini

semalam..dah lama nk body masaj..kira2 nk cari indon dulu tu..tapi tk sempat..rupanya jiran depan umah tu pakar mengurut..mcm2 teknik dia ada..refleksology..face masaj smua aku amik. pakej dia murah je..serious terbaik..rege not bad la tapi servis tip top!

pada masa yg sama..sempat lagi aku bisnes ngan dia. psal dia bekenan ngan jubah yg aku pakai..aku ckpla beli kat kedai kawan..alah jubah buat santai2 ke surau je..padahal beli je kt kedai belambak jual..so dia nk order 2 ..mark up la skit rege. nk bawak blik indon ktanya.

ckp psal straight A's..aku kira nk antar anak yg upsr next year tu ke SP Cjaya, since dh tau situ hanya amik yg terbaik je..kalu tkde 10k mmng payah la..but, since aku jaga anak sedara yg belajar sana..sempat aku amik kesempatan baik2 ngan Guru Besar dan penjaga anak sdra aku tu..aku tanya dia psal tu..diorg bole tolong lagi2 kalu single parents. nx year kita tngokla..janji anak kena dpt 6A dulu..insyaAllah diorg bole tolong adjust. mudah2an dipermudahkan. sekarang susah nk masuk mana2 sbp..anak yg sulong tu pon tk lepas. kita try je lah..

Dulu kata aku berkira, semalam kata aku kedekut. Apa apa je lah...aku memang x minat beli aset, baik aku maintain cash rich...he he tapi bukan lah bermakna aku kaya pun.