CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bidacool

Thread Luahan (V-8) - |STRICT REMINDER| NO Reply or Quote

Close [Copy link]
Been there done that!

Iols pun puasa juga. Sempat minum seteguk air jer dgn smlm lite dinner ajer. Moga diberi ketahanan mental/fizikal sampai maghrib.

Mujur cuaca mendung jer. Alhamdulillah

Dari semalam nak balik nak balik nak balik tapi tak balik-balik. Say bye bye dah sekian. Tapi dok la lagi situ menyemak.  Sendiri merajuk sendiri pujuk ye. Takde sape nak layan angin pasang hang tu. Dah tua,sila sedar diri

Nak kirim barang tapi  bukannya nk tolong angkatkan. Bukannya sikit tapi sekotak besar. Susah payah anak dara aku tu angkut masuk bas, dia dgn anak bujang yg besar panjang boleh tengok ajer. Orang berbudi kita berbahasa... ada phd pun tak menjamin adab budi bahasa seseorang....

Sedapnya pulut mangga. Ala-ala pulut diyan gitu.

Jumaat ni tarikh nikah. Dup Dap Dup Dap aku rasa . Tapi yg lebih berdebar pastinya bakal aku sbb nak kene masuk jawi . Sib bek bakal nikah dgn mamat yg asal xde pegang any religion dan sib bek dia jenis percaya ada tuhan yg sedang memerhati dia

8hb kami fly ke Perth dan pusing2 selama 3 minggu sblm balik ke Sydney semula.

Nak citer pasal mcm mana kenal pun aku x reti sbb dia tengok aku hari2 lalu depan tpt keja dia kat sini. Kira rezeki dan jodoh aku la kot. Beza umur la sikit sbb dia muda 3 tahun. Tapi bak katanya age is just a number. Lagipun aku badan kecik dan semua sangka aku baru umur 28 walaupun hakikatnya aku dah 40an

Aku jeles tgk badan perempuan yg tegap yg aktif sukan terutama dlm American ninja warrior . Aku try baju raye td adik tu kate aku x de perut tak deeeee leer sgtttt. Belum tgk aku bukak baju mmg le. Buncit perut ni cane aku nk hilangkan.  Adik si penjual tu mmg le manis mulut puji2 untuk aku beli baju dia.  Xkan dia nk bg pandangan negatif pule

Follow Us
best pula masuk sini
ok dah lega
#akusejenismakhlukpenuhemosi

People plan and God laughs.

Only foolish seek happiness in the distance, the wise grows it under her feet

Alhamdulillah, cuti telah disambut dgn penuh manfaat demi memelihara ukhwah yg terjalin lebih 30 tahun.  Terima kasih kpd yg menjemput dan yg menghadiri majlis tersebut.  Akhlak dan tingkah-laku kalian sentiasa membuatku rasa dihargai dan dihormati.  Insya Allah, jika pjg umur kita jumpa lagi.   

Esok aku dah mula cuti utk selama sebulan. Dia dah cuti sejak semalam sbb urusan masuk Islam dan perkara2 berkenaan . Sehari dua ni dia kene betul2 rehat utk cepat pulih sblm majlis akad nikah kelak. Aku? Excited. Lusa family dari Malaysia sampai. Lepas tu Isnin depan kami berdua terbang utk pre honeymoon maybe sbb dia kata honeymoon sebenar tunggu dia dpt cuti lagi panjang. Well. Aku rasa bangga sbb mak pak adik beradik keturunan dia semua menerima aku dan boleh get along dgn aku walaupun kami berdua bukan dari warna dan kulit serta budaya yg sama.

Kawan2 aku semua kata, rupanya jodoh aku kat Negara kanggaru ni. Ada hikmah aku kene tipu dgn mamat Subang Jaya lahanat tu suatu ketika dulu. Aku mungkin rugi wang ringgit dan masa dgn mamat Subang Jaya lahanat tu. Tapi aku tau ada sesuatu yg lebih baik telah disediakan utk aku. Bakal suami tambah nama Adam Abdullah je kat belakang nama dia yg sedia ada. Nama aku nanti akan tukar dan tambah nama asal dia dgn nama Adam sekali. Semoga semua terus dipermudahkan. InsyaAllah

puash hati balik kali ni. request sume dapat. Butter cake & pulut kuning. sepupu sepapat sume dtg joint shit chatting

hari ni 5S kena settle cepat-cepat balik ni nak kemas sangkar anak anak bulus sian uoll's mommy bizi nau sekarang....

satu benda yang boleh spoilkan mood aku sepanjang hari adalah video berkaitan budak-budak/baby kat fb tapi tangan gatal nak klik.tadi baca tentang baby 5 bulan yang tetiba meninggal.sedihnya ya Allah

adehh kenapa lambat sangat aku buat kerja hari ni please do your word fast n furious hari ni nak balik awal kerja tak  nak stayback hari ni

Semoga dipermudahkan sgl urusanku. Aamiin Ya Allah!

Kalau org tua dtg ke rumah kita pd waktu siang atau mlm, elakkan dari menghidangkan minuman atau makanan yg manis2.    Dpt pulak kalau tetamu yg jenis segan nak say NO bila tuan rumah dah siap hidang cantik2.  Kalau siang, boleh tahan lagi.  Kalau malam... selain dari susah nak cerna, kasihan org tua tu mlm2 tak boleh tido, dok segar mata.  

Akulah org tua itu.  

hmm..voucher guardian yg aku dapat hari tu dah expired semalam rupanya..melepas nak guna..takpelah takde rezeki kot..

one of the best source of marriage advise that you can get from are from those that had loved and lost it in split seconds.they are so forgiving in nature.

for from them you hear of the yearnings, of the goodbyes that never came, the last kiss that was never given, the last glance that was stolen from you, that last words of wisdom to accompany you during the long and lonely nights.. the lost look in their eyes that wanders to a place far away.

they will tell you of the WHAT IFs if they can turn back the clock and redo it all over again

makes you rethink and re-evaluate your stand in life, and it might just change how you view things that has been put as a priority in life.

terimakasih Ya Rabb atas jodoh yg diberi, jika diizinkan ingin bersama dgn dia sampai dah tua kerepot and still be able to laugh at the world gone by us ..while we take a sip of our fave thai milktea

congrats sis semut..hope you'll have a wonderful journey with your other half.

ada sundal tu sebok menjaja urusan orang lain..siap sok sek belakang..sebab dia ingat kesundalan dia orang lain pun perangai sundal mcm dia kot.
aku orang yg ada fon no. kat aku pun takde aku nak sok sek pasal dalam ni kat luar..even those pm aku pun tak pernah aku sentuh isu ni.

memang sundal betul perangai..kat mana2 je aku nampak sundal tu meyeleser jantan lantak kau la...tapi sundal tu dok busuk2 kan aku merata tu yang aku geram. sundal busuk

ada sekor telepas kt aku..bole pulak sekor tu tanya mcm2 kat aku.

oiii sundal..kau menyundal lagi bagusla.