CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bidacool

Thread Luahan (V-8) - |STRICT REMINDER| NO Reply or Quote

Close [Copy link]
Cerita good old days,kat bod antu pernah tercipta sejarah terid sembang mampu khatam dalam masa tiga hari sooo happening tanpa kehadiran hantu saka or apa-apa hantu sekalipun. Pelik pula aku kat terid keluarga ada bapak segala iprit bersaka bertunggu bertangga mengalahkan terid hantu

Perut penuh, bdn penat, kaki lenguh.  Insya Allah esok balik KL.  Now tido. :zz:zz:zz

Hmmm
Dapat ke simpan 12k this year?
May Allah ease.
AMIN

erm

banyaknya spam

dh lama x jenguk sini.nak kata busy,x jugak.masuk forum baca isu semasa ,bc gossip reply mana2 sket pastu off..dah tua lah..malas dah.nak meroyan kat sini pun dh malas...ppl change.maybe usia tua buat aku berubah..x de la tua mana tapi tua lah jugak..dh masuk 4 series kan
aritu adik aku throwback gmbr aku dgn anak aku 10 thn lalu...gila nak nangis..dengan comelnya aku,dgn kurus gilanya..mampu nangis je lah tgk..masa muda x kan kembali lagi.hadap la usia tua ni dgn bijak

Aku bersyukur sgt2..doaku moga dia kuat dan memperbaiki diri dan semoga ketemu org yg lebih baik..seburuk mana pun seseorg tu dia berhak utk bahagia..aku tk pernah mempertikaikan hak dia. Harini wsap bgitau dtg umah bpk budak2 ni masak gulai tempoyak udang galah..siap send picture lagi..wahhh aku kagum. Aku ckp korg makanlh..syukur pandai dah masak mcm2..dengar siap beli buku resepi.. Aku tk mintak byk..tiap hari yg diberi adalah satu peluang utk kita berusaha kearah yg lebih baik. Jika tak tahu menahu cerita ibarat jgn menuba diair jernih..ikan tiada air beracun.. ehh..

Follow Us
berdebar2 pulak rasa lagi 6 hari

tu lar sendiri gatal kata nak disurprise kan jer..

kengkonon humble..padahal padahal nak cakap jer..Syg nak yg ituuuuuuuuu lar By oi!  

Hectic week again ...

Dari Johor - Selangor - Kedah

Pending ke Kuantan plak esok ...

Outstation back-to-back ...

Tapi part yang paling best ... travelling naik BUS with my 1.5 years baby ... berdua je ... huhuhu

seriau jugak at first bila decide nak naik bas tu, tp dok pikir naik kol 11.15 malam, so OK lah kot . si kecik tu mesti tidur

Yup, berjaya .. walaupun adalah 2-3 kali dia bangun meragam ... aku amek 2 seat, senang dia nak baring & etc ... Kalau bawak si abang, mau satu bas dia tawaf agaknya .. kakakka

lenguh gila badan da lama x naik bus .. last masa zaman study dulu je ... tp best gak ...   

cepatnyer masa berjalan. tak sabar nak tggu may

almost nak dekat setengah tahun dah..cepatnya masa berlalu.. knp cepat sangat..

tak sangka nya..nak masuk bulan puasa dah.
pastu raya.
cepatnya masa berjalan.
kenapa dulu2 rasa aku byk masa ek? time bujang2 dulu?
skrg mcm rasa takde masa lah.

Org racist ni, dia tk ingat kot siapa yg jadikan org2 yg dia tk suka tu.  Tak baik tau hina kaum lain sbb ia serupa kita mengeji ciptaan Allah.  

Alhamdulilahhhh

Raya kat JB jer.big boss kata takda mood nak mengharungi jam berjam2 sampai kebas2 sendi nak ke Kedah & Penang

jumpa Abah & Mama lepas raya jer
Settle the kettle.last year mcm nak nangis stuck kat Gopeng

Busy months ahead.labour day ni nak sental rumah atas bawah dpn belakang before bln puasa kang nanti dah tak larat.

Nak cari baju raya siap2.stress last year hantar tukang jahit.on raya eve pun tak siap2 :..at last terpaksa beli jer apa yg ada.dasar peniaga tamak and suka aniaya orang padahal kita hantar 4 bulan awal kot!

Langsir pun dah siap gosok
I like to prepare things in advance sebab tak suka berebut2 ..nanti stress level UP kurus pahala puasa..

Harap2 that racist person sempatlah insaf sebelum ditarik nyawa.  Tebal naw perkauman dia tu.  Tk patutlah dia haruk mcm tu td.  "Ini Msia Melayu punya tau?!"  Aku plak yg rasa 2ndhand embarrassment kt klinik tu td.

Dont always trust what you see, even salt looks like sugar!

until yesterday aku dah tak tahan ngan anak no. 3 aku tu tak abis2 ngan slime dia..habis segala sabun syampoo dia guna buat slime..tak pernah menjadi bersepah sana sini bazir geram betul aku. ujung2 mintak oder slime dari online..aku pun ckp ok bagus..dari ko buat keje tak faedah baik mak oder..laaa..rupanya benda tu tidaklah susah mana..yg dia oder tu dah siap ingtkan complete set utk buat slime..(menatang stretchable mcm tepong tu) ada la secoet jah rege rm20 dari singapore oder..alamak bazir je.

so aku aku pun bukak youtube..tengok cemana buat slime..senangnya, blik aku beli bahan2 dan buat sebotol gam aku guna (bahan utama dia gam putih tu..campolah bahan2 aktif lain..menjadik! fluffy and stretchy)..apa lagi sukalah hati anak aku tu..melopong dia ngan mak dia ni haa..tak sangka slime tu pon omak dia reti buat pastu dia nk lagi..nanti nak jual kat kawan2

test test test

Old, poor, sick & without children.

Malaysia in 2050...... katanya.

rasa marah sgt2 baca kisah arwah adik tahfiz tu, seriously i think some parents are to be killed jer, dorang tak layak nak jadi ibu bapa, ada mcm tak sabar2 anak dah cukup umur jer sumbat/hantar jauh2 anak masuk sekolah agama, lepas tu upload kat FB nangis2 rindu anak..gila kot jenis mak bapak gini?

dah lar tertengok vid baby kena gantung dgn ayah sendiri

budak perempuan kena line up satu persatu kena layan nafsu jantan, dah tu boleh pulak dia tersengih, dik besok lusa kalau masuk muka kat paper buang anak, kalau dekat akak nak meet-up with you and kungfu kick kat muka tu jer dik..

menyirap darah seharian ni.