CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: axl_bach

[Tempatan] Pemahaman korang berkenaan speed dan overtake di lebuhray,RUMUSAN di #3

Close [Copy link]
Semalam sebijik Mybabi BBNU memotong kereta aku dari kiri.... dah la ktorg bawak 70kmph je kat lorong kiri. Macam dah xde lorong kanan nak memotong. Cilake betol. Dengan sticker ntah hape2.... x ambik ikhtibar betul.

for me kalo nak bawak laju gila stay la lane kanan.. kalo korang rasa nak ikut peraturan jalan raya stay la lane tengah n kalo bawa siput stay la lane kiri sekali.. sekain terima kasih.. yg baghal is bawa perlahan tapi  dok lane kanan x kasi org belakang potong ... haiisshhh..

leon_mclaren78 replied at 5-5-2015 05:26 PM
one more thing yg ai bengang... kalo jln tgh byk kenderaan, speed setakat 50km/h to 60km/h, pastu se ...

saya mmg menyampah sangat bangsat2 sebegini yg seolah2 jalan tu bapak dia punya, jadi org lain kene ketepi bagi laluan.

cam sial.

aku secara automatik akan drive laju di PLUS highway sahaja iaitu kuar dr jln duta dan ke utara (blk kg)... aku takat cecah 160-170kmj je berani (sedar kemampuan kereta dan skill driving)... tp biasanya maintain dlm 120-140kmj... pengakuan berani la sgt kan
highway lain aku semacam x berani... kalo kat mrr2 ke mex ke federal ke apa ke... aku elok je ikut hadlaju...

tips: kalo sape yg biasa lalu mrr2... bila jam, xyah la stay lane kanan... lane kiri lg laju kot... sama jugak bila jam kat highway

leon_mclaren78 replied at 5-5-2015 05:26 PM
one more thing yg ai bengang... kalo jln tgh byk kenderaan, speed setakat 50km/h to 60km/h, pastu se ...

Kalo celaka lehnat nk haibim tym jln sesak yg tu aku x layan la..... lehnat sgt nk minta laluan cm dia sorg jer ada life nk hidup

axl_bach replied at 5-5-2015 01:21 PM
Versi ringkas lebih

1. Cruising drive 110km/j

thanks sis......akak vote no.2

Follow Us
stinger_attack replied at 4-5-2015 12:35 PM
you can be the safest of driver...but you cannot stop other road users from being idiots.......

you are right, nobody can stop you from being idiot in the forum too...kan idiot?

NIXAReturn replied at 6-5-2015 04:16 PM
thanks sis......akak vote no.2

tq atas vote anda.......

Hasil dapatan undian yg berjalan selama 2 hari adalahseperti berikut

Jumlah voters 111

Undi yg tidak diambilkira kerana tidak pernah memandu 7 orang

Pemandu yang melebihi hadlaju lebuhraya iaitu 110km/j 75orang, dgn pemandu tegar melebihi hadlaju berkenaan adalah seramai 28 orang,dan bakinya hanya melebihi hadlaju berkenaan ketika memotong iaitu seramai 47orang

29 pemandu memandu mematuhi hadlaju yg dibenarkan, dengan  18 orang mencecah maksimum 110km/j manakalaselebihnya dibawah hadlaju maksima

5 pemandu berkemungkinan akan berhadapan provokasi pemandulain akibat tindakan memandu secara seragam di laluan memotong

Jadi secara tuntasnya dapat disimpulkan majority forumer memahamisecara asas yg laluan lebuhraya terdiri daripada 3 laluan berbeza dengan fungsi yang khusus mengikutkelajuan iaitu laluan perlahan/sederhana laju di sebelah paling kiri, laluanpemanduan laju dan juga pemanduan seragam di laluan tengah, dan laluan ygDIKHASKAN hanya untuk memotong iaitu laluan paling kanan

majoriti juga biasa memandu melebihi hadlaju yg dibenarkan, terutama ketika memotong

hanya segelintir yang masih beranggapan bahawa TIDAK BOLEH MELEBIHI HADLAJU YANG DIBENARKAN BIARPUN KETIKA MEMOTONG iaitu hanya seramai 5 orang

Sekian, undian sudah ditutup

111 orang je yg vote...

lembab.

betul ka kalau pakai produk tu en e bopleh jadi tembam