CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: blinkazwa

Mahkamah putuskan Watie Elite Bersalah.. Nak bergaya sangat...

Biarr papa asal bergayaaa

berlakon memori cinta suraya beratus episod mau pyment kepuk2 jgak dpt..so silalah bayar hutang..

baru nampak dia last week berjalan jalan di klcc hari ahad dgn suami & anak

Sama la mcm bapak aku dlu.. pacik aku org Ameno kampung nak beli jentera.. bapak aku jadi penjamin.. last2 bapak aku terkena sbb pakcik aku tak bayo... da setel da pun... pastu pakcik aku yg sama jual tanah pusaka makan sorg2 x kongsi dgn adik beradik lain.. ish3 manusia2... prangai cam vavi

dah tau tak mampu, takyah la pakai kete mahal...bodo piang...

Edited by apech at 28-3-2016 09:06 AM

Dulu, adik ayah (pakcik) aku ada pinjam dlm belas2 ribu untuk menantu dia nak buat modal bukak butik meniaga kain dr Vietnam. Nasib baik bayar habis tapi makan tahun jugak la.. Tengok butik tah ke mana, meniaga car boot sale jugak.

Baru-baru ni, pakcik aku tu nak mintak pinjam lagi utk anak yg lain pulak. Puluh ribu utk buat downpayment anak dia nak beli rumah. Ayah tak bagi dah, mak pun dah bising. Sebulan lepas tu, tgk anak dia tu pegi melancong ke Korea bawak family dgn mentua. Sebelum pinjam tu, baru balik dari Ostolia bercuti anak bini.

Mak cakap dekat ayah, kata takde duit....melancong ada duit pulak. Ayah senyap je, nasib baik dia tak bagi.

Pakcik aku tu baik, cuma anak dia je la yg ehhmm sikit, lebih tepat menantu dia tu yg nak hidup mcm org kaya. Nak duduk rumah 3 tingkat kt KL, bukan beli tapi sewa atas alasan kalau mak ayah dtg cukup la bilik utk semua org tak sesak-sesak. Kesian kazen aku tu nak sara bini selera tinggi.

Follow Us
apech replied at 28-3-2016 09:04 AM
Dulu, adik ayah (pakcik) aku ada pinjam dlm belas2 ribu untuk menantu dia nak buat modal bukak butik ...

tu perangai jenis tak mau keluarkan duit sendiri,rela nak berhutang,duit sendiri biar simpan,dpt bonus + div...duit org boleh byr interest free,klu org yg bg hutang mintak lebih,dikatanya riba...haram..

ni i ckp dr pengalaman jgak...my sis suka dtg pinjam duit utk anak dia...klu anak jenis jujur tak pelah jugak...sorry lah,i pun dah penat nak bg org pinjam duit.ng yg nak berniaga,tak de modal buat cara tak de modal,jgn senang2 nak mintak kat org.myself pun berjimat cermat

klu pasai guna nama utk loan,mmg awal2 lagilah i 'basuh'...

kesian Hana. Moga segala dipermudahkan.

dlu arwah ayah pn pnh jd pnjamin utk jiran smpi org bank dtg umah lekat2 sticker kt brg2 dlm rumah sbb xbyr hutang

kakasotong replied at 13-3-2015 04:14 PM
Meols baru tahu kawan baik yg aniaya yg dimaksudkan sheols masa melodi haritu rupanya watie. Cett po ...

kes lama kot...bila susah carik kwn. bila senang buat2 lupa penah pedajal kwn.kesian hana.
watie ni bukan byk job ke?xberenti muka dia keluar tv

blinkazwa replied at 18-3-2015 09:52 AM
yup.. sebab abg settle dengan peguam tu. lepas tu suh kuarkan surat bgtau kata dia dah settlekan p ...

oohh ada part penjamin saja eh?
hmm nak kena start korek info jugak nih.
sebab nama meols sudah terjejas tetiba je kena petik kes penjamin loan MARA.
jilake sunggoh

LavaUollss replied at 27-3-2016 10:25 PM
nak setel lagi ke rupanya? terlanjur kat benang wati ni, nak tanya la kalau ada yg tau anak dia yg m ...

kenapa le macam terbayang2 je bekas laki anak meninggal jatuh kondo tu macam anaknya dengan abang si sam?
ke meols salah ingatan?

siape_aku replied at 28-3-2016 08:45 AM
dah tau tak mampu, takyah la pakai kete mahal...bodo piang...

amboiii...marahnyaaa......

munchkin replied at 28-3-2016 01:32 AM
baru nampak dia last week berjalan jalan di klcc hari ahad dgn suami & anak

Meols plak penah terserempak sebelah2 dgn watie n joey dekat sogo. Biar papa asal bergaya kekdahnya

Biar duit xde hutang keliling pinggang, asal dpt shopping mcm biasa

kakasotong replied at 28-3-2016 01:49 PM
Meols plak penah terserempak sebelah2 dgn watie n joey dekat sogo. Biar papa asal bergaya kekdahny ...

Maaflah jahat samgat kalau buat gitu. Never ending cycle. Yg atas tu ada. Moga hana tu bersabar and i doakan dia bertambah lagi rezeki. Kesian sangat.

oak.balustrade replied at 27-3-2016 03:16 PM
Tak sangka watie ni keji sangat. Joey tu takde effort ke nak tolong bayar? Ke sama aje laki bini,  ...

jadi jore MLM nanti dia bayor ler tu..hiks

Geram kan dgn org yg jenis xreti bahasa nak byr hutang org ni kan

Adik mak meols pn jenis mcm watie ni, biar hutang keliling pinggang asal hidup mewah bergaya. Dia lg bergaya dr mak meols, tp hutang mak meols yg berjumlah lebih dr 10k harommmm xreti2 nak bayar, dh hampir 25++ tahun dh hutang tu xdibayar. Jangan kan nak byr 100 sebulan, 10 hengget sebulan pn xde inisiatif nk byr. Bila balik kampung buat tebal muka dok bergurau senda dgn mak meols. Choiii betul. Bila kita mintak duit hutang tu kata duit xde la, padahal anak boleh plak buat tunang besar besaran, rumah boleh renovate, kete anak boleh beli

Masa dia ngurat Joey tu... si mamat ni ni kaya berantai kah... sbab klu nak kata muka.. kategori Buruk Khabar maupun rupa...

bulalof replied at 28-3-2016 01:02 PM
amboiii...marahnyaaa......

hahahaha....

yg u ni dh kenape nak komen lepas i komen? kihkihkih

kakasotong replied at 28-3-2016 01:57 PM
Geram kan dgn org yg jenis xreti bahasa nak byr hutang org ni kan

mmg geram pon

aku pon pernah kena ngn ex boyfren dlu..kasi pinjam utk dia beli skim emas merapu2 konon tyme tu tersgtlah syg maklumlah tengah hangat bercinta..dia ckp nk cari duitla utk kami kawen n janji nk byr..bulan pertama je byr 1k..lepas tu haram..bila mintak duit dia mulala ckp dia xda duit kena bg belanja untuk mak lg. xtahannya blanja utk mak bleh plak bg byk setiap bulan..konon nk nampak anak soleh..beli brg2 mahal utk diri bleh plak(ingt aku xstalk kau)..eee geram plak ak ngn kau..tp lg geram dgn diri sdiri sbb bodoh..ak dah kena move on dr pk mslh bodoh ni..mcm kita mengemis plak mintak duit ngn dia, dia relak je xda mslh.