CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Edisi Cikgu Lapar Di Bulan Puasa: Naik Angin Dan Baling Kasut(Update #98)

cubby_qt posted on 16-7-2014 08:24 AM
Wah.. penulisan yg menginsafkan.. mmg betul..

qt belum kawin.. tinggal ngan keluarga kakak yg  ...

Aku, adik sendiri pun aku susah nak dekat. Remaja kan. Suka bina benteng dengan orang2 dewasa ni.

Apa lagi nak dekat dengan budak2 di sekolah. Huhu. Penah aku cuba berbaik dengan budak yang suka cari pasal dengan aku, tanya apa masalah, dan penuh concern aku nasihat dia jangan biar diri dia rosak sebab dia asalnya budak baik, tapi wau, dia boleh gelakkan aku kendian kata cikgu tak payah masuk campur hidup saya la. Ko bayangkan jah kekwat dia ala2 stail Shanaz pelakon bercakap tu, camtu la dia buat aku. Choi punya budak. Kecik dah aku nampak dia masa tu tapi sabar jah la. Kalau aku lelaki aku dah belasah dia kot.

Tapi kadang2 aku rasa aku lebih ngam dengan pelajar aku dari adik lelaki sindri. Betul2 aku tak faham adik aku yang sekarang tingkatan 5 tu. Remaja. Hoh.

sidewinder posted on 16-7-2014 08:56 AM
ioul speku uoul bahasa apa tu dol ? ko guna bahasa mcm ni ngan cikgu confirm cikgu baling taik kat ...

heloooo?  ini porem....

kalau tak reti bahasa kat CI ni tk yah berporem hokey....

sendu sgt.....

sidewinder posted on 16-7-2014 08:56 AM
ioul speku uoul bahasa apa tu dol ? ko guna bahasa mcm ni ngan cikgu confirm cikgu baling taik kat ...

tak kiralah main recorder ker apa dik....apa sahaja yg diajar kau kenalah menguasai...

elemen2 muzik & kesenian ni pun ko kenalah menguasai...kalau tidak kompom ko jadi robot dikk...

mesti cikgu tu tension ajar kau yg kayu sgt main rekoder...eleh rekoder jer pun...senang bebenor nk main..awat kayu sgt dikkkk???

chazey posted on 16-7-2014 03:07 PM
Aku, adik sendiri pun aku susah nak dekat. Remaja kan. Suka bina benteng dengan orang2 dewasa ni ...

Oooo...ckg juga rupanya

cubby_qt posted on 16-7-2014 05:31 PM
Oooo...ckg juga rupanya

Sememangnya.

Modngengade posted on 16-7-2014 04:29 PM
heloooo?  ini porem....

kalau tak reti bahasa kat CI ni tk yah berporem hokey....

ni negara demokrasi dol.....suka hati aku la nak berforum ke tidak...sedihhhhh

Follow Us
sidewinder posted on 16-7-2014 07:26 PM
ni negara demokrasi dol.....suka hati aku la nak berforum ke tidak...sedihhhhh

Kalau dh masuk porem belajo2 lah bahasa porem..kalau tk kau jadi rusa masul kampung cikki

Modngengade posted on 16-7-2014 04:35 PM
tak kiralah main recorder ker apa dik....apa sahaja yg diajar kau kenalah menguasai...

elemen2  ...

deii bila masa aku jadi adik lu dolll ? tak hinggin nak jadi adik beradik ko dollll......alaaa tak yah laa nak ber adik-adik bagai.....geli aku kekekekeek ko aku ko aku dah laaa

dah aku tak minat.....kalu matematik ke sains ke aku sanggup jer kena hukum....tak yah hidu kasut....hidu sampah pun aku sanggup hidu dol....sains ngan matematik jauh lagi berguna kalu nak dibandingkan dgn main alat muzik.....ko bg tau sapa ahli  muzik malaysia yg kaya raya or terkaya kat dunia ni ? tak der kan kan....so tak yah laa beria sgt nak bermain alat muzik tu....ko yg minat main recorder main laaa.....nanti leh cari makan kat chow kit...petaling street .....org pun derma laa seposen dua posen kat ko kekekekekek .....lepas ni tak yah la beradik adik bagai dgn aku.....stim berdiri tegak bulu roma aku.....mcm zaman2 sekolah laa plak beradik adik bagai bwekkkkkkkkkkkkkkkk

Modngengade posted on 16-7-2014 07:29 PM
Kalau dh masuk porem belajo2 lah bahasa porem..kalau tk kau jadi rusa masul kampung cikki

tak nak aku guna "ioul speku uoul " bahasa ntah pape.....ko guna bahasa mcm ni ngan confirm confirm dibaling taik kekkeek ...........deiii kampung dah moden laa skrang tak der beza kampung ngan bandar doll

WawaRaRa posted on 11-7-2014 12:08 PM
cikgu ni tak tau lak aku... sbb budak kelas aku baik2 semua... aku jer la yg jahat dimata dia...di ...

^%$&$ dan **&(#$ dan..
Aku cukup pantang dengan cikgu pilih kasih ni. Mentang2 la sorang tu bagi senang kerja dia...
yg lain tu jadi anak tiri... Aku rasa semua ni dah sentuh dah kot masa training jadi cikgu tu...
Psal tanggungjawab, kasih sayang...alahai..

sidewinder posted on 16-7-2014 07:33 PM
deii bila masa aku jadi adik lu dolll ? tak hinggin nak jadi adik beradik ko dollll......alaaa tak ...

Panjang andartu ni reply msg aku...masih tak boleh terima yg diri tu pelajar tercorotlah tu..kalau tak tk der nyer cikgu kau nak baling ko  bengap...anyway andartu...aku nenggunakan bahasa porem..yg kau terjerit2 mcm beruk kena belacan tu kenapa?

Dasar andartu reput...

sidewinder posted on 16-7-2014 07:36 PM
tak nak aku guna "ioul speku uoul " bahasa ntah pape.....ko guna bahasa mcm ni ngan co ...

Nampak sgt ko kera sumbang kat forum ni...anyway andartu....terimalah hakikat ko tu bangang sebab tu cikgu kau baling kau dgn kasut...cikgu kau tu kira ok jugak..kalau aku cikgu kau..aku baling kau dgn kerusi...dasar pemalas...

Rate

1

sidewinder posted on 16-7-2014 07:33 PM
deii bila masa aku jadi adik lu dolll ? tak hinggin nak jadi adik beradik ko dollll......alaaa tak ...

Weii bangang ramai jer pemuzik kaya raya..ko tu jer katak bawah tempurung tak tahu perkembangan dunia...

Patutlah kau jadi andartu reput...berkulat cikki tak merasa berlaki..hahaha

Rate

1

GhostWalking posted on 12-7-2014 05:01 PM
Guru Di tukarkan Sekolah

PORT DICKSON - Seorang guru yang bertindak melampau membaling kasut ke a ...

Ler ajar MORAL....tapi balik kasut/slipar kat student..baru 8 tahun budak tu, sure truma..
kalau anak i sure i sue cikgu nih...

mrsLucky posted on 16-7-2014 02:49 PM
Ler ajar MORAL....tapi balik kasut/slipar kat student..baru 8 tahun budak tu, sure truma..
kalau  ...

Tulah kalo ikut umur patutnya dia dah boleh handle budak2 easily

chazey posted on 16-7-2014 09:33 AM
Sememangnya.

Chazey pada u lah kan macamana the best way nak handle budak2 yang agak hyper and bising dalam kelas?since u have the experience maybe you boleh turunkan tips.U know ada kawan I yang handle kelas peralihan.sampai hilang suara menjerit budak2 taknak senyap.Nasib baik dia jenis xbaling2

GhostWalking posted on 16-7-2014 10:58 PM
Chazey pada u lah kan macamana the best way nak handle budak2 yang agak hyper and bising dalam kel ...

Tak perlu jerit2 la. Buang masa saja.

Buat baik, berkawan dengan mereka sudah. Walaupun ko tetap akan sakit hati bila meka naik lemak, sekurang-kurangnya kalau ko baik dengan meka, meka akan dengar cakap ko. Lagi sakit hati bila marah sampai jerit kuar anak tekak tapi meka buat bodo siap gelakkan ko lagi.

Begitulah aku buat dengan budak2 Cina bodoh BM bodoh segala subjek masa praktikal di Johor dulu.

GhostWalking posted on 16-7-2014 10:52 PM
Tulah kalo ikut umur patutnya dia dah boleh handle budak2 easily

Frankly tak semua orang sesuai jadi guru...
contohnya i, i berminat jadi guru waktu habis skolah..
tapi i sedar i cepat baran dan kaki pukul..
so i realize ia tidak sesuai dengan keperibadian i..
I know i akan angin dengan pelajar yang bermasalah dan one day akan hilang kawalan diri..
so i do something else..

True enough bila i ajar anak2 i waktu kecik..
cepatnya i marah, sampai i pukul..
so scary...so i tak ajar instead antar tution..
hopefully yang nak jadi cikgu ni ada kesabaran yang tinggi..
otherwise...something like this will happen..

Modngengade posted on 16-7-2014 10:29 PM
Panjang andartu ni reply msg aku...masih tak boleh terima yg diri tu pelajar tercorotlah tu..kalau ...
wowwww sapa andartu ? agak2 skit bai....gua jantan laa dol....ko ni mcm orbok dollll emo tak tentu pasal......dah sini topic utk menceritakan perilaku cikgu2 yg tak betul yg ko emo tak tentu pasal apasal ? period ke....dah la beradik adik bagai dgn aku geli laaa aku....bila masa plak aku jadi adik ko dol banggang.......kalu ko rasa cikgu ko baik2.....ko bukak laa topic cikgu baik dibulan posa dol

Modngengade posted on 16-7-2014 10:32 PM
Nampak sgt ko kera sumbang kat forum ni...anyway andartu....terimalah hakikat ko tu bangang sebab  ...

weii dolll ko buta huruf ekkk ? tak reti membaca.....ko baca balik post yg sebelum2 ni samdol....bila plak cikgu baling kasut kat aku?kalu ko aku balik taik baru sedap ko merasa taik....dasar orbok bapok nak beradik adik bagai.....kekekekeke