CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: miawpink

Rita Rudaini Nafi Hasut Anak-Anak Benci Aidil - page 41

Close [Copy link]
so, baper jelah yg ko mampu edel???

lampu_liplap posted on 5-12-2013 10:06 AM
kan.....budak opis aku nie hah.....anta anak pg nursery, kena bayar RM750 sebulan....mesti amek an ...

Tau pun... Ko tau ... Kalu nak masuk skolah lagi bnyak nak pakai duit...registrr tuk taska.. Seribu sorang...! Kalu skolah agama seribu sorang gak.. Ni anggaran la.. Sebb anak aku solah agama lain.. Taska transit lain..! Adoii.... Blom bab blanje.. Cikgu nak ini itu!

Satu soklan me... korang ni dah baca penuh ke artikel tu sbl mengutuk nih???

Mane cukup die nak byr kereta, motor, belanja die lagi.. Tu psl die ckp gaji die 10k je

haiii laa jemah...
pikir panjang laa dlu kalo nk kawen dgn edel ni...
andai kata laa jodoh ko pun tk pnjang dgn edel ni nnti (aku bkn doa ekk)
n ko pun ade anak nnt dgn edel ni....
ko doa2 laa edel ni tk berkira psl nafkah time tu...
n to edel...
ko to head to toe pkai brg branded...
kete moto maintenance mahal...
makan pakai anak sndiri pun bole berkira lg ke...
ape laa nasib dpt bapak mcm ni...

meh sini nak gtau.. gaji tunang si zandrahakimi tu pun cecah 70k apehal gaji edel 10k..
toksah nk menipu..10k tu celah gigi ko je edel oii..

seorang ibu mesti nk yang terbaik tuk anak2 dia.. same goes to rita la..dia dh biasa spent jumlah sekian2 tuk anak2 dia, bila cerai takkan nk downgrade pastu nk lepas je ex suami tu dari bertanggungjawab kat anak2..dh la masa dlm ikatan pun ko culas ni kan plak dh cerai..

nape..bakal bini ko tu high maintenance ke..blom kawen dh beli beg ribu riban.. nafkah anak persoal setiap inci..bapak jenis apa la ko ni edel.. mesti ko x penah spent duit beli susu pampers anak sbb tu ko bising rita minta 5k..

bagi aku valid je jumlah tu.. baik minta lebih, mahkamah akan tentukan jumlah sebenar..aku rasa rita boleh je nk bela anak2 dia tp dia nk ajar ko erti tanggungjawab, jgn suka tabur benih je..pastu nk enjoy terkinja2, fefeeling bujang..

please la edel, matang la sikit.

Follow Us
bungalisa posted on 5-12-2013 11:39 AM
Tau pun... Ko tau ... Kalu nak masuk skolah lagi bnyak nak pakai duit...registrr tuk taska.. Serib ...

mahalnya sampai taska je RM1000 sorang??? .. just utk daftar lak tu..... sekolah agama pun RM1000 gak... ko hantar sekolah agama internasional ke haper?? ko kaya kot...

anak2 aku daftar taska byr insurans je RM10 sorang... bulan2 utk 3 orang RM540.00... tapi tu belum minta kurang lagi tu.... nnti nak jumpa owner taska nak minta kurang sket.... last year dia bg kurang dalam RM30.... so thn ni nak minta kurang RM40 .., harap2 dapat ler....

sekolah agama lak... sekolah rendah agama jer.... under JAIS....

myridz posted on 5-12-2013 09:13 AM
Bagi 2K pun dah cukup.... huhuhu bg lebih2 dah sah2 rita kelepet duit aidil.....

Noks, kalau tinggal kampung rumah papan bagai bercucuk tanam, okaylah 2 k untuk dua anak.
Ni tinggal KL noks serba serbi duit, kau nak ke anak kau tengok je orang lain makan sedap padahal mak ayah gaji banyak?
Iolls tak kisah noks kalau edel nak query bagai tapi iolls tengok sedap je edel huhahuha sana-sini siap pergi bercuti bagai, beg pun macam mewah je,
iolls rasa beg yang dia selalu dok bimbit tu pun dah 3-4k, takkanlah 5k untuk dua anak nak berkira.
Lagipula, iolls tak salahkan rita, dia nak yang terbaik untuk anak dia, takkan lah takde bapa sebab bercerai terus hidup susah, lainlah kalau jadi anak yatim sebab edel meninggal noks. ni elok je bapa dia kerja senang mak kerja senang takkan anak dapat life pprt kan.

pada iolls 5k adalah reasonable untuk dua anak. lainlah kalau 5k untuk seorang. edel kalau tak mampu, baik jangan kahwin jemah lah noks.
stabilkan diri dulu. anak sendiri dua orang pun tak mampu nak jaga apalagi nak jaga anak dara orang macam jemah kan.

eh aku bukan karat rita, aku cuma x suka laki xde telo..aku ada anak aku faham perasaan rita..

Zalim la rita ni! Nanti tinggal berapa je duit Jantan Tanpa Telo ni nak enjoy. Jangan la mintak banyak sangat.

RM 5k ++ tu dah melebihi keperluan asas anak2. Kalau RR nak ajar anak dia makan KFC/fast food 4 kali sehari, dia la yang patut bayar sendiri. Jgn nak bagi anak makan benda2 tak berkhasiat mcm fast food pastu nak ex bayar.

BTW, pandai la hakim tu nak tentukan berapa banyak yg patut untuk anak2.

hohhhh
esok2 bila dh tua, toksah meroyan la edel ye kalau anak2 tu tak pedulikan koooo
ngan anak pun berkira, mmg payah laa

jangan pas ni, ada yg suggest supaya RR jangan nak mewah2kan diri. jangan ada yg kata plak, RR jangan nak bazirkan duit beli brg mewah, nak suh RR guna duit tu beli brg anak2. ello, hak RR nak guna duit dia nak bermewah2an. RR kaya mana pun, tetap TANGGUNGJAWAB yang WAJIB utk edelnotelo bayor nafkah tu. haaa, baru tau edelnotelo, langit tinggi ke rendah. baru ko tahu, nape RR meroyan tak henti bila ko buat taik. rasain lorrrrr... :p

kedekutla jantan ni.. nk berkira dgn anak2.. sikit sgt rita mintak tu... ptut mnta rm10k.. padanla dgn status masing2 ... dgn drh daging sndri pn kedekut.. hampeh

scarflicious posted on 5-12-2013 09:51 AM
tepat sekali...

lupa nak ckp... insurance anak2 kena bayar....

pedasss pedassss makan dalamm sampai jadi cancer stage 4...

hang kalau tak timbang rasa jugak edel...tak tau la hang species apa...

kalo dgn anak sendiri pun berkira.. tgk la time edel nih tua nti.. anak2 pun berkira nak amik tau hal die ke tak nti..

Mahkamah tentu mintak resit gaji si Edel.
So, tunggu jelah hari perbicaraan 16 January tu. Tentu peguam
Rita, mintak resit gaji edel. Kalau betul gaji si Edel cecah 100K,
takkan dalam resit cuma tulis 10K.
Camna pun, padan muka si Edel.
Ini pengajaran untuk sume budak-budak bola.
Jangan mudah tergoda dengan retis berseluar putih ketat.
Mahal woooooiiiii...........

aidil oi..sedarlah hidup ini tak selamanya di atas..

hari ni anak2 ko sibuk berpampers.

esok lusa kalau ko pulak pakai pampers.. jangan ko menangis tersedu2 kalau tak de siapa pun yang nak habiskan duit beli pampers kat ko..

fikir tu je la..

aku rasa aidil bukanlah lelaki yg jahat sangat tapi rr yang tak bulih dibawa berunding...
dalam kenyataan aidil tu... nampak sangat rr tak mo amik tau pun psl duit2 yg edel kasik...
tak beritaupon apa2 hal psl anak... aku yakin edel ada tanya ...dan aku yakin rr yang takmo jawap...
nampak sangat nak balas dendma kat edel..

aku harap kalo btul gji edel ribu2...tunaikan jela smua byran tu... brg skarang mmg mahal... smua blanja pon mahal.. takpon ko amikla anak2 tu gilir2 jaga... takla ko dukung anak org manjang

kalo tgk ig edel nih... nampak suka budak2... aku yakin dia sayang anak2 dia.. kita pon takdapat nak pastikan sejauhmana dia tak p tgk... lgpon rr bukan bg sangat anak2 dia jumpa bapak derang tu...

psl edel dan zarema ...buat apa nak kutuk lagi derang nak kapel... masa rr jadik bini edel pon ... balik2 masuk majalah kata dah tak sayang... biarlah mreka cari psgn yg mreka sayang measing..

aku baca artikel tu,si edel pertikaikan jumlah susu,jumlah lampin n etc.
aku rasa kalo si edel tu x tunjuk bermewah sgt.takde orang meluat sgt,tp ni duk tunjuk pakai barangan branded,tp bila part anak,berkira la plak,nak bersederhana.