CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: bantal_busuk

[indon.]Daniel: Rossa Lebih Cantik dari Siti Nurhaliza. [pages 13].

alaaaaa indon ni memang camtu.. last month aku pegi indon 2 minggu.. kebetulan MIL aku mmg asal sana tapi da dapat warganegara sini ye. kira balik kampung la.. suami aku ni kira kat kampung indon tu ramai la minat (peramah n kelaka) then ada yang himpit2 nak jodoh la. laki aku taknak.. last2 kawen nan aku.. nak di jadikan cerita.. aku balik ni kira nak jumpa orang sana la. kira kecoh kejap la - aku kan orang bandar (MALAYSIA/KL) melayu kan.. atas bawah tgk aku. mula2 sampai memang la aku melaram. pastu aku simple la balik. sebab aku memang simple. then, ada la mulut2 kata aku ni gemuk (padahal chubby je la tak sesuai dengan laki aku coz laki aku ni kecik je. siap tanya MIL aku lagi tu. MIL senyum je taknak translate untuk aku coz takut aku kecik ati kan.. dorang kan kecik2.. pastu MIL n laki aku ajwap la.. memang la.. sini indon keje susah. angkat berat la, bersawah la.. di malaysia keje rilek je.. kene ekon, makan sedap.. yang penting laki aku cakap.. kalo kurus memang laki aku xnak. dia cukup tak suka pompuan kurus. sebab tu dia pilih aku.. terkedu indon2 ni.. nak gak puji dorang lebih kan. pastu yang dorang terkejut umur aku. amik ko.. wpun dorang muda belia, tapi muka macam da baya2 aku or atas aku.. hahahahha.. kira tu yang aku bangga. pastu dorang malu senirik la. sebab kita ni melayu beradab, sopan, tak sombong, elok je perbuatan. yang dorang.. pompuan pun leh duk kangkang2.. memang dorang suka melawa. tapi sampai dok umah pun nak make up. baik aku ni.. neutral. then, dorang tengok ler aksi manja aku n asben - makan suap, peluk2. kira romantik ler. pastu dorang baru respect n puji orang melayu/malaysia walaupun kita ni lebih senang, maju dari mereka. tapi kita tetap hormat n anggap dorang suma sama.. PADAN MUKA dorang.. harap muka bedak tebal tapi sombong melanggit... ciitttt

selama aku dok sana, memang aku kaki TV la.. artis dorang mana ada lawa2 sangat. boleh kira jari je.. make up lebey pastu seksi sampai nak nampak suma. nak pegi pasar ke apa ke pun pakaian macam GRO. ntah hape2.. pastu gedik sana sini, peluk sana sini jantan betina. MIL aku cakap kat indon de 2 tempat je indon lawa tapi yang memang da mix la. mcm belanda ke china ke. tapi kalo betul2 indon saja.. memang hampeh... aku tengok depan mata ok... tapi badan memang cantik la dorang coz jamu + keja kuat. tapi muka suma jarang yang awek muda. wpun belasan taon, kita tetap tgk macam 20++

sorry la kalo OUT topic. ni aku citer berdasarkan pengalaman aku ler. memang dorang suka pandang rendah kat orang malaysia. cuma cara pembawaan kita je yang akan buka mata dorang. lantak la deme.. kutuk2 tapi menadah gak nak cari makan kat sini.. ahhahaa

Kebanyakan makeup tebal. Yang muda belia yang tak makeup tebal macam nia ramadhani.

muka ori indon tgok sahajalah pekeje buruh bangunan di msia..

dulu2 time aku ngk citer Isabella tu rasa pelik awat herOine citer ni x lawa berbanding Julia Rais kan??
Nia Zulkarnain kan nama artis indOn tu??
muka mcm tu jadik kegilaan??
sampah sgt...

hahaha...lawak nye thread ni....kutuk2 indon bagai.....lagu&sinetron indon juga yg laku kat msia ni cam orang dengki jer
lagi satu aku gelak guling2 ni yg kutuk2 indon ni x sedarkah mak bapa,atok,nenek korang pendatang indon caprut ?
aku pure 100% melayu jati relaks je ni yg melayu caprut indon plak yg lebiy ...malu la weiii

ANTUGIGI posted on 24-4-2013 02:57 PM
alaaaaa indon ni memang camtu.. last month aku pegi indon 2 minggu.. kebetulan MIL aku mmg asal sana ...

dorang tu memang bangsa yang tak suka msia ni lebih skit dari dorang.
sebab tu sebolehnya, negara di dunia yang aku tak nak jejak kaki adalah indon.
dengan rasuah nya lagi bagai.

pandai ko noks..jawab mcm tu.
sib bek la MIL ko sporting kan, tak terbawa2 prangai orang indon sana.
yg berada ni ok jer perangai.
yg tak berada, atau yang baru merasa senang, yg tak pernah keluar dr indon tu yang perangai tak semengah.

artikel dorang, baik hiburan ke, politik ke, isu semasa ke, ekonomi ke..
takkan jauh dan lari dari nak banding dgn malaysia punya.
bandingkan la dgn zimbabwe ke, filipin ke...

Follow Us
mawarputih2612 posted on 24-4-2013 05:32 PM
dorang tu memang bangsa yang tak suka msia ni lebih skit dari dorang.
sebab tu sebolehnya, negara ...

tau xpew... tak suka lebih dari malaysia, tapi sangup meroyan bergadai nyawa datang sini naik tongkang semata nak cari makan. tak bodo ke??? pegi la negara lain.. bangang tahap cipan.

pasal rasuah.. memang betul.. ke mana je pegi.. kene hulur. memang kena ati2 dok sana. nak keja gomen pun even polis, masa kita tengah exam or skola kena chop jawatan yang kita nak then bayar dorang bape puluh juta aku lupa.. tapi kat sini nak dekat puluh ribu gak la.. itu nak keja kerajaan. takat cikai2 macam kerani ke.. kena gak hulur.. kalo tak hulur, tak dapat keja. pegi pejabat kerajaan dorang duit mesti kena standby.. nak baiki kereta ke motor ke.. macam kat sini, masuk je kereta dalam bengkel, otomatik kita layan kan. dorang wat dek tau.. leh rehat2 lepak2.. tapi bila kita bayar dorang lebey, terus dorang buat keja.. padahal sesama indon tu. kalo la kat malaysia, mau kene tikam camtu.. sebab tu MIL kata, jangan cakap banyak, nanti dorang pasan ko orang malaysia.. macam2 menipu nanti..

aah.. MIL mmg sporting.. dia senirik pun tak suka pangai orang indon sana. sampai cakap, pelik aku nan dorang ni.. pastu selambe tepek je la.. mak, nasib baik mak da jadi orang malaysia, kalo tak, mak cam dorang x? MIL sengih je.. ye la, dia da lama kan kat malaysia mau dekat 30 tahun lebey duduk sini. jadi, otomatik dia akan berperwatakan orang sini gak.. tapi de gak yang gatal, da tau laki kita, sibuk dok gurau men cucuk pinggang asben then pandang asben je.. memang syial.. penah ngamuk gak kat asben.. sampai asben kata.. dia tak salah. pompuan tu yang gedik. jangan dengar cakap orang. yang penting, i milik u.. then, dia memang buat romantik je la. berbulu la sapa2 tengok.. sian asben.. tak pasal2 je kan..hahahaha

alaaa.. mana de talent sangat pun dorang. artis2 pun harap seksi meksi je. sampai nak terkeluar mende tu yang dorang suka. sanggup bayar mahal sewa dorang wat persembahan padahal restoran je pun.. ntah pape. seksi, pastu cara menggedik n menggoda wat orang ghairah.. tu je pun modalnya.. tapi seyes.. kita patut bangga kita ni rakyat malaysia, sebab memang beza cara idup dorang, cara pemakaian dorang, tingkah laku, agama (walaupun islam, tapi sangat2 longgar) adab dengan orang lain. kita memang 1st class.. lemah lembut, sopan santun.. tak nafi ada yang baik dan layan kita ok. tapi malaysia tetap di hati.. proud to be malaysian.. alhamdulillah

240 million manusia kat Indo mmg la byk yg cantik2 hensem2, Malaysia cuma 28 million saja. Nak compare comparelah dgn USA tuh yg level sama population ..hisk

achik2009 posted on 19-4-2013 07:33 AM
alaaa....cer tgk ahli kumpulan Wali Band ni...hensem ke dorg semua?...

xhensem sgt...tapi suara best

Tergerak plak nak komen...rasa geram plak. Tp indon ni mmg suka provoke kita pun. Dr dulu lg. Kalu betul pun diaorg igt kita kisah sgt. Nak kita rasa kagum la tu....sikit pun x...

dari ulasan yang sudah-sudah, orang malaysia nggak bisa terima kenyataan kalo wajah artisnya memang kurang secantik artis indonesia
ngakak dulu ah

[youtube]yVWDEyqNtoE[/youtube]

bantal_busuk posted on 19-4-2013 08:01 AM
tulah, produk mereka ada jer tv,radio kita tayang..
semasa aku di sana tak ada satu pun drama,lag ...

Harusnya anda berpikir dan bertanya .. mengapa tak ada lagu Malaysia dimainkan di Indonesia?

x tau la nape indon ni segala segi, sampai sekecik2 benda pon nak menang dari kita

sampai maid sebelah umah ni, iols tanam roselle, dia tnam roselle, iols beli pokok dia curi tanam kat umah dia xnak umah kita lg cantik, iols tanam betik dia tanam betik, pastu siap tanya tu, betik kita manis x, betik dia manis, iols like

sekecik2 benda pon nak bersaing, adoiiii

satay sini x sedap, air sini kotor amik dr sungai, di indon sume air suci air telaga, seala benda la nak dia lg bagus,muka berlagak 24 jam toksah cite la, ketat memanjang, maid je tu, bosnyer elok jer baik

dah ler segala mak nenek pokok bunga kita diciloknyer bijik benih tanam kat umah dia, xde minta izin pon, kita beli tau pokok2 tu

motip lepas geram kat sini

indon maling pokok bunga gue

lavendernovella posted on 20-4-2013 12:59 AM
dorang byk campuran belanda, sepanyol, german, british, australia dan macam2 lagi

belanda menjaja ...

Indonesia dijajah Belanda bukan 500 tahun .. tetapi 3500 tahun ...

kepada tt, buat donno jer lah, aku rasa dah lama isu ni, dulu pun aku ada bertekak dgn indon isu ni, tapi forum saja, mmg perangai merek mcm ga indon tu busuk yang amat, dengki memanjang. atis mereka tu mana ada lawa mana pun. yang ko tengok di tv tu semua nya mekap tebal plus ligting yang tinggi.. warga indon sendiri tertipu dgn ke fake tu semua.

gendondewa posted on 24-4-2013 10:47 PM
dari ulasan yang sudah-sudah, orang malaysia nggak bisa terima kenyataan kalo wajah artisnya memang  ...

kau indon kan.indon yang suka buat perbandingan, nampak sangat dengki dan tak puas kerana artis malaysia banyak yang cantik dan hensem dari artis indon yang kaya mekap di muka dengan bantuan lighting semata mata. indon artis korang mana ada cantik.. apalagi orang local nya.

ANTUGIGI posted on 24-4-2013 02:57 PM
alaaaaa indon ni memang camtu.. last month aku pegi indon 2 minggu.. kebetulan MIL aku mmg asal sana ...
yang penting laki aku cakap.. kalo kurus memang laki aku xnak. dia cukup tak suka pompuan kurus. sebab tu dia pilih aku..
lahai .. baik nyer somi akak .. untung nyer dapat somi macam ni

kutuk2 tapi menadah gak nak cari makan kat sini.. ahhahaa

nak LIKE juta2 kali

cantik dengan susuk mmglah..

ini semua poyo