CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yayaji

[Info] Kolej yayasan saad

Reply 160# udang17

dpt mana2 sponsor ke?..so apa plan lepas ni..

kolej yayasan saad.. center of excellent!

Reply  udang17

dpt mana2 sponsor ke?..so apa plan lepas ni..
puankhairil Post at 7-5-2012 16:36

dapat biasiswa yayasan saad. dulu ada la biasiswa ni. tapi sekarang dah takde. tapi ada from Khazanah, Yayasan Daya Diri, Axiata..
   duit sendiri pun ada
   plan ?? hehe. saya pun taktau lah. ramai sangat budak pandai sekarang.
   saya tengah tunggu MARA punya interview untuk overseas program.
   sementara tu, saya masuk UM dulu hujung bulan ni.

Reply 163# udang17

morning...huhu...masuk matrix um ke?..sy x-um gak dulu...gud luck...

Reply 164# puankhairil

Saya masuk PASUM. Oh, interview MARA baru keluar hari ni.
Interview saya 13 May 2012. Doakan saya Kalau dapat boleh la fly~

Reply 165# udang17

insyalah budak bijak mesti dpt punya..gud luck

Follow Us
Reply 166# puankhairil

insyaAllah thank you !!

kolej ni best oo..aku dgr
byk anak2 org kaya..

dapat biasiswa yayasan saad. dulu ada la biasiswa ni. tapi sekarang dah takde. tapi ada fro ...
udang17 Post at 7-5-2012 23:12

Assalamualaikum. saya sebenarnya amat berminat nak masukkan anak sulung saya ke tingkatan 1 KYS tahun depan. Tahun ni dia UPSR. Anak saya ni active swimmer (masuk club & trained untuk competition), main piano, etc. Selalunya mcm mana proses nak masuk KYS ni?

aku nengok website dia.. aje je student pakai tudung

asrama dia

akakshuffle posted on 7-7-2011 04:48 PM
Reply 145# cn7

wah bestnye..anak akak dpt scholarship ke..fees dia mahal ....

shania posted on 27-8-2013 04:33 PM

Mahal la..cousin i belajar situ..dengar kata 30k setahun..tp tak tahu la..kalau ade charge lain2 kn..selalunya org masuk sekolah swasta ni untuk connection..krenye dah besar nnti nak buat bisness sng sikit..rakan2 pon ank org ternama..tp kalau i..sbb i tak berapa nak kaya..i lgi prefer hantar sekolah biasa..bila dah besar hantar anak belajar oversea pakai duit sendiri..sbb i tgk cousin i yg lgi sorang bdk sbp dpt straight a pon tak dpt scholar..tp dia a+ ada 5 je kalau tak silap..yg lain a atau a-..itu pon bekas budak sekolah ternama kt msia..skrg competition tinggi..last2 mak ayah spend beratus ribu tok anak hantar ke oversea pakai duit sendiri..jd dri situ i pon aim buat bnde yg sama drpd spend duit dkt skolah je kn..sbb uni tu lgi penting bgi i..

shania posted on 27-8-2013 04:33 PM

Lgi satu budak2 sekolah swasta ni tak semuanya menjadi..dlu kecil2 jiran i sekolah swasta..dah besar biasa2 je..and sorang cousin i ntah ape dia jdk..hebis belajar tak nak smbg belajar..dia sekolah swasta gk..lama la jugak..bertahun2 duduk rumah..smpai dia terbukak hati smbg belajar dkt france..itu pon lepas berapa tahun duduk saja goyang kaki bru terbukak hati..dkt france tu pon ntah la belajar apa..anak org kaya ni..ade yg rajin tu dpt la jdk mcm vivy..dah jdk entrepreneur waktu umur muda..ada yg malas mcm cousin i tu..umur sama dgn vivy..duduk kt france mhabiskn duit ayah je..maybe skrg dah berubah..i dont know..few years gk tak jumpa since dia move to france after kena pujuk..

sorang lgi cousin i sekolah swasta gk..habis study katanya nak pergi us..tp ntah ape jd..salah pilih kwn..now..dia still mcari hala tuju..dengar cerita lgi dua tahun bru nak fly untuk architecture..ntah la..skrg duduk bergaduh cari pasal je kerja dia..mak bapak dah loss word..sbb sekolah swasta ni lain sikit..ade yg tak boleh lgsg tegur student..mne stdent tak naik lemak..tp bkn semua sekolah mcm tu..tp kebanyakkan mcm tuh lah..

tinker_bell posted on 29-8-2013 06:11 PM
Lgi satu budak2 sekolah swasta ni tak semuanya menjadi..dlu kecil2 jiran i sekolah swasta..dah bes ...

ye lah..fees mmg mahal..

sayang your cousin ramai yang mampu tapi tak gunakan kesempatan mcm ni untuk pelajaran..my uncle ni pilot, sayang anak dia tak berapa pandai tapi sbb bapak bnyk duit -- alih-alih anak hntr belajar aviation and pakai duit sendiri --- walaupun anak dia dapat jadi pilot tapi nmpk mcm dari segi academic budak tu mcm tak puas belajar je...setahu saya, dorang ni category mcm budak spm tapi ade sijil professional...

sorang dari my cousin pegi kys, mama dia kata belajar sampai ireland...scholarship dari yayasan rasenye...tapi yang i pelik, mcm mana boleh dapat sedangkan mak dia engineer kat MAS..bukan sepatutnye org susah je ke dorang sponsor..i tau pun sbb mak dia dok story pasal ni......

tapi mmg betul,nak masuk boarding school mmg susah, yang pandai ramai and not to forget yg pakai cable pun ramai ...in my family ade yg belajar australia, US and japan --- biasiswa JPA,Petronas and MARA...we are not dari keluarga berduit --- struggling jugak la nak merebut biasiswa...my son sibuk nak pegi --- me kata " tak sesenang yang disangka eventhough you are a top student pun" -- kadang2 bergantung pada luck je benda-benda ni selain dari usaha keras..

in the last SPM results, KYS merosot byk jugak. I guess this is bec  now kan they dont really pilih students mcm dulu. now ni, if ada 5As and bole bayar bulan bulan... boleh aje... esp if anak somebody.

pernah pergi sekolah tu.pergh dewan makan pun ade aircond.makan siap pakai sudu garfu. senang citer lengkap lah serba serbi ade kat sana.patutlah berlumba2 anak2 orang kaya nak masuk sana.

ok..my son dapat pegi 4 days 3 nights tu, ade interview..ade sesiapa boleh tolong tak..soalan ape yang mungkin dia nak tanye

Adik saya belajar kat KYS. Dia dapat biasiswa. Memang bagus sangat sekolah ni.

Tapi nak masuk bukan senang. Kena cemerlang dalam akademik dan juga aktif dalam sukan.

Salam. Saya pelajar kolej yayasan saad dan saya dapar biasiswa axiata.
Kys tak kata yang kena bukak tudung.
Kys x perlu cable untuk masuk sbb saya ni org biasa mcm tuan puan semua,.
Kys memengtingkan languange skills dlm bm dan bi.
Kys bukan sahaja ada biasiswa axiata tetapi ada yayasan khazanah, yayasan daya diri dan yayasan tan sri.
Biasiswa axiata ada dua jenis. 1 partial scholarship utk org yg mampu bayar yuran tetapi layak mendapat biasiswa. Dan yg kedua adalah full scholarship utk yg x berapa mampu dan layak.
Jika ada sebarang soalan, silalah tanya. Saya lebih suka menjawab soalan daripda mendengar perkara tentang Kys. Sekian.