CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Search

Cemana nak handle Isteri yg Kuat Melawan?

nak tanya, kalau dapat jadi gitu, untung ke? best ke?

sambil tengok suami jadi hamba abdi k ...
HangBuah Post at 17-8-2010 09:38 AM

ntah..lum pernah rase...kene rase baru tau untung ke dak .....

Kite takkan jadi hamba kepada pasangan kite, kalo kite tak benarkan ianya berlaku....In this case, TT is letting it happen, act fast TT, before it's too late..........

ntah..lum pernah rase...kene rase baru tau untung ke dak .....

Kite takkan jadi hamba ...
MrsJohn Post at 17-8-2010 09:41

entah la kak.. lain orang lain kot conscience dia. Mungkin pada sesetengah orang, untung tu dinilai dari segi sejauh mana boleh memanipulasikan orang lain (hatta pasangan sendiri) untuk kepentingan dirinya sendiri. Makin banyak boleh perah hidup orang, makin rasa bahagia.

kalau aku, better tak kawin daripada kita bahagia atas derita pasangan kita tu. Even kalau pasangan tu jenis bersedia diperhambakan dgn sukarela, aku rasa, manusia yg ada timbangrasa takkan boleh rasa aman damai fikirannya.

dah tau puncanya, ubah la....
pompuan mmg memerlukan suami yg tegas, bukan garang or pema ...
MrsJohn Post at 17-8-2010 09:34

Takut suami tegas..bini pulak kena kotak katikkan.......

entah la kak.. lain orang lain kot conscience dia. Mungkin pada sesetengah orang, untung tu dini ...
HangBuah Post at 17-8-2010 09:45 AM

yupp....agree with u.....and akak rase kan, rase je le..(speku), wifey TT tak sayang sgt suami die.....bley gituks?

dah tau puncanya, ubah la....
pompuan mmg memerlukan suami yg tegas, bukan garang or pema ...
MrsJohn Post at 2010-8-17 09:34

exactly bila rasa hormat dah takde memang susah la

tunjukkan kedominanmu, tak semsetinya jadi agresif, atau jadi singa...ko leh buat silent treatment, jgn ckp, jgn balik rumah...
ikut Nabi, kalau dah tak boleh buat apa dah pisahkan tempat tido

yupp....agree with u.....and akak rase kan, rase je le..(speku), wifey TT tak sayang sgt s ...
MrsJohn Post at 17-8-2010 10:08

aku rasa takde la sampai bini TT tak sayang TT... cuma kurang hormat je. Mungkin jenis yg sangat emosional dan kurang mampu mengawal perasaan. Dapat lak suami yg jenis berlemah lembut tak nak berkeras. Makin naik lemak la. So bro Search, spt kata forumer lain, sila bina ketegasan diri anda. Tegas tak bermaksud marah2. Aku cadangkan ko bela misai macam Sarjan Misai Gerak Khas tu. Tiap kali bini ko mula nak buat perangai, ko gerak2 sikit misai ko tu ke atas ke bawah. Itu sebagai awal signal kat dia. Kalau gerak misai ke kiri ke kanan, bermaksud, ko dah bersedia nak lepaskan penampor.

Follow Us
secara peribadinya aku faham dengan apa yang diperjelaskan oleh si hangbuah
setuju berkenaan suami mencari nafkah penat lelah dan isteri mengharapkan suami paham isteri untuk tadbir rumahtangga..

aku rasa suami dan isteri selagi nak hidup bahagia berumahtangga kena komited
maksud komited aku ni... kena buang rasa PENAT LELAH itu.. TIADA RASA PENAT LELAH apabila sudah berumahtangga, nak demam pun tak sempat

baik suami mahupun isteri tak perlulah mengeluh
bila kena handle rumah
suami tuh tak payah laa kata letih laa carik nafkah tapi bab memberi nafkah BATIN ON JERRR (larat pulak) isk PUASA

so so jadik orang bujang memang BEST
ko nak tido dari pagi sampai besok pagi pun sampai 10 tahun tak bangkit bangkit pun bagus sebab TIADA TANGGUNGJAWAB yang nak digalas

HOKKAY...

exactly bila rasa hormat dah takde memang susah la

tunjukkan kedominanmu, tak semsetiny ...
misy Post at 17-8-2010 10:12

Hari nih kalau hang pisahkan tempat tidur....ada tempat tidur lain..........banyak volunteer kat luar sana....

Aku ada sorang kawan yg alim-alim. Keje as senior engineer di sebuah firma telekomunikasi terkemuka negara. Bini dia pun stok pakai jubah, tudung labuh bagai.

Ada satu hari tu kami member2 lelaki minum2 kat kedai. Tiba2 telefon mamat ni berdering. Dia secara tak sengaja ter ON loudspeaker. Maka kedengaranlah suara bini dia menengking2, "abang kat mana!!!!buat apa???!!!".... si mamat ni dgn malu besarnya cuba slow talk dgn bini bagitau dia tengah minum ngan kawan, kejap lagi dia balik... dan sebelum sempat mamat tu OFF loudspeaker, dengar lagi bini tu sebut "abanggg balik!!!!"

Baru kami tahu camtu rupanya perangai bini dia selama ni terhadap suami. Suami punya la baik. Jenis kopiah tak pernah lekang di kepala. Org yg dihormati juga la dlm masyarakat sebab aktif kerja2 kebajikan.

Reply 155# HangBuah
sabar bro..aku pun cuba mncari sinar bahagia ni..tp punya la payah..huhuhuu

Reply 169# HangBuah

ko pernah dengar tak kes suami menengking bini dia, suruh balik rumah
bila bini dia lepak dengan kawan kawan

Reply 161# MrsJohn

ya kan..mcm aku biarkan sja hal ni brlaku..aku akan try build up my confidence..tenkiu kwn2..huhuhuhu

Reply 164# MrsJohn
btul kaaa...jgn la...dia kata jgn cari lain?...xkan tipu..bru lps ehem ehem dia ckp mcm tu...

secara peribadinya aku faham dengan apa yang diperjelaskan oleh si hangbuah
setuju berkenaan suam ...
aiva Post at 17-8-2010 10:14

alahhh.... nafkah batin ni tak payah jadikan isu la. Pasal ia kepentingan dan memberi nikmat kepada dua2 pihak (suami dan isteri). Kang tak bagi kang, isteri gak yg meroyan kegersangan, pastu mula tulis kat facebook mengadu suami zalim la apa la.
dan  kalau soal nafkah batin (sex) tu nak dijadikan isu jugak, pada aku, suami lebih banyak bersusah payah dlm aktiviti seks tu. Perempuan most of the time baring mengangkang je. Yg buat keje tolak tarik tu suami sampai berpeluh2. Yg perempuan berpeluh kesedapan je. Suami sampai cramp pinggang. Nak angkat pompuan lagi kalau buat aksi-aksi luar biasa. Yg pompuan, apa2 posisi pun just tadah je. Sebab tu lelaki akhirnya penat sampai tertidur. Tu pun pompuan dok ungkit kata lelaki selfish, lepas sex terus tidur. Tapi pernah ambik tahu kepenatan suami yg kasi servis terbaeeek tu?

Aku tak suka la nak ungkit2, nak sebut2 sape contribute apa, sape lebih byk peranan apa sume. Nampak benor macam tak ikhlas atau berkira. Tapi benda2 camni kena sebut jugak sekali sekala supaya baik lelaki mahu pun pompuan insaf sikit peranan masing2 dan tak take for granted peranan yg dimainkan oleh pasangan dlm menjayakan rumahtangga.

Reply  HangBuah

ko pernah dengar tak kes suami menengking bini dia, suruh balik rumah
bi ...
aiva Post at 17-8-2010 10:27

jgn kata tengking, lempang bini pun aku penah nampak (dlm drama TV).

dan itu tak bermaksud pompuan pun patut tengking suami.

Aku ada sorang kawan yg alim-alim. Keje as senior engineer di sebuah firma telekomunikasi terkemuka  ...
HangBuah Post at 17-8-2010 10:22

Dah memang jenis bini loudspeaker...even sebelum mereka berkahwen..manakautau?????

Hang ingat orang yang LOUD ni...semua hati bengek kah????

Reply 169# HangBuah
prnh jdi kat aku..aku klu nak lepak kat luar dgn kwn2 pun x slalu..masa aku tgh mnum2 ngan kwn2 aku tu tiba2 lak bini kol tanya kat mana?bila nak balik?...aku jwb kjp lagi nak balik..trus dia letak fon then kol lg dan lg dan lg..mmber2 aku da tgk aku len mcm..aku da ada tnda2 segan da kt mmber2 aku ni..skali kwn aku sorang sound kt aku.."hai,takut bini ka?"..aku jwb takde la..cuma kena balik awal ada hal ckit..yg tak tahan tu mmber2 aku buat muka sindiran maut siap dgn gelak tawa bagai di pagi raya..huhuhuhu..malunyaaaa...

Reply  HangBuah
prnh jdi kat aku..aku klu nak lepak kat luar dgn kwn2 pun x slalu..masa aku tgh mn ...
Search Post at 17-8-2010 10:44

hahahah... entah2, ko member aku tu kot? ko pakai kopiah tak?

Reply 178# HangBuah

masa nak solat jer pakai kopiah..ekekekekeke...

Falsafah aku, better jadik kejam dulu, baru jadi baik.

Sebab, bila org dah tau betapa kejamnya kita, kebaikan yg kita buat walau kecik pun akan disedari dan dihargai.

Tapi kalau kita ni dah memang baik, kebaikan kita tu org take for granted. Macam takde value je.

Dan bila org tau kita ni asalnya kejam dan berpotensi untuk kejam, org akan berhati2 sikit dgn kita. Jangan melampaui batas, kang masuk mode kejam kang ada yg kena simbah asid.

Mungkin bro Search perlu tunjukkan sikit kekejaman depan bini tu. Contohnya, bakar rumah jiran ke (rumah tinggal la)....