CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: kiki009

si dia dah nak kawin dahh.. apa nak jd ngan aku?

ada sorang yg akak kenal ni pernah bertunang..
tapi putus sbb tunang dia terpikat kat org lain..
pastu kawin & bercinta selepas kawin..
tp tu pun bercerai gak..sbb org ketiga..

bkn ke nasib kiki lbh baik dari kawan akak ni..??
lg satu cuba kiki baca kisah forumer kiahbosan..

kak kiki09 saya nak jumpe akak before saya balik ipoh..

kalo setelah beberapa ketika mencuba, nampak mcm tiada respon, haruslah berhenti berharap?

sy baru je kenal seseorg yg sy suka caranya, tutur kata sopan, menjaga solat dll tapi bila kita cuba nak mengambil hatinya, nak tunjuk caring, dia punya respon mcm 'malas' je. kalo kita senyap, dia pun senyap x hubungi kita. sedih rasanya

ruffleen Post at 5-7-2010 12:04

sometimes we have to prepare for the worse..
elok gantikan harapan tu dgn rasa redha pada qada' & qadar..
andai ada jodoh dgn dia.. alhamdulillah
andai xder.. yakin ada hikmah yg tersembunyi..

cuba kiki try isi masa tluang dengan membaca buku motivasi..mia baru je baca satu buku ni Pemilik Cintaku Setelah Allah dan Rasul - Fatimah Syarha Mohd Noordin..mmg best sgt cita dia betul2 menyedarkan mia...salah satu pesanan penulis ni yang paling mia ingat

Kejarlah Cinta Allah, nescaya cinta pasangan soleh turut kau miliki.. Bahaya cinta sebelum kawin, jika aku dan dia berjaya melangkah ke alam rumahtangga nescaya ia terbina di atas dasar maksiat yg mengundang padah kepada peribadi zuriat kami pastinya..

Pemilik Cintaku Setelah Allah dan Rasul - Fatimah Syarha Mohd Noordinmissymia Post at 5-7-2010 12:30

nak cari buku nie la...mcm menarik jer..

Post Last Edit by Syik_Gojet at 5-7-2010 12:52
kalo setelah beberapa ketika mencuba, nampak mcm tiada respon, haruslah berhenti berharap?

s ...

aku pun penah jadi mcm nie..laki y kita tapis elok2..n kita pun dh mula suka kt dia..tapi responde hampeh..
mcm kita terhegeh2 lak..huhu...

prinsip aku nie..kalu laki berkawan dgn aku...aku akan buat solat istikarah n minta doa...
minta Tuhan tunjukkan, jika dia memang jodoh ku..rapatkan lah hati kami..jika dia bukan jodohku..jauhkan la hati kami..putuskan cara baik..

disebabkan tu..aku kwn dgn laki tak lama..kenal beberapa bulan jer, pastu mula la terbongkar hidung belang tu...
mcm2 peel dh jumpa..
syukur Alhamdulililah...<-wpun hati merana..tapi ni la hikmah y aku dpt..hehehe

Follow Us
Post Last Edit by cupin001 at 5-7-2010 13:07
prinsip aku nie..kalu aku berkawan dgn aku...aku akan buat solat istikarah n minta doa...
minta Tuhan tunjukkan, jika dia memang jodoh ku..rapatkan lah hati kami..jika dia bukan jodohku..jauhkan la hati kami..putuskan cara baik..

disebabkan tu..aku kwn dgn laki tak lama..kenal beberapa bulan jer, pastu mula la terbongkar hidung belang tu...
Syik_Gojet Post at 5-7-2010 12:51

akak pun camtu gak..
x lama lps buat solah istikharah, Allah tunjukkan perangai2 diorg..
ada tu siap dah janji nak bawak keluarga dia jumpa famili lg..
tp asik kensel jer.. ada jer aral yg melintang..3 kali jd camtu..
yg kali ke 3 tu mak dia siap call kata nak keluar rumah tapi jejak jer tanah dpt berita ada sedara rapat masuk hospital & org tu plak kiranya org penting yg sepatutnya ikut sekali dtg rumah mak akak..
masa tu ati akak dah berkata mungkin dah xder jodoh la ni..
last sekali adik dia bawak mulut citer yg buruk2 pasal mak dia sendiri..
x sanggup akak beradik iparkan org camtu..
so that's it..
masa tu akak x rasa apa2 pun.. tp mak akak yg byk termenung sbb pikirkan jodoh anak bongsu dia ni xtiba2 lg..

tp yg latest ni akak x buat lg..ntah naper akak pun xtau..
mak pun dah bising2 srh buat solat istikharah..
insya-Allah dalam masa terdekat ni akak akan buat..

kak kiki09 saya nak jumpe akak before saya balik ipoh..
dune1989 Post at 5-7-2010 12:27

oooo ada skendel yer ngan kak kiki

Reply  ruffleen

mmg hobi lelaki ke suka menipu ni...
missymia Post at 5-7-2010 11:54

yela kan..laki suka menipu

akak pun camtu gak..
x lama lps buat solah istikharah, Allah tunjukkan perangai2 diorg..
ada t ...
cupin001 Post at 5-7-2010 13:04

itu la..bila kita buat solat istikarah bila kita mula2 kwn dgn laki...maknanya kita serah bulat2 pd Allah
bila terbongkar penipuan dia ...kita xde la rasa kecewa sgt...sbb kita memang dh tau sah2 dia bukan jodoh kita..
syukur dpt tau awal2, drpd bertahun lamanya baru tau ataupun bila dh kawin baru tau perangai sebenar dia..

ye la..
kadang2 nk kwn dgn laki pun rasa malas.....fedup....
tak larat nak sakit hati lagi. ...
Syik_Gojet Post at 5-7-2010 11:14

Ya betul tu...jgn berputus asa kerana apa yang terjadi pasti ada hikmahnya..yang nampak baik di mata kita mungkin terselindung perkara buruk yang kita x nampak.... jgn kata pompuan je yang slalu dikecewakan, laki pun sama gak... anggapla sume tu cobaan untuk mematangkan kita...jgn berprasangka buruk pada Allah...   sy dulu pun pernah dikecewakan gak... persoalannya adakah kehidupan sy sekarang bahagia...:re:  well... kalau bandingkan dengan org yang lebih susah/derita hidupnya dari kita insyaAllah kita akan rasa bahagia. Sesungguhnya nikmat itu hanya akan dirasai oleh orang-orang yang bersyukur.  Malangnya x ramai yang reti bersyukur sehingga lah dia kehilangan nikmat itu..  so to tt dan yang seangkatan dengannya fikir la dari sudut positif. Lambat kahwin lebih baik daripada tersalah pilih pasangan. Tak berkahwin adalah lebih baik daripada berkahwin dengan suami kaki pukul dan kaki betina. Ooops panjang plak tazkirah kali ni

Post Last Edit by hnsyoong at 5-7-2010 13:25
yela kan..laki suka menipu
cik_kiah Post at 5-7-2010 13:07

kadang2 terpaksa x berterus terang untuk jaga hati pasngan.... kalau niat baik tu kira x tipu la kannnnn.. tp maslahnya ada pompuan tanpa disedari memang suka ditipu sebab tergolong dalam org2 yang suka dipuji atau jenis yang xnak terima kenyataan. Kat sini ada ramai kot

kadang2 terpaksa x berterus terang untuk jaga hati pasngan.... kalau niat baik tu kira x t ...
hnsyoong Post at 5-7-2010 13:24

ko laki ke pompuan?

yup
ckp je lebih2
dah malas nak berharap la apa la..
tapi..korang jugak yang nak kapel2..

ekceli..benda ni...
kalau kita terlalu sgt mencari n mengharap
kecewa le jadinya

jgn jadi murah sgt
org dah tak nak
berlalu ler...

ni..bila dia si curang tu dok sms tanya kabar
kte jugak yg reply

aku selalu pikir:

1.aku takut nak menipu, sbb satu hari penipuan tu mungkin akan terbongkar. ...
ruffleen Post at 5-7-2010 11:50

ko mcm aku la ruffleen...mmg byk jantan hidung belang kn...

ex aku pn dh tunang tp x ngaku..bleh dtg jumpe family aku lg tu...last2 dpt tau dia dh ade tunang kt kg...tu pn x ngaku lg...1st time aku tgk jantan menangis konon x bleh hidup tanpa aku...kata yg pompuan kt kg tu family yg atur kn, tp dia x tunang lg...aku ni pn kasi can la lg sbb syg kannn...rupe2nye pompuan tu mmg gf dia dh 3 thn, mmg dh tunang, bkn la family yg aturkn...mmg aku sumpah dia, tgk la...ko buat kt aku mcm ni, satu hari tak adik pompuan ko, anak pompuan ko yg kene....

skrg dia dh kawin, hidup jer dia...
oh ye, dia penah kate kt aku yg dia terpikir smpai nk pompuan tu mati je supaya dia dgn aku...(berani kn dia, kot2 masin mulut dia tu, aku x masuk campoooo)..

~aku benci dia~Ya Allah,tolong jauhi aku lelaki spt itu lg...

yup
ckp je lebih2
dah malas nak berharap la apa la..
tapi..korang jugak yang nak kapel2..

ekceli..benda ni...
kalau kita terlalu sgt mencari n mengharap
kecewa le jadinya

jgn jadi murah sgt
org dah tak nak
berlalu ler...

ni..bila dia si curang tu dok sms tanya kabar
kte jugak yg reply
Duta lover Post at 5-7-2010 13:31

aku x cari...x kenal dan x tahu pun dia tu wujud kat situ...dia tu yg cari aku, kejar aku bagai nak rak bermula dpd aku x suka sampaila aku dah sayang giler kat dia...salah aku kah bila didump sebegini...

tidaklah juga berharap, tapi dia yg bagi harapan, so salahkah nak berangan setelah diberi harapan?? mmg lelaki mcm tu kah,suka buat perempuan berharap lepas tu ditinggalkan begitu saja tanpa penjelasan..adilkah???

Emm...berlalu aje yer bila org dah x nak...tapi dia at the first place kejar kita bagai nak rak...lepas tu sesuka hati cakap x pernah berjanji..apa ni???

..bila dia sms tanya kabar...mmg aku reply...tapi aku kata "JGN GANGGU SAYA LAGI". terus dia senyap. mmg kalo x buat mcm tu, dia akan terus berbuat yg sama ala2 "tunjuk baik". sudahlah. GTH. dari awal kalo mmg dah berniat busuk, x perlu la setelah menghancurkan baru nak tunjuk baik. WTF

s ...

emmm... maaf la kalau jawapan sy mengecewakan awak ya.... ni jawapan ikhlas dari seoarang lelaki... lelaki ni kalau minat kat seseorang perempuan dia akan cuba approach pempuan tu sama ada secara langsung atau x. Jgn kata yg bujang, yg dah kawin pun ramai yg nak test market   Memandangkan kamu dah bagi hint dan xda respon anggapla dia x berminat..
Tp kalau u nak jawapan yng beri harapan tipis ada gak. Sebilangan kecil lelaki mungkin respon dia mcm tu tp dlm masa yg sama dia sebenarnya berkenan gak sebenarnya...Antaranya lelaki yang pemalu, lelaki yang beriman dan berakhlak mulia yg menjaga adab sopan dan pergaulannya dan juga lelaki baik hati yg telah berpunya dan x sanggup melukakan pasangannya sekarang. Tp lelaki jenis ni dah hampir pupus...   x lama lagi tinggal fosil je kot

Reply 172# hnsyoong

lebih baik luka direject dpd luka ditipu. aku pernah alami kedua2nya...serius aku cakap, luka ditipu tu jauh lebih perit...masyaAllah

Antaranya lelaki yang pemalu, lelaki yang beriman dan berakhlak mulia yg menjaga adab sopan
hnsyoong Post at 5-7-2010 13:51

mula2 dulu nampaklah dia ni mmg jenis mcm yg ko cakap ni, tapi skrg x tahula...

Reply 175# mawarsari

ohh...ko senasib dgn aku ler kan...tapi aku rasa aku lagi tension sbb aku satu tempat keje ngan jantan tu...gerammmm