CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: abb7997

Black List/ CTOS / CCRIS [loans, cc, etc]

Betul ke ada di antara bank yang tak guna ctos lagi skrg ? Ada sape2 yang tau ?

Originally posted by zul_khaleeda at 25-1-2009 08:07 PM
nak tanya korang...mcmnei nak cek CTOS ek?opis nye kat mane?

Office kat Megan Phileo Jalan Tun Razak.

Originally posted by melia_star at 21-1-2009 04:52 PM
aritu laki aku nk beli motor harga 1800 jer guna nama aku....sekali tokey tu kata payment aku tak bagut....terpinga2 aku kt mana dia cek rekod aku tuh....pastu aku cuba dptkan detail drpd CTOS... ...

Pasal nak clearkan CTOS ni, sepatutnya memang kerja bank. ari tu aku punya pun, bank yang clearkan. bergantung kepada pegawai yang handle kes le. kalau pegawai tu pantas & tuntas memang cepat le. aku tanya dulu berapa lama nak clearkan CTOS & CCRIS, derang cakap 6 bulan. tapi tak sampai 2 minggu, dah clear. tapi kalau bank tak buat, ko dapatkan released letter dari bank dan pi buat sendiri kat CTOS.

Berapa lama sebelum ccris update after payment is made

Saye ade masalah la, 2 hari lepas saya apply utk PL AL rajhi. At the same time ade tanye kat CIMB pasal PLoan diorang. Saya tgh consider salah satu. CIMB kata they will check dulu kat ccriss my credit standing. So today they called, kata ade problem dgn hire purchase loan (affin bank). So takleh proceed.
Keta tu abg saya yg pakai dan tak byr according to cimb officer tu, 3 bulan outstanding.
Now, soklan saye, since saye dah apply kat Alrajhi bank PLoan, kalau esok pagi saye byr kat Affin settlekan 3 bulan loan keta tu, agak2 berapa lama sbelom ccris akan update rekod? Sbb saye takut PLoan saye tak lepas la pulak...adoi...tolonggg....

ccris biasanya laju kerana ini bank negara yang punya, kalau tak silap la.

mencelah sikit...

ada masalah lambat bayar loan rmh,dah ada legal..(kira dah lebih sethn x bayo)
tp dah buat reschedule dgn bank & di terima...(buat kat jb)
kena byr dlm 1.8k (2 mthly pymt/mth) x 16 bln
balance masa ni dlm 145k

pastu 2-3 hr bank dr kl call offer buat restructure..
sume balance 145k + legal cost dlm 3-4k pastu mthly dlm 1.2k

reason bank nak bantu mthly lbh rendah & release legal lg cepat..

apa pendpt rerakan sume?

continue reschedule atau restructure?

Follow Us

Reply #166 OrangKita's post

restructure le kot...

Balas #167 ryo_takahashi1\ catat

aku pun rase camtu cuma nak tnya kot2 ada hidden 'kos' yg kena aku tanggung.takut ada benda yg aku 'rugi'...
tp dr explanation bank, mmg aku x rugi apa2 kalu buat restructure....
anyway thank's ryo...:victory:

Balas #166 OrangKita\ catat

aku tak paham pengiraan kau?  1.8K 2 kasi sebulan kali 16 bulan dan hutang ada dalam 145K ke?  apa ni?  tu cuma hutang setahun ke?
yang restructure tu 1.2K apa?
tau ke apa perbezaan reschedule dan restucture?  
tau ke BNM GP3?

tak cukup info, cemana nak mintak orang bagi pendapat...

Nak tanya kalau kita tertunggak satu bulan payment kereta, senang tak nak wat loan lain cthnya macam refinancing rumah.... Ingat nak wat kat bsn @ maybank tp rasanya maybank cerewet sngtlah....

Reply #170 ina_1195's post

sepatutnya takde masalah.

Salam & selamat sejahtera,

saya nak mohon jasa baik rakan2 di sini utk beri pendapat masalah yg sedang saya hadapi. sekiranya pihak bank menyatakan bahawa kita ada masalah pembayaran & menyebabkan penyata bank x cantik lalu membuatkan pihak bank tidak meluluskan pinjaman kita. di mana saya perlu cek? pihak bank suruh cek dgn bank yg beri pinjaman sebelumni. suruh keluarkan surat menyatakan yg kita dah selesaikan yg tertunggak & masih bayar seperti biasa. masalahnya sekarang saya perlu pergi bank yg pernah saya buat pinjaman ke atau ke bank negara atau ke ctos tu terus? mcm mana saya nak tau yg mana 1 yg tersangkut? harap ada yg sudi membantu, terima kasih.

Balas #172 dhafir\ catat

tanya kat bank baru ni, bank mana yang senaraikan anda dalam ctos.
lepas tu pergi ke bank tu dan siasat pinjaman yang bermasalah tu.  cuba selesaikan dan lepas tu mintak nama dikeluarkan dari senarai ctos.

Reply #173 Gemukkkkkkk's post

oh macam tu. pembayaran mmg dah ok. cuma tahun lepas ada lewat bayar. jadi saya kena tanya pada pihak bank dan kompomkan yg mana yg bermasalah. terima kasih ya.

wei..tolong...eisya geram la.....dulu eisya ada buat personal loan kat bank rakyat...nama je nama eisya...tapi si peminjam sebenar adalah kawan eisya....

payment dia x cantik n bank selalu kol eisya....setelah bertahun tahu akhirnya settle gak hutang tu.....

thn 2005 bln september lagi dah clear....tapi nape eisya nk wat loan kete x lepas lepas? loan kredit kad pun x pernah nye lepas....

eisya musykil la.....siapa yg dapat memabntu?? tolong la eisya.......pertolongan anda amatla eisya hargai.....

Originally posted by eisya_zulaikha at 13-4-2009 15:37
wei..tolong...eisya geram la.....dulu eisya ada buat personal loan kat bank rakyat...nama je nama eisya...tapi si peminjam sebenar adalah kawan eisya....

payment dia x cantik n bank selalu kol ...

pi check dekat CTOS. kut le ada apa2 problem. kut orang gunakan nama awak ke. lagi satu kalau nama ada kat CTOS, history payment memang tak boleh buang. tu sebagai rujukan bank le. benda ni adalah human factor. kalau derang tengok payment asyik lewat je even bayar, derang boleh buat keputusan tak nak berikan pinjaman. tapi selalunya kalau hutang dah selesai tak de problem.

better ko pi check sendiri puas hati.

saya ada problem nak tanya kat expert2 kat sini.  konon2 semlm gilah ngan hubby sbb nak apply internet maxis.  tup2 dia kata nama saya kena blacklist by tm sbb saya ada hutang dgn tm about RM200 masa dlm tahun 2005.  my hubby mmg2 tak boleh digunakan sbb nama dia dah kena 'kencing' dgn kawan dia sbb kwn apply fixed line telekom pakai my hubby name.  kalau nama saya kena blacklisted dgn TM tp baru bln 8 2008 saya ada wat loan bank utk rumah.  saya tak pahamlah pasal perkara nie.  lagi satu kalau saya contact tm & nak settle segala hutang-piutang saya berapa lama dia org ambik tuk clearkan nama saya???? tq suma.

Originally posted by alongatie at 11-5-2009 16:16
saya ada problem nak tanya kat expert2 kat sini.  konon2 semlm gilah ngan hubby sbb nak apply internet maxis.  tup2 dia kata nama saya kena blacklist by tm sbb saya ada hutang dgn tm about RM200  ...

once nama dah masuk dalam CTOS, memang tak boleh dikeluarkan. cuma ada notes je mengatakan hutang telah dibayar. berapa lama derang nak selesaikan, itu bergantung kepada efficient derang le. pasal pinjaman perumahan tu, bank ada budi bicara le nak luluskan pinjaman. kalau takat hutang 200, tak de problem pun derang nak approved. cumanya kalau untuk apply telefon ke apa ke, memang derang strict follow their rules & regulations le.

Balas #178 shidaaziz\ catat

tapi kalau dah ada notes kita dah clearkan utang kita maka boleh tak kita apply pas tu ????

Balas  #179 alongatie\ catat
boleh.