CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: munna

100% SENORITA ~ starting 14 Feb ~ 8TV / Mon - Fri / 7AM

dao ming si pernah tengok cerita mars?

Reply #161 bvsf06's post

tak penah.. siter tue tayang kat tv agi kan.. so tak penah tengok agi ar.. semua nyer kene harapkan tv siar dulu..

waahh...dah banyak perbincangan kat sini ..lama tak masuk thread ni ..banyak laks backlog yg nak kena baca ...

ching~ sesama...takde hal punyer..kalau konfius ttg apa lagi ,tanya ler...anyway ..banyak jugak maklumat ttg penny lin ni ek ..

ehehe..tak tau la kenapa saya tak boleh nak relate la watak penny lin dalam citer seniorita ni dengan wallace huo ..

bila kuar jer watak dia..terus saya rasa bosan ..isk ..pelik jugak ..tp bila kuar watak qiao en jerr..terus jadi best citer tu .ehehe ..saya ni dikira bias ker ek ??citer in love with seniorita tu ade jual kat kedai ke tak ?kawan saya ckp dulu dia tgk kat astro ch38 citer ni ...katanyer bestt...ermss..episode ari ni banyak yg mendebarkan ..ekeke..best betul ..tak sabar nak tgk macam mana episode esok ..tadi ..wei xiang ade jeles kan sebenarnyer kat jason masa jason beriya2 jer suruh wei xiang nyamar jadi anak orang kaya ..time yg dia ckp ... "kau takde teman wanita??nak ambil teman wanita aku ker??"ekeke..tp lepas tu terus kaver ckp dia berlakon utk bawak watak anak orang kaya tu.hiks.jason pun makin kiut tadi .padan muka peter pan ..ajak qiao en nak jenjalan ..tgk2 kawan tu bawak member lain laks.hik

Ching hari ni sempat tengok 100% Senorita... Rasa rasanya Wei Xiang dah suka kat Penny Lin... sebab everytime Xiao Feng peluk Wei Xiang... Wei Xiang akan tengok ke arah Penny Lin...

episode esok macam best jer... Xiao Feng cam jeolous ada perempuan mendekati Wei Xiang... hehehe...

Reply #164 ching_aori's post

tuh la..mmg dah perasan yg wei xiang dah start suka kat penny lin ..tp tak tau la kenapa saya rs mcm tak best laks tgk wei xiang suka kat penny lin ...apa nak buat..director dan penulis skrip dah tetapkan macam tu kan ..huhuh

a'ahh..episode esok saya tak sabar nak tgk scene wei xiang kena tampar dek qiao en ...apa la yg qiao en kata agaknyer. tp benci betul la peter pan tu dalam citer ni ..kalau kuar jer adengan dia dengan sasa ...tader bab lain ..bab  romance jerr..isk.

Originally posted by myst_leen at 27-2-2006 05:44 PM
tuh la..mmg dah perasan yg wei xiang dah start suka kat penny lin ..tp tak tau la kenapa saya rs mcm tak best laks tgk wei xiang suka kat penny lin ...apa nak buat..director dan penulis skrip dah t ...

myst_leen... samalah ngan Ching... tak berapa suka kat Penny Lin dengan Wei Xiang... sebab rasa bosan... Wei Xiang tu dah lah serious semacam, Penny Lin pulak sama serious... macam takde sparks pulak... dialog diorang berdua pun sentimental je, tak berapa menarik... Jason dengan Qiao En best... cute je dua orang ni... Qiao dengan Wei Xiang pun not bad... sebab satu serious satu cute, ok jer...

cerita In Love With Senorita tu ada jual kot... tapi kena cari... sebab saya pun jarang jumpa VCD ni kat kedai...

tadi kalau Ching tak silap dengar... Qiao En at first jumpa perempuan tu dia ejek, kata perempuan tu macam kereta api... dapat banyak boyfren dengan cepat... Masa Qiao En tampar Wei Xiang, dia kata Wei Xiang akhirnya pun naik 'kereta api ' tu...

Follow Us

Reply #166 ching_aori's post

haaa..tuh la pasal ...boring sebab sesama serius jerr..masalahnyer bila tgk facial expression penny lin time dia sedeh ..tak rasa paper ...cuba tgk kalau qiao en yg sdh ..contoh masa episode citer tadi time yg qiao en sedeh kat penny lin sebab katanya penny lin teraniaya dan suatu ketika dulu pun dia penah macam seolah2 menganiayai penny lin ..dari watak yg periang ..jadi sdh ..then lepas tu happy balik time dia peluk penny lin ..kita boleh nampak perubahan facial expression dia..yg penny lin macam kaku skett la..huhu.

tul tuh , saya pun suka tgk part jason dengan qiao en ..cute nyerr...tp in real life jason tu muda banyak thn kan dari qiao en ?nampak cam sebaya jer dalam citer ni . eekek. ooo ..mesti mahal harga vcd citer tu kat kedai ..

thanks ching sebab explain kat saya apa yg diorang ckp kan ..cuma ..rasanya 8tv ni banyak iklan sangat laa...tak puas tgk .mesti ade part yg kena potong ni kan .wei xiang makin lama makin hensem laks dalam citer nii ...

Originally posted by myst_leen at 27-2-2006 06:04 PM
haaa..tuh la pasal ...boring sebab sesama serius jerr..masalahnyer bila tgk facial expression penny lin time dia sedeh ..tak rasa paper ...cuba tgk kalau qiao en yg sdh ..contoh masa episode citer  ...

Ching pun bias... suka kat Qiao En... tak suka kat Penny Lin... maybe sebab Penny Lin tu banyak gossip, dah terjejas imej dia dalam hati saya... hehehe...

rasanya Penny Lin dengan Wallace Huo takde chemistry... tapi Qiao En macam ada chemistry dengan semua orang je... Dengan Peter Pan tu pun ok gak... hehehe

ha'ah... Penny Lin kata dia rasa takut dan gelabah bila jumpa Peter Pan tu, tapi ekspresi muka Penny Lin cam gitu je... tak dapat rasa pun perasaan takut dia... dan tak rasa kesian kat Penny Lin pun masa tu... Acting Qiao En masa tu pulak best... Ching rasa terharu gak masa Qiao En kata Penny lin kesian dan suruh dia jangan takut serta minta maaf kat dia sebab dulu layan Penny dengan teruk...

[ Last edited by ching_aori at 27-2-2006 06:21 PM ]

Ching ada gak rasa Peter Pan tu macam geli je... Kononnya romantik, tapi dialog dia yang sepatutnya " romantik " dah jadi cam menjijikkan... hehehe... urghh:kant:... Geli gak apa yang dia cakap kat Qiao En masa nak pikat dia...

ching~ takper ching ..rasanyer bukan kita berdua jer yg bias minat qiao en dalam citer ni ..saya mula minat qiao en ni lepas tgk dia dalam citer prince turns to frog ..tp saya rasa qiao en dalam citer seniorita ni lagi kiut ..sebab dia tak sekurus masa dalam prince turn to frog tu ..haaa..tu lerr..bila dia nangis..nampak natural je kan ching ?uikss..ingatkan saya sorang jer yg geli tgk peter pan dalam tu ..ching pun sama ek ..memang geli ..eii ..tak suka..tp tak tau la kalau dia berubah jadi baik nanti tersuka pulak ke kat dia .. tp deric wan ni asik sangat la bawak watak jahatt...saya rasa saya ade minat satu watak dia dalam citer hong kong lama tajuk VENGEANCE..suka tgk watak dia dalam citer tu ,tak silap saya nama dia ah rain dalam citer tu.dah lupa..sebab lama sangat dah ..masa saya kecik2 lagi.

myst_leen... rasanya Ching nak tengok cerita ni sampai Wallce Huo couple ngan Qiao En je... lepas tu dah tak nak tengok... tak nak tengok Wallace Huo kata dia ada perasaan kat Penny Lin, sedih je Qiao En nanti... tak nak jugak tengok Peter Pan ngan Qiao En... orang jahat pula dapat heroin... huhuhu

korang perasan tak... masa lagu intro cerita ni... diorang kan tunjuk watak dan nama pelakon watak tu... Qiao En yang kuar dulu, lepas tu Peter Pan, lepas tu Wallace Huo, kemudian Penny Lin... Selalunya watak yang penting kuar dulu... takkan watak Peter Pan lagi penting daripada watak Wallace...

Originally posted by myst_leen at 27-2-2006 06:23 PM
ching~ takper ching ..rasanyer bukan kita berdua jer yg bias minat qiao en dalam citer ni ..saya mula minat qiao en ni lepas tgk dia dalam citer prince turns to frog ..tp saya rasa qiao en dalam ci ...

myst_leen, kalau 100 markah... myst_leen bagi berapa markah kat Prince Turns to Frog?? kalau  markah tinggi nak tengok ar cerita ni... sedang fikir sekarang nak tengok ke tak... citer Prince tu berapa eps??

Deric Wan dalam Love In Dolphin Bay juga memegang watak jahat... wakaka... Tapi kalau pegang watak kelakar, deric wan best jugak... acting dia bagus kot, watak baik ke watak jahat ke... dua dua boleh...

Originally posted by ching_aori at 27-2-2006 06:26 PM
myst_leen... rasanya Ching nak tengok cerita ni sampai Wallce Huo couple ngan Qiao En je... lepas tu dah tak nak tengok... tak nak tengok Wallace Huo kata dia ada perasaan kat Penny Lin, sedih je Q ...

saya pulak tak tau lagik nak tgk sampai mana ...sebab citer ni panjang sgt sampai 40 episode ..tp kalau tak tgk ending dia..rasa cam tak best laks ching ..sebab kita dah beriya2 penat2 tgk dari awal ..tak tau kesudahanyer rasa cam tak sempurna ..eheheh...ermss..kalau laa tgk tv ni macam tgk vcd kan bestt..leh fast forward jer scene2 yg tak best tu ..ekeke..tp mengikut apa yg saya baca kat asianfanatic la ching ..watak peterpan awal2 ni jer jahat..nanti bila dia dah jatuh cinta kat qiao en ..dia akan jadi baik ..dan penonton akan benci pada watak penny lin laks sebab penny lin masih nak teruskan rancangan dia utk balas dendam kat peterpan ..kemudian mengikut komen org kat asianfanatic gak ..keadaan akan jadi terbalik ..diorang macam rasa peterpan laks yg jadi watak baik ..wei xiang dan penny lin macam jahat laks..tu yg saya nak tgk gak tu ..

aiyo.. baru 1 jam aku tak masuk sini da banyak korang bualkan ek.. satu2 posting panjang2 lak tue.. jenuh aku nak bace.. tapi aku setuju ngan korang pasal watak penny lin tue.. dier nyer watak tak menjadi sangat la.. nampak qiao en lagi sedey dari dier lak..

Reply #173 myst_leen's post

tp tak best la xiao feng ngan peter pan.. nak xiao feng ngan zhe lin.. tadi part yg zhe lin tersenyum2 tengok peter kene main ngan xiao feng kiut jer..

Originally posted by ching_aori at 27-2-2006 06:30 PM

myst_leen, kalau 100 markah... myst_leen bagi berapa markah kat Prince Turns to Frog?? kalau  markah tinggi nak tengok ar cerita ni... sedang fikir sekarang nak tengok ke tak... citer Prince  ...

ehehee..susah la plak nak bagi markah kat citer nii ching ..tp pada leen memang best citer ni ..semuanyer ade ..lucu ,sedeh , dendam dan hasad dengki.ade jugak part yg boring sket kalau tunjuk adengan penduduk kampung ..tp bila kuar jer scene ming dao dengan qiao en memang best ..acting diorang pun bestt..ming dao dan qiao en nyer facial expression memang menjadi ..tak kira dalam scene apa pun ...quite an addicted serie...se bab tu saya tgk citer ni 20 episode straight..tp ade gak la stop...ehehee..memang gilerr..kalau nak banding kan dengan citer seniorita tak tau nak ckp camner..ssh nak buat perbandingan ..cuma yg leen le ckp ..tak rugi la tgk prince turn to frog tu ..dari 5 bintang lin bagi 4.5 bintang.

deric wan ni dah lama kan berlakon ..a'ahh..memang dia pandai berlakon ..kalau bawak watak baik pun dia best jugak ..tp paling sinonim dengan watak jahat.

Originally posted by DaoMing_Si at 27-2-2006 06:39 PM
aiyo.. baru 1 jam aku tak masuk sini da banyak korang bualkan ek.. satu2 posting panjang2 lak tue.. jenuh aku nak bace.. tapi aku setuju ngan korang pasal watak penny lin tue.. dier nyer watak tak  ...

hai dao ming sii... .ehehee..biasala ..kalau dah berborak pasal citer ni ..banyak jer yg nak dibualkan ..ekeke..tuh la pasal ..nampak macam qiao en laks lagi sdh dari penny lin..lagi satu ..time yg diorang melutut kat pakcik huang tuu ..masa tu ..rasa sangat yg qiao en tu lebih ikhlas walau pun penny lin melutut jugak ..dan wei xiang macam terharu dengan kata2 penny lin ..hehe

Reply #176 myst_leen's post

bley tanye tak.. apsal tajuk deir prince turn to frog eK?? sebab ming dao jadi frog ke ending dier?? hehe.. serius aku ingat ming dao akan jadi frog ending dier tau kalu tengok tajuk dier.. so. . btul ke tak tekaan tu myst_leen??

Originally posted by DaoMing_Si at 27-2-2006 06:40 PM
tp tak best la xiao feng ngan peter pan.. nak xiao feng ngan zhe lin.. tadi part yg zhe lin tersenyum2 tengok peter kene main ngan xiao feng kiut jer..

aku pun nal xiao feng dengan zhe lin ..tp apakan daya ...tak leh jugak sebab director dah buat keputusan macam tu ..huhuh ..zhe lin dengan xiao feng ni nampak sepadan kan??awet muda betul laa qiao en ni ..tak silap aku laa..qiao en tua 6 ker 7 thn tah dari jason tu ...

Reply #177 myst_leen's post

hye myst_leen..

tue la.. sedangkan syarikat tue syarikat dier.. tapi mcm xiao feng lak lebey nak protect syarikat tue.. suke tengok part xiao feng gie shopping.. comey jer.. baju pun lawa2..