CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Azza

"Stop Romantiskan Kematian" - Fynn Jamal

meols bukan tim kokping, but meols setuju jah apa sheols cakap. masa hari kematian, meols okay lg la, ramai up pasal arwah, pasai samira, pasai anak2 deme. tapi kalau dah meols masuk fb ka ig ka, kwn2 meols dok kata merambu air mata deyols teringat arwah, meols mula rasa ni semua over yach.

Iols plak rengsa tgk ig spin yg asyik share conversation dgn sakti.  Ye sunguh ke bdk tu cerdik.  Lain kli videokn jgn taip je.. ke iols kne unfollow spin jgk mcm sohai

dia lebih pd org tengah banyak masa sekarang utk buat content kt ig, fb, tiktok.

klu zaman kita sibuk bekerja dulu takdenya mcm ni, everyday ada vid sedih lalu.

Betul jugak ckp dia. Tapi tu lahhh..

Intonasi tu mungkin kene perbaiki kot. Aku baca 5 kali baru masuk ke otak ape yg nak disampaikan.

caca_eric replied at 11-8-2021 10:54 PM
Barai tu pecah or kecewa.. bukan yg dara tu

I org sains. Bahasa sastera ni kureng sikit

betul la dia kata..ni tayang2 vids arwah..ada juga penampilan yg tak ikut syariat. Janganlah dek kerana dibuai sedih dlm masa sama kita mengaibkan/tambah beban arwah disana.

Follow Us
Walaupun aku ada issues  sket dengan ping ni sejak2 berhijrah ni,,tp untuk part ni aku setujuk,,

bila kita asyik2 dok up pasal kematian arwah, ada pihak lain ambil kesempatan dan tumpang limelight.semua tu jadi sebab kita la dok beri peluang..

bukan arwah seorang sahaja yang pergi dalam keadaan macam tu, banyak lagi keluarga yang hadap benda yang sama dan mereka pula bukan dari golongan terlebih mampu seperti arwah,,tak terkejut bila ramai yang puji2 dia suka sedekah..sebab dia mampu, dia ada bisnes takkan x bg sehelai dua tudung kat rakan artis..dia orang terkenal jadi tiada yang pelik pun bila dia buat benda yang mmg dia patut buat..

cukup2 lah..ni sampai jiran depan rumah pun dok dm tepi bgtau dia down , sedih sangat2 hari ni..kawan-kawan group whatsapp pun ramai2 pakat tak boleh buat kerja sb feeling down..the next day pakat pula xmau mandi sebab suami x jirus..dah kenaaapaaaaa....

ya aku setuju ja  rasa relate, tp aku share air mata aku dah banyak mengalir sebelum ni utk org lain..untuk buruh pembersihan aku yang si suami dah meninggal covid, isteri pulak kat wad, tinggal ank 5 org bergelimpangan tdur di lantai rumah flat jiran-jiran yang tlg tengok dan bantuan dari pengurusan pejabat..toknek nak datang dari Alor Setar pun ambil masa x boleh rentas negeri...susahhh lagi sedih dan menginsafkan untuk kita yang serba ada ini..

cycra replied at 12-8-2021 12:00 PM
Walaupun aku ada issues  sket dengan ping ni sejak2 berhijrah ni,,tp untuk part ni aku setujuk,,

...

hahaha..tegelak baca yg para 2 tu
masing2 feeling nak laki masing2 mcm soebbbb

tukul replied at 11-8-2021 10:09 PM
Aaa..lagu2 tu x memberikan kebaikan pun utk arwah di sana....kesian arwah...

kan..dulu aku ingat masa arwah sharifah aini meninggal..anak dia tak bagi siar lagu2 arwah mak dia.

Apa yang spin ni cakap ada betulnya..soeb pun kalo boleh berkabung la bebetul, tone down sket..takyah la dok nak live memanjang..lama orang bosan nanti

ape yg dia ckp tu ada betulnya, even kadang before ni bnyk merapu. sebab cerita ni dekat gan jiwa, mengandung, kene penyakit & meninggal, plus arwah pun kte ni tau sape. kadang soeb tu post 1 video je, terus dah ada 50 version of org share siap caption nk meruntun jiwa manjang. ibadah dia, dosa, pahala semuanya nnti akan dihisab. cuma aku boleh doakan yg urusan arwah dipermudahkan kat sana nanti

Ni kali yang dia sampaikan, nasihatkan tu aq setuju.

Baca berita dak... Setakat ni dah 70 ibu mengandung meninggal akibat covid. Bukan sorg ja.. so jgn obses. Ambik pengajaran ja.
Settle urusan seblm too late.

Ko nak juga memberi sepatah dua kata ya.

ala benda ni paling kuat pun seminggu dua je. lepas tu akan dilupakan selama-lamanya
itu la hakikatnya manusia...

in a away, apa dia ni cakap ada betul nya juga..

bukan apa, part romantiskan kematian tu,

orang duk share shuib layan arwah baik2, sediakan kemudahan, rumah kereta la apa... so arwah pun layan shuib dengan baik,

yg netizen bodo ni plak g viral kalau suami nak isteri yg baik cam siti sarah, kena sediakan rumah yg selesa, beberapa pembantu rumah, percutian, kenderaan selamat la, wang lebihan sampai boleh sedekah... bla bla..

netizen bodo ni lupa ke dulu shuib sekadar pelawak jer, dan kawen dapat sokongan dari arwah isteri, susah senang utk mula perniagaan dan naik sampai sekarang..

part masa susah bersama netizen bodo taknak cerita, part senang bersama jer netizen bodo viralkan

Normabaru replied at 11-8-2021 02:24 PM
bgsla fynn rela terima kecaman acik2 taksub ni.. At least ada la yg berotak sikit. Nk harap2 asatija ...

ku tengok jugak gambar g mekah bulu mata pelsu.. tapi husnuzon mungkin husbandnya yg minta die pakai gitu.. mcm kita kalau husband suruh cantik colour rambut kita buat tak jatuh dose pon aku rase laaaa.... maybe mase die pakai die blom betul2 tau hukum hakam islam ke mcm mane mungkin dah hujung2 ni baru die sedar.. bulu mate tu kene gugur sendiri mane boleh cabut botaklaa segala bulu... tu pendapat sis laatapi si kok pin ni tak perlu la kot nak sebut diam jela..nanti org ungkit pasal sujud mcm anjing tu kan yg ko cakap tuuuuu...

balakkampung replied at 12-8-2021 12:55 PM
kan..dulu aku ingat masa arwah sharifah aini meninggal..anak dia tak bagi siar lagu2 arwah mak dia ...

ya laa..kalau aku tak salahla kan suare tu aurat die lepas tu muke or badan die pon kalau boleh jgn share sbb takut ade tersingkap kat mane2 aurat nye gitula sbb tu ramai ig or fb kalau boleh org minta padam bg yg meninggal dunia. gitulaaa...

Aku part rakam anak2 sedih tu tak minat la..biar la budak tu boleh tak

mummydarling replied at 12-8-2021 04:06 PM
ku tengok jugak gambar g mekah bulu mata pelsu.. tapi husnuzon mungkin husbandnya yg minta die pak ...

Well no human being is perfect sbb tu kena saling mengingati.. Klu hukum haram tp laki suh.. Tetap kekal haram

Nak buek cmno.. Dh Kok ping je sanggup tegur.klu tunggu yg suci2 tu ntah bila ntah. Hahahaa...Xpela.. Amik yg positive jela sisthurr.