CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: natrahn

"Sudah 2020, Rakyat Kita Masih Ketinggalan Zaman" - Doktor Selar Wanit

cahaya_emily replied at 12-3-2020 07:44 PM
Omg gelinya bila terbayang2 keruping2 tu masuk dalam laukkk

tulahhhh ,tu belum tepandang lagi dik...dengan lagi cahaya matahari tengah bersinaran,macam berterbangan kulapuk kulapuk tu...kejadian dah 13 tahun lepas,traumanya sampai sekarang dik

suka makan makanan dlm pantang. sebab time ni lah pulun abis nak kuruskan badan.. tapi mmg tul lah doc tu cakap..jangan makan berlebihan. kata lapar sebab susu ank sampai berpinggan2 nasi dibalunnya hah. tu tak leh lah. kdg kita lapar bkn nak makan. tapi kurang air dalam badan.

katesmith1304 replied at 15-3-2020 09:54 AM
suka makan makanan dlm pantang. sebab time ni lah pulun abis nak kuruskan badan.. tapi mmg tul lah d ...

no reply....??

Lepas beranak, org tua terus tak bagi makan ayam sebab apa? Sebab takut gatal kat bawah tu ( jika normal ) dan juga gatal tempat czer. Sebab ayam sekarang dah dicucuk macam2, ubat cepat beso la apa. Jadi org yg makan ayam senang dapat allergic gatal2.

Melainkan ayam kampung ayam dibela sendiri free cocok. Tapi biasany pantang hari ke 14 keatas dah boleh dah makan ayam. Ayam bakar, sup etc.

Untuk pesakit yang banyak songeh bab makan.......nak sangat makan aper yang sedap ditekak sendiri bukan makanan yang baik untuk kesihatan.....sila maklum awal pada pihak hospital untuk dikecualikan dari dihantar makanan supaya tiada pembaziran. Da ler duduk hospital kerajaan banyak lak songehnyerr

Haila...den czer.sblm beranak da kene warded sebulan..sedap ape.cume xcukup jela sbb  mmg lapo memanjang..haha.kalau setakat 2 3 hari makan jela..membazir tau tak...

Follow Us
tak payah pantang, makan aje yg ikut kalori pemakana ibu menyusu , u need that calories untuk pulihkan and bagi tenaga and everything. tak payah pantang.

seriously tak payah.

unguaurora replied at 11-3-2020 01:26 PM
Iols lebih rengsa dgn mekap doc ni

Ahahaha aku pon

matchstick replied at 11-3-2020 01:47 PM
i pun tak suka cara doktor jongos ni tegur orang..bongkak.

doktor lain lagi senior takde pun be ...

Ada dua tiga doktor yang jenis mengajar macam ajar anak sendiri kat rumah. Macam bagus. Tegur tak salah tapi jangan menghentam. Orang boleh jer terima pendapat dan cara orang lain tapi bahasa tuuu. Adab mana adab. Aku pon masa pantang ikot stail kkm sebab mak bapak dua2 org spital tapi aku okay jer kalau org lain pantang stail nenek moyang. Ikot kau lah kan. Jujurin aku tak penah suka makanan spital tapi lepas bersalin kemahennnn lecennn aku makan wakakakaka. Sayur sawi dengan ikan bilis pucat tu dia punya sedap lain machiam

Aku  3 kali beranak sekali di gomen hosp dua kali di kpj..mknn hosp aku sebat yg bawa dari rmh pun licin...semua sayur boleh mkn kecuali kangkung...
Eh nak breastfeed baby kan...
Doc2 yg aktif meroyan di socmed tu aku follow je..baca je lah bebelan doc2 hebat mcm dorang je yg pandai tu mn yg elok aku ikut mana yg aku rasa mcam ehhh kau je lah yg bljr sains tu....aku abai kn aje...
Paling  aku suka bc fb doc Adilah Ahmat...
Lawa dan comel pun ye doc ni....

Aiol tak lalu makan pedas, berminyak, bergoreng lepas bersalin. Suka rebus2, sup untuk panaskan badan. Faham if some mak2 tak lalu makan makanan sepital.

huduhnya mekap doctor ni. Tapi lauk ikan bilis goreng letak bawang halia etc ni memang terbaik lah makan dgn nasi panas2 nyum nyum.

Mzz sejenis yg badan ok ja so pantang pun biasa2 je. Alhamdulillah both beranak normal and czer ok ja. Tapi mzz sejenis senang sakit kepala since anak dara so memang avoid makanan berangin.

Ikut badan masing2 ok..

Mkn apo nasi n ikan bilis..ikan kering.. Takdo zat..kendian susu pon tak dpt kuar..baby nangis ..ibu2 vongok ni pon meroyan. Lg teruk masa pantang bole minom air masak secawan je..anjir btol petua ni.. Mg patut ramai ibu meroyan dahulu kala..sb stress

kalau refuse mknn spital, boleh x suruh pesakit keluar je sbb menghabiskan duit gomen je. suruh masuk private hospital. boleh pilih2 mknn gempak2 sket.

menyusahkan org spital betul. da sakit suruh doktor rawat tp ckp doktor xnak dgr lenkali jgn cari doktor.

adoii geram

mzzenma replied at 7-6-2020 06:02 AM
huduhnya mekap doctor ni. Tapi lauk ikan bilis goreng letak bawang halia etc ni memang terbaik lah m ...

dlm banyak2 dr... dr nini paling menyibuk dalam semua hal yg berlaku..
paling menyibuk mengomen kat fb dr lain..

Teringat 15 tahun lepas, lepas keluar baby pukul 3.30pm,  pukul 5pm tu i dinner mkn beef lasagna dan oren jus. Sedap2 menu hospital bagi.

Rugi tak makan makanan hospital. Dah la sedap pastu ikut portion yang sesuai.

doktor ckp betul.. tp bergantung pd badan org gak.. badan setiap org tak sama..

byksalah faham bab mkn berpantang...kalau dlm ward ..ko mkn jelah..ayam masak lemak ke...takde bentan nya la..sehari dua je pawstu balik rumah mkn la apa yg di hidangkan utk pantang....

jahitan or badan ko akan jadi lemah or masalah bila ko alah dgn makanan..tu je...

beriya menjaga dlm pantang tk mkn itu  ni...tp 44 hari pantang on aircond ..habis pantang balun semua benda gtermasuk ais,....hujung2 badan sakit jua

talapia replied at 11-3-2020 11:56 AM
teringat aritu masa lepas bersalinkan anak aku.. bersalin kol 3 pagi.. lps bersalin tido la. Bangun  ...

kalau ko tak nak bagi akak...akak tgh lapar ni...
dulu2 aku dgr makanan kat spital, dah dimasukkan ubat2
ntah ya ntah tidak
lepas tu tak sedap..masa tu aku budak2 ni

la ni..aku rasa makanan kat spital, sedap la beb