CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cef_gango

Tukang masak popular BACK UP BABIE?

Sangat annoyed bila budak2 melayu naik basikal baling batu kat rumah cina sambil jerit"cina makan babi" rasa aku nak baling batu pulak kat budak2 tue..si mak bapak gelak2 jea tengok..turut rasa nak baling batu kat mak bapak budak2 tue..

satu lagi perkataan yg boleh buat org sentap iaitu KAFIR.

zu_nia replied at 27-2-2015 03:13 PM
Sangat annoyed bila budak2 melayu naik basikal baling batu kat rumah cina sambil jerit"cina makan ba ...

2 raya yang lepas
ada budak2 kita ni main baling2 mercun dekat anjing
anjing pun lari lintang pukang makin mereka berdua buat
sebab perkara ni berlaku betul2 sebelah rumah kaka
kaka tegur lah baik baik, cakap tak elok seksa binatang
tau apa mereka buat, bakar mercun baling dekat kereta kaka
tengok betapa kurang ajar budak2
anak siapa entah
bukan anak orang taman tempat kaka ni.

kesian babi

Perangai pprt je suka hina makanan orang...kalau orang hina makanan die pandai plak nak melenting terhina sini terhina situ

aseela replied at 26-2-2015 08:48 AM
vavi haram di sentuh juga di makan... sekian..fullstop
ingat lagi host man vs food kata..patut la a ...

Sis, CW tu bukan suruh halalkan makan babi. Rata2 komen porumer diSini pung bukan sokong mencekek babi. Cuma rasa ummah jumud patut

jangan ngengade mencebik menghina dan meroyan pada makanan yg org lain makan. Mung paham ke tak apa nak yg disampaikan?

Bukan suruh pegang, berdakapan mesra dengan babi. Cukup dengan berfikiran terbuka dan menerima org lain punya makanan. Sama jah jika puak ultra jumud

hindu muntah, cebik dan hina rendang lembu, belacan, budu tempe ngko.  Meroyan terhina, Haram, busuk sambil muntah wek wek depan ngko. Guaner?

Follow Us
nagapompuan replied at 28-2-2015 09:22 AM
Sis, CW tu bukan suruh halalkan makan babi. Rata2 komen porumer diSini pung bukan sokong mencekek  ...

sila baca ayat pertama saya
dah full stop pon kan...

yang seterusnya sekadar nak OT sedikit..betapa senang nyer nak pikir halal haram sesuatu...ada sebabnya

aseela replied at 28-2-2015 10:37 AM
sila baca ayat pertama saya
dah full stop pon kan...

Noks, tak payah ngko susah menaip haramnya babi, ummah dah tahu. Repeat bak record buruk, seolah sume orang jahil.
Yang ummah tak tahu, Walaupun babi haram dimakan, Islam TIDAK ajar supaya ummah hina orang yang memakan, hina binatang ciptaanNya.

Islam jua tidak ajar supaya ummah sentap melihat gambo babi, terhina jika orang lain makan babi.

Islam tidak ajar supaya ummah mesti fefeeling superior, disrespectful intolerant ignoramus.

Full bloody stop.

Stetment OT mung tak kene tempat. Again, nobody here is asking to make halal on what is deemed haram to consume.

suka2 replied at 26-2-2015 01:15 PM
tah pape kawan ko. kaki ayam je pun yg poyo sgt mcm jijik bebenor. tapi memang ada pun spisis mele ...

dasar pprt mmg mcm tuh. konon jijiklah sgt mkn kaki ayam.

Dah nama pun majoriti di Mesia adalah Melayu Islam, spttnya kaum lain lebeh menghurmati kesensitivan ugama Islam. Dalam islam ada makanan yg halal dan haram sdgkn ugama lain tidak . Cuma mungkin spt ugama Hindu x leh mkn lumbu krn itu srupa mkn dia punya dewa

Duta lover replied at 26-2-2015 06:54 PM
Tula..ustaz izhar yg pakar dalam feqah semasa pun
masa dtg bg talk kat kolej dulu..

tau xpe.. kte ni siap upload bab daging lembu takpe je x pk sensitiviti org agama hindu.. kte ni kalau org upload menu babies melentingggg kemain.

orang yg cakap carut macam2 tu tak rasa macam ada unsur kebabian ke komen nak kondem gambar babi

Edited by adikfatin at 1-3-2015 04:31 PM

salah yang hina babi sebab allah cuma melarang aje haiwan itu. tapi too bad la yang jawab "too bad la i kenot eat". seolah2 macam sedih pulak x dpt rasa daging babi. jawab "oooh, my religion prohibited that food." sudah... kita kalau nampak daging babi or kwsn babi, jauhi sudahlah. tapi cara chef wan ni seolah2 terlalu jaga sangat perasaaan orang berbanding agama sendiri. sepatutnya dia nak marah org jijikkan babi tu, xperlulah kaitkan dengan budu or cencalok or perkasam. sekarang teknologi dah makin hebat. guna word "bangkai hidupan laut"..kaitkanlah dengan perkara yang related..ni kait benda halal dengan haram. mende la korang. bukan nak racist lah. cina jaga tau bangsa dia sendiri. kita melayu lebih2 bela bangsa lain. bangsa lain tengok je bangsa kita bertelagah..sepatutnya tegur lah cara elok. jangan nampak berat sebelah. serius aku tak tipu sebab aku pernah kerja dengan taukeh cina. diorang ni cukup jaga bangsa diorang, walaupun ada 2 3 kerat yang buat kesalahan daripada bangsa diorang. cina malaysia lah ni aku cakap.kalau cina negara lain aku xtau. apa salahnya kita melayu ni tegur cara elok2 sesama bangsa kita. jgn menampakkan kita berat sebelah dlm menegur untuk kebaikan. eh, mendelah aku mengarut ni, tapi tu lah maksud aku. entah difahami atau x..

ezacbee replied at 27-2-2015 12:40 AM
Ada. Ramai cina yg xmkn lembu.. kira haiwan suci katenya laa.. tapi de mbr aku cina sorg ni sume t ...

ada2..kawan aku pun macam tu..saja aku ngusik dia tanya," kenapa ko tak makan daging lembu? sedap woo.."
lepas tu dia jawab, " macam ko la. kenapa tak makan daging babi." kuang ajo! kiranya dua2 terkena..ngusik lagi..

Jenabmurai replied at 26-2-2015 08:07 AM
just hormat org lain punye makanan.
ce org kutuk apa yg korang dok telan.
hangin jgk kekdahnye dok ...

ye ye..betul tu. hormat! is the keypoint

adikfatin replied at 1-3-2015 04:21 PM
salah yang hina babi sebab allah cuma melarang aje haiwan itu. tapi too bad la yang jawab "too bad l ...

aku setuju dgn komen ko...tp mls nk tulis pjg...sendiri pk ar...

Ala ko rilex sudah la atok wan oit.. keja ko nak meroyan jew.. saje nk bangkitkan isu kat sini.. ko tu dah tua..sudah2 la.. senang klu ko taw bende tu isu sensitip lain kali jgn ko upload gmbr babi tu...

bab babi kemain nk sentap bab ko main2kn yg kononnye jumpe pesawat mh aritu ko lupe??  Nowdays kami prefer chef yg rilex2 je time present masak cmpare atok yg becok..

haha chef wan ni...

i pun x suka n geli tgk tapai... rasa loya je... sbb cm vomit je... err offensive ker cmtu?

hahaha...

babi sana babi sini... chefwan pnah rasa babi x? sedap x?

cik_tonggek replied at 25-2-2015 05:51 PM
ada kes kat opis akak, sorang mamat melayu ni jenis geli2 cenggini lah
tapi pe'el buruk heols ial ...

wakakaka padan muka mamat poyo tuh... xde ape nk bgtau dia ke, n suh dia minum clorox ke... suka2 je nk curi mknn org..

adikfatin replied at 1-3-2015 08:21 AM
salah yang hina babi sebab allah cuma melarang aje haiwan itu. tapi too bad la yang jawab "too bad l ...

tak abis2 dgn melayu bertelagah cina tepuk tangan eh
sudah2 la tu dik

lain org lain pengalaman
tak semestinya pengalaman kita je betul semua

sekian dari akak yg pernah keja sekali je dgn melayu
itupun haukkk, tiga bulan je akak tahan dik